Oslobodenie Slovenska 1944-45

Moderátor: Zemakt

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11572
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Oslobodenie Slovenska 1944-45

Příspěvek od Zemakt »

Blbost. Důkazní břemeno je na tvé straně straně.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Dano10
rotný
rotný
Příspěvky: 81
Registrován: 22/9/2010, 20:10
Bydliště: Trnava

Re: Oslobodenie Slovenska 1944-45

Příspěvek od Dano10 »

Zemakt píše: 12/5/2022, 09:16 Blbost. Důkazní břemeno je na tvé straně straně.
Tak mi prosím vysvetli, čo mám dokazovať.
Ako mám dokazovať, že súhlasím, že zásobovanie partizánov bolo v určitých časových úsekov po potlačení SNP a prechodu na partizánsky spôsob boja zo strany CA možno z objektívnych dôvodov nedostatočné ? Čítal si prosím ťa čo vlastne spochybňujem a rozumieš tomu čo čítaš? Je len chcem aby Niko dal nejaký link z čoho čerpal, keď napísal, že CA sa vykašľala na 25000 partizánov po dobu siedmich mesiacov. Chápeš? Alebo sem môžem napísať akúkoľvek hlúposť bez udania zdroja.
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4953
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Oslobodenie Slovenska 1944-45

Příspěvek od Juraj Tichý »

Ty musíš dokázať, že to tak nebolo.
Ako chceš dokázať neexistenicu niečoho? Čo je toto za blbosť?
Ty tvrdíš, že taká podpora od CA existovala. Keď to tvrdíš daj dôkaz.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11572
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Oslobodenie Slovenska 1944-45

Příspěvek od Zemakt »

Ty jsi s tim zacal, ze je to blbost, je to tedy na tobe, vyvratit to. Je to snadne, masli cim.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Dano10
rotný
rotný
Příspěvky: 81
Registrován: 22/9/2010, 20:10
Bydliště: Trnava

Re: Oslobodenie Slovenska 1944-45

Příspěvek od Dano10 »

Juraj Tichý píše: 12/5/2022, 10:59 Ty musíš dokázať, že to tak nebolo.
Ako chceš dokázať neexistenicu niečoho? Čo je toto za blbosť?
Ty tvrdíš, že taká podpora od CA existovala. Keď to tvrdíš daj dôkaz.
Nájdi mi , ak nechceš byť , použijem tvoje slová, za vola, kde to tvrdím, ale hlavne mi sem postni , na základe čoho tvrdíš, že:
....... nechala nasich partizanov, vtedy sucasti Hlavneho stabu partizanskeho hnutia CA, 7 mesiacov bez akehokolvek zasobovania. Ako moze akykolvek vojensky strateg nechat 25.000 ludi 7 mesiacov nez zasobovania v horach a este mu posielat bojove ulohy a trestat ich nesplnenie ?
Skús toto tvoje tvrdenie prosím niečím podložiť, nech môžem reagovať na niečo konkrétne. Aspoň nejaký článoček, nejakú malú zmienku o tom, že 25000 partizánov žiadalo CA o pomoc po dobu siedmich mesiacov a tá im bola sedem mesiacov bezdôvodne odmietnutá. Keď si si to celé vycucal z prsta tak nič.
Dano10
rotný
rotný
Příspěvky: 81
Registrován: 22/9/2010, 20:10
Bydliště: Trnava

Re: Oslobodenie Slovenska 1944-45

Příspěvek od Dano10 »

Zemakt píše: 12/5/2022, 11:00 Ty jsi s tim zacal, ze je to blbost, je to tedy na tobe, vyvratit to. Je to snadne, masli cim.
Skús aj ty pomôcť Nikovi a nájsť niekde zmienku o žiadosti 25000 partizánov o pomoc CA po dobu siedmich mesiacov, ktorá im bola CA striktne odmietnutá. Preto že je tu aj taká možnosť, že o podporu nežiadali, lebo ju nepotrebovali, alebo z dôvodu toho, že nebola možnosť dohodnút bezpečné miesto, kam tú pomoc dopraviť.:wink:
Naposledy upravil(a) Dano10 dne 12/5/2022, 12:15, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11572
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Oslobodenie Slovenska 1944-45

Příspěvek od Zemakt »

Trolíš kámo, je mi líto.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Dano10
rotný
rotný
Příspěvky: 81
Registrován: 22/9/2010, 20:10
Bydliště: Trnava

Re: Oslobodenie Slovenska 1944-45

Příspěvek od Dano10 »

