Varianty odběru vystřílených nábojic v PKM pro door gunnery

Odpovědět
Kouzelnik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1305
Registrován: 27/9/2017, 22:23

Varianty odběru vystřílených nábojic v PKM pro door gunnery

Příspěvek od Kouzelnik »

Jaké jsou ne-/výhody jednotlivých variant odběru vystřílených nábojnic pro door gunnery? Souvisí to s konkrétní variantou/umístěním lafetace nebo řešení odběru nábojnic je nezávislé na provedení lafetace? Konkrétně mě zajímá PKM

Příklad 1 - řešení PKM použitého filmaři při filmování s Bell 412 (ve filmu Extraction, 2020)
Obrázek

Příklad 2 - řešení PKM použitého na tomto vrtulníku AČR
Obrázek
video:

zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=rvMN7EIeQzY
R.I.P.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4117
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Varianty odběru vystřílených nábojic v PKM pro door gunn

Příspěvek od niko »

Ja pokial viem, najdolezitejsie je odviest nabojnice tak, aby nedoslo k ich kontaktu s telom vrtulnika, kde by mohli poskodit stroj. Ten odvod nabojnic bude urcite suvisiet s druhom lafetacie.
Uživatelský avatar
mrfelix
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 220
Registrován: 30/10/2012, 08:43

Re: Varianty odběru vystřílených nábojic v PKM pro door gunn

Příspěvek od mrfelix »

nerozumím tomu, ale ten obrázek z filmu vypadá, že je to originál odvodní trubka nábojnic pro minigun. Takže filmaři zřejmě narvali PKM místo minigunu a trubky přidělali černou daktejpou (duckt-tape) a ani to nemuselo být funkční. :rotuj:
Vždyť to vypadá, že je to na druhý straně, než odkud PKM plive nábojnice!!!! Nebo snad PKM umí plivat na obě strany? :shock: Podle mě neumí, vkládám bulharské video MG-1M,a le mělo by to být stejné...
https://youtu.be/nAHG265WQ3Y?t=124
Otázka také je, jestli záběr ve filmu není stranově zrcadlený...

Ten originál zachytávač nábojnic na PKM na Mi-171 AČR je jen kapsa, která nikam nevede a musí se později vysypat ručně? :?:
Obrázek
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4117
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Varianty odběru vystřílených nábojic v PKM pro door gunn

Příspěvek od niko »

Ty brdo fakt. :shock: PKM hadze nabojnice nalavo. A to ma comu pomoct takato exotika ?
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Varianty odběru vystřílených nábojic v PKM pro door gunn

Příspěvek od Scotty87 »

mrfelix píše:Ten originál zachytávač nábojnic na PKM na Mi-171 AČR je jen kapsa, která nikam nevede a musí se později vysypat ručně? :?:
Podle toho videa to vypadá jen jako kapsa.
Odpovědět

Zpět na „Letecká technika“