Upgrade Palby po hacku

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Lord »

Zdravím vás,
hned z rána dávám info, byl jsem příjemně překvapen. Velice děkuji zřejmě čtenáři Palby panu Jebáčkovi za 2000 Kč! A panu Bebarovi za 1000 Kč.

S tímto se hned lehčeji můžeme pustit do upgrade.
Prosím čtenáře o další příspěvky, ať už třeba jen ve výši 200 či 500 Kč, ale v podstatě je možné přispět jakoukoliv částkou, i v krypto, ještě uvedu adresy.

Kamil má chuť jít do toho! A dnes udělá první kroky. Vše se snažím koordinovat na všech frontách. V první fázi dojde, jak jsem již uváděl ke zkoušce, zda je možné Palbu úspěšně převést jen na fórum.
Při vzniklých problémech se vytvoří checklist, co vše je třeba udělat, toto se musí otestovat na webovém prostoru serveru.
V další fázi by mělo probíhat už čištění aktuální databáze, a v podstatě pak už přehození na ostrou Palbu. Bude třeba upgradovat, ale i galerie. Dále zavést SSL certifikát, a vše náležitě odladit.

V neposlední etapě budeme laborovat nad případnou stránkou pro výpis článků. Michan a spol. chce do pár měsíců začít opět psát o Pacifiku.

Připomínám, že Palba byla zřejmě hackována, neboť po obnově databází nenaběhla, a to se stalo až po kompletní záloze. Vše tedy bylo závažnější než jsme si původně mysleli. Možná jsme se stali obětí hybridní války, ale to by bylo třeba nějak ověřit a hledat stopy ve spolupráci s webhostingem, zpovídat odpovědné osoby, ale vem to už čert!

Pokud bylo cílem uvést fórum mimo provoz, tak se jim to krátkodobě podařilo. Lze předpokládat, že budou další vlny napadení, na kterých by se "Palba mohla svést" ? Riskovat a potvrzovat si tak domněnky už však příliš nechceme.

Palbě zdar!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Lord »

Kdyby chtěl někdo přispět v kryptoměně, tak klidně může. Našemu programátorovi je možné platit v krypto.
Na výběr dávám více známých měn. ETH má poplatky v síti nyní větší, než by mohla být přispívaná částka. Ostatní měny mají poplatky zanedbatelné.

:arrow: Adresa BITCOIN (BTC):

Kód: Vybrat vše

bc1q4zmc45jq52jz6dspk5kcsweafkqkz6twvmu8m7
Podívejte se na blockchain.com

:arrow: Adresa Ethereum (ETH) peněženky:

Kód: Vybrat vše

0xa01153394510Fa45C29d44994c542BF1f62FD1D5
:arrow: Adresa Litecoin:

Kód: Vybrat vše

ltc1qcr7epljqzjarp9u4gjkdj33dkynwxadqdwhkgf
:arrow: Adresa Dogecoin:

Kód: Vybrat vše

DS9Twcmc9V8ya1ip6oXyC5Nx58kdDYdhhg
:arrow: Adresa DASH:

Kód: Vybrat vše

XfhYfH5zLeybJ8WRxbR5uGkB7eZ9tY2Z5C
Platba Dash je v podstatě zcela anonymní, rychlá a s minimálními poplatky. Ostatní měny jsou známější a oblíbenější. Litecoin, Ethereum, Dogecoin, či přímo Bitcoin. Jsem zvědav, zda něco přijde. Třeba i jeden satoshi :)


Jinak klasicky číslo účtu FIO banky: 2400068687 / 2010

Případně ve formátu pro euro platby.
IBAN: CZ5820100000002400068687

Výběr možností nechám na Vás.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Lord »

Pánové, děkuji vám za příspěvky. Skutečně minimálně první fázi upgrade už můžeme provést.
To znamená odvirování databází, upgrade fóra a galerií. Na nějakou formu výpisu stránky s články - je však třeba ještě trošku přitlačit.

Zda přišlo něco na kryptopeněženky se ještě podívám :)

Kdyby někdo nechtěl uvádět, tak stačí napsat do zprávy, nebo já budu psát jen jméno a iniciálu, či přezdívky. Rozklikávám si raději už co píšete do zpráv.

