Upgrade Palby po hacku

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11561
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Zemakt »

V návaznosti na množící se dotazy to ještě tedy shrnu. Galerie je zatím nefunkční, tudíž vkládání obrázku tak jak jej znáte nemaká. Paradoxně funguje to co bylo na staré Palbě zakázáno, tudíž vkládání rovnou URL obrázku bez toho aniž by si ho člověk ukládal.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Lord »

Jen upřesním, máme celkem tři samostatné galerie.
A to nejstarší galerie - http://galerie.palba.cz/
Pak forumfoto - forumfoto
A nakonec album - album

Přitom do poslední galerie ALBUM, jste mohli nahrávat fotky, přes jedno přihlášení tzv. BRIDGE. Můstek není ještě zprovozněn. Galerie jdou, ale leckde jsou místo fotek sudy, což jsou tedy viditelné chyby. To pak způsobuje, že se fotky nenačítají do příspěvků fóra.

Jedna galerie zatím jde na starém hostingu a subdoméně http://galerie.palba.cz/
Ta je zatím relativně v pořádku, protože jí programátor asi neaktualizoval.
Resp. s tím asi dělá nějaké šachry, protože jde i na adrese galerie/

Horší však je, že nedochází k načítání fotek do příspěvků, což je vidět např. v tématech, náhledy přitom ve staré galerii jsou.
Raketomet Nebelwerfer viewtopic.php?t=324
Německé dělostřelecké rakety viewtopic.php?t=1189

To může být způsobeno přechodem na https:// dále Standa psal, že prý nejde na jeho či našem novém hostingu subdoména, tak to udělal takto, ale problém, je že fotky odkazují na subdoménu. Jako nechápu, jak si to představuje ošetřit, psal jsem mu o tom, nijak se k tomu nevyjádřil.

U Forumfota a Alba jsou zase pro změnu někde sudy, forumfoto chce navíc po kliknutí na fotku přihlášení, tak se nenačítají do příspěvků náhledy asi i kvůli tomu. Jsou to bugy, chyby, které je třeba opravit. Všechno jsem psal aj programátorovi.

Jako napsal jsem to takto obšírně i zde, aby jste měli lepší informace, málokoho asi políbilo více IT. Já bych uvítal, kdyby se třeba i někdo ozval a dal sem své rozumy. Někdo kdo by měl nápady, jak to řešit. Každopádně vydržte a mějte prosím svatou trpělivost, snad se to časem nějak vsákne. Ve skutečnosti by se to mělo projektově řídit a promptně řešit, ale nejsme holt dynamická firma. Důležitá je nejen identifikace problémů.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od michan »

Otázka?

Zmizí někdy i fakt, že některé základní názvy nebudou v angličtině, ale na českém přístupu pro nás - bude každý název tady klikni - v češtině???
Mě je jen 74 a mám právo ve své zemi na češtinu, připustil bych i Slovenštinu, ve které jsem se vždy orientoval a tam jsem i v armádě sloužil......
Rejpu, ale je to fakt. Čeština a Slovenština je, řekl bych jsou zde jazyky jako základ, říkám já stará páka. Je to snad dokonce v pravidlech Palby...

Moderátoři, moderátoři, jsme fakt tak ohebný?

Před mnoha mnoha lety jen Ruština, nyní jsme se zase stali - jen nauč se angličtinu a pak jseš 21. století - a tam IN.
Nejsme náhodou na českém, které je sice Palba.cz... Ale proto se ohýbáme když jsme stejně jen Palba... Stará Palba se stejnými pravidly...


Co je v češtině a slovenštině je tady doma a ostatní je o překladu nemyslíte?

Jestli chcete vědět - Jsem i s jejími přešlapy pravicový ODS - nikdy nechci nějaké tulení si republiku, ale volnost podnikání s pravidly, které již desítky let dodržuji a budu dodržovat. Jinak Čech 74 let a mí rodiče a původ do 17. století Česko a víc jsem nezjistil....
Naposledy upravil(a) michan dne 16/2/2022, 12:05, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11561
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Zemakt »

Kde? Já už všude vidím češtinu.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od michan »

Asi máš kolego Zemakt pravdu,

my jsme s Lordem, v tu chvíli, povídali o vývoji Alba a koukali i na Forum Foto a další, a co s tím.

Vývoj základu je tedy asi narozen a děkuji Ti za upozornění - michane, čti než napíšeš - dobrá práce......

Má fakta byla prostě spožděná, měl jsem si přečíst vše dřív, než napíši... - omlouvám se.

Když to tak bude pokračovat - bude to sice trochu víc trvat ale OK.

