ShKH Zuzana 2

Odpovědět
mikojan29
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 907
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: ShKH Zuzana 2

Příspěvek od mikojan29 »

pjaro77 píše: 22/11/2023, 14:53 Keď nie je nič lepšie. Defender- zastaralý šrot, Aligator - šrot. BVP-M - rád by som vedel, či má nejaké spiky.

V blízkej budúcnosti bude musieť mať bateria aj ochranu proti UAV a solídny prieskum s UAV.
:up:
Na tom BVP sú Konkursy, Spiky budú až na 8x8 a CV-90. Okrem Z2 a T815-7 súhlasím s tým, čo píšeš. Ale niekomu to stačí, mne teda nie.
"Alea iacta est"
Uživatelský avatar
Pressburger
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 571
Registrován: 16/5/2023, 11:30

Re: ShKH Zuzana 2

Příspěvek od Pressburger »

pjaro77 píše: 22/11/2023, 14:53 Keď nie je nič lepšie. Defender- zastaralý šrot, ...

V blízkej budúcnosti bude musieť mať bateria aj ochranu proti UAV a solídny prieskum s UAV.
Tak to si pamätám keď ich akvizovali stačilo NATO hujerom používať dva pojmy a dookola ich opakovať transparentnosť a nakúpené prostredníctvom zahraničnej agentúry NSPA a čo tam potom, že jeden kus vyšiel na cca 76 000 EUR... :down:

Čo sa týka ochrany batérie voči UAV tak v tom súhlas :up: a napadla ma taká ad hoc kacírska myšlienka pre eFPčko mali k tým Zuzankám keď už nič iné v tomto zmysle pribrať z VTSÚ aj mobilný protilietadlový komplet, (ktorý by s nimi splynul) určený na ničenie nízkoletiacich pilotovaných aj bezpilotných vzdušných cieľov. Výzbroj kompletu umiestnená v pancierovanej veži pozostáva z protilietadlového dvojkanóna 2A38M kalibru 30 mm, spriahnutého guľometu kalibru 7,62 mm, štyroch riadených striel zem-vzduch s infračerveným samonavedením a vrhačov zadymovacích granátov (2x4). Automatizovaný systém riadenia paľby v spolupráci s nadriadenými systémami velenia a riadenia umožnuje vyhľadávať, automaticky sledovať a ničiť ciele vo dne i v noci, za normálnych i sťažených poveternostných podmienok. Moderný stabilizovaný optoelektronický zameriavač zahŕňa dennú a termovíznu kameru a laserový diaľkomer. :-?

zdroj: https://www.valka.cz/SVK-BRAMS-t8808



P.S. len či by niečo trafili :rotuj:
Arthur
pjaro77
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 511
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: ShKH Zuzana 2

Příspěvek od pjaro77 »

Boli to NATO hujeri alebo "Výboh" hujeri za bašovania Hoľka a Glváča ?

BRAMS používa systém riadenia paľby Astra ?
mikojan29
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 907
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: ShKH Zuzana 2

Příspěvek od mikojan29 »

Pressburger píše: 22/11/2023, 22:58
pjaro77 píše: 22/11/2023, 14:53 Keď nie je nič lepšie. Defender- zastaralý šrot, ...

V blízkej budúcnosti bude musieť mať bateria aj ochranu proti UAV a solídny prieskum s UAV.
Tak to si pamätám keď ich akvizovali stačilo NATO hujerom používať dva pojmy a dookola ich opakovať transparentnosť a nakúpené prostredníctvom zahraničnej agentúry NSPA a čo tam potom, že jeden kus vyšiel na cca 76 000 EUR... :down:

Čo sa týka ochrany batérie voči UAV tak v tom súhlas :up: a napadla ma taká ad hoc kacírska myšlienka pre eFPčko mali k tým Zuzankám keď už nič iné v tomto zmysle pribrať z VTSÚ aj mobilný protilietadlový komplet, (ktorý by s nimi splynul) určený na ničenie nízkoletiacich pilotovaných aj bezpilotných vzdušných cieľov. Výzbroj kompletu umiestnená v pancierovanej veži pozostáva z protilietadlového dvojkanóna 2A38M kalibru 30 mm, spriahnutého guľometu kalibru 7,62 mm, štyroch riadených striel zem-vzduch s infračerveným samonavedením a vrhačov zadymovacích granátov (2x4). Automatizovaný systém riadenia paľby v spolupráci s nadriadenými systémami velenia a riadenia umožnuje vyhľadávať, automaticky sledovať a ničiť ciele vo dne i v noci, za normálnych i sťažených poveternostných podmienok. Moderný stabilizovaný optoelektronický zameriavač zahŕňa dennú a termovíznu kameru a laserový diaľkomer. :-?

zdroj: https://www.valka.cz/SVK-BRAMS-t8808



P.S. len či by niečo trafili :rotuj:
Je to ako ty, čo príspevok, to výstrel mimo cieľ
:-?
"Alea iacta est"
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4966
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: ShKH Zuzana 2

Příspěvek od Juraj Tichý »

mikojan29 píše: 22/11/2023, 17:16
pjaro77 píše: 22/11/2023, 14:53 Keď nie je nič lepšie. Defender- zastaralý šrot, Aligator - šrot. BVP-M - rád by som vedel, či má nejaké spiky.