Zatím klasický účet:

Jiří L. (Jirikl) 500 Kč, mrfelix 500 Kč, Bat 321 Kč, Petr K. 500 Kč, Juraj S. 354,19, saburo 500, mikojan29 590,32, Pikujuci brizolit 944,51

Některé euro platby ze Slovenska se zdá v pořádku dorazily, suma na dvě desetinná místa je způsobena přepočtem na koruny.

Ještě jednou všem děkuji!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Martan
praporčík
praporčík
Příspěvky: 302
Registrován: 14/6/2005, 00:11
Bydliště: Domašín

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Martan »

Ahoj, poslal jsem platbu z 10.ledna ještě jednou. Snad to pomůže
Obrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Pegeucko »

Když jsem byl s Kamilem(programátor, co bude Palbu opravovat) na kafi, probírali jsme možnost právě toho Portálu, či řekněme "výkladní skříně" právě pro články. A zmiňoval právě možnosti Wordpressu. A to buď podobně jako dnes - uživatelem, případně přenos kopie odeslaná moderátorem/Adminem. Popsal jsem mu, že část "článkařů" jsou pouzí uživatelé a složitější procesy by pro ně byly komplikací, takže budeme ještě namýšlet co nejsnadnější ergonomii tohoto řešení.

Ale jak zmínil i Lord, kromě přenosu a bezpečnosti se plánuje i koncepce pro budoucnost - palba se rozrostla do úrovně obřího "bumrlíčka" i díky galeriím s desetitisíci foty v objemovém řádu Gigabajty( každé foto je na Palbě de fakto 3x) a držet někde zálohu tohoto všeho je prostě problém. Tj. bude nutné využít i cloudové řešení a mnohé další "modernější" vychytávky. Takže prosím situaci nevnímejte jako pouhou snahu vytáhnout z vás další peníze, ale jde bohužel o nutnou investici k "přežití do budoucna". V počátcích Palby s tímto vším pomáhal tehdejší admin hostingu Karban(Angry), ale v jakmile založil rodinu, jeho pomoc(navíc/nad rámec placených služeb) začala slábnout. Což je bohužel i můj případ.
Kamil nám snad zatím "pár let" vydrží a možnost osobního kontaktu snad některé věci ulehčí.(Angryho jsme např. nikdy neviděly). Kamil pak pro Palbu dělal i minulosti takže nezačne od nuly a doufejme že brzy nabídne zabezpečené řešení a výhledově i tu koncepci "do budoucna".
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Lord »

Pegeucko píše:A zmiňoval právě možnosti Wordpressu. A to buď podobně jako dnes - uživatelem, případně přenos kopie odeslaná moderátorem/Adminem.
Popsal jsem mu, že část "článkařů" jsou pouzí uživatelé a složitější procesy by pro ně byly komplikací, takže budeme ještě namýšlet co nejsnadnější ergonomii tohoto řešení.
V tom je právě problém, že by starší články musel někdo do WP přenést, znovu naformátovat, nebo alespoň trošku upravit. A pak by byly v podstatě duplikované jednou ve Wordpressu a podruhé ve fóru. Nicméně by to mohl být dobrý základ.

Kdysi jsem Kamilovi zadal, aby zkusil Wordpress a převod fóra do bbPress, které by mělo lépe spolupracovat s redakčním systémem. Více si o tom můžete přečíst např. ve vláknu CMS řešení. Tehdy to nakonec vyznělo do ztracena z různých důvodů a názorů, které si můžete přečíst v uvedeném vláknu.

Dodnes máme v databázích "pískoviště". Nedopadlo to úplně ideálně, muselo by se dost věcí ještě dolaďovat. Přitom vznikne úplně jiná struktura, staré odkazy na příspěvky by nefungovaly. Lidé by si museli zvykat v podstatě na jiný systém.

:arrow: Co by se ale mělo nyní alespoň realizovat, je aktualizace současného fóra, protože tu už příliš z důvodu bezpečnosti odkládat nelze. Tehdy jsme mohli ještě laborovat, protože fórum tak staré nebylo, bohužel ČAS letí jako bláznivý já nechytím ho, ani vy, ...