Stejně asi to sledujme. Prosím o dezvu na to, že Palba by měla mít Portál, který dávají lidé, kteří tomu roozumí dohromady...

Články by měli mít Portal s obrázky - co nejjednošejí (to kvůli mě) vkládané do článku (hledám kolegu, kteý mě to naučíl). První byl kolega Jarl.


michan 1 hlas - česky
(co nejjednodušeji.... tady dám snad dobře - pro mne - srozumitelné wau... I když jsem se stejně nenaučil co kdy a jak oni u toho slova říkají).
Naposledy upravil(a) michan dne 16/2/2022, 12:34, celkem upraveno 5 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11561
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Zemakt »

Ach tak.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Lord »

Michane do fóra byla čeština už dodána před ostrým spuštěním, vyskytovala se však na testu, který jsi asi viděl. Kdyby jsme třeba zaváděli nějaké rozšíření pro články, mohl by to být problém, protože by třeba nebyla část fóra v češtině.

U galerií to hapruje, tam je vidět angličtina to máš pravdu. Pro IT je schopnost alespoň pasivní angličtiny základ, protože mnoho aplikací, programů, dokumentace, atd. je prostě v tomto jazyku, ale existují pro něco i české překlady.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od michan »

Dobrý, promiň neználkovi michanovi.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Lord »

FÓRUM už jede, ale nejdou optimálně galerie.

Čtenáři mohou přispět na update Palby na účet FIO banky:
2400068687 /2010

IBAN: CZ58 2010 0000 0024 0006 8687

Poslední příspěvky:

300 Kč - Ing. František F.
1000 Kč - NESHER
1000 Kč - Josef M. VZ97

Děkujeme!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4950
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Juraj Tichý »

A teda, to ze nie všetky vlakna sa budú zobrazovať v aktívnych temach nie je bug, ale feature. Hej?
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Lord »

Jak se to vezme, zatím nevím, bug to může taky být. Spíš to vypadá na nějakou kombinaci. Kdy se rozházelo nastavení oprávnění jednotlivých fór, tedy že to je i určitá fíčura u nové verze, ale pokazilo se to kvůli staré databázi.
Pro registrované to problém asi nebude, ale když zavítáte na fórum jako anonym, tak aktivní témata nevidíte ze všech fór. ZDÁ SE, že anonymní uživatel teď dostal méně oprávnění, než měl kdysi před narušením bezpečnosti.

Pro mnoho lidí jsou "Aktivní témata" asi preferovaný způsob nahlížení do fóra.
search.php?search_id=active_topics

Chce to tedy nastavit "Aktivní témata" pro anonymy u všech fór, ale jak je otázka.

Jelikož je to poměrně složité, a adminům jsem dával i návody, tak lepší by bylo kdyby si to mohli vyzkoušet na nějakém testu. Ten zatím máme, ale není v ACP kompletní čeština.
https://palba.top-me.eu/


DÁVÁM odkaz na dokumentaci.
https://download.phpbb.com/pub/document ... tation.pdf

Při nastavování oprávnění se setkáte se třemi možnými hodnotami - NE, ANO a NIKDY, přičemž výchozí hodnotou pro každé oprávnění je NE.

Oprávnění uživatelů k fóru

Oprávnění fóra se liší od uživatelských oprávnění a rolí v tom, že se přímo vztahují k fórům. Při konfiguraci můžete oprávnění k fóru přiřadit vždy pouze jednomu uživateli. Chcete-li začít upravovat oprávnění uživatele k fóru, začněte zadáním uživatelského jména uživatele do pole - Vyhledat člena.

Pokud chcete upravit oprávnění k fóru, která se týkají anonymního uživatele, zaškrtněte textové pole Vybrat anonymního uživatele.
Pro pokračování klikněte na tlačítko Odeslat.

Tohle chce očekovat, zkusit nejdříve cvičně jen na jednom fóru. Třeba se to tím srovná.
Jakmile máte jedno fórum správně nastavené, je pak snadné zkopírovat oprávnění pro nová fóra nebo je zpětně zkopírovat pro stávající.

Dotyčné oprávnění by mohlo být "Může vidět témata" - "Can see topics". To může být pro danou kategorii nastaveno na NE nebo NIKDY.
Problém může být, že v předchozí PALBĚ, v portálu bylo špeciální rozšíření, ale v novém fóru to je jinak.

