Kam míří Palba?

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Lord »

Tak Dzina nesnáší víc lidí. Vím aspoň o pěti, ale to tak je, když má někdo jasný názor :)

Dále se rozmáhá využívání "bonzovacího systému". Kdy příspěvky, které nejsou po chuti, či off-topic jsou hlášeny.
Dokud nebyla Ukrajina, tak jsem to nezažil, nyní je to uživateli častěji využíváno.

No a pak moderování stylem, že některé názory jsou potlačovány.
Zatím to nehodlám nějak hodnotit, ale je to určitá zpětná vazba.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
josefg
poručík
poručík
Příspěvky: 713
Registrován: 16/5/2009, 16:04

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od josefg »

Hans S. píše:
josefg píše: Je vidět že tu nejsi dlouho. K tandemu Skelet Dzin to na Palbě směřuje už dávno, minimálně několik let, prostě si spolu rozumí a nemá smysl to řešit. Zase je ale dobré, že má Dzin své vlákno, kdo nechce nemusí je sledovat a už vůbec nemusí do vlákna přispívat ( Mt 7.6).
Skeleta se na rozdíl od jiných rád zastanu. Ač občas nesouhlasím s jeho silovými řešeními situací, kde já bych diskutoval, nikdy (a tím méně v tomto případě) mi nepřišlo, že by někomu ať již úmyslně či neúmyslně nadržoval. Svým způsobem ho považuji za ideálního moderátora. Palba má dost velké štěstí, že tady Skeleta (a pár jemu podobných) má.
Hansi, já sám se rád zastanu každého, o kom si myslím, že je mu křivděno, o to pokoj. A že Skelet přes občasné sklony k "silovým řešením" je dobrý moderátor nikdo nepochybňuje a já už vůbec ne, i když někdy mám pocit, že to ještě mohl nechat, jindy ho zase obdivuje, jak je trpělivý a nejde jen o Dzina. To je prostě fakt.
Nakonec, o jeho dovolené, když se situace ve vláknu už si ani nevzpomenu které to bylo zasukovala tak že se nedalo číst sami přispěvovatelé se nechali slyšet, že čekají až Skelet po návratu z dovolené udělá pořádek. :D To svědčí minimálně o tom, že ho jako dobrého moda berou všichni. (doufám, že nezpychne :D )
A podobné je to is Dzinem, má tady stovky hodnotných odborných vstupů, ale když se pustí do politiky no tak si prostě mele svoje. Ale zase platí, všichni Dzinovy názory známe a kdo s ním nesouhlasí nemusí v politicko historických vláknech jeho názory číst a když už je čte nemusí na ně odpovídat. A když odpovídá nemusí si sistěžovat.
V tom jeho vlánu je dobrá myšlenka, ale z mého pohledu taky chyba už na začátku. když mluví o ruském vměšování, je to chyba, protože do ukrajinských záležitostí se vměšují komplet všichni a to on zase nechce slyšet. Tím to vlákno vyhrotil už na začátku a neměl cestu zpět. Kdyby použil neutrálního slova "angažování Ruska v konfliktu na Ukrajině", o kterém tady stejně nikdo nepochybuje problém by nevznikl. Ale to jen můj názor.
Obrázek

read between lines, read between lies
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5867
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Polarfox »

