Upgrade Palby po hacku

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3893
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od HONZIK11 »

Stava.A nasobi se mi prispevky citaci.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od skelet »

Byla přidána nová funkce v editoru příspěvků. Tato funkce se jmenuje video a mělo by podporovat dle tvůrce následující:

youtube.com (youtu.be)
vimeo.com
rutube.ru
vk.com (vkontakte.ru)
facebook.com
metacafe.com
clipfish.de
veevr.com
video.mail.ru
smotri.com
video.qip.ru
video.google.com
video.yandex.ru
video.bigmir.net
tvigle.ru
video.online.ua
video.sibnet.ru
yapfiles.ru

odzkoušen je youtube, rutube a vimeo. Facebook nefunguje.
Pro užití funkce musíte vložit celou URL adresu.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od hydrostar »

Jaký je vlastně rozdíl mezi aktivními tématy a novými příspěvky? Nové příspěvky vidí jen přihlášený a dost často nejsou v aktivních tématech. Prosím o nějakou korekci nebo sloučení. Je to chaos.
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3763
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Scotty87 »

Pokud je použitá citace (nebo odkaz) je příspěvek vidět jen v nových příspěvcích, ale ne v aktivních. Proto asi ten rozdíl.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1724
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Nesher »

Což není zrovna logické. Hydrostar má pravdu, chtělo by to nějakou korekci.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Lord »

Čau lidi, to bude asi způsobené nastavením oprávnění pro jednotlivá fóra. Je možné, že aktualizací se to nějak přemixovalo, a bude to nutné v ACP poladit. Prosím administrátory, aby si to případně nastudovali, a poté řešili.

Zajímavý je vaše tvrzení, že se to stane taky citací nebo odkazem, a že se to násobí. Co se prosím tě Honzíku násobí ?

Nové příspěvky jsou nové od vaší poslední návštěvy, k tomu musíte být přihlášení. A zobrazují se snad všechny příspěvky ze všech fór, jedno jestli tam je citace nebo ne.

AKTIVNÍ TÉMATA - vidí i neregistrovaní, ale zřejmě se do nich nenačítají všechny příspěvky ze všech fór, navíc když je tam citace?

Je to možná nějaká nová funkce fóra, protože například je možné se šipečkou dostat aj na původní citaci.

Nastavování oprávnění pro jednotlivá fóra je docela komplikovaný proces. Jako každé fórum může mít jiné požadavky, co má jak fungovat.

A právě složitost opravnění by měla umožnit různé situace. Například někoho nemusí zajímat příspěvky, když někoho cituje. Citace třeba zbytečně zabírá místo, proto je dobré i část odmazat.
Nebo pomocí speciálního pluginu se předává upozornění uživateli, že ho někdo citoval, apod. Proto může být vhodné vyjmout tyto citované příspěvky z výpisu, apod.

Neznalému uživateli to může přijít jako zbytečné funkcionality, ale phpBB si na tom zakládá.

Viz např... Mám phpBB forum, kde se mi dnes přihodilo, že se již návštěvníkům - neregistrovaným členům na úvodní stránce neukazuje obsah fora - témata, nemůžou tedy číst. Jakmile se přihlásí registrovanej, forum vidí.

Návod a rady na řešení
https://www.phpbb.cz/viewtopic.php?t=22854

Oprávnění v phpBB3 - Díl první (1)
https://www.phpbb.cz/viewtopic.php?t=10686

Oprávnění v phpBB3 - Díl druhý (2) - Teorie
https://www.phpbb.cz/viewtopic.php?t=11037

Nastavte v administraci potřebná oprávnění a nastavte oprávnění uživatelů.
https://www.phpbb.cz/viewtopic.php?t=16157

Jestli se shodnete v tom, že bude lepší všechno raději zglajchšaltovat, tak se to musí podle toho udělat.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Lord »

Alfik píše: 8/2/2022, 10:36 Dá se někde nastavit, aby byly jména a obrázky s podpisem uživatele, který napsal příspěvek, na levé straně, jako to bylo na staré Palbě?
Vím že mám blbé otázky, ale... su stary cyp, no, AjTý není pro mě procházka rozkvetlým parkem :)
Co se týče avatar vlevo nebo vpravo, zatím s tím nebudu Standu asi otravovat. Nevíme zda tato šablona zůstane. Jako líbí se mi, je tradiční v modrých barvách. Pro mobily je taky dobře uzpůsobená. Jen kdyby jsme dávali nějaká další rozšíření do fóra, tím myslím především stránku pro výpis článků, tak by musela být asi jiná šablona.