V blízkej budúcnosti bude musieť mať bateria aj ochranu proti UAV a solídny prieskum s UAV.
:up:
Na tom BVP sú Konkursy, Spiky budú až na 8x8 a CV-90. Okrem Z2 a T815-7 súhlasím s tým, čo píšeš. Ale niekomu to stačí, mne teda nie.
Technika ma svoju životnosť, Aligator je vozidlo poplatné svojej dobe, ktoré má aktuálne 20 rokov. Šrot to nie je a nie je ním ani Defender.
Predstavy, že všetka technika v OSSR bude mať max 10-12 rokov a potom ju vyhodíme, by sme si na tomto fóre mohli odpustiť.

Konkurzy na Ukrajne naďalej otvárajú obrnenú techniku ako konzervy, bohužiaľ vrátane tej západnej. Máme ich na sklade pravdepodobne tisícky.
Uživatelský avatar
Pressburger
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 571
Registrován: 16/5/2023, 11:30

Re: ShKH Zuzana 2

Příspěvek od Pressburger »

Proste to je celý Gurievič,
Juraj Tichý píše: 24/11/2023, 08:16
mikojan29 píše: 22/11/2023, 17:16
pjaro77 píše: 22/11/2023, 14:53 Keď nie je nič lepšie. Defender- zastaralý šrot, Aligator - šrot. BVP-M - rád by som vedel, či má nejaké spiky.

V blízkej budúcnosti bude musieť mať bateria aj ochranu proti UAV a solídny prieskum s UAV.
:up:
Na tom BVP sú Konkursy, Spiky budú až na 8x8 a CV-90. Okrem Z2 a T815-7 súhlasím s tým, čo píšeš. Ale niekomu to stačí, mne teda nie.
Technika ma svoju životnosť, Aligator je vozidlo poplatné svojej dobe, ktoré má aktuálne 20 rokov. Šrot to nie je a nie je ním ani Defender.
Predstavy, že všetka technika v OSSR bude mať max 10-12 rokov a potom ju vyhodíme, by sme si na tomto fóre mohli odpustiť.

Konkurzy na Ukrajne naďalej otvárajú obrnenú techniku ako konzervy, bohužiaľ vrátane tej západnej. Máme ich na sklade pravdepodobne tisícky.
Proste to je celý Gurievič, čo príspevok, to stratený v Naďovom raji :-?
Arthur
pjaro77
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 511
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: ShKH Zuzana 2

Příspěvek od pjaro77 »

O to práve ide, že väčšina techniky je poplatná minulej dobe.
Radšej stratený v Naďovom raji, ako stratený v muzeu.
mikojan29
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 907
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: ShKH Zuzana 2

Příspěvek od mikojan29 »

Pressburger píše: 24/11/2023, 13:13 Proste to je celý Gurievič,
Juraj Tichý píše: 24/11/2023, 08:16
mikojan29 píše: 22/11/2023, 17:16

:up:
Na tom BVP sú Konkursy, Spiky budú až na 8x8 a CV-90. Okrem Z2 a T815-7 súhlasím s tým, čo píšeš. Ale niekomu to stačí, mne teda nie.
Technika ma svoju životnosť, Aligator je vozidlo poplatné svojej dobe, ktoré má aktuálne 20 rokov. Šrot to nie je a nie je ním ani Defender.
Predstavy, že všetka technika v OSSR bude mať max 10-12 rokov a potom ju vyhodíme, by sme si na tomto fóre mohli odpustiť.

Konkurzy na Ukrajne naďalej otvárajú obrnenú techniku ako konzervy, bohužiaľ vrátane tej západnej. Máme ich na sklade pravdepodobne tisícky.
Proste to je celý Gurievič, čo príspevok, to stratený v Naďovom raji :-?
Radšej stratený v Naďovom raji, ako stratený myšlienkami vo svojom svete.
Proste celý Trololo. :rotuj:
"Alea iacta est"
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4966
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: ShKH Zuzana 2

Příspěvek od Juraj Tichý »

pjaro77 píše: 24/11/2023, 16:17 O to práve ide, že väčšina techniky je poplatná minulej dobe.
Radšej stratený v Naďovom raji, ako stratený v muzeu.
Nie je možné 30 rokov stagnácie az zmaru dobehnúť za 4 roky. Bude to trvať a bude to trvať dlho. Treba sa s tým zmieriť.
Mali sme slušnú šancu doriešiť si letectvo, zrejme sa tak nestane.
Pozemné sily, to je na 15- 20 rokov a potom od začiatku.
mikojan29
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 907
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: ShKH Zuzana 2

