Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od Zemakt »

:up: no tak bezva, výborný timing. Pod stromek k Ježuchu jak dělané.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od michan »

JJ, včera jsem byl štěstím bez sebe.

Tedy ještě jednou, já je ve středu 4. prosince 2019 dostanu k podepsání a Nakladatel je ve čtvrtek odveze, aby je balili a po pondělí 9. prosince knihy "pádí", přes Poštu, k těm, co si je objednali a zaplatili.

Plus bude fungovat i osobní předání u těch, kde jsem domluven u Š.Š. a Kik ještě zavolám....
ObrázekObrázekObrázek
kik
četař
četař
Příspěvky: 72
Registrován: 24/1/2008, 14:38

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od kik »

Michane, výborná zpráva, díky. Já nejsem v týdnu od 9. do 13. 12. v práci, takže bych to viděl ne eventuální předání pod dohodě na Chodově v týdnu před vánocemi.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od michan »

Protože pan umělecký ředitel potvrdil telefonicky, v neděli večer, tedy 1. prosince 2019, že knih bude ve středu dne 4. 12. dovezeno dostatek (zbývajících 7 knih, které jsem v počtu potřebných požadoval, pak dostanu v druhé várce, tedy v pondělí 9. prosince. Těch 7 knih je započítáno z těch, které patří autorovi dle smlouvy zdarma), aby byly vypořádány všechny ty co půjdou po pondělí poštou k objednatelům, došlo k prvé dohodě.

Ač knihy nemám, ale věřím, přesto jsem udělal dohodu s kolegou Kik (nebude v době od 9. do 13. prosince k dispozici, jak napsal ve svém příspěvku), že bych mu knihu předal osobně už ve čtvrtek 5. prosince (je to trochu - "účet bez hostinského" - jak zní přísloví).
Ale další domluvu s kolegou Š. Š. zatím nedělám. Udělám jí pokud knihy budu mít v ruce ve čtvrtek 5. 12., kdy mu také zavolám a přizpůsobím se jeho času. Podobné je to ještě v několika případech osobního předání knih.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
stalker
rotný
rotný
Příspěvky: 98
Registrován: 7/11/2005, 14:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od stalker »

V Luxoru již zahlédnut Východ 2 v prodeji, blahopřeji
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od michan »

Díky kolelego Stalker za skvělou zprávu,
i já jsem včera večer dostal od uměleckého ředitele zprávu, že mě těch více než 50 ks k podpisu dnes, jak slíbil, přiveze, plus ještě tu jednu Západ 2 (přání jedné maminky Východ 2 + Západ 2, aby měl syn obě naráz), abychom v prvé fázi kompletovali vše co bylo objednáno a pak přijdou na řadu i knihy pro autora..
Mám fakt ohromnou radost a těším se až knihu, knihy, budu držet v ruce.

:D Velké díky všem kolegyním a kolegům za velkou trpělivost.
Snad se vše v dobré obrací.
Já se dnes, ale i již pár dní předtím připravoval na precizní administrativu, aby neodošlo k přehlédnutí. S přítelkou jsme asi 3x, či 4x vše kontrolovali zda jsou správně adresy, počty a tak. Prostě několik kontrol.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od michan »

Ukázka toho, jak to vypadalo u nás, ve středu 4. 12., po 18té hodině:

Nejprve se jednalo o chaos, neboť jsme přivezli z auta uměleckého ředitele BVD tři bedničky od banánů knih - Pravda o východní frontě (2. část) 1944-1945 a to na "rudlíku" do obývacího pokoje:

Obrázek


Asi po hodině a půl práce se bedničky začaly plnit knihami, které byly popsány a byla v nich adresa kam kniha po zabalení bude putovat:

Obrázek

Ty převázané knihy jsou 2x 2 a putují např. ke KATOM a Malej Achil a druhý převázaný balíček, který je v třetí bedně, je Západ 2 a Východ 2 k chlapci, od maminky....