Zemakt píše: 12/5/2022, 12:08 Trolíš kámo, je mi líto.
Ty si zábavný. A ano ja trolím, lebo na totálnu hovadinu, sa inak reagovať nedá. 8-)
Šak si to ešte raz prečítaj:
.....nechala nasich partizanov, vtedy sucasti Hlavneho stabu partizanskeho hnutia CA, 7 mesiacov bez akehokolvek zasobovania. Ako moze akykolvek vojensky strateg nechat 25.000 ludi 7 mesiacov nez zasobovania v horach a este mu posielat bojove ulohy a trestat ich nesplnenie ?
:rotuj:
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17777
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Oslobodenie Slovenska 1944-45

Příspěvek od skelet »

tvá reakce měla být : ne, pleteš se viz následující zdroj (rozkaz, paměti, dokumentace). Místo toho se jen vykecáváš a zdůvod'nuješ to i nesmyslným oslím můstkem (USA-Německo).
ObrázekObrázekObrázek
Dano10
rotný
rotný
Příspěvky: 81
Registrován: 22/9/2010, 20:10
Bydliště: Trnava

Re: Oslobodenie Slovenska 1944-45

Příspěvek od Dano10 »

skelet píše: 12/5/2022, 12:23 tvá reakce měla být : ne, pleteš se viz následující zdroj (rozkaz, paměti, dokumentace). Místo toho se jen vykecáváš a zdůvod'nuješ to i nesmyslným oslím můstkem (USA-Německo).
Moja reakcia by taká bola, ak....Ak by Niko priložill k tejto ním napísanej hlúposti:
.....nechala nasich partizanov, vtedy sucasti Hlavneho stabu partizanskeho hnutia CA, 7 mesiacov bez akehokolvek zasobovania. Ako moze akykolvek vojensky strateg nechat 25.000 ludi 7 mesiacov nez zasobovania v horach a este mu posielat bojove ulohy a trestat ich nesplnenie ?
viz následující zdroj (rozkaz, paměti, dokumentace). Místo toho se Niko jen vykecává a zdůvod'nuje to i nesmyslným...
odvádzaním pozornosti od ním napísanej hlúposti, vkladaním mi do úst niečoho, čo som nepovedal. Chápeš? 8-)
Dano10
rotný
rotný
Příspěvky: 81
Registrován: 22/9/2010, 20:10
Bydliště: Trnava

Re: Oslobodenie Slovenska 1944-45

Příspěvek od Dano10 »

.....nechala nasich partizanov, vtedy sucasti Hlavneho stabu partizanskeho hnutia CA, 7 mesiacov bez akehokolvek zasobovania. Ako moze akykolvek vojensky strateg nechat 25.000 ludi 7 mesiacov nez zasobovania v horach a este mu posielat bojove ulohy a trestat ich nesplnenie ?
Takže to ešte raz to zhrniem. Niko sem postol túto hlúposť a nepriložil žiaden zdroj, (rozkaz, pamäť, dokumentáciu).
Reagoval som na základe toho, že takýmto počtom partizánov Slovensko v žiadnom období počas SNP nedisponovalo /ak neprirátame Slovenských vojakov, ktorí prešli na partizánsky spôsob boja po Golianovom rozkaze 28.10.1944/, aspoň ja som sa k takémuto číslu nikde nedopátral. Čiže, prvá, do očí bijúca hlúposť, ktorá automaticky vylučuje druhú hlúposť, napísanú Nikom v tej istej vete. Keďže sa takýto počet partizánov sa na našom území pohromade v žiadnom časovom období nenachádzal, nikto nemôže nikoho obviniť z toho, že ich niekto úmyselne /25000 partizánov/, alebo z nedbalosti sedem mesiacov nezásoboval. Ale sľubujem, že ak Niko dodá akýkoľvek zdroj k jeho horeuvedenému tvrdeniu, buď ho vyvrátim, alebo dám Nikovi za pravdu. Stačí takto? :wink:
Naposledy upravil(a) Dano10 dne 12/5/2022, 12:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17777
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Oslobodenie Slovenska 1944-45

Příspěvek od skelet »

a nedoloží a nedoloží
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11572
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Oslobodenie Slovenska 1944-45

Příspěvek od Zemakt »

Nemá čím.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Dano10
rotný
rotný
Příspěvky: 81
Registrován: 22/9/2010, 20:10
Bydliště: Trnava

