Sraz Palba, Praha 2022.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Sraz Palba, Praha 2022.

Příspěvek od michan »

Sraz Palba, Praha 2022.

Vážené Palbačky, Palbáci, vážené čtenářky a čtenáři Palby, kolegyně, kolegové.
Tak ta naše Palba již má Portál a jsou na ní i články. Zkrátka Palba prostě zase žije a po konečných úpravách bude jistě i krásnější.
Ale k věci co chci vlastně říci.
I s dovolením u kolegy Jarla z gen. Štábu Palby, Vám chci oznámit, když již asi i většina Vás ví, že bylo otevřeno krásné, novými předměty a vším možným doplněné Vojenské muzeum v Praze. Základní údaje viz zde:

https://www.vhu.cz/muzea/zakladni-infor ... am-zizkov/

Náš organizační výbor ve složení RAYTHEON, Zemakt a michan, po asi tak jednoroční až dvouroční pauze, se rozhodl, že se do nově rekonstruovaného a dle televizních záběrů velice pěkně upraveného Vojenského muzea podíváme.

Sraz Palba, Praha 2022., se bude konat v sobotu dne 26. listopadu 2022.


Prosím Vás,
sraz všech zájemců o společnou „Palbáckou prohlídku“ je tedy v sobotu 26. 11. 2022 v 10,00 na stanici metra Florenc – a to u východu z autobusového nádraží (vlastně jako vždy předtím). Následovat bude odjezd autobusem Pražské integrované dopravy (Č 207, 133, a nebo 175) do stanice – U Památníku.


Po důkladné prohlídce Muzea pak bude společný odjezd do Restaurace – U Kozla, kde je zajištěno posezení a občerstvení.
Organizační výbor se na všechny kdo přijede, nebo přijde, velice těší (michan říká, že se i velice těší na kolegu Malej Achil a kolegyni Katom, ale samozřejmě i na všechny ostatní Palbáky a příznivce.).



Zde viz Restaurace U Kozla:

https://ukozla.cz/
:D
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Sraz Palba, Praha 2022.

Příspěvek od Alfik »

Prima termín pro Pražáky a pro zdravé.
Takže si to tam užijte.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz Palba, Praha 2022.

Příspěvek od hydrostar »

Nejede náhodou někdo od Brna?
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
parmezano
7. Major
7. Major
Příspěvky: 552
Registrován: 17/3/2012, 16:17

Re: Sraz Palba, Praha 2022.

Příspěvek od parmezano »

já jedu z Brna
Obrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Sraz Palba, Praha 2022.

Příspěvek od michan »

Podívej, mnou ctěný kolego Alfíku,
čekali jsme od roku 2018, kdy bude rekonstrukce Vojenského muzea v Praze dokončena a jak bude Muzeum vypadat.

V mezidobí, kdy tam firmy budovaly, propojovaly a zvětšovaly sály, jsme chodili do Brd ze všech stran (tak jsme šli do Brd i v září 2022).
Nebyl Portál a tak jsme se jen tak svolávali. V době Covidové jsme dělali - "Hurá pěšky do Brd, pod vedením RAYTHEONA, což bylo skvělé. Čistý vzduch a tak."

Když jsme se dozvěděli, že budou otevírat Vojenské Muzeum pod Vítkovem, kolego Alfíku, že to bude 28. října 2022, přepadla nás taková radost, že to nemůžeme vydržet až do léta a šup – musíme tam prvně - 26. listopadu, ještě roku 2022.

Ale vážený kolego Alfíku, jak nás znám tak neodoláme – a -, i když máme naplánovaný výlet na duben, květen příští rok, někde u Aše (to již na Portál, datum a čas napíšeme. Pozval nás kolega Zemakt ), určitě se bude ještě před koncem školního roku 2023, tedy v červnu 2023, konat jedna prohlídka Vojenského Muzea v Praze (slibuji Ti, že s tebou půjdu potom pěkně pomalu, mladé pušky nám ve Vojenském muzeu určitě budou držet místo, neboj).

