Občanská válka v Libyi

Konflikty a války po roce 1945 - Izrael, Korea, Vietnam...
Uživatelský avatar
Ejdou Rotacak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1218
Registrován: 23/7/2012, 14:54
Bydliště: Praha - Zbraslav

Re: Občanská válka v Libyi

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

Tak víš jak... seš El Maco, o tom žádná, takže mi tu klidně do zblbnutí opakuj, že ty si pán a já kmán - nebo mě zabanuj, potěší-li to tvé ego. Na druhou stranu bych tě rád požádal, abys podal ruku tápajícímu - v čem je můj příspěvek
více do nebe volající, než pocity diskutérů přede mnou? on svůj názor podal Hektor, Skelet nebo Skeptik na úrovni profesorské rozprávky? Možná mi jen v dnešní debatě uniknul nějaký rafinovaný jinotaj, který jeden z chlapů
napsal a já nepřelouskal. Poradíš?
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Občanská válka v Libyi

Příspěvek od zzz »

Ejdou - já za sebe můžu prohlásit, že nerozumím co jsi chtěl sdělit. Kdosi prý cosi zbombardoval kdesi (a prý tam kdesi byl MIM-23 v nějakém stavu)... Kromě toho že to je diskusní témat vcelku nanic (=je na "vodě", protože skoro nic nevíme), ... tak já netuším, co konkrétně jsi chtěl sdělit.

Jedno vysvětlení (proč vůbec nechápu co tím myslíš): problém je mezi mojí klávesníci a mojí židlí.
Druhou možností je, žes to moc zestručnil, takže je to úplně nesrozumitelné.

Jestli jsi chtěl použít cosi jako oslí můstky, abys mohl srovnávat Hawk a Pantsir, tak prosím si dej tu práci a zkus ty oslí můstky nějak popsat, aby to pochopil i člověk mé (nevelké) inteligence.

Ale jestli to chceš rozepisovat jen kvůli mě, tak se na to vykašli, protože já nemám ambice, abych zkoušel dohledávat co se asi nyní děje v nějaké polo-ostré válce v dřívější Libyi, protože nemám ponětí odkud bych čerpal informace, když neumím např. arabsky.

Jo, když jsem hecoval kozlustechnykus, ohledně toho aby vysvětlil/vyargumentoval svůj velmi stručný názor, co se ne/děje v současném Německu, tak na toto téma bych chtěl věcně disktutovat, to určitě ano. Tak jestli chceš pokec o současném tématu, tak zkus to vlákno o extremistech v BW.

Čau.
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4087
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Občanská válka v Libyi

Příspěvek od jarl »

Ejdou Rotacak píše: Na druhou stranu bych tě rád požádal, abys podal ruku tápajícímu - v čem je můj příspěvek
více do nebe volající, než pocity diskutérů přede mnou? on svůj názor podal Hektor, Skelet nebo Skeptik na úrovni profesorské rozprávky? Možná mi jen v dnešní debatě uniknul nějaký rafinovaný jinotaj, který jeden z chlapů
napsal a já nepřelouskal. Poradíš?
Netahají sem žádné sousedovic fagany, zmalované prdele ani další vtipné bonmoty, ale hlavně jsem s nimi už dříve neztratil trpělivost. To se o tobě říci nedá.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Ejdou Rotacak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1218
Registrován: 23/7/2012, 14:54
Bydliště: Praha - Zbraslav

Re: Občanská válka v Libyi

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

2 zzz

já to tu nechci dal svinit OT, ale myslim, že to bylo z mých slov docela zřejmé. Reagoval jsem na Hektora a ano, dovtípil ses, že šlo o oslí můstek Hawk vs. Pantsir (spojenecká vs ruská technika obecně) že to zvedne takovou
vlnu nevole jsem však nečekal :D
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Občanská válka v Libyi

Příspěvek od zzz »

Ejdou - snažil jsem se naznačit, že jestli stojíš o diskuzi s ostatními, tak ostatním napiš co a proč píšeš.

Když před pár týdny se přelila do ostatních vláken ta "diskusní mela" ohledně fufnic pro AČR, tak taky jsem nakonec skončil u toho, že pro dílčí otázku (velkorážnou munici) jsem musel založit samostatné diskusní vlákno.

Tj. jde-li Ti o teoretické srovnání techniky X a techniky Y, tak založ diskusní vlákno o technice X a technice Y (nebo přispěj do existujících vláken o technice X a technice Y). A pak sem dej odkaz ať zájemci o diskuzi eventulně proberou nasazení X a Y v nynějších regionech Libye.

