Nalezeno 51 výsledků hledání

od Gargamel
17/12/2025, 14:17
Fórum: Zbrojní průmysl
Téma: STV GROUP
Odpovědi: 88
Zobrazení: 14254

Re: STV GROUP

No je to takové zvláštní, ze zrovna někdo si chce nechat vyrobit a dodat korbu vozidla BVP-1 v dnešní době. Každopádně je vidět, ze ta akvizice slovenského MATADORU byl pro STV group krok dobrým směrem. Celkem to vypovídá i o rostoucích schopnostech konstrukce v STV, tohle reverzní inženýrství je vě...
od Gargamel
16/12/2025, 23:01
Fórum: Zbrojní průmysl
Téma: Česko-Slovenský zbrojní průmysl
Odpovědi: 1863
Zobrazení: 240950

Re: Česko-Slovenský zbrojní průmysl

Tohle je docela zajímavé. Alespoň jako ukázka schopnosti kapacit STV Group... https://www.stvgroup.cz/novinky/stv-mac ... idel-bmp-1
od Gargamel
30/5/2025, 12:54
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR
Odpovědi: 1236
Zobrazení: 328952

Re: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR

Tak pár osobních a zdůrazňuji subjektivních pocitů z nového Panduru. Se starou platformou mám bohaté zkušenosti a byl jsem jejich velkým zastáncem, zejména před laickou veřejností a příslušníky našeho východního mechanizovaného křídla. Závěr z ní, že musí dojít jednoznačně k porovnání platforem při ...
od Gargamel
9/12/2024, 18:15
Fórum: Letecká technika
Téma: AČR bezpilotní prostředky/drony a věci související
Odpovědi: 869
Zobrazení: 77871

Re: AČR bezpilotní prostředky/drony a věci související

Scotty87 píše: 29/11/2024, 15:10 Armáda pořizuje na testy jeden kus UAV SKYSPOTTER 152M určeného k retranslaci signálu.
448196951_418221097871729_1750921550835344018_n.jpg
https://smlouvy.gov.cz/smlouva/31167424?backlink=0ufv4
No koukal jsem do té smlouvy a vyvodil jsem z jejího znění, že se jedná celkem o 3ks Skyspotter 152M.
od Gargamel
1/7/2023, 10:57
Fórum: Aktuality
Téma: AČR kampak kráčíš?
Odpovědi: 11284
Zobrazení: 1325899

Re: AČR kampak kráčíš?

To jo no, to jsme měli, ale zase jinde to způsobilo mnoho radosti. Pevně věřím, že bude brzy smutek i u VP. Ať v tom nejsme sami.🤗
od Gargamel
4/6/2023, 18:55
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Leopard 2 pro AČR
Odpovědi: 2182
Zobrazení: 206726

Re: Leopard 2 pro AČR

Tak tohle víme už dávno. Je to taková místní "Urban story", aby zdůvodnila proč to nejde...
od Gargamel
31/5/2023, 14:22
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Odpovědi: 4265
Zobrazení: 627669

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

No a proto máme náboje 30x137mm TP-T😇
od Gargamel
14/5/2023, 21:30
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR
Odpovědi: 1236
Zobrazení: 328952

Re: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR

Přesně tak. Každopádně jsem zvědavý na reálné fotografie toho, jak vypadá ten Pandur 2 Sabrah pro Filipíny se 105mm kanonem.
od Gargamel
14/5/2023, 21:02
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR
Odpovědi: 1236
Zobrazení: 328952

Re: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR

To ne právě. Čelo je u spojovacích "ostré", protože chybí vlnolam. U těch v igelitu to vypadá, že právě vlnolam mají, mají vývod z výfuku, pod čelem korby je i nějaký přídavný pancir nebo co to je. Indonéské varianty to mají.
od Gargamel
14/5/2023, 18:07
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR
Odpovědi: 1236
Zobrazení: 328952

Re: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR

Ty poslední v igelitu bych spíše řekl, že budou pro Indonésii nebo Filipíny.
od Gargamel
3/3/2023, 20:03
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Polemika: Racionálna modernizácia tanku Leopard 2A4 (Pz 87)
Odpovědi: 217
Zobrazení: 44142

Re: Polemika: Racionálna modernizácia tanku Leopard 2A4 (Pz 87)

No zní to otevřeně. Nepřijde mi to jako striktní ne nebo ano. Každopádně možná tu neproběhla informace o rekonstrukci rakouských Leopardů 2A4, kterou uvedl v jiném vlákně kolega Nesher. https://zbiam.pl/program-modernizacji-austriackich-wozow-bojowych/ Řekl bych, že toto bude naše reálná cesta v bud...
od Gargamel
23/2/2023, 16:06
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Polemika: Racionálna modernizácia tanku Leopard 2A4 (Pz 87)
Odpovědi: 217
Zobrazení: 44142

Re: Polemika: Racionálna modernizácia tanku Leopard 2A4 (Pz 87)

Když se tu řeší rekonstrukce Lea 2A4, tak jednu zde již uvažovanou možnost s využití ERA mají namalovanou u Strnadů :-)


https://www.vyvoj.sk/ponuka/obranna-tec ... rearm.html
od Gargamel
6/2/2023, 20:07
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Leopard 2 pro AČR
Odpovědi: 2182
Zobrazení: 206726

Re: Leopard 2A7EU pro AČR ?