A pak budou další Srazy - zase někde jinde, třeba i v jiném městě než je Praha. I když letiště Kbely má zase nové přírůstky a někdo třeba bude chtít jít zase i do Muzea……


Jinak častější návštěvníku Parmezano a nový návštěvníku, kolego Hydrostar, když přijedete budete určitě vítáni, nejméně tak jako každý byl a bude vítán.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Sraz Palba, Praha 2022.

Příspěvek od Zemakt »

Já jedu autem Alfíku, dodávkou. Není problém tě kdekoliv nabrat a pak vyhodit.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Sraz Palba, Praha 2022.

Příspěvek od Dzin »

Letos mám sice rok "na dvě věci", ale jestli mi to vyjde, tak bych se U kozla stavil.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Sraz Palba, Praha 2022.

Příspěvek od Alfik »

michan píše: 4/11/2022, 06:19 Podívej, mnou ctěný kolego Alfíku,
...
vítán.[/b]
Jéžiš to nebylo nadávání, já se přece nezlobím že jste to udělali na podzim :)
A že se muzeum otevírá samozřejmě taky vím :)
To je jen odpověď, že v tomto termínu je to pro mě postupem času a mých problémů čím dál horší a horší :)
Extra navíc, pro tento rok ani nevím, dokdy si mě nechají v Krnově "na pozorování", zatím slibují že bych (snad) mohl jít 21. domů. Jenže po zkušenostech z minula jim věřím tajak ruskému diplomatu... Zatím furt ani nevědí co mi vlastně je.
Zemakt píše: 4/11/2022, 06:53 Já jedu autem Alfíku, dodávkou. Není problém tě kdekoliv nabrat a pak vyhodit.
Odkud? Víš jaká je to zajížďka? Leda bys jel přímo z Jesenicka :D
Hele, pokud budu moci, tak bych se dostavil před nádraží v Zábřehu n. M. a tam bys mě zase mohl vyhodit. Pokud tedy jedeš třeba z Ostravy a tak podobně. Jinak je to prostě pro tebe zajížďka.
A navíc, to bychom se ovšem mohli domluvit až v tom týdnu, protože, jak je výše uvedeno, až v tom týdnu buď už budu doma, nebo ne.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Sraz Palba, Praha 2022.

Příspěvek od Zemakt »

😂kdekoliv v Praze samo. Na cesty do Klondaiku nemám zatím oprávnění.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz Palba, Praha 2022.

Příspěvek od Hans S. »

Alfik píše: 4/11/2022, 09:38 Zatím furt ani nevědí co mi vlastně je.
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande! :) Nicméně dej se samozřejmě rychle dokupy.
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Sraz Palba, Praha 2022.

Příspěvek od Alfik »

Hans S. píše: 4/11/2022, 10:28
Alfik píše: 4/11/2022, 09:38 Zatím furt ani nevědí co mi vlastně je.
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande! :) Nicméně dej se samozřejmě rychle dokupy.
Děkuju za přání, já to doktorovi vyřídím.
Kdyby bylo na mě... :)
Jinak, chápu že jsem poněkud podrážděný a tudíž na všechny protivný ještě víc než dycky - je-li to vůbec ještě možné. Omlouvám se všem postiženým.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Malej Achil
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 118
Registrován: 7/10/2009, 11:52

Re: Sraz Palba, Praha 2022.

Příspěvek od Malej Achil »

Malej Achil má zatím účast tak na 60 %. Něco už jsem měl, vlastně tak trochu ještě mám, ale pracuju na úpravě svého harmonogramu.
Navíc nám SŽ letos poladila (vytunila) spoje ještě promyšleněji, než bylo v minulých letech obvyklé. Takže se třeba připojím(e) nějak operativně - na zmíněná místa však trefím a pokud je všechno při starém, tak mi neutečete... :D
Voják bez humoru je žoldnéř.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Sraz Palba, Praha 2022.

