Ukrajinské improvizace

Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13242
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Ukrajinské improvizace

Příspěvek od Rase »

phrebicek:
Tak jsem pátral a má skutečně jít o ruské MT-LB (admin to pak může hodit k ruským improvizacím). Má být osazeno odpalovacím zařízením UB-32 pro rakety S-5 ráže 57 mm. To druhé je minomet 2B9 Vasiljok ráže 82 mm, s dostřelem až 4,27 km. Tohle konkrétní vozidlo mělo sloužit u 40. brigády námořní pěchoty z Pacifické flotily.

https://twitter.com/front_ukrainian/sta ... 2034298880
https://twitter.com/RALee85/status/1674869347896942609
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13242
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Ukrajinské improvizace

Příspěvek od Rase »

Podomácku vyrobené granáty, přičemž každá z plechovek je naplněná výbušninou. Ta se odpaluje pomocí UZRGM (univerzálním zapalovačem ručních granátů modernizovaným), který se aktivuje v okamžiku vypuštění z ruky při hození granátu. Zpoždění výbuchu činí cca 3,2–4,2 sekundy.

363337495_613398450860462_7584499975449772917_n.jpg

Ukrajinský improvizovaný systém pro rušení FPV dronů... Bohužel nic bližšího jsem k tomu nenašel.

Výstřirrrrrrttttžek.JPG
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
phrebicek
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 101
Registrován: 15/12/2009, 13:44

Re: Ukrajinské improvizace

Příspěvek od phrebicek »

Na https://twitter.com/PrimusPilumV jsem našel další krásné příklady improvizace. Je deklarováno, že jsou to Ukrajinské improvizace, ale nedokážu to posoudit (mimo první fotky, kde mají vojáci na stejnokroji vlajku).
F2WsB9uWwAAIqgE.jpg
F2WsCIGWUAAolpa.jpg
F2WsCWjXIAAcmdN.jpg
F2WsCo5WMAANBTi.jpg
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13242
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Ukrajinské improvizace

Příspěvek od Rase »

Ta Rapira na MT-LB je asi ukrajinská, teda přesněji je mají taky, ale podle náklaďáku se Zetky to bude spíš ruské. Protiletecký kanón ráže 57 mm (úplně dole) mám v ruských improvizacích už v květnu 2023. Lada Niva s kulometem bude určitě ruská, u Ukrajinců jsem je ještě neviděl. Ta Buchanka v úvodu je podle mě ruská a je to z nějakého propagandistického natáčení. Za mě se někdo snažil udělat "Banderomobil". Stejně tak ti vojáci sice mají ukrajinské vlajky, ale vůbec nevypadají jako Ukrajinští vojáci - ani ta výstroj tomu nenapovídá. Nemluvě o tom, že Ukrajinci mají i všelijaké další nášivky - dost si na tom zakládají, nebo víc rozlišovacích znaků. I teritoriální obrana totiž vypadá jinak než tady tihle zakuklenci. Podle mě to praví Ukrajinci nejsou.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
IgorT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1466
Registrován: 25/6/2014, 12:48
Bydliště: BA

Re: Ukrajinské improvizace

Příspěvek od IgorT »

Príklad prestavby poľnohospodárskej techniky na improvizované ženijné odmínovacie vozidlá. Nedostatok ženijnej techniky v AFU ich núti experimentovať s inštaláciou mínových nástrah na traktory
9-4.JPG
Video: https://t.me/rybar/50560
Obrázek
segal7
praporčík
praporčík
Příspěvky: 341
Registrován: 26/11/2014, 18:21
Bydliště: Vysočina

Re: Ukrajinské improvizace

Příspěvek od segal7 »

IgorT píše: 9/8/2023, 14:35 Príklad prestavby poľnohospodárskej techniky na improvizované ženijné odmínovacie vozidlá. Nedostatok ženijnej techniky v AFU ich núti experimentovať s inštaláciou mínových nástrah na traktory

9-4.JPG

Video: https://t.me/rybar/50560
To jako, že ten traktor tu minu bez poškození přejede a tažený stroj ji zneškodní? Nebo při odminování couvá?
Nejhorší je nebýt...
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11624
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Ukrajinské improvizace

Příspěvek od Zemakt »

Mne to přijde jako osevní stroj s válcem :D Na každé straně tři zásobníky na osivo a uprostřed válec. Sice jsem to ještě nikde neviděl, ale nemohu si pomoct.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Moskevskaja
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 511
Registrován: 3/1/2008, 19:53
Bydliště: Brdy über alles!

