Ukrajinské letectvo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ejdou Rotacak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1218
Registrován: 23/7/2012, 14:54
Bydliště: Praha - Zbraslav

Re: Ukrajinské letectvo

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

Čest jejich památce. Tomu říkám hrdinství a vlastenectví, dobře tušili, že nemají moc šancí a šli do toho. Zbytek popisu událostí nechám bez komentáře. Četl jsem k tomu "trochu" jiné info.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11567
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Ukrajinské letectvo

Příspěvek od Zemakt »

Jaké info, popřípadě se zdrojem. Dík.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Ejdou Rotacak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1218
Registrován: 23/7/2012, 14:54
Bydliště: Praha - Zbraslav

Re: Ukrajinské letectvo

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

2 Zemakt

teď jsem projížděl AK (mám pocit, že jsem k tomu info četl tam nebo Twitter, FB odkaz) snad 40 stránek
(nejdřív jsem jel od 3.3.22 asi 20 stran vpřed a pak asi posledních 20 stran, nebylo to tam - možná je to
v těch 40 zbylých stranách, ale už jsem neměl chuť)

- ve zkratce: v příspěvku byla fotografie obou pilotů s informací, že ?jeden, nebo oba? obdrželi od Zelenského posmrtně
vyznamenání + asi dalších cca 4,5 vojáků UA. O leteckých vítězstvích tam nebylo, jen že se stali kořistí pro VKS, která
vzhledem k početní převaze a výhodě v avionice tahala za delší provaz. Ještě jsem zkoušel k tomu hledat info přes google
v UKR a RUS, ale nic moc kromě dvou článků ze stejného serveru, který postoval Rase.

Tady se projevuje nevýhoda, že jsem vymazal před 10 lety FB
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11567
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Ukrajinské letectvo

Příspěvek od Zemakt »

Jo v poho dík
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4113
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Ukrajinské letectvo

Příspěvek od niko »

Kolko baterii S-300 Urajina pred vojnou mala ? Citam udaje kde uvadzaju rozne cisla od 6 do 100 baterii. Ale ked pozeram aktualne straty ukrajinskych S-300, tak ich zase az tak vela nemohli mat.
Wasp
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2463
Registrován: 24/6/2014, 15:46

Re: Ukrajinské letectvo

Příspěvek od Wasp »

Uvádí se že hodně pomohlo ukrajinskému letectvu cvičení Clear Sky 2018.
Při cvičení F-15C ze 144. FW Národní gardy simulovali Su 35S. Podle vyjádření americké strany ukrajinská strana ukázala že umí velmi dobře přizpůsobovat taktiku podmínkám. Ukrajinská podle "Juice" se naučila bojovat mimo jiné proti takovým typům letadel.
https://eurasiantimes.com/ukrainian-fig ... 74b9a9de7e
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1745
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Ukrajinské letectvo

Příspěvek od Nesher »

niko píše: 9/4/2022, 08:13 Kolko baterii S-300 Urajina pred vojnou mala ? Citam udaje kde uvadzaju rozne cisla od 6 do 100 baterii. Ale ked pozeram aktualne straty ukrajinskych S-300, tak ich zase az tak vela nemohli mat.
To ti asi nikdo neřekne, údajně měli před válkou cca 250 odpalovacích zařízení S300 (různých variant), něco dokonce zmodernizovali, něco bylo tak jak to vyšlo z továrny, nemalá část asi vůbec nebyla funkční. Protože pokud by měli 250 funkčních odpalovacích zařízeních, tak by asi tolik nežádali o tu vaši.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4113
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Ukrajinské letectvo

Příspěvek od niko »

Vdaka Nesher. 250 odpalovacych zariadeni by malo byt teoreticky 60 az 80 baterii. No to cislo asi bude vyrazne mensie. Mozno ani nie polovicne, ak vezmeme kolko stratili casti S-300 a uz maju problem.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1745
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Ukrajinské letectvo

Příspěvek od Nesher »

Není zač.
Podle mě část prostě kanibalizovali, aby udrželi v provozu alespoň něco.
Když už jsme u těch baterií, jaká byla sestava té slovenské?
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4113
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Ukrajinské letectvo

Příspěvek od niko »

6 odpalovacych zariadeni.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1745
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Ukrajinské letectvo

Příspěvek od Nesher »

niko píše: 9/4/2022, 11:37 6 odpalovacych zariadeni.
Díky!
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Ukrajinské letectvo

Příspěvek od Lord »

6 odpalovacích zařízení a k tomu kolik raket? To jsou dvě samostatné baterie, včetně radarů ?

