Zdar lidičky,
je Vás tady docela dost odborníků a specialistů na různé oblasti. Docela rád si počtu o něčem, čemu sám moc nerozumím a rozšířím si obzor. Problém je, že mi v některých oblastech chybí i ty nejprimitivnější základy. Neuvažovali jste někdy někdo o sérii článků ve stylu "Populární mechanika pro děti"? Jen takové obecné fyzikální principy balistiky, motorů, aerodynamiky, ... bez vzorců? Sám jsem na to narazil, když jsem sem dal článek a pak jsem musel dlouze vysvětlovat jinému čtenáři to, co mně jako člověkovi z oboru přišlo jako "to je přece jasné". V různých diskuzích je takových vysvětlování základů dost, ale jsou rozházené všude možně. Nestálo by za to dát je trošku dohromady, aby člověk pořád při čtení neobtěžoval strejdu Gůgla?
A Mistr Sun pravil: "Pokud nebyly povely dosti jasné, rozkazy dosti srozumitelné, pak je to chyba hlavního velitele."
Tak jen dávám na vědomí, že můj SuperHornet ještě pořád žije a pilně na něm pracuji - jen kapitolka o palivovém systému má 1,75 stránek A4 (to aby měl Pátrač radost) - a chtěl jsem se zeptat: než to napostuju "na ostro", nenašel by se zájemce ochotný přečíst "pre-release" verzi a upozornit mě na chyby? Hlavně ty syntaktické, vzniklé přesouváním bloků textu (přebývající "ale", "aby" atp.). Totiž, když po sobě něco čtu tak mi mozek skládá text takovým způsobem, že ty chyby prostě nevidím
Klidně, ale za kvalitu bohužel neručím... Když vidím kolik toho mám nasekaného ve starých článcích
Teď to mám ještě vylepšené zmizením klávesy" V " z klávesnice, malej si hrál
Takže píšu i na klávesnici propiskou...
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Přimlouvám se za Barrymoreho nápad. Přesto, že je Palba vojensky založený portál, i nejprvnější generál musel začínat od píky a učit se základy všeho. Bude to sice duplikace Wiki a pod, ale co by člověk neudělal pro svoje pohodlí
Je to docela dobrý nápad, já už sem se do něčeho podobného pouštěl: PROTITANKOVÉ ŘÍZENÉ STŘELY (PTŘS)
Původně sem chtěl pokračovat leteckými a protiletadlovými raketami, ale dopadlo to trochu jinak...
Pokud by byl zájem, no tak snad bych mohl nějak navázat.
Jen se musím dokopat k psaní, poslední dobou to nějak nejde.
Jinak varuju předem,je to můj první článek tady a je tam i konstruktivní " sprdnutí " od sa58, tak mě nekamenujte
Barrymore: myslel si něco podobného?
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Do dvou-tří týdnů bych měl dodělat operace japonských ponorek za WW2, na přání Skeleta vypíchnu řady I-200 a I-400.
Jako malou ochutnávku sem vrazím fotku důstojníků z I-400. Ačkoli je to foceno v červenci 1945, neřekl bych, že působí dojmem předem poraženého a deklasovaného soupeře...
Keď sa pozerám na tú fotku, tak mi to nepripadá ani ako Japonskí vojaci počas vojny. Doteraz som ich videl len vzpriamených, so zahmleným pohľadom "do blba" a tu vyzerajú ako normálni ľudia.
Pracujem na článku o Tatrapane už ho mám hotoví asi zo 60% no je o nom dosť málo informácií hlavne o počtoch vyrobených vozidiel a verziách zevedených do armády . O exporte nemôžem nájsť už vôbec nič.Tak by som vás chcel poprosiť o pomoc a odkazy na nejaké zdroje.Knihu Zupko Štefan, Zupko Juraj: Obrnená technika 1944-2001 a jej výroba v Slovenskej Republike uz mám.
Rabo ďakujem ale aj tak my chíbajú konkrétne čísla a ešte by som rád vedel či sa podarilo tatrapan aj exportovať niekam inde okrem Grécka počul som niečo o predaji kamsi do J Ameriky ale vraj to krachlo tak neviem.
Dodělal jsem kapitolu o avionice, ale měl jsem trošku problém se subkapitolami o systému FBW a datalincích; nemohl by mi je nějaký expert (experti) zkontrolovat na faktografičnost, popř. asi spíše doplnit? Tuším, že Alibaba se v systémech FBW vyznal velmi a Raytheon nebo někdo by zase možná něco věděl o datalincích (Link-16/MIDS)? Ne že bych o nich nebyl schopný sehnat informace, jen mají totální bordel ve zkratkách, programech a implementacích, házejí páté přes deváté a k tomu tají - a kdo se v tom pak má vyznat.
Takže asi takhle,
u tématu "Německé dreadnoughty a rychlé bitevní lodě" dodělám ještě třídu Kaiser a a od třídy König je to volné. Nemá cenu psát tematickou řadu článků když mi z toho někdo neustále vyzobává jednotlivé projekty.
Dále bych si zarezervoval americké dreadnoughty ovšem bez rychlých bitevních lodí tříd North Carolina a South Dakota (A tř Iowa už tu je). Zájem o ně již naznačil "Cayman" a tak tyhle dvě třídy nechám volné. Doufám ale že ten zbytek mi nikdo nerozdrbe.
A mezitím, pokud se mi podaří zkompletovat zdroje tak bych udělal betonovou bitevní loď USS Fort Drum.
Scrat
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
Scrat píše:Doufám ale že ten zbytek mi nikdo nerozdrbe.
Optimisto.
Copak nevíš jak se to má dělat? Najdeš na wiki, přes google přeložíš a i s gramatickejma chybama sem vrazíš. Pak budeš chválen a povyšován.
Proč se s tím babrat, tímhle tempem se daj zvládnout i dva články denně.
Nová doba...
Konečně jsem se dokopal k psaní, další můj podprůměrně zkopírovaný článek bude o kvéru z doby císařepána - Mannlicher vzor 95. Akorát to mám všechno v knížkách, tak bude nějaký ten čas trvat než to přepíšu....
Po kratší a z hlediska duševního zdraví nutné pauze (začala mi chutnat rejže! ) jsem začal psát poslední díl historie japonských ponorek. A jako obvykle sem dám malou ochutnávku:
Ponorka Ojašio v Pearl Harboru, září 2009
Naposledy upravil(a) Destroyman dne 27/9/2010, 08:03, celkem upraveno 1 x.