Lord píše:Tak Dzina nesnáší víc lidí. Vím aspoň o pěti, ale to tak je, když má někdo jasný názor
A tady je to o tom, koho kolik lidí nesnáší? Mě počítám také nesnáší pár lidí a bude jich více jak 5...skeleta jakbysmet a takhle můžeme pokračovat do aleluja.
Lord píše:No a pak moderování stylem, že některé názory jsou potlačovány. Zatím to nehodlám nějak hodnotit, ale je to určitá zpětná vazba.
Opět...tenhle křik se ozývá jen od určitých a stále stejných lidí. Možná by nebylo od věci občas se zaměřit i na to, proč jsou "potlačovány".
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Polarfox píše:Lord: Já neřeším, co kde kdo založil, já řeším to, že na Palbě je XXX uživatelů, ale stěžují si pořád jedni a ti samí a pořád na jedno a to samé...jak kolovrátek. A ještě se snaží prezentovat jako mluvčí té mlčící většiny, prostě jako kdyby mluvili za všechny. Myslím že ostatní uživatelé také umí psát a kdyby potřebovali, tak se ozvou...tudíž většinou jediné co se tu řeší jsou žabomyší války pár jedinců. Jak říkám...únavné...velký křik, ale o ničem.
Stěžoval jsem si jako první já... Za sebe... Nemluvil jsem, ani jsem nenaznačoval, že mluvím za nějakou většinu, či menšinu... Stěžoval jsem si jako jedinec... A stěžoval jsem si poprvé... Takže těžko lze hovořit o kolovrátku...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lucius
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 182
Registrován: 7/10/2011, 11:52
Bydliště: Slovensko

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Lucius »

Aaron Goldstein píše:
Polarfox píše:Lord: Já neřeším, co kde kdo založil, já řeším to, že na Palbě je XXX uživatelů, ale stěžují si pořád jedni a ti samí a pořád na jedno a to samé...jak kolovrátek. A ještě se snaží prezentovat jako mluvčí té mlčící většiny, prostě jako kdyby mluvili za všechny. Myslím že ostatní uživatelé také umí psát a kdyby potřebovali, tak se ozvou...tudíž většinou jediné co se tu řeší jsou žabomyší války pár jedinců. Jak říkám...únavné...velký křik, ale o ničem.
Stěžoval jsem si jako první já... Za sebe... Nemluvil jsem, ani jsem nenaznačoval, že mluvím za nějakou většinu, či menšinu... Stěžoval jsem si jako jedinec... A stěžoval jsem si poprvé... Takže těžko lze hovořit o kolovrátku...
Vôbec nemusel myslieť teba ako toho ním spomenutého sťažovateľa.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Lucius píše: Vôbec nemusel myslieť teba ako toho ním spomenutého sťažovateľa.
Tak má mluvit konkrétně... Já také napsal konkrétní jména... Takové kličkování jako "někdo" a "někteří" a pod. je jenom berličkou, jak se vyhnout "odpovědnosti" za svůj výrok... Protože pak vždycky ten co to používá může říct: "já nikoho nejmenoval".... Je to takové zbabělé plivnutí do davu a když se náhodou ozve, ten, na němž plivanec ulpěl, tak plivající jenom zvedne ruce "Na tebe jsem neplival"...

A důvod, proč jsem si "stěžoval" (i když já to nepsal ani jako stížnost, jako spíše povzdechnutí) asi nejlépe vystihl josefg (tímto mu děkuji)... [cituji] V tom jeho vlánu je dobrá myšlenka, ale z mého pohledu taky chyba už na začátku. když mluví o ruském vměšování, je to chyba, protože do ukrajinských záležitostí se vměšují komplet všichni a to on zase nechce slyšet. Tím to vlákno vyhrotil už na začátku a neměl cestu zpět. Kdyby použil neutrálního slova "angažování Ruska v konfliktu na Ukrajině", o kterém tady stejně nikdo nepochybuje problém by nevznikl. [konec citace]
Naposledy upravil(a) Aaron Goldstein dne 22/9/2014, 19:12, celkem upraveno 2 x.
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17863
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od skelet »

sumasumárum slovíčkaření a vzájemná antipatie.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Aaron Goldstein »

skelet píše:sumasumárum slovíčkaření a vzájemná antipatie.
Byl bych rád, kdybys mi přestal podsouvat tvoje domněnky o mé motivaci...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11662
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Dzin »