Příspěvek od michan »

Dobrá zpráva kolego Malej Achil.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Sraz Palba, Praha 2022.

Příspěvek od michan »

Vážené kolegyně, kolegové, čtenáři Palby i příležitostní čtenáři Palby,
organizační výbor, ve složení RAYTHEON, Zemakt a Michan připomíná, že Sraz Palba, Praha 2022., se koná v sobotu dne 26. listopadu 2022.

Již tedy v tuto sobotu 26. 11. 2022 v 10,00 se sejdeme na stanici metra Florenc – a to u východu z autobusového nádraží (vlastně jako vždy předtím). Následovat bude odjezd autobusem Pražské integrované dopravy (Č 207, 133, a nebo 175) do stanice – U Památníku.

Po důkladné prohlídce Muzea pak bude společný odjezd do Restaurace – U Kozla, kde je zajištěno posezení a občerstvení.

Na všechny se velice těšíme.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz Palba, Praha 2022.

Příspěvek od hydrostar »

Já se snad připojím až u muzea. Je nějaký organizátor, kterému bych mohl případně zavolat, kdybychom se minuli? Teda za předpokladu, že mně dá své číslo... Díky
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Sraz Palba, Praha 2022.

Příspěvek od Zemakt »

Já budu taky až u muzea. Partičku táhnoucí od Florence ovšem nepřehlédneš, neboj. Číslo máš v SZ.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Malej Achil
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 118
Registrován: 7/10/2009, 11:52

Re: Sraz Palba, Praha 2022.

Příspěvek od Malej Achil »

Malej Achil s KATOM dorazí taky až do muzea. A to tak kolem půl 11, možná o něco později podle toho, jak bude propustná trať č. 010 do Chocně a č. 011 za Kolínem.
A ne aby někoho napadlo na nás v tom počasí čekat venku! :)
Voják bez humoru je žoldnéř.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Sraz Palba, Praha 2022.

Příspěvek od michan »

Jasan,
a dík za dobrou zprávu.

Byl jsem upozorněn na rekonstrukci na Florenci (v metru a u východů). A tak se sejdeme před vchodem stanice metra Florenc, trasa C a přejdeme přes ulici na stanici již zmíněných autobusů...
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Sraz Palba, Praha 2022.

Příspěvek od michan »

Takže je to ještě horší a má rada zní, dopravte se na stanici U Památníku tak jak Vám to půjde.
U Florence je to 26. 11. asi na nic:

Pražský dopravní podnik Vás asi nemá rád. V sobotu 26.11 a v neděli 27. 11 bude celý víkend přerušen provoz metra C právě v úseku, kde je stanice Florenc. Metro C tam vůbec nepojede a Metro B bude jen projíždět. Pravděpodobně bude celý vestibul metra B/C uzamčen.

https://pid.cz/vyluky/hlavni-nadrazi-vl ... ozu-metra/

Náhradní povrchová doprava za metro C - tram XC a tram 36 nebudou přímo na Florenc zajíždět. Nejbližší zastávka bude oficiálně až Bílá labuť o několik set metrů dál. Metro C v úsecích, kde pojede, bude mít celý den dlouhý interval 10 minut, takže je potřeba se obrnit trpělivostí.

Starlight

Použijte výše zmíněné autobusy.

Já asi z Jižního města sjedu k Bílé Labuti, a odtud půjdu pěšky směrem Florenc a poté pojedu autobusem (Č 207, 133, a nebo 175) směr U Památníku.

Ještě to celé prostuduji.

Děkuji za informaci kolego Starlight.
ObrázekObrázekObrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Sraz Palba, Praha 2022.

Příspěvek od Dzin »

Bohužel se nebudu moci zúčastnit, neb jsem zaneprázdněn jinde. Přeji dobrou zábavu všem. :D
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Odpovědět

Zpět na „Srazy a setkání Palba“