Projekt 955 Borey

Moderátor: Julesak

Odpovědět
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Já vím Pege, já to čet taky, ale můj názor je, že plán je věc jedna a realita jiná. Vyléčit padající Bulavu se jim sice mohlo povést, ale testy jsou v začátku. A´máš co chceš vyléčené, chce to mým skromným odhadem cca 15 startů a kde sme teď? To není nějaké snižování, to je prostě stav. Takže operační nasazení před rokem 2009 prostě nevychází, to není o penězích to je o čase. Další věcí je výroba. Nejsou kapacity na výrobu. Votkinskij závod je vytížen výrobou Topolů a v součastné době vyráběný počet (na letošek 17, z toho 10 na zkoušky) je doraz. I tento závod je po devadesátých létech ne v dost dobrém stavu. Výroba Bulav má být také tam a na to nemá kapacity. Samozdřejmě, jde to zainvestovat, ale to chce čas.

Podívej, já nevím vše, ale co se píše v tisku? Blud za bludem. Já tady dával kdesi plánovanou výrobu Su-34.... a ? dva kusy!!! Tys tu psal o spuštění ponorky v prosinci, je duben... čteme to v tisku, ale sou věci, které prostě nevychází. Jedna věc je chtít a druhá mít a i když chápu, v jakém stavu sou Ruské strategické síly, i když chápu, že jakési peníze sou, není to jen o vůli a penězích. Ty články jsou dost optimistické a vyjádření vedená trochu v euforii. Tak to prostě je. Koneckonců dočkejme času, uvidíme.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Sem se tak potloukal po netu a šmejdil jak je to s těma 16ti raketama na pr.955. Aniž bych chtěl nějak tvrdit jistotu, vypadá to tak, že následující ponorky , to znamená všetně další v řadě, Alexandr Nevskij, jsou už podle revidovaného pr.955A. Takže tam jde o 16 ŘS na palubě. Krom toho těch změn v konstrukci bude víc. Jeví se to jako vysoce pravděpodobné až jisté. Vypadá to, že konstruktéři těch 8 let mezi zahájením stavby první a druhé ponorky nespali.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Potloukej se potloukej a šmejdi, po netu.
Každá novinka dobrá a je dobré, když budeme mít i my ostatní představu o tom, jak se některá rozhodnutí v průběhu vývoje po cestě k zavedení do bojové služby mění.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

redboy:

Něco o druhém Boreji "Alexandr Něvský" je ZDE:

http://lenta.ru/news/2007/04/20/sub/

Mimo jiné je tam i to info, že už půjde o verzi 955A, tj s 16 raketami.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Je od nich roztomilé, že to tam napsali. Ale nic, aspoń mě těší, že to bude asi pravda.

Perličkou bude, jakmile to nakonec tak nebude 8)
ObrázekObrázek
marango
Příspěvky: 4
Registrován: 26/5/2007, 15:43

borei - borey

Příspěvek od marango »

já mám takový dojem nechci se přít, že projekt 955 je paskvil 667BDRM s jedním šroubem.

Celé mi to přijde jako blamáž... Napřed to měla být nej ponorka 935 všech dob s raketou Bark, která měla být stejná jako Sturgeon (záměnná) protože sturgeony nebyly (TK-17 0 A TK-20 pouze 10 střel) poté kompletní přestavba na typ 955, který stál 2MLD USD a vyřazení 941 z činné služby díky drahému provozu. Chápu že sturgeon v roce 1992 bum a TK-208 křach, ale nevím.

Rusko by mělo mít 13 ponorek ...

3*941 z toho ve službě žádná ... hehehe ... TK-208 přestavěna na Bulava
14*667BDR z toho "6" údajně ve službě
6*667BDRM z toho 2 ve služně ostatní na přestavbu z skiff na sinevu

existuje server který aktuálně informuje o stavu USA strategických sil?
Kutuzov
praporčík
praporčík
Příspěvky: 351
Registrován: 16/11/2006, 17:37
Bydliště: Olomoucký kraj

Zajimavé info o nové ponorce třídy 949A (Oscar II.)