Scotty87 píše: 6/2/2023, 19:12 To byly snad jen nějaké pokusy s umístěním nabíjecího ramene do prostoru nabíječe. Předpokládal bych že v Panteru bude autoloader podstatně pokročilejší.
V animaci ve videu o KF 51 ten automat nevypadá tak složitě. Vypadá naopak jednoduše.
od Gargamel
5/2/2023, 22:12
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Leopard 2 pro AČR
Odpovědi: 2182
Zobrazení: 206726

Re: Leopard 2A7EU pro AČR ?

skelet píše: 5/2/2023, 22:03 Arthure o tom se ví od začátku ...
Přesně tak, kapitalismus ani socialismus nedělá nikdy žádnou charitu...
od Gargamel
5/2/2023, 22:12
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Leopard 2 pro AČR
Odpovědi: 2182
Zobrazení: 206726

Re: Leopard 2A7EU pro AČR ?

Zrušit nemodernizované T-72 bez náhrady a ponechat si hrstku T-72M4CZ. Tedy podle Tebe reakcí na válku na Ukrajině by mělo být pro nejbližší roky historicky největší oslabení tankového vojska AČR. Wow. :shock: Ano. Držet T-72M nemá žádný smysl. Modernizačný potenciál. Totižto tak buď máte, alebo ne...
od Gargamel
5/2/2023, 21:46
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Leopard 2 pro AČR
Odpovědi: 2182
Zobrazení: 206726

Re: Leopard 2A7EU pro AČR ?

Není náhodou KMW nějak majetkově provázané s Rheinmetallem? Já mám dojem, že ano. Jestli oni se nechovají jako zcela samostatné subjekty z nějakých antimonopolních důvodů již z dob západního Německa. Jak už jsem napsal v předcházejícím příspěvku, tak vsadím boty, že je KF51 namalované i pro 120 mm k...
od Gargamel
5/2/2023, 20:11
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Leopard 2 pro AČR
Odpovědi: 2182
Zobrazení: 206726

Re: Leopard 2A7EU pro AČR ?

KF5 jednoznačně schůdnější není. Zájmena tedy proto že je použit 130 mm kanón jehož munice je zatím nesmyslně drahá. Zatím takový kanón nikdo nezavedl což logicky znamená že munici pro něj dělají zatím kusovou výrobu. Dokud takový kanón nezavede alespoň Německo je to nesmysl. O tom jak se hezky jed...
od Gargamel
5/2/2023, 10:46
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Leopard 2 pro AČR
Odpovědi: 2182
Zobrazení: 206726

Re: Leopard 2A7EU pro AČR ?

Tak v prvé řadě by bylo fajn se v těch zálohách a skladech alespoň na tu úroveň Rakušanů dostat, že. Neperspektivním tankem? Docela by mě zajímalo kolik tech "uložených" rakouských tanků ještě existuje v nedotčeném stavu... Co jsem koukal na google mapách, tak jsem napočítal ve Welsu v ka...
od Gargamel
5/2/2023, 10:40
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Leopard 2 pro AČR
Odpovědi: 2182
Zobrazení: 206726

Re: Leopard 2A7EU pro AČR ?

Já bych se začal spíš na základě "historických" zkušeností obávat, aby vůbec byla případná švýcarská nabídka přijata. Přece jen máme zkušenost s hrdinským odmítáním nadpočetné západní techniky. Naposledy se jednalo o odmítnutí HMMWW, MRAP, Marderů atd. Nezbývá než doufat, že snad něco vyjd...
od Gargamel
4/2/2023, 11:26
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Leopard 2 pro AČR
Odpovědi: 2182
Zobrazení: 206726

Re: Leopard 2A7EU pro AČR ?

Tak přispěji svoji trochou myšlenek do mlýna k tématu švýcarských Leo 2A4. :-) Za mne rozhodně ano, klidně bych se i zbavil poloviny techniky z Rančířova a to z několika prostých důvodů. Je to zastaralé, stojí nás to peníze a buďme upřímní, nemáme na to osádky (obsluhy). Přece jen času na výcvik per...

Přejít na rozšířené vyhledávání