josefg píše: A podobné je to is Dzinem, má tady stovky hodnotných odborných vstupů, ale když se pustí do politiky no tak si prostě mele svoje. Ale zase platí, všichni Dzinovy názory známe a kdo s ním nesouhlasí nemusí v politicko historických vláknech jeho názory číst a když už je čte nemusí na ně odpovídat. A když odpovídá nemusí si sistěžovat.
V tom jeho vlánu je dobrá myšlenka, ale z mého pohledu taky chyba už na začátku. když mluví o ruském vměšování, je to chyba, protože do ukrajinských záležitostí se vměšují komplet všichni a to on zase nechce slyšet. Tím to vlákno vyhrotil už na začátku a neměl cestu zpět. Kdyby použil neutrálního slova "angažování Ruska v konfliktu na Ukrajině", o kterém tady stejně nikdo nepochybuje problém by nevznikl. Ale to jen můj názor.
Můj názor zase je, že termín "ruské vměšování" a "angažování Ruska v konfliktu na Ukrajině" je obsahově identický a nejsme slečinky, abycho se kvůli tomu durdili a nebo si ukřivděně stěžovali, že se nám to nelíbí. Ale zase je to po delší době adresná kritika, prostě se ti nelíbí některé termíny, co používám a byl bys raději, abych byl "politicky korektnější". To beru.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Franz Trubka »

Dzin si svoje misto na Palbe mnohokrat obhajil a za 10 let je jednou ze stalic portalu. Pro me bez diskuse.
Jen kdyby se tak casto nemotal do politiky... :D
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od jersey.se »

Ono vůbec, kdyby Palba byla tím čím byla v době kdy jsem přispíval... relativně apolitická a velmi technická.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Pan Nikdo
vojín
vojín
Příspěvky: 17
Registrován: 19/7/2014, 11:07

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Pan Nikdo »

Zase tu Dzin rozjizdi flame v oficialnim vlakne. Nebo se toleruje opakovane vkladani uz jednou uvedenych odkazu (k tomu pofidernich, typu osobniho blogu) v reakci na prispevek o moznych zverstvech nacguardy. Je

Kde je admin? Je to stale stejna pisnicka a zase kurvi dalsi vlakno, uz me ty fanaticky kecy fakt nebavej. Nebo je v poradku, kdyz tu zaspamuju stejnym prispevkem nasledne nekolik stranek?

Tohle je fakt pruda. A az tu bude zase Polarfox rozumbradovat, jakej je chudacek Dzin ublizenecek, ze ho nikdo nema rad, doporucuju se zamyslet, jestli to neni tim, ze nekdy mira fanatismu domneleho presahuje vsechny hranice. Vzdyt dokazal mody donutit zamknout tri vlakna za jedinej den.

Ja si to tu uz ani nemuzu v klidu cist a to se snazim drzet co nejdal od diskuzi a Dzinovo vlakno jsem ani nevidel, ale fakt musim na ten kretenismus narazet i v oficialnim vlakne?
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5867
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Polarfox »

Pan Nikdo píše:A az tu bude zase Polarfox rozumbradovat
Až Polarfox přestane rozumbradovat, nasere se a začne jednat, tak skončí přesně ta éra spamování pofidérními zdroji a nicneříkajícími příspěvky s pouhopouhým politickým podtextem. Pár lidí by se tu mělo se svou obsesí Dzinem a selektivní slepotou vůči vlastním řadám jít léčit...

Takže ještě chvíli tu vyskakuj a máchej kretenismem a uvidíš apolitickou Palbu, že se ti z toho budou dělat mžitky před očima. Přivírání očí moderátorů nad politickou žumpou poslední doby je někomu očividně málo.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
kostra
Příspěvky: 9
Registrován: 2/7/2014, 17:58

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od kostra »

Polarfox píše:
Pan Nikdo píše:A az tu bude zase Polarfox rozumbradovat
Až Polarfox přestane rozumbradovat, nasere se a začne jednat, tak skončí přesně ta éra spamování pofidérními zdroji a nicneříkajícími příspěvky s pouhopouhým politickým podtextem. Pár lidí by se tu mělo se svou obsesí Dzinem a selektivní slepotou vůči vlastním řadám jít léčit...