Zatím jako kosmetickou úpravu by šlo dát naše logo, místo toho phpBB, které by se muselo patřičně zmenšit, či ta hlavička o něco zvětšit. Nebo Rase kdysi navrhl nové logo ve stylu koltu, které by se tam rozměry lépe hodilo.

Dále přidat odkazy na funkční galerie. Předtím tam bylo ještě megamenu, kde byly sekce tematicky sortované podle vojenské techniky. To už není vhodné pro načítání na mobilech. Muselo by se to udělat jinak, a možná i s jinou šablonou.

V podstatě kdysi taky portál http://www.histomil.com přešel jen na fórum. V propadlišti dějin zatím neskončil. Nicméně uznávám, že pokud by se našlo více článkařů, tak pro prezentaci Palby, by bylo dobré udělat nějakou nadstavbu.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Lord »

hydrostar píše: 8/2/2022, 08:06 Jak je to s galeriemi? Když se podívám na starší vlákna (třeba viewtopic.php?t=2568), tak se většina obrázků nenačtla, jen vytvořila odkaz do galerie, teda forum foto, ale tam bych se musel nějak přihlásit.
Dále zatím se někde nenačítají fotky z galerií, albumu, jsou tam místo toho sudy. Nebo Forumfoto vyžaduje po kliknutí na nadhled ještě přihlášení, heslo.

FORUMFOTO - forumfoto

ALBUM - album

Tedy tím pádem, nejsou někde ani nadhledy fotek v příspěvcích. Po kliknutí se však většinou velká fotka objeví.

Nevím čím to může být způsobené. Napadlo mně, zda Kamil přetáhl přes FTP dobře všechny fotky? Může se stát při takovém objemu, že ne vše se přenese.
Další věcí může být, že něco se pokazilo v databázi při aktualizaci, to jsem si myslel spíše, protože ten rozsah je větší.
Kdyby někoho něco ještě napadlo, tak prosím pište. Debug Info hlásí něco s poli - Array. Tedy práce s poli při načítání není vcajku.

Doporučil jsem Kamilovi, aby tyto věci překontroloval, případně provedl znovu pokusy, vypnul předem všechny pluginy v galeriích, což možná neudělal.

Nejstarší GALERIE Palby zatím jde. Je ještě neaktualizovaná, směrována na předchozí webhosting s PHP 5.
http://galerie.palba.cz

Všechny tři galerie bude třeba ještě poladit. Možná dát i responzivní šablony pro mobily.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Zemakt »

Lorde díky. To za prvé. Za druhé, rozumím jen každému druhému. Kosmetiku vpravo, vlevo, fakt neřeším. Logo? Logo zas jo, je to značka, tradice! Portál, či jeho obdoba? Alfa a omega mého tvůrčího snažení. Na rovinu, nejsme děti. Jinak, ještě jednou díky. Není to prdel, evidentně. Ale progres je již pro mne, konzervu, zřejmý a lépe čitelný.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Alfik »

Díky Lorde.
Špatně jsem položil dotaz, omlouvám se :)
Tu kosmetiku neřešte, ten dotaz byl jen jestli to není "něco někde" v nastaveních co bych změnil já sám. Pokud to není mnou nastavitelné, tak to prostě ignorujte.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4077
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od jarl »

Už v úterý jsem si všiml, že na Toplistu se už nezaznamenává návštěvnost Palby: https://www.toplist.cz/historie/
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od skelet »

zaznamenává, jen se to díky delšímu výpadku propadlo až na 14.místo.
tj.propad o 99,2%
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4077
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od jarl »

Nezaznamenává. Už od úterý na každý den (i dnešek) aktualně hlásí pouze 1 návštěvníka.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Lord »

Alfiku, v nastavení šablony změna pozice avataru asi nebude. Ale existují šablony, které mají avatar vlevo. Pokud máš čisté fórum, bez nějakých dalších rozšíření, není až takový problém šablony měnit.


Jarle, zřejmě není vložen do této nové šablony měřící kód. PROGRAMÁTOR by měl vložit, napíšu mu to, nebo mu to můžeš taky napsat, e-mail znáš.

Další možností může být, že by se kód vložil přes administraci, ale nevím jestli tato nová verze a šablona to umožňuje. Některé šablony umí měnit, doplňovat věci do hlavičky a patičky.

Řeší to třeba zde, že Wordpress to umí, a zda to umí phpBB. Závěr je, že se to musí změnit v souboru:
root>styles>prosilver>template>overall_header.html
(za předpokladu, že používáte styl prosilver, v opačném případě nahraďte název stylu).

Také některá rozšíření umožňují přidat např. kód Google bez nutnosti úprav.
Zdroj: https://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?t=2497936

Pak když tohle zprovozníme, tak by se podle zákona, mělo taky dát vyskakovací okno, že souhlasíte s cookies.

