Ale zpátky k SR.Jeho vývoj začal ještě za WW2 a měl nahradit do té doby v dobrém světle se ukazující SBD Dauntless.Nicméně jeho projekt se během vývoje za války dostával k samým problémům vzhledem k nedostatku některých materiálů které začaly být tak nějak dostupné až ke konci války. SR se do WW2 skutečně jen trošku podíval když skončila, o to byl nasazen hlavně během korejské války kde se plně ukázala jeho maximální destruktivní schopnost. Na to jak je SR veliký je docela hodně obratný, což potvrzovali piloti i ve Vietnamu kde se osvědčil při misích na záchranu sestřelených posádek "Sandy."
Hlavním a prioritním úkolem A-1 bylo bombardování z hloubkového letu a s tím spojené úkoly.Tedy přímá podpora boje,nebo ničení menších,nebo pohyblivých cílů. K tomu mu sloužila opravdu veliká paleta zbraní,jak v té době nových tak starých,třeba jak to bylo ještě ve Vietnamu kde se používaly pumy z WW2 které mělo letectvo USA ještě pořád v zásobě z války - byly to hlavně bržděné pumy s tehdy už hodně zastaralými stabilizátory.Tyto nešlo použít na žádném jiném letounu,teda ještě na OA-10 Bronco,ale tam šla kvůli nosnosti podvěsit jen jedna.Na proudové letadla to taky nebylo možné pže by se po odhozu tyhle bomby rozpadly tou rychlostí na kterou nebyly stavěné. Navíc se k tomu A-1 hodil ještě jinak pže měl závěsníky k tomu přímo určené.Jeho ničivá síla spočívala v množství výzbroje kterou mohl nosit - a to mohl opravdu hodně vzhledem k 7mi závěsníkům na každém křídle.
V Koreji byl společně s P-80 Shooting Star používán k podpůrným misím,tento úkol přejal i v pozdější válce - ve Vietnamu kde byl navíc možná že ještě častěji používán ke vzdušnému krytí vrtulníků které vyzvedávaly sestřelené posádky letadel.Těmto misím se u A-1 začalo říkat "Sandy"
Páteřní zbraní SR byly 4, 20 mm kanony které měly dostatečně velkou zásobu munice (tyto zbraně se používaly na boj s pěchotou a k tomu když bylo potřeba ji udržet dostatečně daleko tak na postřelování pralesa),dále byly na závěsnících nejčastěji nošeny neřízené rakety s různými náplněmi - fosforové,tříštivotrhavé aj. (nezřídka se taky používalo raketových pouzder k ještě většímu počtu nošených zbraní),dalšími zbraněmi byly pumy, hlavně ty bržděné (se stabilizačními ploškami) - samo vzhledem k výškám ve kterých SR bombardoval - tyto pumy měly také různé náplně, v boji s pěchotou byla nejčastěji nošena fosforová puma,nebo zápalné bomby pro ničení porostu a odhalení skrytých pozic nepřátel. Méně se hovoří a používání pumiček které obsahovaly karcinogenní látky,nebo látky které hubily porost a vše živé (agent orange).Na tomto letounu bylo dosaženo i několika sestřelů.
Ve Vietnamu byl tento letoun jedním s nejrozšířenějších,byl používán mnoha letkami,jak pozemnímu tak palubními. Tyto stroje létaly do akcí i s palub několika letadlových lodí.
Technické údaje
motor: hvězdicový Wright R-3350-26WA, výkon 2 030 kW
max.rychlost: 518 km/h
dolet: 1 470 km
dostup: 8 685 m
Rozměry:
rozpětí: 15,25 m
délka: 11,84 m
výška: 4,78 m
Byla používána i dvoumístná verze pro pozorovací mise.Dále byl používán is vybavením pro noční mise a taky letoun AEW.