Re: Ukrajinské improvizace

Příspěvek od Moskevskaja »

Secí stroj na kukuřici s těmi boxy to není:) To je lehká konstrukce. Spíš bych řekl, že to bude nějaká nástavba z vojenského vozidla. Setí s odminováním skloubit moc nejde:)
Podle té trávy, co to přejelo, to ani nemělo žádnou rotační část, a podle toho kamene na předku to mělo zvýšit tlak na válce (krom ochrany posádky). Dyť to tu trávu ani pořádně nepovalilo (pokud to neměl jen vypnutý, zvedlý a nejel jen na louku natočit demonstrační video). A ještě to zkoušej na šikmém terénu. V těch krabicích by mohl být hydromotor s cepy na ochranu kol traktoru.
Pardon za kritiku, ale tomuhle stroji bych nevěřil. Už tady prošel trošku sofistikovanější nástroj na Belarusu. Nerozumím minám, jestli jsou ty pěchotní dostatečně citlivé, aby jim tohle stačilo, ale na zbytky kazetové munice nebo nějaké kombinace různých typů min bych tohle nepoužíval. Na pořádný odminování bych použil něco s cepy, ne jen tlak.
Aby to nebylo spíš na prorážení bojové linie.. tam by dávalo smysl vyčistit jen dva pruhy pro kola, motor to má schovaný, rpg se do toho taky bude strefovat blbě přes všechny ty čouhající ramena..a poslat tam belarus stojí míň jak leopard
"Nevěšte hlavu; co se nepodaří dnes, může se podařit zítra"
Alexander Dubček
segal7
praporčík
praporčík
Příspěvky: 341
Registrován: 26/11/2014, 18:21
Bydliště: Vysočina

Re: Ukrajinské improvizace

Příspěvek od segal7 »

Zemakt píše: 9/8/2023, 22:01 Mne to přijde jako osevní stroj s válcem :D Na každé straně tři zásobníky na osivo a uprostřed válec. Sice jsem to ještě nikde neviděl, ale nemohu si pomoct.
Asi tak,....ale ať je to cokoli, tak s tím( jak je to zapojené) by miny likvidoval jedině sebevrah, protože po nich musí nejdřív projet.
Nejhorší je nebýt...
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Ukrajinské improvizace

Příspěvek od Lord »

segal7 píše: 10/8/2023, 10:05
Zemakt píše: 9/8/2023, 22:01 Mne to přijde jako osevní stroj s válcem :D Na každé straně tři zásobníky na osivo a uprostřed válec. Sice jsem to ještě nikde neviděl, ale nemohu si pomoct.
Asi tak,....ale ať je to cokoli, tak s tím( jak je to zapojené) by miny likvidoval jedině sebevrah, protože po nich musí nejdřív projet.

Segale, prosím tě, ty jsi asi neviděl video na Telegramu, ale jen obrázek. Samozřejmě že couvá, a dokonce se zdá, že traktor jede sám, v kabině není člověk. Jinak je to zemědělská improvizace, postranní kola vypadají, že jsou gumová, ta by věru při nájezdu na minu nic nevydržela, prostřední válec asi něco jo.

Vypadá to jako sečka, či nosič něčeho. Má to nějaké gumové pásy na čele, které se asi spouští a zahlazují, nebo možná tam jsou i zásobníky na osivo. Jen by ta řada měla být i uprostřed, nebo jestli to je složené ze dvou částí? Nic pánové, je to prostě komedie k tomu účelu, prostě ukrajinská improvizace. V reálným boji by to neobstálo. Pak by mohli ještě opancéřovat kabinu :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11624
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Ukrajinské improvizace

Příspěvek od Zemakt »

Tak sem nasdílej to video Lorde.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Ukrajinské improvizace

Příspěvek od Lord »

A jak? Je uvedeno na odkazu výše přeci, možná by šlo najít na youtube, twitteru X, to sem jde dát, ale hledejte sami.

Nebo program pro Desktop, pokud si to nechceš dávat na telefon a nemáš data.
https://desktop.telegram.org/

Video napoví o něco víc, ale jinak dobrý :rotuj:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11624
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Ukrajinské improvizace

Příspěvek od Zemakt »

Nejde mi to. Tvl data. Fakt nemám :lol: Mele mi tam někdo rusky a video je rozmazané.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3653
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: Ukrajinské improvizace

Příspěvek od seabee »

Válce jsou z videa jasný, stejně jako to, že poměrně rychle couvá. Ty podivný černý plotny jsem neidentifikoval (a to jsem studovaný zemědělec), napadlo mně, že to může být proti odletujícím střepinám, ale když to není po celý šířce?
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Ukrajinské improvizace

Příspěvek od Lord »

To si tam spíš zpívá ukrajinský sedlák, jak to nandá okupantům.
Možná chce jen hospodařit na půdě, trávě a pro jistotu to přejíždí.

