Boj o Líně

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Boj o Líně

Příspěvek od Zemakt »

A jak už jsem psal zrovna zde, na Plzeňsku, je to lichý argument. Ale to už se oba opakujeme. Nic, uvidíme co přinese čas :wink:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Flogger G
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 920
Registrován: 24/9/2009, 15:01
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Boj o Líně

Příspěvek od Flogger G »

Nelze posuzovat vybudované zodolněné letiště pouze dnešním pohledem. Pokud vláda mezi občanskou veřejnost vysílá, že jsme ve válce, tak nemůže takovéhle objekty likvidovat. I kdyby se třeba s Líněmi nepočítalo pro bojový provoz, stále lze takovéhle letiště využívat jako klamnou základnu.

Když se dnes podíváme na boje mezi UA a RF, velmi dobře si vedou salvové raketomety. My jsme je zrušili před 12 lety a dnes bychom potřebovali alespoň ty RM-70, než pořídíme novější. Až budeme potřebovat zodolněná letiště, tak budeme mít o Líně méně. Letiště Bechyně vyžaduje totální generálku a Budějovice neprovozují celou délku ani šířku VPD.
Oba výše zmíněné případy mi připomínají situaci, kdy generál Fink uzavíral Švejkův případ převléknutí do ruské uniformy slovy: "To může udělat jenom blbec!" Švejk měl silnou polehčující okolnost neboť byl již před válkou vojenskou lékařskou komisí superarbitrován pro notorickou blbost.

https://www.youtube.com/watch?v=Xag0bhTgh8s
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Boj o Líně

Příspěvek od Zemakt »

ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Choroš
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 184
Registrován: 30/11/2016, 11:47

Re: Boj o Líně

Příspěvek od Choroš »

HONZIK11 píše: 9/11/2022, 15:39 Porad tady mame Dolni Lutyne/Vernovice. Obrovsky pozemek rovny jak letiste. Taky se mu tak rika.Sam pamatuji jak se srovnaval laserovym gejdrem pro sadbu zeli.
Mela tam byt Hyunday ,ale ta si vybrala jine pole se zelim. Podstata je ta ,ze kdyz ta hlavka vyroste ,musi kombajn jezdit po rovnem a riznout ji presne do nozky.
Jenze,na ulozeni vajec do hnizda tam na jare lita nejaky ptak.
Vsichni se tam modlili aby zustat roztlapeny na celnim skle nejakeho vlaku na Bohumin.
Ale ten operenec tam furt je. :lej:
Takze muzeme zalozit vlakno. ,,Operenec versus Line,,.
Tak to zase opatrně. Já sice taky nevítám takovou stavbu místo letiště, ale na druhou stranu je nutné říct, že zatímco stavba vojenského letiště v případě nutnosti je drahá a dost dlouho trvá, tak zabetonovaná půda se zlikvidovaná v mnohem delším časovém horizontu, a její obnova je mnohem dražší a mnohem déle trvá (nejméně desítky let). Likvidace letiště je možná hloupá ve krátkodobém a střednědobém horizontu, likvidace úrodné půdy je ve všech časových horizontech od krátkodobého po dlouhodobý totální pitomost. Ve skutečnosti vůbec nejde o nějakého ptáka, byť to právě přes něj ochranáři mohou komplikovat, ale o produkci potravin a zejména o to, čemu můžeme říkat ekosystémové služby. Například o schopnost půdy zadržet vodu. Ne, že by naše zemědělské půdy měly tuhle schopnost nějak vysokou, ale pořád to je znatelně lepší než beton. Vybetonování velké plochy zvýší vysychání krajiny až do vzdálenosti několika kilometrů a zvýší výkyvy stavu toků v celém povodí pod stavbou.
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3504
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: Boj o Líně

Příspěvek od seabee »

ČEZ rozhodne o lithiu do konce roku 2023, dál jedná o gigafactory v Prunéřově
ČEZ podle Nováka také dál jedná s možnými investory o projektu továrny na výrobu baterií do elektroaut, takzvané gigafactory, na místě hnědouhelné elektrárny Prunéřov I, která se nyní bourá. „Pořád je to ve hře. Investorů, kteří se kolem gigafactory točí je hodně,“ podotkl Novák. Podle něj může být v Česku i více továren na baterie, protože poloha země je k tomu výhodná. Konkrétní zájemce ovšem nejmenoval.

https://oenergetice.cz/akumulace-energi ... -prunerove
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Boj o Líně

Příspěvek od Hans S. »

Nakonec bude z ČR ještě bateriová velmoc :).
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Boj o Líně

Příspěvek od Zemakt »

Spíš je kolem toho čím dál větší lživej smrádek.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Boj o Líně

Příspěvek od Hans S. »

Přemýšlím, jestli vždy, když vidím něco TAKOVÉHO, ta elektromobilita už trošku smysl dostává, nebo naopak vůbec nedostává :D
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Boj o Líně

Příspěvek od Zemakt »

Pro jednoho z tisíce dostává, pro zbytek ani náhodou. A možná ten poměr bude nižší :wink:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Boj o Líně