Dále jste si možná všimli, že nemáme plnou „www“ variantu adresy, ale tzv. nahou doménu, jak jí používá např. twitter, tohle si je třeba taky ujasnit, aby nevznikaly zmatky v cookies. Já bych byl spíše pro variantu s www, ale programátor vymyslel tohle. Možná to půjde změnit.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Rase »

Přidám pár svých postřehů z pohledu uživatele. Velmi mi vadí absence tlačítka k zobrazení nových příspěvků. Brzy jsem jej sice našel v boční liště, ale ona nutnost překlikávání je velmi otravná a na telefonu problematická. Dlouho jsem teď byl jen na telefonu a je to opravdu velká vada. Snad se podaří nějak vyřešit absenci obrázků z alb, jelikož bez obrázků je fórum velmi nudné (jako by nestačilo, že články o historii a technice jsou pro hodně lidí nezáživné už samy o sobě :) ). Bez obrázků ale text ztrácí kouzlo a smysl. Pokud jde o horní lištu, tak by bylo dobré vložit třeba i jen modrou lištu s nápisem PALBA.CZ (na telefonu je to pěkné), jelikož to s obřím nápisem phpBB je velký špatný (!) Neznat to zde, tak sem nejdu. Dost nezvyk je i přesun jména a obrázku autora vpravo, což mě netěší, jelikož přirozená je pozice vlevo (tak to mají všude).

Je mi jasné, že se změny řeší pomalu a všechno je komplikované, ale tak to zkrátka vidím. Držím palce.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Lord »

Pokud jde o horní lištu, tak by bylo dobré vložit třeba i jen modrou lištu s nápisem PALBA.CZ (na telefonu je to pěkné), jelikož to s obřím nápisem phpBB je velký špatný (!)
Velmi mi vadí absence tlačítka k zobrazení nových příspěvků. Brzy jsem jej sice našel v boční liště, ale ona nutnost překlikávání je velmi otravná a na telefonu problematická.
Tak to se ti objeví, jak popisuješ na mobilu, ale v PC, je ještě to logo. Progres může být lepší čtení na mobilu, ale link na aktivní témata, by se tam možná ještě někam vměstnal.

Napsal jsem programátorovi do skupiny, že by měl změnit logo - což snad nebude problém, ale nemá čas. Takže ... A do hlavičky vložit měřící kód Toplistu. Bude se nám věnovat asi jen neděle. Co začne dříve řešit, je taky otázka.

PORTÁL, resp. něco pro výpis článku bude problém. Kdy bude je taky otázka.
Snad se podaří nějak vyřešit absenci obrázků z alb, jelikož bez obrázků je fórum velmi nudné (jako by nestačilo, že články o historii a technice jsou pro hodně lidí nezáživné už samy o sobě :) Bez obrázků ale text ztrácí kouzlo a smysl.
Taky doufám, v této chvíli to vidím jako prioritu. Zvýšené finanční prostředky bude asi stát doladění galerií, pak se můžeme posunout dál.

Je to docela tristní situace, protože už při posledním upgradu byl velký problém s galeriemi, a programátor musel vymýšlet speciální skript, aby opravil české kódování Win-1250, resp. jeho převod na Unicode. V čem může být problém nyní je docela záhada.

Anglicky - error thumbnail and intermediate sized images.
Mohlo by se však zkusit - Rebuild or resize intermediate pictures and thumbnails.

Tato funkce se použije, pokud jste v konfiguraci změnili nastavení miniatur nebo mezivzorků nebo pokud musíte nahradit poškozené či chybějící náhledy. Je ale možné, že problémy jsou hlubší a jiného rázu.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Zemakt »

Taky doufám, v této chvíli to vidím jako prioritu.
Souhlas.
PORTÁL, resp. něco pro výpis článku bude problém.
Proč, čas?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Lord »

Plyne to z logiky věci viz výše. Ale možná by prostě chtělo Kamila nějak líp motivovat, třeba až přejde COVID bude mít více času, uvidíme. Nyní prý neví kam dříve skočit, lidi jsou nemocný.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Zemakt »

Takže čas. Podáváš to tak, jakoby to byl spíš technický problém.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Lord »

ANO, můžou se ukázat i problémy technického rázu, nikdy nevíš.
Zatím možnost článků hluboce nezkoumal. JEN mám obavy, aby se to tím nějak zase nerozprasilo. Stačí galerie, fórum zatím jde, a víceméně asi dobře a rychle. Kamil to prej zase přesunul na jinej server, šuká s tím, ale to není pro nás až tak podstatný. Hlavně aby šlo to - co má jít :roll:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“