Stránka 1 z 1

Pákistáne kam kráčíš ?

Napsal: 18/1/2024, 23:18
od seabee
Wolfhound píše: 18/1/2024, 14:31 Defence24: Pákistán vrací úder. Letecká operace proti Íránu
Pákistánské letectvo vydalo prohlášení, že disponuje hypersonickými střelami, schopnými "odpovědět na jakýkoliv útok". V oznámení se uvádí, že "schopnost /střel/ je zaměřená na pomoc při vytvoření mocné síly a znovuvytvoření rovnováhy v dynamikách regionu pod vedením Air Chief Marshal Zaheer Ahmed Baber Sidhu".

Na dotaz webu DefenseNews na parametry střel letectvo neodpovědělo. Čína, hlavní zbrojní dodavatel Pákistánu už předvedla své námořní protilodní hypersonické střely YJ-21E a také letecké 2PZD-21, ty ale mají být nesené na bombardéru H-6K, které Pákistán nevlastní.

Re: Pákistáne kam kráčíš ?

Napsal: 7/10/2024, 20:58
od seabee
Útok v Pákistánu.
Konvoj vozidel s čínskými dělníky pro Port Qasim Electric Power Co. se stal terčem útoku poblíž mezinárodního letiště v pákistánském Karáčí. Podle čínského velvyslanectví v Pákistánu, které incident označilo za teroristický útok, byli zabiti dva čínští občané. K odpovědnosti za výbuch se přihlásila separatistická skupina s názvem Balúčistánská osvobozenecká armáda.

Zdroj: Geopolitical Futures Daily Memo

Re: Pákistáne kam kráčíš ?

Napsal: 30/4/2025, 14:17
od Rase
Pákistánský ministr informací Attaulláh Tarar dnes uvedl, že Indie má v úmyslu zaútočit do 24 až 36 hodin. "Jakýkoli akt agrese se setká s rozhodnou odpovědí. Indie bude plně odpovědná za jakékoli vážné důsledky v regionu," dodal. Obě strany v posledních dnech přesouvají k hranicím vojáky. Nutno poznamenat, že oba státy mají jaderné zbraně a byť jsou výkonově poněkud slabší, tak jejich nasazení by zabilo desítky milionů lidí - během týdne by zahynulo 50 až 125 milionů lidí, jak uvedla studie odborníků z Boulder University v americkém Coloradu. Oba státy ale uvádějí, že by jaderné zbraně použili až v situaci krajní nouze (pokud by se nepřítel dostal hluboko do vnitrozemí nebo jako protireakci na použití JZ). Nutno podotknout, že Pákistán má rovněž podporu Číny, přičemž obě země spolu sousedí a vede zde takzvaný Čínsko-pákistánský ekonomický koridor (CPEC), významná část iniciativy Pás a stezka. Tento koridor spojuje zaostalejší oblasti západní Číny s nově budovaným pákistánským přístavem Gvádár v Arabském moři.

https://twitter.com/TararAttaullah/stat ... 6110555500
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahr ... .seznam.cz

6353984731684327237.jpg