Mezitím se objevil šikovný phpBB programátor SiteSplat, který nějaké "naše představy" řeší pomocí pluginů do fóra. O tom jsem se dozvěděl náhodou, protože má uzavřenou skupinu, ale kdysi jsem od něj koupil na radu Kamila pro Palbu šablonu BBOOTS, která se zdála vhodná pro úpravy. Tím jsem se mohl dostat pomocí licence k dalším věcem, který tento borec postupem času šperkuje.
Pegeucko píše:Kamil nám snad zatím "pár let" vydrží a možnost osobního kontaktu snad některé věci ulehčí.(Angryho jsme např. nikdy neviděly). Kamil pak pro Palbu dělal i minulosti takže nezačne od nuly a doufejme že brzy nabídne zabezpečené řešení a výhledově i tu koncepci "do budoucna".
Pege napsal jsi to velice hezky, než nás Karban "prodal", tak to fungovalo dobře. Člověk, který dohlížel na servery a zároveň by nápomocen i při výpadcích Palby, ať už šlo o hackerské útoky nebo něco jiného. Byl to téměř "one man show" hosting, ale problémy jsme s ním neměly, až v závěru došlo k chaosu, ale to spíš Sapík neinformoval, co se chystá.
Později se už začal "Angry" specializovat a tento svůj byznys opouštěl. Navíc asi přestal být toliko lukrativní s ohledem na ceny a konkurenci. Jak se začal rozvíjet internet, tak webhostingové firmy začaly lít stamilióny do infrastruktury a reklamy.

Nyní už bude záležet na Kamilovi, jak mu to rychle půjde. Peníze, které si vyžádá, mu budu za jednotlivé kroky posílat. Jarl by měl zaplatit ještě webprostor, kde to bude zkoušet.

V další etapě, zřejmě později snad bude stránka ze články. Podívejte se na odkaz pro vaší lepší představu. Tato se však asi bude muset nějakým způsobem směrovat na úvodní stránku, což bude vyžadovat programátorské zásahy, nebo bude jen na klikačku :rotuj:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Lord »

Dnes připsáno 1000 Kč od pana Nováka, a včera ještě 1000 Kč od Martana.
Martan píše:Ahoj, poslal jsem platbu z 10.ledna ještě jednou. Snad to pomůže
Martane díky, už jsem Tě uváděl v jiném vláknu. Koukám, že jsi poslal další tác, celkem už dva. Kromě tebe ještě předtím přispěli, než jsem napsal tento úvodní článek, také Michan a Zemakt.
Palbáky Vojtu a Parmezana jsem zde uvedl jako "čtenáře".

Na krypto-peněženkám zatím vůbec nic, ani jsem to nějak nepředpokládal. Ale Michan mi řekl, ... na Palbu už chodí jiná mladší generace, no zatím neposlala ani satoshi :lol: Chtěl jsem jím to usnadnit, ale zatím to asi nebude tak rozšířené.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od michan »

Havárie Palby, pátek až pondělí 24:00.

Mé vyjádření pro kolegyně a kolegy na Palbě, čtenáře Palby a příležitostné účastníky dění na Palbě, k celé havárii, je následovné:

Dovolte nejprve poděkování.
Můj největší dík za odstranění této havárie, největší výpadek Palby za více než 12 let, patří Lordovi.
Jsem účastníkem odstraňování této nevšední a podivné havárie, a vím, že to byl Lord, kdo vyvinul největší úsilí, použil veškeré zkušenosti, um a kontakty při odstraňování (řídil nás i při získávání dílčích informací). To vše po všechny dny - sobota, neděle i pondělí.
Lorde, ještě jednou velké díky.
Děkuji i kolegovi Jarlovi za informace po všechny tyto dny. Jo, Pegeucko, dík i za účinné propojení Lorda s Kamilem (Standou) a za účinnou účast v odstranění havárie.


Portál a deset článků na něm, jako vizitka Palby.
A nyní pokud to jen trochu půjde, přál bych si, aby vizitka Palby měla Portál, na kterém budou články (nejlépe jako doposud oněch 10).
Lorde, celou věc jsme již diskutovali v sobotu, neděli a v pondělí.
Po 12, 13 let, byl Portál vždy vizitka Palby a tahák Palby pro nové členy, ale i pro staré a věrné pardály Palby, ale i jen příležitostné příchozí.
Pokud to jen trochu půjde, přál bych si, aby to bylo zachováno.


Pokud bude však stále problém v zabezpečení celé Palby, jsme na rozcestí co s tím a možná bude třeba změnu.
Prosím o prodiskutování všech možností, - bezpečnost, cena, ekonomičnost, Lordova novost v 21. století (modernost, jak se to také nazývá, jak jsme to také nazývali), ale i vizitka Palby, vzhled Palby.

