Ruské letectvo všeobecne

Moderátor: Julesak

Odpovědět
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4086
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Ruské letectvo všeobecne

Příspěvek od jarl »

Ze Skeptikova příspěvku jsem bez varování odstranil anglický citát, protože u něj chyběl překlad do češtiny. Současně všechny uživatele upozorňuji, že tohle bude od nynějška (až na výjimky podle mého uvážení) můj běžný postup vůči na Palbě dlouhodobě registrovaným uživatelům, kteří se rozhodli ignorovat povinnost přidávat k cizojazyčným citátům český nebo slovenský překlad. Dlouho jsem se snažil být v tomhle směru tolerantní, ale tento postup vedl pouze k tomu, že nyní snad neuplyne den, aby toto pravidlo nebylo někým porušeno.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Ruské letectvo všeobecne

Příspěvek od Julesak »

seabee píše: A to se jako norská nebo britská PVO má ptát telefonem do Moskvy, jestli se jedná o cvičný let, když zjistí, že se blíží jaderný bombardér?
1) bombardér vyzbrojený riadenými strelami z dostrelom 3 000 resp. 4 500 km pri útoku na Írsko nebude letieť v dosahu stíhacej hotovosti z UK,
2) ešte stále môžu použiť zdravý rozum.

EDIT:
Dzin píše: Stačí mi jeden jediný konkrétní příklad,...
https://topwar.ru/171499-b-1b-lancer-vv ... rilah.html

Krym - od kedy je súčasťou RF, tak samozrejme jeho vzdušný priestor riadi RF - bez ohľadu na názor ICAO.

Ešte k tomu kto nechce transpondéry:
https://www.wsj.com/articles/nato-rejec ... 1474391644
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Ruské letectvo všeobecne

Příspěvek od zzz »

Julesak
možná se Ti rozbily brýle, nebo možná sis je někde zapoměl.

Ale navrhuji, aby ses vrátil k tématu.

Jinak to dopadne
a) krátkodobě zaplevelíš i toto vlákno okecáváním a dopadne to jak ve vlákně o ve Ropné válce
jarl píše:Vlákno tvrale zamykám. Pokud Julesak nebo Pegeučko pocítí touhu v této plodné debatě pokračovat, můžou jej přesunout do hospody a odemknout.
b) dlohodobě přijdeš i ten poslední zbyteček autority jako moderátor. A pak přijdeš o možnost mazat, cenzurovat, trollit jako moderátor.

Je to na Tobě, jestli se začneš chovat (nebo aspoň tvářit) jako normální člověk. Jestli chceš tak milerád doložím Tvoje lež, která svědčí o tom že (někdy) buďto selektivně vnímáš pravdu (efekt "Jekyll/Hyde") nebo že neumíš rusky nebo že jsi závislák na ruské "LžiTV". Ale to doložení by bylo off-topic vzhledem k tématu nynější diskuze co vlastně pohledávají sovětské bojové letadla u Irska a jak na Irové (asi) zareagují.

Uvidíme, co uděláš. Je to na Tobě. A tím nekritizuji Tvoje názory, pouze upozorňuji na to že Ty "jako globální moderátor", jsi nadřízený nám normálním diskutujícím ... ale Ty svoji laťku jako moderátor, máš velmi, velmi, velmi nízko.
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Ruské letectvo všeobecne

Příspěvek od Julesak »

Wtf? :rotuj:

Pokojne dolož akúkoľvek moju lož, ideálne vo vlákne kde som ju napísal, a o moje okuliare, latku, ani zbytky autority sa zaujímať nemusíš, ďakujem.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Ruské letectvo všeobecne

Příspěvek od zzz »

Julesak píše:Wtf? :rotuj:

Pokojne dolož akúkoľvek moju lož, ideálne vo vlákne kde som ju napísal, a o moje okuliare, latku, ani zbytky autority sa zaujímať nemusíš, ďakujem.

Julesak

díky za slovo do pranice... "rukavici" od Tebe beru na vědomí.... vyčkám na reakci administrátorů Palba.cz - viz níže.

Dotaz na administrátory Palba.cz... když doložím to co tvrdím (zabere mi to několik hodin a budu mít na to čas až o víkendu), tak přijde Julesak o "globální moderování"... tj. bude normálním moderátorem bez možnosti cokoliv provádět s komentáři ostatním diskutérům?

