Ministři obrany

Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Ministři obrany

Příspěvek od Dzin »

Dobře, v rámci toho, co bylo běžně veřejně probíráno, třeba v souvislosti s MADR, tak ona v rámci akvizičního procesu trvala na jeho jednoznačnosti a průhlednosti. Tedy aby požadavky byly jednoznačně předneseny a současně, jednoznačně vyvráceny případné námitky. Aby tedy celý akviziční proces měl precizně dotaženou přípravnou fázi na jejímž konci byly jasné a reálné požadavky a současně, aby naplňovali nějakou jednotící dlouhodobou koncepci vyzbrojování. Tedy když zase vyberu známí příklad, tak že pokud se požaduje třeba MADR, tak není možno odbýt námitky NÚKIBU "mávnutím ruky", ale je třeba se s nimi kriticky vypořádat a vysvětlit oponentní stanovisko. Podobně třeba výběr vrtulníků, zase jak proběhlo v médiích, opět trvala na zkvalitnění požadavků a aby měli nějaký reálný základ. Vím, je to takové povšední, ale snad to trochu ozřejmí co mám na mysli.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Ministři obrany

Příspěvek od Zemakt »

:D no, je to fakt povšední. Odpověď hodná politika.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3763
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Ministři obrany

Příspěvek od Scotty87 »

Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12969
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Ministři obrany

Příspěvek od Rase »

Ministryně obrany Jana Černochová obdržela od ukrajinského prezidenta Řád kněžny Olgy II. stupně (Орден княгині Ольги). Konkrétně za zásluhy o posílení státní suverenity a územní celistvosti Ukrajiny. Řád byl založen roku 1997 a udílen je výhradně ženám za osobní zásluhy v oblastní veřejné správy, vědy, vzdělávání, kultury a za zásluhy v dalších sociálních oblastech. Udílen je prezidentem republiky. Pojmenován byl po kyjevské kněžně, manželce knížete Igora, Olze. Svatá Olga (Княги́ня О́льга) byla kyjevská kněžna, manželka knížete Igora a po jeho smrti regentka Kyjevské Rusi v době nezletilosti svého syna Svjatoslava I. Igoreviče. Jako první z ruských vládců přijala křesťanství a po své smrti 11. července 969 začala být uctívána jako světice. Roku 1547 byla prohlášena ruskou pravoslavnou církví za svatou. Jako světici jí uctívá i římskokatolická církev a její svátek slaví 11. července.

https://www.president.gov.ua/documents/5952022-43765
https://twitter.com/jana_cernochova/sta ... 9456572416

Order of Princess Olga.png
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Ministři obrany

Příspěvek od Alfik »

Btw Olga zgenocidovala Děrevljany... čímž vyvraždila prakticky všechny Slovany žijící na Kyjevské Rusi. Až do příchodu Mongolů tvořili obyvatelstvo především Chazaři (nábožensky židé) a Turkické kmeny, na severu pak Ugrofinské kmeny, a pobl. Baltu poněmčení Baltikové.
Poté co byli tito vyvražděni Mongoly, stejně jako ti Děrevljané Olžinými vojsky, se na uvolněná území "nasouvali" Slované.
Taky kus dějin. Byť se to Rusům a Ukrajincům nelíbí a neradi to slyší :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12969
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Ministři obrany

Příspěvek od Rase »

Včera jsem koukal na diskuzi s Metnarem na ČT, ohledně války na Ukrajině a docela slušně jsem si z něj ublinknul. "Posíláním zbraním eskalujeme válku, válka může přerůst jaderný konflikt, množství mrtvých lidí je tak velké (srovnával s WW2) že válka musí skončit a že se nechce koukat jak umírají lidé." Je jenom dobře, že teď MO šéfuje někdo úplně jiný. Nechápu proč jsem se ho v minulosti zastával.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1440
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Ministři obrany

Příspěvek od Flader »

Tiež som včera kúsok videl a neveril som vlastným očiam a ušiam. Fakt som musel lepšie pozrieť, či to je Metnar alebo niekto z SPD.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1724
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Ministři obrany

Příspěvek od Nesher »

Rase píše: 12/1/2023, 11:29 Včera jsem koukal na diskuzi s Metnarem na ČT, ohledně války na Ukrajině a docela slušně jsem si z něj ublinknul. "Posíláním zbraním eskalujeme válku, válka může přerůst jaderný konflikt, množství mrtvých lidí je tak velké (srovnával s WW2) že válka musí skončit a že se nechce koukat jak umírají lidé." Je jenom dobře, že teď MO šéfuje někdo úplně jiný. Nechápu proč jsem se ho v minulosti zastával.
Portože si nechtěl vidět, že Metnar a jeho spolustraníci nejsou politici prosazující nějaký politický názor či ideologii, ale zaměstnanci, kteří pouze dělají co se jim řekne.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12969
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Ministři obrany

Příspěvek od Rase »

Takovou dávku submisivnosti a ustrašenosti jsem od dospělého člověka zkrátka nečekal...
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Ministři obrany

Příspěvek od Dzin »

Rase píše: 12/1/2023, 11:29Nechápu proč jsem se ho v minulosti zastával.
ANO není politická strana v pravém slova smyslu, je to jen o Babišovi. Její členové zastávají názor tak, jak to potřebuje Babiš. Takže se stačí podívat, na jaké voliče nyní Babiš v rámci prezidentské volby cílí a co oni chtějí slyšet. Tudíž není se čemu divit, že se členové ANO vyjadřují tak jak se vyjadřují.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
segal7
praporčík
praporčík
Příspěvky: 332
Registrován: 26/11/2014, 18:21
Bydliště: Vysočina

Re: Ministři obrany

Příspěvek od segal7 »

Rase píše: 12/1/2023, 11:29 Včera jsem koukal na diskuzi s Metnarem na ČT, ohledně války na Ukrajině a docela slušně jsem si z něj ublinknul. "Posíláním zbraním eskalujeme válku, válka může přerůst jaderný konflikt, množství mrtvých lidí je tak velké (srovnával s WW2) že válka musí skončit a že se nechce koukat jak umírají lidé." Je jenom dobře, že teď MO šéfuje někdo úplně jiný. Nechápu proč jsem se ho v minulosti zastával.
Víš jak, dostal nařízeno....hlasy dezolátů budou v případném 2. kole volné, jen je potřeba aby přišli volit. Jinak největší perlu pronesl nakonec :" dodáváním zbraní Ukrajině, hasíme oheň benzínem :sad:
Nejhorší je nebýt...
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Ministři obrany

Příspěvek od skelet »

pánové.. prosím
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12969
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Ministři obrany

Příspěvek od Rase »

Dnešní Partie na Primě s Černochovou a Metnarem, aneb krásný příklad bezpáteřnosti a mrzkého žonglování s dezinterpretacemi faktů u Metnara... :sad:

https://www.youtube.com/watch?v=KFjLr8oKOvo

Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Ministři obrany

Příspěvek od Dzin »

Neměl jsem čas a možná ani chuť to sledovat. Co jsem ale zaznamenal reakce, tak prý Metnar překonal sám sebe v tom, jak ještě více zalézt tam, kam slunce nesvítí. Ovšem reakce nějakého voliče Babiše jsem na toto video nezaznamenal, všechny co znám ho neviděli.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Odpovědět

Zpět na „ČSSR, ČR, SR“