Pokud převáží bezpečnost a modernost Palby, jsme na hraně!
V diskuzi padlo a oprávněně, že je nutno především stabilizovat nyní Palbu a poté to ostatní, včetně Portálu.
Ano, ale ať nezapadne i fakt, že nynější, nebo podobný Portál, bude vždy vizitka Palby.

Dále pak potvrzuji fakta, která zde již Lord napsal:

1/ Pravidelně každý rok přispívám do pokladny Palby a také jsem hned ve středu odeslal 1 000 Kč.
2/ Již za několik týdnů, či pár měsíců, začneme - Michan, Jarl, Zemakt a RAYTHEON (možná, že i jeden další člen s námi… – zatím s ním jednám), přispívat, možná více než 1 rok do Portálu Palby svými články pokračováním Pacifiku 1, které jsme pracovně nazvali Pacifik 2.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Alfik »

Já bych se přimlouval, kromě Portálu, ještě za jednu věc:
Zachování rozdělení na veřejnou část a Hospodu.
Kdysi, když se zavedla, jsem nebyl pro, a jak se záhy ukázalo, mýlil jsem se. Neveřejná část se více než osvědčila.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
bat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 664
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od bat »

Přispěl jsem také nemnoho, dle možností.

Pokud již uvažujete o strategických změnách, tak navrhuju, že do diskuzí na veřejné Palbě by bylo možné přispívat po zaplacení nějakého poplatku (měsíc, rok) . Palba by si něco vydělala, kvalita příspěvků by se možná zvýšila resp. počet balastu by klesl, moderátoři by měli méně starostí... Kdo chce trollovat nebo si poplácat, ať jde do Hospody nebo na Blesk, iDes apod.
Obrázek
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Julesak »

To si nie som celkom istý, že by to bol dobrý nápad - problém vyzbierať dosť peňazí majú aj zavedené veľké portály, skôr by to odradilo nováčikov.
A tých treba, ak má palba ostať živá.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11466
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Zemakt »

Bat: přestože chápu Tvé pohnutky, také nesouhlasím.Těch aspektů je samozřejmě víc, ale stačí jen ten základní. Přece nebudeme trestat většinovou množinu normálních diskutérů, oproti těm několika málo vocasům. Ti se sejmou časem sami :wink: .
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Lord »

Zatím to vypadá optimisticky, že dokážeme vybrat na provoz, to je webhosting, a občas trošku údržba. Kdyby jsme však vymýšleli častěji nějaké aktualizace a další skopičiny, tak by to bylo horší. To by jsme asi nedávali.

No buď budete "slavní" nebo budeme vybírat prachy za články, které pak dáte autorům. Třeba Michan by si tak mohl vydělat více peněz, než vydáváním knih, které ho stojí spíše náklady. Pak by mělo asi smysl zavést redakční systém, které by to ošetřil, a vedle toho fórum.

Možná se budete divit, ale před 17 až 8 lety, tady bylo více článků, než je tady nyní, když tedy neberu v potaz Michana a spol. Podobně má válka.cz autorsky nejvíce plodné období za sebou. Jelikož moderní věci řeší více zase AN. Prostě byla nějaká jinačí mentalita a doba! Co přišel konflikt na Ukrajině, tak se spíše více diskutuje, začalo vyzbrojování a nákup vojenské techniky, což se taky dost řeší.

Alfiku - Zachování rozdělení na veřejnou část a Hospodu by mělo zůstat.
Pokud již uvažujete o strategických změnách, tak navrhuju, že do diskuzí na veřejné Palbě by bylo možné přispívat po zaplacení nějakého poplatku (měsíc, rok).
Bate, zajímavý návrh, nevím jestli mají vůbec někde zpoplatněné diskuse?
Vím, že třeba u AN to zavedl vlastník tak napůl a mají "prémiový" obsah. Jejich roční předplatné za 900 Kč, s tím že každý rok je nějaká jistota platby je příjemné. Kdo platí, tak se asi může svobodně vykecávat, což je vidět na počtu komentářů u článku: Dodávky britských protitankových zbraní na Ukrajinu.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Lord »

Informuji o vývoji:

- Kamil už má Palbu přetaženou u sebe, je to další záloha, psal mi, že provedl odvirování.