No a pak zbývaly ty případy, kdy se s kolegy, Kik a Š. Š., a dalšími telefonicky domluvilo "zabalení" :wink: u nás a také popsání a podepsání a dnešní, tedy 5. 12. předání osobně. Nahrazuji tak Poštu. :D


No a pak u mne konečně vypukla radost, že se mě to nezdá, ale že vše je tolik očekávaný fakt a pravda - Knihy jsou na světě - knihy ostatním budou příští týden baleny a zasílány Poštou až k nim, objednatelům.

Za nafocení a zaslání snímků děkuji synovci své dívky - díky "Toníku". :)
ObrázekObrázekObrázek
kik
četař
četař
Příspěvky: 72
Registrován: 24/1/2008, 14:38

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od kik »

Pánové, mám dobrou zprávu. Michan mi dneska cca v 10:00 předal můj výtisk za což mu ještě jednou mockrát děkuji.
Uživatelský avatar
Malej Achil
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 118
Registrován: 7/10/2009, 11:52

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od Malej Achil »

Ta horní knížka v balíčku je určitě ta moje, že jo! :D
No co dodat - už mají u nás v knihovně nachystané čestné místo vedle těch ostatních. Aspoň mezitím o víkendu ještě stihneme utřít prach. :)

Super, že to nakonec dopadlo bez dalšího odkladu - myslím že především Ty budeš mít po tom všem hezčí Vánoce.
Voják bez humoru je žoldnéř.
Simon
Příspěvky: 1
Registrován: 5/12/2019, 20:15

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od Simon »

Chci zde napsat poděkování autorovi za dnešní předání knížky dle domluvy. Skvělá práce ma knize jako vždy. Bagration už mám za sebou. Hned budou hezčí vánoce.

Za mně velký dík.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od michan »

Jak je tedy patrné dva páni kolegové své knihy dostali dle naší telefonické domluvy. Kolega Kik včera v 10:00 a pan kolega Š.Š., tedy kolega Simon, věrný čtenář a dlouhodobý návštěvník Palby (má i všechny předchozí knihy od roku 2010), ji pak dostal také a to krátce po půl jedenácté stejného dne.
Pani kolegové děkuji za zprávu.
Kolego Malej Achil nerozvazoval jsem již balíček dvou, abych se podíval kdo je navrch, ale má přítelka je spíše názoru, že ta vrchní kniha je asi pro kolegyni KATOM. Úvaha je taková dle toho, na koho je balíček adresován. :D

Příští týden by pak mělo "vypuknout" balení knih a postupné odesílání přes Poštu (knih je skutečně větší množství; a 432 stran má jedna kniha). :)

Kolego Malej Achil a v jednom máš určitě pravdu - trochu mě odlehlo a snad ty Vánoce budu mít přece jenom klidnější. :D
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Malej Achil
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 118
Registrován: 7/10/2009, 11:52

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od Malej Achil »

Jaj, tak to jsem s KATOM právě prohrál láhev vína.
No co se dá dělat, aspoň že to vypijeme spolu... :)
Voják bez humoru je žoldnéř.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od Lord »

Děkuji Michanovi za zaslání knihy a osobité věnování.

Kniha mi přišla velmi pečlivě zabalena do kartonu ze všech stran, a ještě jednou přebalena. Takže není důvodu obávat se poškození.

Oproti první knize o východní frontě je tato drobnějším písmem, a ačkoliv jde o události časově kratší, od operace Bagration už Rudá armáda hnala Němce až do Berlína, ale jde ještě dál a objasňuje Pražské povstání a roli Vlasovců, tak texty jsou obsahově bohatší, a stránek je asi stejně jako u první knihy "Pravda o Východní frontě" ? Vše je kromě názorných map, doplněno tématickými fotografiemi přímo u jednotlivých kapitol.

Skvělá a podrobná práce!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od michan »

Odpověď, a další pohyb knih Východ 2 a 1ks Západ 2.

Především Lorde dík za zprávu, že máš knihu ve svých rukách. Také za krátké zhodnocení moc děkuji.