Příspěvek od Kutuzov »

Na sajtě kterou zde zmínil Redboy - http://lenta.ru je zajímavé info o nové ponorce třídy 949A (Oscar II.) - překvapilo mě to, že se ještě dokončují ponorky této třídy (Kursk) - že by byl aktualizovaný seznam cílů - prvky protiraketové obrany USA - viz dnešní info na iDnes ? - http://zpravy.idnes.cz/izvestija-jadern ... anicni_bar
peter1985
Příspěvky: 1
Registrován: 19/8/2007, 07:52

Příspěvek od peter1985 »

zdravim viem ze to tu nepatri ale chcem sa opytat ci mi niekto nevie povedat nieco viac a ponorke lada 677,cital som o nej v starom ATM ale chcel bysom vediet ako to pokracuje ci z nej nieco bude alebo nie:) dakujem
Nelson
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 857
Registrován: 11/6/2005, 10:25
Bydliště: Většinou doma

Příspěvek od Nelson »

peter1985 píše:zdravim viem ze to tu nepatri ale chcem sa opytat ci mi niekto nevie povedat nieco viac a ponorke lada 677,cital som o nej v starom ATM ale chcel bysom vediet ako to pokracuje ci z nej nieco bude alebo nie:) dakujem
Jo, tenhle thread je sice o jiné třídě a kategorii ponorek ale jestli zvládáš angličtinu tak se mrkni sem.
Jinak projekt 677 Lada jsou poměrně malé diesel-elektrické stíhací ponorky. Délka zhruba 67 metrů a výtlak cca. 1680/2800 tun, jde vlastně o zmenšený a modernizovaný projekt 877 Kilo. Co vím tak se s nimi počítá hlavně pro export pod označením projekt 1650 Amur.
ObrázekObrázek

Z Palby jsem odešel, dotazy už na mě nesměrujte.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Příspěvek od Julesak »

K tej Lade, jedna - B-585 Sankt Peterburg - je už dokončená a prechádza skúškami, viď napr. http://www.natoaktual.cz/nato-zneklidnu ... _media_m02 , ďaľšie tri sú vo výstavbe: B-586 Kronštadt, B-? Petrozavodsk a B-? Sevastopol.
Kutuzov
praporčík
praporčík
Příspěvky: 351
Registrován: 16/11/2006, 17:37
Bydliště: Olomoucký kraj

Příspěvek od Kutuzov »

Snímek ponorky Jurij Dolgorukij (projekt 955). Ponorka vypadá poněkud jinak, než je znázorněno na předchozích náčrtcích a modelech - viz přechod jde od raketového úseku až daleko před věž.

Obrázek
borsuk
Příspěvky: 1
Registrován: 3/6/2007, 11:47

Příspěvek od borsuk »

Dnešný test (23.11.2008) ruskej ICBM Bulava opat zlyhal.Z desiatich testov tejto rakety už piaty neúspešný. Pričom predpokladané zaradenie do výzbroje ponoriek triedy Borey je pre rok 2009, ale nič tomu nenasvedčuje, že sa tak stane.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Příspěvek od Julesak »

Stretnutie generácií:
Obrázek
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Příspěvek od Julesak »

Dve nové fotočky Jurija Dolgorukého z testovania jeho sonarového systému, zaujímavé je že na oboch sú detaily antén prieskumných výsuvných systémov úmyselne rozostrené

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

V týdnu se objevila zpráva o ukončení závodních zkoušek ponorky Jurij Dolgorukij, dnes sem zakopl o fotku:
http://img69.imageshack.us/img69/3090/9d0a5ad42f33.jpg
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

To vypadá na nouzové vynoření. Že by taková frajeřinka byla už součástí továrních zkoušek? Anebo se stal nějaký průser? :roll:
さようなら。
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Efektní propagační fotka
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Co by to bylo za zkoušky, kdyby v jejich průběhu nedošlo ke zkouškám nouzového vynoření a to jistě ne jednou. Zkoušet nástup posádky ve vycházkových uniformách můžou při běžné službě.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Příspěvek od Julesak »

Dnes (tj. 28.06.2011) prvý a úspešný štart rakety RSM-56 Bulava (3M30) z Jurija Dolgorukého...

Obrázek
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Příspěvek od Julesak »

Trochu staršie, ale aj tak zaujímavé video - Putin na inšpekcii K-550 Aleksander Nevskij:
http://www.youtube.com/watch?v=NzOUNAdw ... r_embedded
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Odpovědět

Zpět na „Námořnictvo“