Ukrajinská baterie měla tři nebo čtyři odpalovací zařízení ? Co vím, tak od roku 2014 jich Ukrajinci uváděli více do provozu, a modernizovali je.
Tak možná mohli mít tak 50 baterií S-300, ale je otázka jak funkční... jak dlouho tam může přežít slovenský komplet?

Rusko cílí na ukrajinské systémy protivzdušné obrany S-300
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1745
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Ukrajinské letectvo

Příspěvek od Nesher »

Lord
Nesmíš zapomínat, že odpalovací zařízení UA armády má dvojnásobnou kapacitu oproti tomu co předali Slováci. Tedy 4 střely, SK verze jen 2. Raket snad 44 (když tak ať mě někdo opraví).
Ano část jich modernizovali, bohužel neměli přístup k RU dílům, takže část toho co měli bylo zřejmě kanibalizováno.
Zatím je potvrzeno, že jich ztratili 12, tedy 3-4 baterie. Byť samozřejmě to asi nebude vše, ale i kdyby by to byl reálně dvojnásobek, tak pokud by měli 250 funkčních, netlačili by tolik na ten slovenský.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4113
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Ukrajinské letectvo

Příspěvek od niko »

Slovenske odpalovacie zariadenie na S-300 ma 4 rakety, nie 2.
Uživatelský avatar
Pikujuci brizolit
poručík
poručík
Příspěvky: 723
Registrován: 13/12/2018, 16:47
Bydliště: občas aj SK

Re: Ukrajinské letectvo

Příspěvek od Pikujuci brizolit »

K tej polovičnej kapacite odpaľovacích zariadení len toľko. :up:

Niko ma prebehol :razz:


Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
“War is a matter not so much of arms as of money.”― Thucydides, History of the Peloponnesian War
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1745
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Ukrajinské letectvo

Příspěvek od Nesher »

Tak to sorry, viděl jsem nějaké fotky a všude byly jen dvě.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4113
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Ukrajinské letectvo

Příspěvek od niko »

Ved je to aj logicke 24 rakiet je jeden palebny priemer. Slovensko malo 2 palebne priemery, teda 48 rakiet.
Uživatelský avatar
Pikujuci brizolit
poručík
poručík
Příspěvky: 723
Registrován: 13/12/2018, 16:47
Bydliště: občas aj SK

Re: Ukrajinské letectvo

Příspěvek od Pikujuci brizolit »

V pohode, áno, prezentovali sa posledné roky s dvomi raketami najmä.
Inak pre obdivovateľov nielen hydraulickej sústavy MAZ video so zaujímavými detailami. Ak išlo Ukrajine o nosiče primárne, tak dostali slušný technický stav, po druhom majiteľovi,na plecháčoch. AKo písal niko, prjaem im dobrý lov a veľa úspešných zásahov. :up:
“War is a matter not so much of arms as of money.”― Thucydides, History of the Peloponnesian War
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Ukrajinské letectvo

Příspěvek od Lord »

Nesher píše: 9/4/2022, 18:13 Lord
Nesmíš zapomínat, že odpalovací zařízení UA armády má dvojnásobnou kapacitu oproti tomu co předali Slováci. Tedy 4 střely, SK verze jen 2. Raket snad 44 (když tak ať mě někdo opraví).
Ano část jich modernizovali, bohužel neměli přístup k RU dílům, takže část toho co měli bylo zřejmě kanibalizováno.
Zatím je potvrzeno, že jich ztratili 12, tedy 3-4 baterie. Byť samozřejmě to asi nebude vše, ale i kdyby by to byl reálně dvojnásobek, tak pokud by měli 250 funkčních, netlačili by tolik na ten slovenský.
Ano, tahle fotka ukazuje jen dvě, tak jako nechápu :shock: Proč jako mají zájem o další je otázka, když jim tolik asi nezničili, resp. z udávaných dejme tomu 50 baterií, ale jak říkáte, budou lakovat, budou jich mít funkčních méně, jinak by asi tak nevyváděli.
No nic a Slováci jako budou mít PATRIOT, nebo jako náhradu :?: , nechtěli to dlouho jen tak pustit, a nakonec povolili, jak sníh.

Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
https://www.securitymagazin.cz/zpravy/s ... 68544.html
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4113
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Ukrajinské letectvo

Příspěvek od niko »

Lord je to nosic na 4 rury, len ich tam namontovali iba dve. Nech uz mali vtedy akykolvek dovod.

S Patriotom nikro nic nevie. Najskor to ale dopadne tak, ze nam ho USA zadarmo dlhodobo "zapozicaju" a bude sluzit so slovenskou posadkou. Taky mackopes, viem. Verim, ze sa bude dat casom odkupit za zostatkovu cenu.
Odpovědět

Zpět na „Letectvo“