Říká se tomu ohleduplnost.... a píšu Ti proto, neboť mám zájem o diskuzi s Tebou jelikož oba vidíme svět asi jinak,tj. prosím neber to jako výtku, spíše jako zpětnou vazbu, že diskuze s Tebou nejsem schopen, protože absolutně nechápu co se většinou snažíš sdělit. No a někdy se do diskuze s Tebou nepustím, protože v daném tématu mám nulové znalosti či nemám čas.

Tož tak, ať se Ti daří.
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Občanská válka v Libyi

Příspěvek od Skeptik »

skelet píše:ale asi se o něm nebudeme bavit jako o vyspělém systému, že ..
Myslíš Hawk XXI ? Proč ne?
Radary jsou vyspělé, střely modernizované, až do nákupu S-400 to bylo to nejmodernější co Turci mají a vysoce to překonává vše co má třeba AČR a mnoho evropských států.
skelet píše:Problém Pantsirů je, že se z něj dělal neporazitelný systém. A všechny nebyly zničeny na podvalech..
Pokud jde o ty lybijské (resp. UAE) pak ne, některé byly zničené v garážích / hangárech.
Ale ani jeden není doložen jako zničený v bojovém postavení = problém je v lidském činiteli.
skelet píše:Mirage 2000-9 procházejí modernizací.
Ty UAE, pokud vím, zatím ne. Turecké MIM-23 ji prošly určitě.
Ale i tak jsem přesvědčen, že jejich zničení (pokud k němu skutečně došlo) není chyba systému, ale obsluhy ... ačkoliv prokazatelně byly v bojovém postavení, nebyl zaregistrován jediný odpal. Takže buď jej obsluha za dva dny od rozmístění nezprovoznila, nebo prostě nereagovala.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17790
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Občanská válka v Libyi

Příspěvek od skelet »

ok, jsi novinář a budeš psát o systému z šedesátých let jako o vyspělém? Asik ne.. prostě tě nebude vůbec zajímat. Nikdo si ten titulek neotevře, protože kolem toho systému nikdo předtím neudělal hypersuper šarádu.
Kolem Pantsiru udělalo Rusko a jeho fans aureolu neporazitelnosti, a tak palcové o zničeném Pantsiru prodávají, o zničeném Hawku z šedesátých let ne. Toť vše.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Ejdou Rotacak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1218
Registrován: 23/7/2012, 14:54
Bydliště: Praha - Zbraslav

Re: Občanská válka v Libyi

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

pak se našim novinářům daří lépe než výborně. Po letech vštípili společnosti, že jejich titulky, které článek prodávají jsou doslovnými přepisy prohlášení ruských představitelů,
ačkoli kdo pátrá, tak uzná, že se se zněním originálů často diametrálně rozcházejí - o čem by se pak ale na webu s armádními novinkami ze světa diskutovalo, že :wink:
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17790
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Občanská válka v Libyi

Příspěvek od skelet »

Ejdou tvůj problém s Armádníma novinama a diskutérama tam si jdi vyřídit na ony stránky, a tady o nich furt nepoštěkávej. Díky
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Občanská válka v Libyi

Příspěvek od Skeptik »

skelet
Jenže Hawk XXI není systém ze 60-tých let, nýbrž z konce 90-tých a radary MPQ-64 Sentinel jsou dokonce ze začátku 21. století. A stále se vyrábějí ... byť v upgradované verzi.
Ale to je asi jedno, co? Názor stejně nezměníš :wink:
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17790
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Občanská válka v Libyi

Příspěvek od skelet »

Nezměním, protože já se na to dívám z novinářského hlediska. To že ho překopali v tomto století zajímá leda podobně postižené jedince, jako jsme my dva. Stejně jako normální člověk nerozlišuje jestli v Libyi rozflákali Pantsir na podvalech a v Sýrii s točící se anténou.. prostě jim je to putna.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13188
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Občanská válka v Libyi

Příspěvek od Rase »

Francie podpořila útok na turecké síly v Libyi

Pokud jde o nedávné zničení tureckých protivzdušných systémů na letecké základně ve Al-Vatiya, tak již jsou známy nějaké bližší informace o celém náletu. Vlastní útok na turecké systémy provedly bojové letouny Spojených arabských emirátů (SAE) s podporou ozbrojených sil Francie a Egypta. Egypt poskytl pro akci svá letiště a francouzské ozbrojené síly zajistily průzkum oblasti a jistily celou operaci záchrannými týmy v helikoptérách. Tři dny před operací přesunuly Spojené arabské emiráty na egyptskou základnu Al-Nagib tanker typu A330 MRTT a již dříve čtyři bojové letouny blíže neuvedeného typu. V důsledku leteckého útoku byla základna Al-Vatiya vážně poškozena. Turci ztratili radiolokátor, několik systémů protivzdušné obrany Hawk MIM-23 a systém elektronického boje Koral. Několik osob bylo zraněno. Informace o napadení turecké základny byly potvrzeny i africkým velením amerických ozbrojených sil AFRICOM.

https://www.facebook.com/MilitaryboxCZ/

Obrázek
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Občanská válka v Libyi

Příspěvek od Skeptik »

Sakra, vypadá to že Francouze dost naštvalo, když jim partner z NATO zaměřil jejich lodě střeleckým radarem.