Ke zvlášť pro mne zajímavému předání knihy Východ 2, knihy určené pro mne velice zajímavému člověku, který je s námi mezi prvními co by student a dnes inženýr, a má všechny tři předchozí knihy - Východ 1, Západ 1 a i Západ 2, došlo včera ve 14:00. Jedná se, dnes, o pana Ing. R. Š. z Bratislavy. Knihu Východ 2, jsem předával krásné "Slověně" (čti krásné Slovence), krásné mladé a milé dívce A. J., která mě pana Ing. popsala jako zapáleného člověka, který má rád věci o WWII.

Krásná a mladá A. J. mi dala vzpomenout na dobu kdy jsem v roce 1967 přišel na Liptov, co by vyjukaný žák ŠDZ Liptovský Mikuláš, a tak krásné dívenky byly okolo nás a s jednou takovou jsem rok chodil.

Ale abych šel k meritu věci.
A.J. předá panu Ing. R. Š. dnes profesoru na Vysoké škole v Bratislavě knihu Východ 2., kterou mu touto cestou po A. J. zasílám.
Prosím nejen tímto, ale i zasílám e-mail, když zároveň prosím o zprávu, že knihu má již pan inženýr ve svých rukách.

A pak k další včerejší události.
Protože manažér a umělecký ředitel Nakladatelství BVD, byli přes víkend v Německu pracovně, došlo k předání popsaných a podepsaných knih Východ 2 a Západ (1ks) v pondělí 9. 12. v podvečer okolo 18. té hodiny, kdy si je, ve třech bednách od banánů, umělecký ředitel BVD odvezl.
Knihy budou baleny a poté popsány adresami a postupně budou předávány na Poštu, aby putovaly ke svým objednatelům.

Já ještě předávám knihy ve středu a ve čtvrtek těm, se kterými bylo dojednáno osobní předání.
Moje příbuzenstvo a moji nejbližší známí dostanou většinou knihy až ten další týden mezi 16. až 22. prosincem osobně..


Kdo můžete dejte zprávu sem, že již knihu máte, nebo mě ji zašlete přes korespondenci - přes e-mail. michan.palba@seznam.cz
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od michan »

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
dokončil jsem poslední příspěvek předáním knihy pro R. Š., krásné dívce ze Slovenska a svou asociací na věci a stav starý 52 let a mé působení na krásném a řečí mekém Liptově, Slováci přesně znají co je pekný a mekký Liptov oproti také hezké tvrdší západoslovenštině je krasný mekký Liptov ukázka krás Slovenska - předhůří hornatého severního Slovenska - Vysokých a krásných Tater.
Budu, né ještě musím dokončit pana ing R. Š., který na můj e-mail, že jsem Aničce předal knihu krásně odpověděl takto:

Dobry den pan Michan - zde oprava na mou přezdívku....

Dakujem pekne za knizku, Anicka mi uz pisala, velmi som sa potesil. Samozrejme mozete ten text uverejnit (asociace na její milé chování a stejné chování jiné krásné gymnazistky před 52 roky). Ja sa tesim na knizku, stretneme sa spolu za 2-3 tyzdne. Prajem Vam este pevne zdravie a nech Vas neopusta elan a sila. Web je velmi dobry a pevne dufam, ze este vydate par knih.

S pozdravom a prianim prijemnych sviatkov,

R. S. -zde jsem vymazal písmena jeho jména

ut 10. 12. 2019 o 7:03 <michan.palba@seznam.cz> napísal(a):

No a co bylo dál tento týden?
Ve středu jsem předal, do Pardubic zde v Praze, svému nádhernému příteli Ing H., který mě pomohl i s vydáním knihy Západ 2 tím, že mi i pomohl dodat zaplacenou Západ 1, která byla v předchozím předána a i jinak peněžně. Daroval jsem mu ze svého autorského 4 ks Východ 2, neboť do Prahy nejede do Vánoc 2019.
Byl čtvrtek, komplikovaný čtvrtek, který říkal Terezka Z. a předání oproti penězům. Tuto předávku nakonec udělala její kolegyně, také matka dítěte , která knihu Terzce pro jejího manžela převzala a Terezce předala o čemž je tato SMS a zde je její doslovný přepis:

20:38 dne 12. 12:
Dobrý večer, tak už mám knihu u sebe. Moc děkuji. Kamarádka se omlouvá, že byla taková zmatená, ale spal jí doma syn, tak pospíchala. Přejeme Vám krásný večer a hezké svátky. Tereza.