Takže ještě chvíli tu vyskakuj a máchej kretenismem a uvidíš apolitickou Palbu, že se ti z toho budou dělat mžitky před očima. Přivírání očí moderátorů nad politickou žumpou poslední doby je někomu očividně málo.
Poláre podle tvojí mluvy míří Palba diky tobě asi do žumpy, kde bude vonět tvůj "osobní příkladný apolitismus :D " stejně jako smrdí tvé výrazy .
Udivuje mne podivný svět fantazie, lhaní, násilí a strachu, v němž dnes žijeme.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17863
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od skelet »

Pan Nikdo a pan Kostra se zde budou chovat slušně a nebudou porušovat pravidla Palba.cz. Především pan Kostra by si měl vážně uvědomit svou pozici na Palba.cz. Po dvou banech je zde pouze z "boží" milosti moderátorů a administrátorů. A to že se i přes tyto BANy naváží do jednoho z nich mu jeho pozici nikterak nevylepšuje, naopak.
Dzin mě žádná vlákna nedonutil uzamknout, ale donutili mě jej uzamknout všichni, včetně něj. Takže antiDzináci v tom mají stejně prsty jako on. Krom Vašeho neustálého porušování pravidel vlákna o Ukrajině nehodlám řešit co je víc a co míň propagandistická informace a dezinformace. Ostatně naposledy jste mě vytočili tak, že to vlákno je znovu otevřeno jen díky přímluvě Mirka58. A jak ví Mepu, Alchymista a Zenith0009, tak moderátoři spolu s administrátory pracují na nové variantě, jak nakládat s aktuálními konflikty. A mnohým z Vás, kteří nikam jinam nepřispívají, by se ty varianty nelíbily.

Takže výrazné doporučení - pokud se Vám někdo ve vlákně o Ukrajině nelíbí, tak na něj nereagujte a ignorujte jej. Další flame povede jen k definitivnímu uzavření onoho vlákna. A opravdu nebudu rozlišovat, kdo si to začal. To je čistě Váš boj.
ObrázekObrázekObrázek
Pan Nikdo
vojín
vojín
Příspěvky: 17
Registrován: 19/7/2014, 11:07

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Pan Nikdo »

Polarfox píše:
Pan Nikdo píše:A az tu bude zase Polarfox rozumbradovat
Až Polarfox přestane rozumbradovat, nasere se a začne jednat, tak skončí přesně ta éra spamování pofidérními zdroji a nicneříkajícími příspěvky s pouhopouhým politickým podtextem. Pár lidí by se tu mělo se svou obsesí Dzinem a selektivní slepotou vůči vlastním řadám jít léčit...

Takže ještě chvíli tu vyskakuj a máchej kretenismem a uvidíš apolitickou Palbu, že se ti z toho budou dělat mžitky před očima. Přivírání očí moderátorů nad politickou žumpou poslední doby je někomu očividně málo.
Polarfox

1. Na Tebe a Tvou bohovornost sem si udelal nazor hned po svem prichodu, kdy jsi vsechny prichozi oznacil cituji "Ruda horda z Novinek" proti ktere statecne bojujes.

2. Ja si tu nevyskakuju, tohle je muj druhy prispevek na palbe za posledni cca 2 mesice a to jen proto ze mi zase zvedla zluc demagogie ve hlavnim vlakne. A jak sis vsimnul, jsem natolik slusny, ze reaguji zde a nerozjizdim prave v tom oficialnim vlakne flame.

PS: a prosim nevyhrozuj ITakovi, kterej sedi momentalne ve Vidni jako SysAdmin a muze se schovat na x proxynach pod deseti nickama. Nemam to zapotrebi, ale tyle vyhruzky me zpusobuji cukani v koutcich ust.
Pan Nikdo
vojín
vojín
Příspěvky: 17
Registrován: 19/7/2014, 11:07

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Pan Nikdo »

skelet píše:Pan Nikdo a pan Kostra se zde budou chovat slušně a nebudou porušovat pravidla Palba.cz.

