Sestřelení Il-20 syrskou PVO

Arabsko-Izraelské války, Perský záliv...
Uživatelský avatar
Ejdou Rotacak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1218
Registrován: 23/7/2012, 14:54
Bydliště: Praha - Zbraslav

Re: Sestřelení Il-20 syrskou PVO

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

:-? Zemakte, Zemakte......obrázky z Flight Radaru stačili u MH-117, ale teď je to jen načmáranej náčrtek, kterej zplichtí kdejakej rus nebo američan?
Jednostranných prohlášení jsme v minulosti vstřebali statisíce bez hnutí brvou, proč je tohle automaticky liché? protože dle jednostranného vyjádření
útočili židi a těch přece zemřelo hodně v koncentračních táborech :lej:
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Sestřelení Il-20 syrskou PVO

Příspěvek od Skeptik »

Zemakt píše:Není třeba, víceméně jsi mi potvrdil to, na co jsem se ptal na začátku. Tjs. jednostranné prohlášení, jehož autorem je "tiskové oddělení" ruského MO. Díky.
Mrzí mne, že jsem ti rozšlápl "ideologickou bábovičku".
Kecám, nemrzí :wink:

P.S. Z Tvých jiných příspěvků usuzuji, že jsi dostatečně inteligentní na to, aby jsi si správně vyhodnotil fakta. Proto toto beru spíše jak "povinný odpor". Jsem přesvědčen, že vnitřně tomu rozumíš, jen se ti to nechce veřejně přiznat.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Sestřelení Il-20 syrskou PVO

Příspěvek od Zemakt »

:D
Jen se ti to nechce veřejně přiznat.
Nejsem rudej ani pruhovanej, a tak bohužel nemám co přiznávat. Obecně jsem ovšem dost opatrný a méně chytlavý na různá tvrzení. Obzvláště pocházejí-li z ruské dílny. Empirická zkušenost se tomu říká. De facto jsem vůči nim takovej malej Skeptik :wink: . Na rozdíl od tebe Skeptiku :twisted: .

PS: a upřímně je mi opravdu jedno, zda-li je tvrzení pravdivé, že to Izrael takto provedl. Ve válce účel světí prostředky, padni komu padni. A moralizování nepřísluší žádné ze stran.

Edjou: debaty o MH17 jsem se jestli si vzpomínám neúčastnil, jen jsem na ni chvíli zíral s otevřenou hubou a pak na to hodil bobek.
Naposledy upravil(a) Zemakt dne 10/2/2020, 14:47, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Sestřelení Il-20 syrskou PVO

Příspěvek od Skeptik »

FlightRadar není z "ruské dílny" :wink: :lol:
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Sestřelení Il-20 syrskou PVO

Příspěvek od Zemakt »

A já ho snad zpochybňuju, nebo, oni jsou F šestnáctky taky na FR?
Dle vyjádření ruského ministerstva obrany to civilní letadlo malém vletělo do prostoru odkud útočily izraelské F-16.


Mi známe souřadnice odkud byl veden útok?
Ještě Edjou:
proč je tohle automaticky liché?
Nemusí to být liché, jen říkám, bacha jsou to Rusáci, zde je možné vše. A to je celé.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Sestřelení Il-20 syrskou PVO

Příspěvek od Mirek58 »

Nemusí to být liché, jen říkám, bacha jsou to Rusáci, zde je možné vše. A to je celé.
Paranoia?
Nebo upřímné, hluboké přesvědčení?
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Sestřelení Il-20 syrskou PVO

Příspěvek od skelet »

Zkusenost
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Sestřelení Il-20 syrskou PVO

Příspěvek od Skeptik »

Tak ještě jednou ... a naposledy.

- čtyři izraelské F-16 odpálily 8 střel na cíle na předměstí Damašku;
- odpal provedly z libanonského vzdušného prostoru, aniž by narušily syrskou hranici;
- Libanon je západně od Damašku;
- A320 se přibližoval k damašskému mezinárodnímu letišti od Teheránu;
- Teherán je východně od Damašku;
- z FlightRadaru je jasně vidět sestup (ta barva je výškové kódování);
- A320 byl službou řízení otočen o 180°, aby co nejrychleji opustil prostor, kam směrovaly izraelské střely proti kterým logicky působila PVO Damašku.