V tématech kde Julesak je moderátorem, tak by zůstal moderátorem a mohl by dle libosti provádět to co chce. Mimo tato témata by Julesak - s ohledem na jeho způsob diskuze - byl v naprosto rovnocenném postavení jako my normální diskutující.

Stačí prosté ANO či NE.

Ptám se proto, že mi osobně je nechutné se znovu nořit do těch informačních sraček a procházet to, tak abych našel to co jsem před časem zjistil. A když už bych to musel podstoupit, tak ať to má aspoň nějaký pozitivní efekt pro nás normální lid. Mj. kvůli tomu už téměř nečtu cokoliv co se týká Ruské federace. A ani bych nečetl toto vlákno o ruském letectvu (=ať si dělají co chtějí), kdyby nebylo zamknuté vlákno o Irsku a o tamním rozvažování, jestli se "podělat strachy před agrosorem" nebo "jestli se bránit (např. přidat se k NATO a začít zapojovat irské ozbrojené po boku našich vojáků).

Díky.
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Ruské letectvo všeobecne

Příspěvek od Julesak »

No pokojne. Už sa bojím.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Ruské letectvo všeobecne

Příspěvek od zzz »

Není důvod se bát. Když bude odpověď NE, tak budu "hlasovat nohama".

Svět se nezboří. :sleep: :sleep: :sleep:
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4086
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Ruské letectvo všeobecne

Příspěvek od jarl »

zzz píše: Dotaz na administrátory Palba.cz... když doložím to co tvrdím (zabere mi to několik hodin a budu mít na to čas až o víkendu), tak přijde Julesak o "globální moderování"... tj. bude normálním moderátorem bez možnosti cokoliv provádět s komentáři ostatním diskutérům?

V tématech kde Julesak je moderátorem, tak by zůstal moderátorem a mohl by dle libosti provádět to co chce. Mimo tato témata by Julesak - s ohledem na jeho způsob diskuze - byl v naprosto rovnocenném postavení jako my normální diskutující.

Stačí prosté ANO či NE.
Sice nejsem administrátor, ale pokud by jediným cílem tvého několikahodinového snažení mělo být Julesakovo odvolání z funkce globálního moderátora, s největší pravděpodobností by se jednalo o zbytečnou ztrátu času. Už jen proto, že se mi tento způsob prosazování požadavků vůči moderátorům pranic nelíbí. Pokud má někdo z uživatelů Palby pocit, že někdo z moderátorů (třeba Jarl) znaužívá svoji pravomoc nebo svoji práci nezvládá, ať sepíše oficiální stížnost s konkrétními příklady a pošle jí přes SZ aktivním administrátorům a těm moderátorům, které pokládá za kompetentní, a ti se onou žádostí budou zabývat.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Ruské letectvo všeobecne

Příspěvek od zzz »

jarl píše:(...) Sice nejsem administrátor, ale pokud by jediným cílem tvého několikahodinového snažení mělo být Julesakovo odvolání z funkce globálního moderátora, s největší pravděpodobností by se jednalo o zbytečnou ztrátu času. Už jen proto, že se mi tento způsob prosazování požadavků vůči moderátorům pranic nelíbí. Pokud má někdo z uživatelů Palby pocit, že někdo z moderátorů (třeba Jarl) znaužívá svoji pravomoc nebo svoji práci nezvládá, ať sepíše oficiální stížnost s konkrétními příklady a pošle jí přes SZ aktivním administrátorům a těm moderátorům, které pokládá za kompetentní, a ti se onou žádostí budou zabývat.
S ohledem na podtržené chápu, že takto jsi předem odhadnul výsledek.

Respektuji to. V tom případě postrádá smysl cokoliv dalšího smysluplného. .
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Ruské letectvo všeobecne

Příspěvek od Julesak »

No tak sme doma. Plno rečí, tajomný ako hrad v Karpatoch, a ani na druhý pokus sa JVL (Julesákova Veľká Lož) nedostane na svetlo božie?
Škoda, zruším objednanú pizu.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4086
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Ruské letectvo všeobecne

Příspěvek od jarl »

Pročištěno! Atamane, pozor na jazyk. V pravidlech Palby je i požadavek na slušné chování.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3621
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: Ruské letectvo všeobecne

Příspěvek od seabee »