Re: Oslobodenie Slovenska 1944-45

Příspěvek od Dano10 »

Zemakt píše: 12/5/2022, 12:50Nemá čím.
Veď práve. A čo mám potom podložiť zdrojovo ja? Snáď nie každú do očí bijúcu hlúposť ktorú tu kto koľvek, bez uvedenia zdroja napíše. Podľa teba mám dokázať to, že ich bolo 25000 a nájsť nejaké spomienky veliteľa 25000 partizánov /ktorí tu nikdy neboli/kde tento fiktívny veliteľ tvrdí, že ich kvôli tomu, že Rusi majú v krvi "nedbalosť a chaos" nezásobovali. Chápeš absurditu tejto /aj tvojej/ požiadavky?
Stačil by mi aj dokument, že akýkoľvek partizáni niečo od CA požadovali a boli odmietnutý, je jedno z akého dôvodu, nech sa máme aspoň voľačoho chytiť, pretože ak takúto požiadavku na CA nemáme zdrojovo podloženú, tak ako a kam mala CA tieto zásoby dodať? Mala lietať nad horami a zhadzovať zbrane všetkým čo si nad ohňom v tej dobe v horách opekali slaninu? A čo mám vlastne zdrojovo podložiť, dodávky zásob o ktoré možno nikto nežiadal ? A ak teda žiadal, tak dajte zdroj, že ich bolo 25000 /dobre, tých 25000 dokladovať nemusíte/ , že sedem mesiacov žiadali o dodávky hocičoho a sedem mesiacov boli ignorovaný.
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4953
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Oslobodenie Slovenska 1944-45

Příspěvek od Juraj Tichý »

Ktoré možno niekto nežiadal? Naozaj.
Zbytočné viesť ďalšiu debatu, lebo už nie sme v rovine faktov, ale vo viere. Viere o dobrých Rusoch, ktorí ti pred desaťročiami v zločinnom režime vymyli mozog propagandou.

Ukončíme to poučnými obrázkami :)
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1440
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Oslobodenie Slovenska 1944-45

Příspěvek od danny1691 »

Měsíc po okupaci Těšínska a Kysuce. Vhodné k poučení.
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4953
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Oslobodenie Slovenska 1944-45

Příspěvek od Juraj Tichý »

SR sa k tejto časti historie stavia čelom, nezamlčuje ju a netvári sa že neexistuje.
Nevyhlasuje okupácie za bratskú pomoc a podobné sračky.
Dano10
rotný
rotný
Příspěvky: 81
Registrován: 22/9/2010, 20:10
Bydliště: Trnava

Re: Oslobodenie Slovenska 1944-45

Příspěvek od Dano10 »

Juraj Tichý píše: 12/5/2022, 13:43 Ktoré možno niekto nežiadal? Naozaj.
Zbytočné viesť ďalšiu debatu, lebo už nie sme v rovine faktov, ale vo viere. Viere o dobrých Rusoch, ktorí ti pred desaťročiami v zločinnom režime vymyli mozog propagandou.

Ukončíme to poučnými obrázkami :)
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
Takže nebude žiadny problém dať dôkaz, že sedem mesiacov žiadali a boli odmietnutý? To len aby sme sa znovu vrátili do roviny faktov.
A môžem poprosiť dátum z ktorého sú obrázky? Vďaka.
Uživatelský avatar
Vestly
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 26/1/2015, 17:43

Re: Oslobodenie Slovenska 1944-45

Příspěvek od Vestly »

Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4113
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Oslobodenie Slovenska 1944-45

Příspěvek od niko »

Pozeram, ze Danko v tej svojej krasojazde blbosti pokracuje dalej. Teraz treba dolozit ziadosti, kde partizani ziadali o pomoc a nedostali ju ? :roll: Toto je fakt pomnik absurdnosti. Takze nie su ziadne spomienky na letecke zasobovanie u partizanov, stabnych dostojnikov, leteckeho personalu, ani o tom nepise ziaden historik, ale on pride so zachrannym padakom ako si zachovat tvar- ved partizani nic neziadali nic a ked ano, ukaz ni ich ziadost. Fakt vtipne. :lol:

Rovnako ako klucka s 25 tisic partizanmi. Kazdy vie, ze ich pocet sa stale menil, ale ked ich bolo v nejakom case menej, tak co ? Aha jasne, uz nepotrebovali zasobovanie od CA. :roll: Ale takychto peral bolo v tejto debate neurolekom.
Odpovědět

Zpět na „ČESKOSLOVENSKO“