Já jen dodám, že knihu Východ 2 dává Terezka, také mamča malého dítěte, svému manželovi.

Pak byl čtvrtek večer a já se zeptal pana uměleckého ředitele co se děje a kdy dostanu já své knížky pro své příbuzné a známé, dle smlouvy jsou 10 ks pro autora zdarma a pak je co si koupím o 35% levnější. A já si i nějaké koupil pro příbuzné...
Dal jsem k těm deseti ještě deset pro své známé, příbuzné i pro svého IT - on říká - říkej mě vezír a já to tak říkám...

Tak ty knihy dostanu v úterý 17. 12. večer.

Promiňte většino - knihy zabalené budou ihned jak to bude možné a jak Pošta bude schopna dodat.

Prosím ještě jednou - kdo knihu dostanete Poštou dejte mě vědět na e-mail, nebo zde na Palbě. Manažér Nakladatelství na knihách, balení a odesílání Poštou pracuje. Je jich hodně fakt hodně...

Knihy prostě dostanete (můj odhad je od pondělí).

Jak budu něco vědět, hned to sem dám.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od michan »

Co vím tak knihy mizí v Knihkupectví Luxor (Václavské náměstí a Chodov) a také v Knihkupectví Dobrovský...
Skvělé...
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od michan »

Při včerejším, tedy pondělním, pozdně večerním telefonu s panem uměleckým ředitelem BVD jsem byl seznámen:

1/ Zabalané knihy Východ 2 (a 1x Západ 2) jsou od pátku postupně předávány na Poštu a zasílány na adresy objednatelů.

2/ Knihy, které budou ještě pro Vás (zde myšleno autorské, které dle smlouvy mám o něco levnější, a i ty které dle stejné smlouvy mám zdarma )asi nebudou ještě v úterý 17. 12. (trochu "zahaprovala" doprava), ale zavezu Vám je ve středu večer dne 18. 12.



Jakmile budu cokoli vědět, okamžitě to sem dám, tedy i hlášky těch kolegyň a kolegů co již knihy Poštou dostali.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od michan »

Včera, pátek 20. prosince pozdě večer, jsem se dozvěděl od pana uměleckého ředitele BVD, při naší osobní schůzce, tuto méně příjemnou zprávu:

"Vzhledem k technické závadě (nebylo mě vysvětleno o jakou se jedná, jen podotknuto, doprava a balení) došlo ke zdržení v předávce zabalených knih na Poštu.
Nicméně knihy Východ 2 a 1 ks Západ 2, jsou již postupně předávány na Poštu a termín ukončení předávání na Poštu - těch úplně posledních - je v horizontu - ráno 27. 12. 2019, kdy bude předávka na Poštu zcela ukončena - bezezbytku.

Prosíme objednatele o prominutí."


Jakmile se něco opět dozvím, dám to sem, nechť je to již něco normálnějšího - toť mé přání.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od michan »

Vůbec nějaké dotazy jsem i s PF 2020, mohl vznést až včera - 3. 1. 2020!. A to jsem, vzhledem k tomu, že jsem byl bez informací udělal!
Domluveno bylo - až Pošta dodá...!
Odpověď na co se děje? - mám dostat až se ozve umělecký ředitel BVD sám.

To je co mě trápí, to je na co čekám...

Okamžitě jak budu vědět, či vy někteří budete vědět - Knihu Východ 2 Poštou dostanete - sem asi dáme ihned.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od Zemakt »

Se nedá Michane asi nic dělat, ono to zmiňované bezva vánoční načasování zřejmě nerazilo na tvrdou realitu jménem vánoční Česká pošta. Podstatné je ale, že šla kniha do tisku a že je někde na cestě.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Odpovědět

Zpět na „Knihy, recenze knih“