To, zda izraelské letectvo načasovalo úder tak, aby korespondoval s příletem civilní linky z Teheránu (Írán, a pro Izraelce "arciďábel"), nebo to byla jen čistá náhoda, nechám na posouzení každého z vás.

Já osobně nevěřím, že by izraelské letectvo (velení) o této lince nevědělo. Tak pitomí a neschopní nejsou.
Proto z toho vyvozuji, že se jednalo o vědomé ohrožení civilistů na palubě toho A320.
Že prostě Syřané nebudou na izraelské střely pálit v obavě, že toho civila sestřelí.
Nebo naopak, že se bránit budou ... a pak je tu šance, že toho "íránce" sestřelí ... a bude vítězství na propagandistické frontě alá sestřel "ukrajince" u Teheránu.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Sestřelení Il-20 syrskou PVO

Příspěvek od skelet »

A jaké cíle vlastně postřelovali? Dohledal jsem jen chlubení se zabití 23 bojovníků během náletu 6.2 (čas 1:15am). Nicméně článek je datován na 6.2.2020 7:45pm. K ostřelování civilního letadla došlo po 23 hod.
Můžeš mě Skeptiku navést? Klidně do SZ.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Sestřelení Il-20 syrskou PVO

Příspěvek od Zemakt »

Nemůže Skelete, protože to neví. Kdyby seděly souřadnice místa odpalu, čas, čas dopadu raket na cíl s časem a kursem letu Airbusu, myslíš, že by to Rusové nenačmárali do nějaké mapky? Já bych to třeba udělal.

Ale to je jedno, ztráta času.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Sestřelení Il-20 syrskou PVO

Příspěvek od kenavf »

Zemakt píše:Není třeba, víceméně jsi mi potvrdil to, na co jsem se ptal na začátku. Tjs. jednostranné prohlášení, jehož autorem je "tiskové oddělení" ruského MO. Díky.
A takémuto prehláseniu veríš viac! "Na irackej základni žiadny zranený, jedenásť zranených, tridsať zranených, štyridsať dva zranených". :rotuj: Ktoré si vyberieš?
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Sestřelení Il-20 syrskou PVO

Příspěvek od skelet »

kenavf: netřeba sem plantat Irák. Navíc totálně vytržený ze souvislostí.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Sestřelení Il-20 syrskou PVO

Příspěvek od Zemakt »

:) o tom Kenafv ale není řeč. Ale jinak se to dalo čekat. Nicméně, jestli tě to uspokojí, tak ano, Amíci si s Rusama mohou podat ruce.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Sestřelení Il-20 syrskou PVO

Příspěvek od kenavf »

Tak to ma upokojilo.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Sestřelení Il-20 syrskou PVO

Příspěvek od Mirek58 »

A tedy o čem je řeč?
Že by měly souhlasit souřadnice?
Jaké?
Časy?
Jaké?
Bylo specifikováno:
Kdyby seděly souřadnice místa odpalu, čas, čas dopadu raket na cíl s časem a kursem letu Airbusu

Takže, jak mají výše uvedené "souhlasit"?
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Sestřelení Il-20 syrskou PVO

Příspěvek od Skeptik »

skelet píše:A jaké cíle vlastně postřelovali? Dohledal jsem jen chlubení se zabití 23 bojovníků během náletu 6.2 (čas 1:15am). Nicméně článek je datován na 6.2.2020 7:45pm. K ostřelování civilního letadla došlo po 23 hod.
Můžeš mě Skeptiku navést? Klidně do SZ.
Měli to být prý nějaké sklady v oblastech / městských částech Al-Kiswa, Marj al-Sultan a Baghdad Bridge. Ale na mapě jsem to nehledal.
První informaci o izraelském raketovém útoku (v rozumném jazyce) jsem našel na lenta.ru a byla vydána v 00:47 moskevského času.