Takže výrazné doporučení - pokud se Vám někdo ve vlákně o Ukrajině nelíbí, tak na něj nereagujte a ignorujte jej. Další flame povede jen k definitivnímu uzavření onoho vlákna. A opravdu nebudu rozlišovat, kdo si to začal. To je čistě Váš boj.
Ver mi, ze se snazim, jak chovat slusne tak neragovat a ignorovat. Nekdy mi to neda, ale ani v tomto pripade sem nespamoval hlavni vlakno, ale reagoval sem. Tot za me vse.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5867
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Polarfox »

Tak aby vám to nesmrdělo a vůbec jste měli o starost méně, budu od tohoto momentu prosazovat následující:

1) buď zcela uzavřít všechna hospodská vlákna o Ukrajině pro jejich obecný "přínos" pro Palbu a "přínos" pro mezilidské vztahy a chování zde...v provozu zůstane pouze hlavní oficiální vlákno ve viditelné části Palby
2) a nebo uzavřít všechna hospodská vlákna o Ukrajině, přičemž budou nahrazena jedním jediným povoleným, s dost podobnými pravidly jako u hlavního vlákna - budou tolerovány pouze apolitické příspěvky, dobře odzdrojované a k věci...tj. žádná tlachárna, žádné zdroje typu blogy, zvedavec, aeronet...diskuze pokud možno minimální....vadné příspěvky by byly odstraňovány a uživatelé s určitým počtem odstraněných příspěvků na kontě zakázáno dále do vlákna přispívat (na dobu X, případně zcela, dle prohřešku)...investoval bych do toho čas a osobně bych tohle vlákno pohlídal

Toto je předběžný návrh, který předložím ostatním moderátorům. Samozřejmě může a nemusí být schválen, případně z toho vzejde něco jiného.
PS: a prosim nevyhrozuj ITakovi, kterej sedi momentalne ve Vidni jako SysAdmin a muze se schovat na x proxynach pod deseti nickama. Nemam to zapotrebi, ale tyle vyhruzky me zpusobuji cukani v koutcich ust.
Ať už jsi SysAdmin ve Vídni nebo jen plácálek, tak tohle prohlášení o něčem výrazně vypovídá.

Nemluvě o tom, že cukání koutků úst můžeš mít z čeho chceš, klidně i tik, ale pokud má někdo "jedinečný" styl vyjadřování a chování, tak se neschová ani za 50 nicků a proxyn. Takže samozřejmě občůrat to a číst dále Palbu můžeš (což není žádný zvláštní výkon), ale otevřeš ústa a je to asi jako by jsi si na sebe přilípnul cedulku se jménem...
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Pan Nikdo
vojín
vojín
Příspěvky: 17
Registrován: 19/7/2014, 11:07

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Pan Nikdo »

Polarfox píše:Tak aby vám to nesmrdělo a vůbec jste měli o starost méně, budu od tohoto momentu prosazovat následující:
Skvostny priklad objektivniho pristupu "zavru Vam vsem usta, bo mate jinej nazor" gratuluju. Hlavne tou hospodou vyhrozovat, kdyz je tam celkem svatej klid. A hod to na me nejlip, ze za to muzu, ze jsi v tom nevinne.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5867
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Polarfox »

Když chceš bezbolestně znehybnit tanky, vybombarduj rafinérku na benzín...když chceš znehybnit věčné ukrajinské ztěžovače, vybombarduj Hospodu. Kdo tu není jen kvůli prázdnému politickému tlachání o Ukrajině nebo dělání bordelu, tak toho to absolutně neafektuje... Ale sledovat dále vlákna, která existují jen proto, aby si dotyční postěžovali, zorganizovali se a šli dělat bordel, se mi nechce.

Buď to začne v Hospodě a ty manýry se tahají do ofic vláken a nebo to je z ofic vláken skopnuto do Hospody, kde to bují a zase se to časem cpe zpátky. Kdyby se problémy vázaly na jiná vlákna, byla by to jiná vlákna..ale takhle je to holt Ukrajina.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“