Nalezeno 49 výsledků hledání
Přejít na rozšířené vyhledávání
- 18/6/2026, 16:38
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Houfnice EVA M2 (BIA)
- Odpovědi: 271
- Zobrazení: 54984
Re: Houfnice EVA M2 (BIA)
Bol tam ešte nejaký iný potenciálny zákazník?
- 17/6/2026, 13:52
- Fórum: Zbrojní průmysl
- Téma: EVPÚ Defence
- Odpovědi: 71
- Zobrazení: 14921
Re: EVPÚ Defence
https://www.facebook.com/photo?fbid=1438108128358579&set=pcb.1438108155025243 "Práve teraz v spolupráci s nemeckou spoločnosťou FFG – Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft prezentujeme vežu vo verzii TURRA 30-SA integrovanú na novom variante obrnenej viacúčelovej platformy ACSV (Armoured Com...
- 17/6/2026, 09:43
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: OSSR - výběr nového kolového BVP
- Odpovědi: 1630
- Zobrazení: 258947
Re: OSSR - výběr nového kolového BVP
Odtiahne 6x6 v pohode BOV 8x8? na ostatné verzie -EB, Eprieskum, velitelské a ďalších x verzií by bolo treba 4x4 alebo treba 6x6?. Ak 4x4 tak určite som za, ale ak sa to zmestí až na platformu 6x6, je to taká úspora?
- 17/6/2026, 09:21
- Fórum: Zbrojní průmysl
- Téma: Česko-Slovenský zbrojní průmysl
- Odpovědi: 1863
- Zobrazení: 241687
Re: Česko-Slovenský zbrojní průmysl
https://www.facebook.com/reel/1643183136771995
Kaliňák prezentuje výrobky slovenského zbrojného priemyslu na Eurosatory, okrem klasík ako je EVA a TURRA 30 či GP je tam plno dronových a antidronových riešení.
Kaliňák prezentuje výrobky slovenského zbrojného priemyslu na Eurosatory, okrem klasík ako je EVA a TURRA 30 či GP je tam plno dronových a antidronových riešení.
- 17/6/2026, 09:19
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: OSSR - výběr nového kolového BVP
- Odpovědi: 1630
- Zobrazení: 258947
Re: OSSR - výběr nového kolového BVP
Mali to byť aj ženijne vozidla, odmínovacie vozidlá, mínové vrhače, samohybné mínomety (to je asi pass), vyslobodzovacie vozidlá, ženíjny čistič ciest, dielna technickej pomoci,...toto asi na 4x4 nedáš.
- 11/6/2026, 09:09
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Patria XP 8x8 pre AČR
- Odpovědi: 56
- Zobrazení: 1965
Re: Patria XP 8x8 pre AČR
Vypadá to jako by na chudáku Patrii přistáli mimozemšťani. Chybí jen to že nahoře vyleze Alzák a začne křičet "Rozdáváme sto tabletů týdně". Do očí to bije všetkým, na FB dalo EVPÚ aj odpoveď: https://www.facebook.com/photo?fbid=1430785552424170&set=a.892359836266747 "Dobrý deň, ...
- 8/6/2026, 09:53
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: OSSR - výběr nového kolového BVP
- Odpovědi: 1630
- Zobrazení: 258947
- 5/6/2026, 13:04
- Fórum: Aktuality
- Téma: OSSR, kampak kráčíte?
- Odpovědi: 14206
- Zobrazení: 1836787
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Načo by nam boli? Kolko dronov zostrelili česke UH-1Y Venom nad Polskom? https://czechairforce.com/news/ceske-vrtulniky-uh-1y-venom-posili-ochranu-polskeho-nebe/ chválabohu zostrelili 0 dronov, pretože bolo treba zostreliť....0 dronov. Podľa tejto logiky by sme mali zrušiť tankové vojsko - naše T55...
- 2/6/2026, 17:00
- Fórum: Aktuality
- Téma: OSSR, kampak kráčíte?
- Odpovědi: 14206
- Zobrazení: 1836787
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Tuto, ale naozaj nič nenasvedčuje tomu, že z toho Kali niečo mal. Nasratí by mali byť občania Ugandy.
- 2/6/2026, 16:12
- Fórum: Aktuality
- Téma: OSSR, kampak kráčíte?
- Odpovědi: 14206
- Zobrazení: 1836787
Re: OSSR, kampak kráčíte?
skončilo, bolo to predané na tony, v tej tlačovke niekde uvádzal aj koľko to bolo ton a jednotkovú cenu a tá zmluva by mala byť prístupná v centrálnom registri. Ak to okontroluješ ( čo by mali urobiť novinári) tak to budeme vedieť s istotou ;).