Jinak pozor, k ostřelování toho airbusu nedošlo, to byl fake news šířený Českou televizí (buď nepochopením, nebo záměrným zkreslením ruské tiskové zprávy). Hrozilo jen, že to letadlo vletí do prostoru kde syrská PVO odrážela izraelský útok. Letadlo bylo včas otočeno a důvěřovalo.

Tady je pár mobilových záběrů ze zasažení přilétávajících izraelských střel. Ale některé nejspíš prošli, protože mělo zahynout několik lidí - údaje se liší, od 7 zraněných po 12 mrtvých.
https://southfront.org/al-qaedas-little ... -ramps-up/
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Sestřelení Il-20 syrskou PVO

Příspěvek od Zemakt »

Mirek: nijak, proč? Protože je neznáš, a přesto tvrdíš, že místo a čas izraelského útoku koliduje s civilním letem. Chápeš?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Sestřelení Il-20 syrskou PVO

Příspěvek od skelet »

lenta.ru pro mě není ve srozumitelném jazyce, ale třeba to tam je .. nicméně jeden článek ze 7.února 2020 14:04 (kdo ví jaký čas) píše toto
В расписании прибывающих рейсов аэропорта Дамаска не оказалось самолета, который, по утверждению Минобороны России, вылетел в сирийскую столицу из Тегерана в ночь на 6 февраля и якобы «едва не был сбит» в результате ракетного удара Израиля. Об этом в пятницу, 7 февраля, сообщает «Новая газета».
Как отмечает издание, если исходить из версии, представленной российским оборонным ведомством, самолет должен был приземлиться в Дамаске около часа ночи. Однако в расписании прибытия аэропорта с полуночи до 4:40 не значится ни одного рейса. Существует вероятность, что рейс был чартерным, однако даже в таком случае его прибытие должно было быть отражено в расписании.
což mi teda překladač přeložil jako
Rozpis příletových letů na letiště v Damašku nezahrnoval letadlo, které podle ruského ministerstva obrany letělo v noci z 6. února do Teheránu do syrského hlavního města a údajně „bylo téměř sestřeleno“ v důsledku izraelského raketového útoku. V pátek 7. února podle Novaya Gazeta.
Podle publikace mělo letadlo podle verze předložené ruským obranným oddělením přistát v Damašku asi v jednu ráno. V době odletu do půlnoci do 4:40 však nejsou uvedeny žádné lety. Je možné, že let byl charterový, ale i tak měl být jeho přílet promítnut do harmonogramu.
a když se dívám na flightradar, tak se na letu 6Q514 zrovna hodinky řídit nedají
ObrázekObrázekObrázek
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Sestřelení Il-20 syrskou PVO

Příspěvek od Mirek58 »

Co naprosto přesně chápu, je to, že naprosto přehlížíš, že ze strany Izraele je odstřelováno hlavní město sousedního státu.
To za prvé.
Další věc je ta, proč byl tak rychle "vypakovaný" dotyčný letoun z prostoru Damašku.
Protože se dispečeři nudili?
Jaké je přijatelné vysvětlení?
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Sestřelení Il-20 syrskou PVO

Příspěvek od Zemakt »

Skeptik: bez alespoň částečně důvěryhodných informací, určujících časovou osu, vč. letového itineráře útočících letounů, jsou takováto Tvá tvrzení dost na vodě.

@Zemakt hypotéza 8-) : proč ruské MO nezveřejní kompletní info.? Že by kolidoval čas útoku a čas příletu Airbusu vůči tvrzení Rusů. Nešlo pouze o využití příhodné situace k propagandě? Jsou Izraelci takový šmejdi, že mají v pič..? Nepotřebují náhodou plusové body, kde se podívaj? A nešel ten jejich útok realizovat jindy, kdy? Až kolem nepoletí žádné let, jenž by nešel zneužít? A co na to Jan Tleskač?

Je to prosté.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Zamčeno

Zpět na „Blízký a střední východ“