A to, že jim následně v centrále NATO řekli, že se vlastně nic nestalo, a že chování Turecka řešit nebudou, protože je to pro USA důležitější partner Francouzům asi taky nepřidalo.
Ale že se rozhodli jednat sami :shock: :up:

Kdo by to do žabožroutů řekl ?
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
Ataman
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 899
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Občanská válka v Libyi

Příspěvek od Ataman »

Skeptik píše:Ale že se rozhodli jednat sami :shock: :up:

Kdo by to do žabožroutů řekl ?
Pokud vím, už to jednou zkusili. A současnej marasmus je toho důsledkem.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Občanská válka v Libyi

Příspěvek od Skeptik »

Já myslel zaútočit na Turecko přestože je "parťákem" v NATO ... protože nic jiného to fakticky nebylo.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3643
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: Občanská válka v Libyi

Příspěvek od seabee »

Zdá se, že situace se začíná blížit oblíbenému postupu sira Humpreyho: rozdělíme je a oni začnou bojovat mezi sebou a nemají čas na něco jiného. Složení účastníků jednotlivých stran konfliktu je tak pestré, že zatím žádný politolog (sleduji NYT, FT, Al Jazeeru) nedokázal vysvětlit, o co komu jde. Francie podporuje spolu s Ruskem vládu vládu neuznanou mezinárodními organizacemi, přestože by měla držet basu s EU a NATO. Turecko je zjevně mlčky podporováno USA a údajně dále jedná o nákupu f-35 poté, co přislíbilo zajistit ochranu amerických (NATO) jaderných zbraní. Zřejmě se nechce vzdát role ve společných jaderných silách NATO a SU jakékoliv verze mu jí nezajistí.

Dokonce jedna arabská paní povídala, že Turecko nechce doplatit za dodaný systém S-400 s poukazem na jeho neúčinnost a ubohé výsledky ruských systémů PVO v Sýrii:
https://breakingdefense.com/2020/06/una ... questions/

A Francie svou přítomnost nijak nevysvětlila. Nezapomeňte ale, že se její fregata (ta samá?) motala už kolem sestřelení ruského ELINTU IL-20M nad mořem u Sýrie.

Jediný, komu se v volněji dýchá je Izrael a asi i Itálie - v bitevní vřavě se běženci těžko naloďují a nikdo se nediví, když se v nastalém zmatku ztratí (žbluňk)
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13188
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Občanská válka v Libyi

Příspěvek od Rase »

Krom námořního konfliktu, je zde zmíněn rovněž nedávný skandál a velký neúspěch francouzské špionáže, kdy mělo Turecko odhalit síť francouzských agentů v Turecku.
https://echo24.cz/a/Sukjb/skoro-ozbroje ... .sznhp.box
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13188
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Občanská válka v Libyi

Příspěvek od Rase »

Turci přesouvají do Libye systémy Pečora-M1

Agentura Al-Masdar přišla s tvrzením, že Turecko nahrazuje systémy protivzdušné obrany zničené na základně Al-Vatiya ukrajinskými systémy S-125M1 Pečora-M1. Celkově Turecko hodlá přesunout do Libye tři modernizované systémy protivzdušné obrany S-125M1 Pečora-M1 zakoupené od Ukrajiny (pořídili jich minimálně pět). Turecká armáda chce změnit základnu Al-Vatiya na pevnost, ze které bude podporován útok na přístavní město Sirta a základnu Al-Jufra ve střední části Libye.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
kozlustechnykus
poručík
poručík
Příspěvky: 769
Registrován: 9/3/2014, 20:24

Re: Občanská válka v Libyi

Příspěvek od kozlustechnykus »

Skeptik píše:Sakra, vypadá to že Francouze dost naštvalo...
Kdo by to do žabožroutů řekl ?
Ja jsem zvedavej, jak se bude chovat Recko, po tom, co se z EU zacina ozyvat, ze se s Tureckem maji rozdelit o zasoby uhlovodiku u reckeho pobrezi.
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení."
Michal Jankovec clen rady CT
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11600
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Občanská válka v Libyi

Příspěvek od Zemakt »

Kozlus, coo? :shock:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Zamčeno

Zpět na „Události a konflikty po roce 1945“