Příspěvek od Hans S. »

Mně to spíš smysl nedává :). I když já obecně tyhle mastodontí SUV považuju prostě za ohavnost - bez ohledu na druh pohonu :)
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Boj o Líně

Příspěvek od Zemakt »

Asi nebudeš ten s tím love, co neřeší malichernosti no :D Ovšem to já taky.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
bat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 664
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Boj o Líně

Příspěvek od bat »

Auta beru za spotřební zboží (krámy), takže to nějak nesleduju, ale před několika lety jsem se reálně díval na auta s vodíkovým pohonem v naivní představě, že bude nějaký výběr... zjistil jsem, že tehdy byla snad jediná ke koupi Toyota Mirai (cena absurdní) + 2 čerpací stanice někde na severu!
Pro zajímavost jsem se podíval dnes a situace v podstatě stejná (3 čerpací stanice) a navíc jsem dočetl, že čerpání vodíku trvá 3/4 hodiny! Takže tolik k perspektivě vodíkového pohonu. Osobně bych to bral raději, než elektroauto... ale není co.
Obrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Boj o Líně

Příspěvek od Hans S. »

bat píše: 14/11/2022, 13:59 Auta beru za spotřební zboží (krámy), takže to nějak nesleduju, ale před několika lety jsem se reálně díval na auta s vodíkovým pohonem v naivní představě, že bude nějaký výběr... zjistil jsem, že tehdy byla snad jediná ke koupi Toyota Mirai (cena absurdní) + 2 čerpací stanice někde na severu!
Pro zajímavost jsem se podíval dnes a situace v podstatě stejná (3 čerpací stanice) a navíc jsem dočetl, že čerpání vodíku trvá 3/4 hodiny! Takže tolik k perspektivě vodíkového pohonu. Osobně bych to bral raději, než elektroauto... ale není co.
Chce to čas a prachy do vývoje. Hodně prachů.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Boj o Líně

Příspěvek od skelet »

Bat: nevím , kde jsi vzal ty informace?
Mirai začíná na ceně 1,7 mil. Kč (řekl bych, že stojí stejně jako jiné auto dané kategorie). Načerpání "plné" (5,6kg H2) zabere 5 minut. A dojezd je dle stylu jízdy 415 až 615km
https://www.garaz.cz/clanek/testy-kdyz- ... o-21008316

Pochopitelně plnící stanice u nás prakticky neexistují. Jedna je v Neratovicích (neveřejná?), jedna v Ostravě, a další dvě se mají otevřít letos v Praze a Litvínově. Dopravní podnik Ostrava se pak chystá na vlastní plničku, kterou budou používat její autobusy, nicméně má být i z přístupněna veřejnosti.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Boj o Líně

Příspěvek od Zemakt »

A kolik stojí litr vodíku?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Boj o Líně

Příspěvek od Hans S. »

1 kg vodíku údajně okolo 10 €. ZDROJ
bat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 664
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Boj o Líně

Příspěvek od bat »

Taky jsem si myslel, že to tam "naleju" a jedu pryč.... více zde https://cc.cz/v-cesku-se-otevrela-prvni ... ndai-nexo/ a je tam i "cena".
Hans má pravdu, ale ty vozy už v nějaké první či druhé generaci jsou, tak by se měly automobilky snažit v každém větším městě mít stojan, aby se tam dalo dojet na nějakou menší baterku (ani nevím jestli tyhle auta nějakou rezervní na pohon mají, ale čekal bych že ano).
Obrázek
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3763
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Boj o Líně

Příspěvek od Scotty87 »

skelet píše: 14/11/2022, 14:20 Bat: nevím , kde jsi vzal ty informace?
Mirai začíná na ceně 1,7 mil. Kč (řekl bych, že stojí stejně jako jiné auto dané kategorie).
Třeba Arteon stojí v základu o 700 tisíc míň.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Boj o Líně

Příspěvek od skelet »

pokud porovnáváš srovnatelný výkon, tak jen o 400 tisíc méně ;)
Pokud si to napasuješ proti Audi A7, tak jen o 200 tisíc víc. Prostě v této kategorii je to plus mínus na stejné brdo.
Navíc na to, že je Mirai opravdu málosériová výroba..
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Boj o Líně

Příspěvek od skelet »

bat píše: 14/11/2022, 14:57 Taky jsem si myslel, že to tam "naleju" a jedu pryč.... více zde https://cc.cz/v-cesku-se-otevrela-prvni ... ndai-nexo/ a je tam i "cena".
Hans má pravdu, ale ty vozy už v nějaké první či druhé generaci jsou, tak by se měly automobilky snažit v každém větším městě mít stojan, aby se tam dalo dojet na nějakou menší baterku (ani nevím jestli tyhle auta nějakou rezervní na pohon mají, ale čekal bych že ano).
ach tak už to vidím.. v každém případě v Holandsku to trvá celé pět minut, viz. mnou postovaný článek z garaz.cz
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Letecká technika“