- 2/6/2026, 15:08
- Fórum: Aktuality
- Téma: OSSR, kampak kráčíte?
- Odpovědi: 14206
- Zobrazení: 1836787
Re: OSSR, kampak kráčíte?
vypočul som si tlačovku, ono to vyzerá tak, že zo Slovenska odišiel šrot, v Ugande to kúpili akože funkčné za 10 miliónov a nabalili sa na tom firmy skrz ktoré to tam prešlo a predstavitelia tamojšej armády/ministerstva, neviem akí úradníci. Nič za čo by mal byť na Slovensku drbaný jeden alebo druhý...
- 25/5/2026, 15:43
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Budoucnost tanků OSSR
- Odpovědi: 2350
- Zobrazení: 167997
Re: Budoucnost tanků OSSR
No, ja dúfam, že budeme počuť od ľudí ako Macko, Žiarovský a už aj ten Bednár názor na toto...a že sa toho chytí opozícia na základe ich hodnotení.
- 14/5/2026, 10:49
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: OSSR - výběr nového kolového BVP
- Odpovědi: 1630
- Zobrazení: 258947
Re: OSSR - výběr nového kolového BVP
Nezamenil sa GTS30A za GTS30N až po podpise zmluvy? a na koho požiadavku?
- 4/5/2026, 13:23
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: OSSR - výběr nového kolového BVP
- Odpovědi: 1630
- Zobrazení: 258947
Re: OSSR - výběr nového kolového BVP
Nečudoval by som sa, kebyže chce Kaliňák vymeniť Patriu XP s Turrou a kanónom GTS30N za Pandur Evo s Turrou a kanónom GTS 30N 
- 4/5/2026, 08:47
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: OSSR - výběr nového kolového BVP
- Odpovědi: 1630
- Zobrazení: 258947
Re: OSSR - výběr nového kolového BVP
Správa z VTÚ Záhorie už tu bola: BOV 8x8 IFV: Začiatkom roka boli vo VTSÚ Záhorie vykonané Podnikové strelecké skúšky kanóna GTS-30/N, ktorý bol upevnený na lafetu za účelom porovnania presnosti streľby rôznymi typmi munície. Výsledky boli vyhovujúce. Následne boli vykonané skúšky vežového kompletu ...
- 21/4/2026, 09:06
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: OSSR - výběr nového kolového BVP
- Odpovědi: 1630
- Zobrazení: 258947
Re: OSSR - výběr nového kolového BVP
No pri neodskusanom kanone bude OSSR robit betatestera, co by som aj akceptoval, kedze ziskaju doma vyrobeny kanon. No len potom sa nema naco MO stazovat. A presne o toto ide, nie, že Patria to brzdí. Brzdili to brzdy z MO na čele s kokaíňakom, ktorý chce silou mocou natlačiť svojho mecenáša na peň...
- 20/4/2026, 10:17
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: OSSR - výběr nového kolového BVP
- Odpovědi: 1630
- Zobrazení: 258947
Re: OSSR - výběr nového kolového BVP
Záběry z výrobního závodu CSM Industry, který vyrábí obrněná vozidla Patria XP 8x8 pro ozbrojené síly Slovenské republiky (OSSR). V současnosti bylo dokončeno 15 vozidel Patria, která čekají na finální montáž a integraci věže, než budou odeslána do armády na testování. Počet vyrobených trupů nyní d...
- 9/4/2026, 09:35
- Fórum: Aktuality
- Téma: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR
- Odpovědi: 583
- Zobrazení: 75062
Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR
Slovenské systémy riadenia PVO (Tatrapan PVO a ASTRA PVO) sú "mŕtve"? ASTRA PVO je myslím si už značne zastaralý systém (má viac ako 25 rokov). Predpokladám, že neposkytuje také možnosti s PVO vrstvami a prepojeniami s prostriedkami NATO. Predpokladám, že MOSR a OSSR zvolili súčasný a zab...
- 8/4/2026, 10:54
- Fórum: Aktuality
- Téma: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR
- Odpovědi: 583
- Zobrazení: 75062
Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR
Slovenské systémy riadenia PVO (Tatrapan PVO a ASTRA PVO) sú "mŕtve"?
- 31/3/2026, 10:29
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: OSSR - výběr nového kolového BVP
- Odpovědi: 1630
- Zobrazení: 258947
Re: OSSR - výběr nového kolového BVP
https://www.futurearmy.sk/2026/03/30/ako-je-to-s-meskanim-vozidiel-patria-nahradi-ich-nieco-ine/ Polemika o tom, že Patrie (niektoré vyrobené sa už kompletujú s vežou) by boli nahradené niečím iným. Ťažké si v tomto štádiu predstaviť, ale vzhľadom na vzťahy súčasného vedenia MO s CSG mi to nepríde a...