Příspěvek od mikojan29 »

Jasné, že sa to za 3,5 roka nedá dobehnúť, keď sa na to skoro 30 rokov kašľalo. Ide o to, že tu nebudem adorovať technike, ktorú po zavedení prestala odoberať domáca a jediná armáda, kvôli zlej technickej úrovni a druhý typ sa zobral aj keď sa vedelo, že sa čoskoro končí výroba. Toľko k tomu môjmu negatívnemu postoju.
"Alea iacta est"
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4966
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: ShKH Zuzana 2

Příspěvek od Juraj Tichý »

Ved adorovat nie. Ale jednoducho je to vozitko, v konflikte doslova spotrebný materiál. Dôležitejšie je co vezie.
mikojan29
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 907
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: ShKH Zuzana 2

Příspěvek od mikojan29 »

Mne nejde o to čo vezie, ale primárne o to, že je to podpriemerné vozidlo, ktoré v OSSR nemalo byť a niekto mu tu stále adoruje. To isté v ostatných prípadoch.
Ale končím debatu na túto tému, lebo sa to tu bude točiť dookola, ako vždy.
"Alea iacta est"
Lynx
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2529
Registrován: 28/2/2019, 22:26

Re: ShKH Zuzana 2

Příspěvek od Lynx »

Inak ta foto Z2 v prístave Riga - nebol by som prekvapený,keby v rámci utajenia boli nové Z2 z kontraktu pre ua posielané zákazníkovi podobnými cestami , napr z Pobaltia loďou do Rumunska a následne po vlastnej ose. Určite si nechce Fico až tak srať do úst aby bola Z2 vyfotena niekde v Michalovciach pri ceste na ua .
Na margo BVP-M (teda skôr prieskumné verzie) - za mňa neexistuje vhodnejšie vozidlo na prepravu dronového teamu v karpatskom teréne.
pjaro77
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 511
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: ShKH Zuzana 2

Příspěvek od pjaro77 »

Tak načo tie BVP prerábali na bojové s vežou ? Mali ostať ako prieskumné.

Existujú lepšie - sisu nasu, bandwageny ....
Lynx
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2529
Registrován: 28/2/2019, 22:26

Re: ShKH Zuzana 2

Příspěvek od Lynx »

No tie co si spomenul nemajú žiadnu pancierovú ochranu a ani nimi nedisponujeme. Ono realita ma od listovania v katalógoch celkom ďaleko,alebo ty máš 15-20r? Vtedy by som to pochopil.
A načo bojové s vezou? Napríklad pre prípad seba obrany
A prečo prerábali Snežky?podpora priemyslu , EVPU a MSM...
pjaro77
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 511
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: ShKH Zuzana 2

Příspěvek od pjaro77 »

Že nimi nedisponujeme ma vôbec nezaujíma. Ja som to písal univerzálne.
Bv210 a BV410 je obrnený zhruba rovnako ako BVP.
Ak má vozidlo byť určené pre dronový tím, tak ten sa k fronte nemá približovať. Má byť vybavený prieskumnými pristrojmi, nie vežou s kanonom.
Pre mňa za mňa , nech BVP ostane ako prieskumné, nosič radarov, PVO, nosič proviantu, zdravotnícke vozidlo.
Naposledy upravil(a) pjaro77 dne 27/11/2023, 13:14, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Pressburger
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 571
Registrován: 16/5/2023, 11:30

Re: ShKH Zuzana 2

Příspěvek od Pressburger »

Lynx: Pre nich nie je nič dobré čo sa neakvizovalo v Naďovom raji a všetko je šrot...
Arthur
pjaro77
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 511
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: ShKH Zuzana 2

Příspěvek od pjaro77 »

Arthur, prosím ťa prestaň filipikať a píš k veci.
Naposledy upravil(a) pjaro77 dne 7/2/2024, 12:13, celkem upraveno 1 x.
Lynx
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2529
Registrován: 28/2/2019, 22:26

Re: ShKH Zuzana 2

Příspěvek od Lynx »

Spomínam si na vyjadrenia analytikov ,že Z2 je podpriemerný systém a ossr ho netreba ako aj vyjadrenie, že modernizácia bvp je racionálna z pohľadu nákladov. Tiež si spomínam Nadovu snahu prehodnotiť nákup F16 a tiež si spomínam na vozidlo toho času OLANO parkujuce deň po voľbách pred US Embassy..
pjaro77
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 511
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: ShKH Zuzana 2

Příspěvek od pjaro77 »

Z pohľadu nákladov áno ale nie z pohľadu bojovej hodnoty. BVP už nemôže obstáť v priamom stretnutí ani pár km od fronty by som ju nenasadzoval.
Naposledy upravil(a) pjaro77 dne 27/11/2023, 15:20, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“