Kód: Vybrat vše

Chcete-li získat přehled o všech oprávněních skupin fóra:
Přejděte na kartu oprávnění >>
Odkaz na oprávnění fóra vlevo >>
Zaškrtněte políčko "všechna fóra" a odešlete >>
V záhlaví Správa skupin označte první skupinu kliknutím na ni, sjeďte dolů a při držení Shift klikněte na poslední skupinu. 
Všechny skupiny by měly být zvýrazněny, klikněte na tlačítko upravit oprávnění.
Vyhněte se používání "rozšířených oprávnění". Ujistěte se, že používáte role, pokud potřebujete jiná oprávnění, upravte roli nebo vytvořte novou. Role můžete spravovat kliknutím na odkaz "Role fóra".

JAK přidat linky
https://gimplearn.net/viewtopic.php?t=110

Jak skrýt fórum pro nepřihlášené uživatele
https://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?t=2108066

Ruční oprávnění
Toto je nejdůležitější aspekt oprávnění. Abyste s nimi mohli správně pracovat, musíte mu rozumět.
Pokud je uživatel členem výchozí skupiny "Registrovaní uživatelé" nebo vlastní skupiny "Starší uživatelé", kterou jste vytvořili pro své nejoddanější členy, mohou mít obě skupiny různá oprávnění pro zobrazení fóra.
https://www.phpbb.com/support/docs/en/3 ... ns_manual/

V TOMHLE snad taky není problém to by anonymové neviděli i jiná fóra, kromě HOSPODY.

JAK jsem už psal výše, bude to chtít odzkoušet různá nastavení a třeba se to pak srovná.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4950
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Juraj Tichý »

Hmm.
Ako uz som si zvykol, ale občas je to také kostrbaté.
Častokrát si prečítam nove príspevky cez "neprecitane správy" a keď si premyslim odpoveď, následne vlakno musim hľadať cez vyhľadávač, lebo v aktívnych temach nie je, aj ked som prihlásený.
Je to len nepohodlné, nie nezvládnuteľné.

Neda sa skopírovať nastavenia pre vlákna, ktoré v aktívnych je vidieť do tých vlákien, ktoré nie je vidieť?
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Lord »

Tak je to kostrbaté, a chtělo by to opravit, s tím určitě souhlasím, protože nepřečtené zprávy, když si přečteš, nebo jsi aktivní na fóru, tak se ti už pak znovu neobjeví. Přidal jsem dnes něco o T-34 a není taky v Aktivních tématech. A to budou asi i další sekce a podsekce. Někdo říkal, že když se cituje, ale asi to není taky pravidlo. V nastavení tohle asi není. Je to asi nějaké počubené, ale může se zkusit změnit nějaké oprávnění či role, a třeba se to srovná, a pak to půjde použít hromadně.
Když se to nepovede, tak pak bude muset udělat programátor nějaký hlubší průzkum databáze, a upravit to přímo v ní.
Juraj Tichý píše: 18/2/2022, 20:25 Neda sa skopírovať nastavenia pre vlákna, ktoré v aktívnych je vidieť do tých vlákien, ktoré nie je vidieť?
Ano, to se může právě zkusit, místo zkoumání, třeba vzít fórum, které funguje a přenést to na jiné, to by mělo možná jít.

Návod
https://www.hostknox.com/tutorials/phpb ... and-forums
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4950
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Juraj Tichý »

Lord píše: 18/2/2022, 20:36
Ano, to se může právě zkusit, místo zkoumání, třeba vzít fórum, které funguje a přenést to na jiné, to by mělo možná jít.

Návod
https://www.hostknox.com/tutorials/phpb ... and-forums
Robilo sa niečo s nastavenim vlákna Zuzana 2? Lebo ta sa zrazu objavila v aktívnych temach. Donedávna tam nebola...
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17761
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od skelet »

jarl už ví jak nastavit jednotlivá fóra, takže na tom maká.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4950
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Juraj Tichý »

:up: Super
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4085
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od jarl »

Od včerejška postupně přidávám jednotlivé sekce do aktivních témat. Z těch důležitých sekcí už chybí jenom Druhá světová válka a období 1918-1945.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1434
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od danny1691 »

Až se bude dělat drobotina, vylo by možné tlačítko "Nové příspěvky" dole? Bylo by to pohodlnější
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
bheid
praporčík
praporčík
Příspěvky: 347
Registrován: 7/12/2008, 19:26

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od bheid »

Chtěl bych se zeptat jestli má ještě někdo problém se přihlásit v Opeře. Vždy to napíše: Odeslaný formulář je neplatný. Zkuste jej odeslat znovu.
Edge a Chrome s tím problém zdá se nemá.
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4950
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Upgrade Palby po hacku

Příspěvek od Juraj Tichý »

Ja mam problém prihlásiť sa aj z Chromu. Vďaka tebe som skúsil Edge a tam to ide.
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“