- Včera přibylo 1000 Kč od Alfika, 1180,95 CZK od Pavol Satka, 1000 Kč trebcenak, 500 Kč Kraken.
Všem děkuji.

- Oproti výběrům kdysi je více plateb ze Slovenska, číslo účtu ve formátu IBAN funguje dobře.

IBAN: CZ5820100000002400068687

Jinak klasicky číslo účtu FIO banky: 2400068687 / 2010

Připomínám, kdyby chtěl ještě někdo přispět.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11466
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Zemakt »

No právě Lorde, na tom je krásně vidět jak se diskutuje pod prémiovým a normálním článkem. Zrovna tenhle nebýt ptémiový tak je tam pěti násobně příspěvků.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Lord »

Jasně asi ví co mají dávat jako "prémiový" co táhne :) Že by tam bylo jinak ještě více kydalů, s tím určitě souhlasím, takže to má možná svý pozitiva, a je to do jisté míry samoregulační. Já si tam předplatné neplatím, tak nemůžu posoudit "kvalitu" příspěvků. Jen vidím čísilka, a kdo bude moc zvědavý tak zaplatí jednorázově třeba i 80 Kč, asi to má vymyšlený dobře :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11466
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Zemakt »

Já s touhle politikou moc nesouhlasím. Podle mne každá hromada s prominutím sraček je schopna vygenerovat více kvalitních příspěvků, než takovéto síto. Ale je to každého věc, takže respekt :wink:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Lord »

Zemakte, neměl to, pak to zavedl, když viděl, že by to mohlo mít platnost. Dnes i ekonomická situace, přinutí o tom lidi uvažovat. Ale nechci to tady nějak více rozvíjet. Bata chápu, jak to myslel, ale zatím to dělat nebudeme. Dokonce jak vidíte stále se obejdeme i bez reklam, nevyskakují na vás. Já si vážím toho jádra Palby, ale ačkoliv prostě tady dávám oučty, na který by mohl přispět kdokoliv a skutečně jakoukoliv částkou, tak platby jsou hlavně o jádra. No a ostatní se de facto vezou. Takže na tyhle lidi pak může platit nějaký vyskakovací banner, ale nic, končím dostali bychom se jinam.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Alfik »

Lord píše: Možná se budete divit, ale před 17 až 8 lety, tady bylo více článků, než je tady nyní, když tedy neberu v potaz Michana a spol. Podobně má válka.cz autorsky nejvíce plodné období za sebou. Jelikož moderní věci řeší více zase AN. Prostě byla nějaká jinačí mentalita a doba! Co přišel konflikt na Ukrajině, tak se spíše více diskutuje, začalo vyzbrojování a nákup vojenské techniky, což se taky dost řeší.
Tohle je mch důvod, proč jsem musel nějakou tu chvíli přemýšlet, jestli něco pošlu.
Bývaly doby, kdy jsme se např. s Dzinem bavili o šroubkách na ruských AP nábojích. Bylo to odborné, pro oba poučné, a daly se tam vidět důkazy (na těch fotkách prostě ty šroubky byly).
Teď se hádáme o zk...né politice, ve které jsme oba tydýti (akorát že já to o sobě vím :) ), a důkazy? V politice??? Jak říkají číňani - pche!
Palba se změnila. My všichni jsme se změnili. A ani Palba, ani my všichni ne jen k dobrému, dlužno říci.
No ale třeba se to zase zlepší :)
Jak říká Lucifer - "doba je dycky zlá"
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2531
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od palo satko »

Poslal som, lebo: Mam na Palbe aj svoje članky, ktorym som venoval nejake usilie a predstavuju moje vedomosti a nazory na konkretnu vec. čo je ešte lepšie je k tomu aj diskusia a niekedy dost ostra, ale tak to ma byt nebo to človeka pouči. A tiež velakrat ked sa o niečom bavim na uplne inych webov si spomeniem na niektory članok na Palbe a dohladam si ho, aby som poučil. Palba a jej članky a diskusie dobre funguju ako encyklopedia vojenstva a historie. Politika je dnes všade a tak sa vela byvalych faktov prekruca. Palba je takou Pamätou lepšich časov, ked politika nebola až taka dôležita a tak desivo nekurvila nazory.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“