Zemakte, nevím jak jsi vybaven, případně použít wi-fi, pokud tě to fakt zajímá.
Aplikace Telegram jde stáhnout také na mobil pro Android, to je hlavní použití.

Jiných podobných šaškáren lze najít více...

phpBB [video]


Hele nebo tady... jako chápu to, musí si nějak pomoci sami. Miny jsou prostě problém.
Když letos nezaseje, tak nic nebude. Jinak to řídí skutečně na dálku, jak je z videa patrné.

phpBB [video]
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11624
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Ukrajinské improvizace

Příspěvek od Zemakt »

Omg, internet nemám a připojují se na Wi-Fi u souseda, ale jen do osmi protože pak se kouká na Ulici a Ordinaci :shock: Telefon mi půjčuje máma ale jen od čtyřech do pěti, protože pak paří hada.

O těch strojích na trubce samo sebou řeč není, jen o té jedné. Telegram si stahovat nebudu neboť se mi obvykle otevírá.

A tím bych tuhle vložku za sebe ukončil, dík.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Ukrajinské improvizace

Příspěvek od Lord »

Pak ti mohu asi jen doporučit koupi nového telefonu. Můžu k tomu dodat následující...

valec-miny-Ukrajina.jpg
Podstatný je hlavně ten válec na tyči, to máš pravdu, ten si vyrábí Ukrajinci.

Nevědí co by, po válce bude odminování asi dobrej byznys. Vzniknou různé stroje.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4219
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Ukrajinské improvizace

Příspěvek od Alfik »

Zemakt píše: 10/8/2023, 21:26 Nejde mi to. Tvl data. Fakt nemám :lol: Mele mi tam někdo rusky a video je rozmazané.
Musíš si udělat účet na Telegramu, ale "stojí" tě to akorát telefénní číslo, což je víceméně jasné páč na telefénu to budeš čučet. Nebo na počítači. Ale tak jako tak je tvoje přihl. jméno číslo telefonní.
Bez toho se ti to vždy zobrazí, že nemáš účet.

PS: Jo a chvilku ti to potrvá. Mají nával, co Putin spustil svou Třídenní operaci :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Ukrajinské improvizace

Příspěvek od Lord »

Když jsem si to zřizoval, tak to šlo docela rychle. Zadal jsem tel. číslo na mobil mi přišel kód, který jsem zadal do apky.

Musíš mít samozřejmě telegramovou aplikaci nainstalovanou na mobilu, tabletu nebo na počítači.
Když jí nemáš, a nemáš jí ani aktivovanou, tak to otevíráš zřejmě jen v internetovém prohlížeči!

V něm se sice stránka otevře, ale je to rozmazané, pak musíš dát, že chceš video vidět v programu Telegram.

Jsou tam toho mraky na různých účtech, na začátku mnoho zničené ruské techniky, nyní zase ukrajinské, podle toho, kdo zrovna útočí a nedaří se mu.

Najdeš si účty, které chceš sledovat a připojíš se k nim.

Například toto je Rybar, který dělá denní svodky, analyzuje třeba i odminovací stroje.
https://t.me/rybar

Tady pak různá videa.
https://t.me/milinfolive

Ukrajinský zdroj
https://t.me/informnapalm

Překládat to jde také v apce, nebo přes DeepL.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
IgorT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1466
Registrován: 25/6/2014, 12:48
Bydliště: BA

Re: Ukrajinské improvizace

Příspěvek od IgorT »

Ukrajina vyvíja robotické pásové nosidlá na evakuáciu zranených.

Zatiaľ sú len jedny takéto rádiom riadené nosidlá v 125. brigáde Teoro-Defence v smere Liman. Bezpilotný evakuátor v predsériovej verzii stojí 70 000 hrivien (177 000 rubľov), má nosnosť 150 kg a, ako uvádzajú médiá, "umožňuje znížiť evakuačnú skupinu zo siedmich ľudí na dvoch, maximálne na troch". Diaľkové ovládanie funguje na vzdialenosť do 100 metrov, čo umožní udržiavať vzdialenosť medzi členmi evakuačnej skupiny a výrazne zvýši jej schopnosť prežiť v prípade ostreľovania alebo bombardovania dronom.
20-7.JPG
20-6.JPG
https://t.me/RVvoenkor/51647
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika“