Muslimská otázka

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
tarava
svobodník
svobodník
Příspěvky: 24
Registrován: 28/4/2014, 17:30

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od tarava »

Aaron Goldstein píše:A ti co do té země přijeli ( a je jedno jestli jsou tam první nebo dvacátá generace).
To opravdu není jedno, jestli je to první nebo druhá generace. Potomci přistěhovalců už prostě jsou místní a ti s tím nic neuděláš. Mají občanství a jsou stejně právoplatným občanem jako jsi ty.

Že sem přijeli? Jak sem a si mohli přijet, když se tu narodili? Přijeli jsem možná tak jejich rodiče. :down:

Nebo tady bude zavádět čístotu krve či jak? To už tady snad jednou bylo...
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od Alchymista »

Bolo - a bolo to šialené, hlavne šialene odfláknuté a šialene skorumpované najrozličnejšími výnimkami.

Celý koncept európskeho "občianstva" je založený na majetníckom vzťahu štátu k občanom, skoro ako v stredoveku, keď každý kráľ chcel mať čo najviac poddaných a cirkev čo najviac "duší", ktorý by im platili dane. Lenže časom sa vzťah občan-štát zmenil a naopak dnes často platí štát svojim občanom - "pre kľud". Táto situácia je nezmyselná, ale vyhovuje politikom, pretože žiadny z nich sa neodváži opýtať, čo robia občania pre svoj štát - jedinou otázkou politika dnešnej doby je - budú ho občania voliť? a budú ho voliť aj nabudúce?
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
kozlustechnykus
poručík
poručík
Příspěvky: 769
Registrován: 9/3/2014, 20:24

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od kozlustechnykus »

Ale no tak. Vzdyt je jedno, kde jsem se narodil a jake mam obcanstvi. Pokud jsem v nejakem state, tak dodrzuju pravidla toho statu, nebo dostanu po cuni. Jen to musi platit pro vsechny bez rozdilu barvy pleti, vyznani, nebo majetku. Ano, peknej sen :-D
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení."
Michal Jankovec clen rady CT
Mauler
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 264
Registrován: 19/4/2014, 17:32

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od Mauler »

kozlustechnykus píše:Ale no tak. Vzdyt je jedno, kde jsem se narodil a jake mam obcanstvi. Pokud jsem v nejakem state, tak dodrzuju pravidla toho statu, nebo dostanu po cuni. Jen to musi platit pro vsechny bez rozdilu barvy pleti, vyznani, nebo majetku. Ano, peknej sen :-D
Třeba tohle ? LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
Článek 1
Lidé jsou svobodní a rovní v důstojnosti i v právech. Základní práva a svobody jsou nezadatelné, nezcizitelné, nepromlčitelné a nezrušitelné.

Jak to je v reálu majorita vs minorita asi ví každý a největší problém je v tom že se řeší muslimové ale že problém je i tady a táhne se už čtvrt století a nikdo ho neumí vyřešit nebo spíš nazvat věci pravými jmény je na pováženou,stejně jako se ignorují jiný problémy s tím spojený a vedlejší efekt je že i umírněný občané se díky nečinosti - neschopnosti společnosti - politiků radikalizují a evropa začíná připomínat sud prachu a zákonodárci jsou tak hloupý že si hrají se sirkami.....
Lepší je tragický konec než tragédie bez konce
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od Aaron Goldstein »

tarava píše:
Aaron Goldstein píše:A ti co do té země přijeli ( a je jedno jestli jsou tam první nebo dvacátá generace).
To opravdu není jedno, jestli je to první nebo druhá generace. Potomci přistěhovalců už prostě jsou místní a ti s tím nic neuděláš. Mají občanství a jsou stejně právoplatným občanem jako jsi ty.

Že sem přijeli? Jak sem a si mohli přijet, když se tu narodili? Přijeli jsem možná tak jejich rodiče. :down:

Nebo tady bude zavádět čístotu krve či jak? To už tady snad jednou bylo...
kozlustechnykus píše:Ale no tak. Vzdyt je jedno, kde jsem se narodil a jake mam obcanstvi. Pokud jsem v nejakem state, tak dodrzuju pravidla toho statu, nebo dostanu po cuni. Jen to musi platit pro vsechny bez rozdilu barvy pleti, vyznani, nebo majetku. Ano, peknej sen :-D
Přesně!!! Nejde o čistotu krve... Jde o dodržování základních pravidel.... a je jedno jestli je to Josef Dvořák, Dežo Molnár a nebo Achmed ibn Hussein....

A na všechny spolky a uskupení, co propagují právo Šaria pohlížet jako na jakékoliv jiné hnutí směřující k potlačování lidských práv a svobod... a podle toho jednat...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1482
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od danny1691 »

Tereza Spencer dnes v Hyde Parku na ČT. Téma Sýrie a hrozba islámu
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1877
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od El Diablo »

Nejsem Charlie. Stručný návod, jak porozumět arabskému světu
20. ledna 2015 11:00
Naše pojetí humanismu a spravedlnosti se vyvinulo ve městech, islám vznikl v oblasti polopouští, a tak není divu, že se v mnoha ohledech lišíme. K pochopení odlišností je potřeba poznat i minulost, píše ve svém textu vzniklém pro Armádnínoviny.cz známý vědec a publicista Václav Cílek.
Zdroj: http://technet.idnes.cz/jak-porozumet-a ... clanek-box

Právo šaría by mládeži jen prospělo, myslí si česká muslimská rodina

Seriál 20. ledna 2015 11:21 | Lidovky.cz
Link
MEDÍNA/PRAHA - V rámci mapování názorů českých muslimů na současnou vypjatou situaci oslovil server Lidovky.cz muslimskou rodinu, která momentálně žije v Saúdské Arábii a plánuje se do Česka vrátit. Podle ní je právo šaría skvělé pro výchovu dětí a bezpečnost v ulicích, před teroristickými skupinami varoval už prorok Mohamed a Češi se muslimům spíše vysmívají, než aby je mezi sebe přijali.
Zdroj: http://www.lidovky.cz/pravo-saria-by-ml ... nky.clicks
Grif
vojín
vojín
Příspěvky: 14
Registrován: 21/10/2007, 18:38
Bydliště: Jizerské hory

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od Grif »

Narazil jsem na tento článek. http://pravyprostor.cz/co-se-deje-v-laz ... a-smlouva/
Nejsem znalec islámu( mé znalosti jsou spíše beletrické), víte někdo něco o Omarově smlouvě?
tarava
svobodník
svobodník
Příspěvky: 24
Registrován: 28/4/2014, 17:30

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od tarava »

Grif píše:Narazil jsem na tento článek. http://pravyprostor.cz/co-se-deje-v-laz ... a-smlouva/
Mě by hlavně zajímalo, odkud čerpají, protože tam nemají žádný zdroj... asi to budou sousedi toho rakouského důchodce.
petrp
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 197
Registrován: 11/9/2014, 07:43

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od petrp »

Doporučuji shlédnout než to smažou, i když je to dokument starý 1 rok a natočila jej ČT...
http://vimeo.com/75162559
Grif píše:Narazil jsem na tento článek. http://pravyprostor.cz/co-se-deje-v-laz ... a-smlouva/
Nejsem znalec islámu( mé znalosti jsou spíše beletrické), víte někdo něco o Omarově smlouvě?
Není to žádná chiméra...
http://en.wikipedia.org/wiki/Pact_of_Umar
http://english.alarabiya.net/articles/2 ... 30082.html

Kdo nevládne jazyky, použije překladač, proto je vyvinuli :idea: (https://translate.google.com/)
Inteligentní prohlížeče už umí překládat přímo...
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od Aaron Goldstein »

petrp píše:Doporučuji shlédnout než to smažou, i když je to dokument starý 1 rok a natočila jej ČT...
http://vimeo.com/75162559
Dokument je z roku 2005...