Julesak píše:
seabee píše: A to se jako norská nebo britská PVO má ptát telefonem do Moskvy, jestli se jedná o cvičný let, když zjistí, že se blíží jaderný bombardér?
1) bombardér vyzbrojený riadenými strelami z dostrelom 3 000 resp. 4 500 km pri útoku na Írsko nebude letieť v dosahu stíhacej hotovosti z UK,
2) ešte stále môžu použiť zdravý rozum.
Ad 1/ No právě, při útoku na Anglii ze severozápadního směru přes Irsko je to akorát
Ad 2/ zdravý rozum by spíš nevysílal jaderné bombardéry do blízkosti cizích hranic
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Ruské letectvo všeobecne

Příspěvek od Julesak »

1) nemyslím si, vzhľadom na dosah nesených RS.
2) a aké lietadlá sa posielať už môžu? Resp. kam bombardéry ("jadrové") lietať môžu?
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11546
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Ruské letectvo všeobecne

Příspěvek od Dzin »

Julesak
Díky. Tohle přesně jsem od začátku po Skeptikovi chtěl.

Jinak dle práva je to s Krymem jak jsem psal, důležitější než postoj Ruska je postoj ICAO. Tudíž pokud to přeženu, pokud platí stále to co jsem sdílel, potom pro lety nad Krymem (se zmíněnou vyjímkou) stačí nahlášení a povolení ze strany Ukrajiny. V případě, že by Rusko proti tomuto letu nějak zasáhlo, porušilo by mezinárodní právo.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Ruské letectvo všeobecne

Příspěvek od Julesak »

To je ten rozdiel medzi šedivou teóriou a zeleným stromom života.
Našťastie nikto kto chce letieť na Krym nie je taký blbý, aby sa riadil nejakými encyklopedickými poučkami.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4212
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Ruské letectvo všeobecne

Příspěvek od Alfik »

Dzine, klídek. Ti Rusi lítají v prostoru kde se (ještě) nemusí hlásit. Ani dodávat letový plán :)
Nikdo ze zodpovědných si na to ani nestěžuje, jen snad kromě pár novinářů a tebe :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Ruské letectvo všeobecne

Příspěvek od kenavf »

Dzin píše:..
Jinak dle práva je to s Krymem jak jsem psal, důležitější než postoj Ruska je postoj ICAO. Tudíž pokud to přeženu, pokud platí stále to co jsem sdílel, potom pro lety nad Krymem (se zmíněnou vyjímkou) stačí nahlášení a povolení ze strany Ukrajiny. V případě, že by Rusko proti tomuto letu nějak zasáhlo, porušilo by mezinárodní právo.
A bolo by zaujímavé vedieť ktorí dispečeri riadia lety lietadiel ak smerujú na Krym. Sú to ukrajinskí dispečeri? Alebo krymskí/ruskí?
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Ruské letectvo všeobecne

Příspěvek od Skeptik »

Škoda že jarl odstranil ten anglický citát, ale chápu to, jsme československé fórum.
A dokonce je mi ctí, že jsem první proti komu bylo takto zasaženo :wink:

Já prostě už jen neměl čas to přeložit. Omlouvám se.
Tak jen v kostce. Bylo to vyjádření IAA (Irského leteckého úřadu) k těm letům Tu-95 ve kterém se konstatovalo, že irský vzdušný prostor nebyl narušen a k žádnému ohrožení bezpečnosti letového provozu nedošlo.
Tedy jasné vyvrácení toho propagandistického fejku, co se objevil v novinách a ve vyjádřeních některých podržtašků z NATO, od autority nejpovolanější.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3621
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: Ruské letectvo všeobecne

Příspěvek od seabee »

Julesak píše:1) nemyslím si, vzhľadom na dosah nesených RS.
2) a aké lietadlá sa posielať už môžu? Resp. kam bombardéry ("jadrové") lietať môžu?
Teď už vaříš z vody, jenom aby si měl poslední slovo.

Ale je známo, že do různých konfliktů na Středním východě zasahovaly (jaderné) bombardéry B-52 USAF z britských základen (nejaderně, samozřejmě). Fakt by mne zajímalo, jak měli přelet dispečersky ošetřený. Musely letět přes nejmíň desítku zón ŘLP! Takže to třeba ošéfovaly letovou hladinou, kde ICAO předpisy neplatí?
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Ruské letectvo všeobecne

Příspěvek od Julesak »

seabee píše: Teď už vaříš z vody, jenom aby si měl poslední slovo.
Vôbec nie, veď to píšem od začiatku. Ak bude chcieť Tu-95 napadnúť napr. Ísko alebo Anglicko, nebude robiť na takéto vzdialenosti.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Odpovědět

Zpět na „Letectvo“