Tady je k němu stránka přímo na webu ČT... http://www.ceskatelevize.cz/porady/1092 ... ja-muslim/

(diskuze je k celému cyklu "Infiltrátor"... Proto jsou tam i datumy z roku 2004)
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Grif
vojín
vojín
Příspěvky: 14
Registrován: 21/10/2007, 18:38
Bydliště: Jizerské hory

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od Grif »

Omarova smlouva. Mě spíš zajímalo, jestli je něco takového v dnešní době relevantní, nebo jestli Omarova smlouva v nějaké formě někde funguje? Prostě nechápu, proč je ta smlouva zmiňovaná v souvislosti s událostí v Rakousku.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Grif píše:Omarova smlouva. Mě spíš zajímalo, jestli je něco takového v dnešní době relevantní, nebo jestli Omarova smlouva v nějaké formě někde funguje? Prostě nechápu, proč je ta smlouva zmiňovaná v souvislosti s událostí v Rakousku.
Není relevantní... V článku byla zmíněna ve smyslu, že soud vydal rozhodnutí, jak kdyby byla v platnosti... Tedy jako příměr...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
tarava
svobodník
svobodník
Příspěvky: 24
Registrován: 28/4/2014, 17:30

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od tarava »

Grif píše:Omarova smlouva. Mě spíš zajímalo, jestli je něco takového v dnešní době relevantní, nebo jestli Omarova smlouva v nějaké formě někde funguje? Prostě nechápu, proč je ta smlouva zmiňovaná v souvislosti s událostí v Rakousku.
Aby to znělo líp a nebezpečněji :rotuj:
Aaron Goldstein píše:Není relevantní... V článku byla zmíněna ve smyslu, že soud vydal rozhodnutí, jak kdyby byla v platnosti... Tedy jako příměr...
Tak to můžeme k leckterým soudním rozhodnutím použít jako příměr Chamurapiho zákoník a má to sotva nějáký smysl jako v tomto případě :mrgreen:
Naposledy upravil(a) tarava dne 22/1/2015, 13:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Evropané, aniž by o tom věděli, aplikují do života společnosti hodně prvků a zásad šaríi a islámských principů jako je dodržování pravidel, systematičnost v práci, čistota veřejných prostranství a komunikací, solidarita při katastrofách a tak dále.
http://www.lidovky.cz/pravo-saria-by-ml ... _domov_mmu

O dodržování pravidel se píše už ve starém zákoně a najednou se dozvím, že to je "islámská zásada".... Proč potom nedodržují zásady hostitelských evropských zemí už nějak neříkají...

To Tarava: Tobě možné připadá normální a v pořádku, že pokud si zazpíváš na zahradě tak dostaneš pokutu za rušení vedlejší mešity... Mě to nepřipadá ani normální, ani v pořádku.... A přijde mi to jako nebezpečný precedens...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od Mirek58 »

AG:
Autor je zřejmě dějepisem a historií nepolíbený.
Nebo je docela obyčejný český pako, smolící písmenka do řádek na objednávku.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Řekl bych, že "B" je správně...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od Franz Trubka »

NJN, vystuduji a pak se vrati do Ceska. Velmi hezky zahrano do autu, ze Saudska Arabie o ne nestoji a ze tam trvaly pobyt nedostanou.A u nas zacnou sirit myslenky islamu...
Zlata amerika.Samozrejme,Velky Satan je cilem vsech moznych i nemoznych teroristickych utoku,
ale kdyby clovek, ktery tady zije zacal verejne propagovat pravo saria tak za par dni sedi.
Tady jsou pravo a zakony nadrazeny nabozenske svobode.
Pokud by v Chicago vysel manzel a za nim tri zahalene manzelky, jako se to bezne deje v Kuberove,
tak by se promenadovali az do prujezdu prvniho policejniho auta. Policie by je velmi slusne upozornila,ze prekracuji americke zakony a doprovodila je zpatky do domu/hotelu/.Samozrejme by je zkontrolovaly a jejich data zaradili do policejni kartoteky.
Pokud by tam uz meli nejaky zaznam, tak je zavrou a poslou pred soudce
Stejne jako vydavani ridickych prukazu a ID. Zakon rika, ze na fotce musi byt odhalena hlava. Nechces se odhalit? Nic nedostanes,sbohem.
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Franci, já tu Emeriku moc nemusím... Ale smekám před ní, že si dokáže tohle vymoct... Chceš žít v Americe??? Tak budeš dodržovat americké zákony... A pokud ne, tak dostaneš přes prsty... A fest...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od Alchymista »

Ale to funguje len v amerike - kdekoľvek inde je taký postup američanmi okamžite napadnutý ako nedemokratický a odporujúci ľudským právam.

Príklad? Rusi doslova opísali americký zákon o zahraničných agentoch, ktorý platí v USA tuším už od prvej svetovej vojny - výsledkom boli americké sancie a množstvo protestných nót.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“