Alebo prázdny kontajner.NagyAttila píše: ↑8/9/2025, 16:29 Vsimam si tiez Modular s raketnicami 227mm. Takze asi nejake nove rakety po vyradeni povodnej kazetovej municie?
Nalezeno 95 výsledků hledání
Přejít na rozšířené vyhledávání
- 8/9/2025, 17:09
- Fórum: Aktuality
- Téma: OSSR, kampak kráčíte?
- Odpovědi: 14206
- Zobrazení: 1832504
Re: OSSR, kampak kráčíte?
- 18/12/2024, 09:25
- Fórum: Aktuality
- Téma: NATO eFP na Slovensku
- Odpovědi: 172
- Zobrazení: 30967
Re: NATO eFP na Slovensku
Streľby z Centaura.
https://www.outono.net/elentir/2024/12/ ... -slovakia/
https://www.outono.net/elentir/2024/12/ ... -slovakia/
- 18/12/2024, 09:20
- Fórum: Aktuality
- Téma: Španělská armádo kam kráčíš?
- Odpovědi: 128
- Zobrazení: 29825
Re: Španělská armádo kam kráčíš?
Projekt Dragón 8x8 v ohrození? Tento rok nebolo dodané ani jedno z 94 plánovaných vozidiel.
https://www.outono.net/elentir/2024/12/ ... er-threat/
https://www.outono.net/elentir/2024/12/ ... er-threat/
- 18/12/2024, 09:14
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: ShKH Zuzana 2
- Odpovědi: 1092
- Zobrazení: 115074
Re: ShKH Zuzana 2
Neviem, či to bolo na Palbe niekde zmienené, ale týždeň - dva dozadu som niekde zachytil, že riaditeľ Konštrukty je odvolaný. Už ten Kaliňákov.
Edit: Tak 5 dní dozadu
https://dennikn.sk/minuta/4360025/
Edit: Tak 5 dní dozadu
https://dennikn.sk/minuta/4360025/
- 17/12/2024, 12:27
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Budoucnost tanků OSSR
- Odpovědi: 2350
- Zobrazení: 166408
Re: Budoucnost tanků OSSR
Keď je už na stole reálna možnosť obstarania CV90120, tak sa chcem spýtať na terminológiu. Tanky podľa kategórie som delil na ľahké, stredné a ťažké. Hlavný bojový tank bol pre mňa ten, ktorého mala daná armáda najviac - niesol hlavnú ťarchu bojov. Preto "HLAVNÝ". Tak som to kdesi čítal. N...
- 8/12/2024, 09:25
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: OSSR - výběr nového kolového BVP
- Odpovědi: 1630
- Zobrazení: 258362
- 7/12/2024, 19:57
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: OSSR - výběr nového kolového BVP
- Odpovědi: 1630
- Zobrazení: 258362
Re: OSSR - výběr nového kolového BVP
Na novembrovej Defence iQ Land Warfare Europe konferencii v Bukurešti sa slovenský zástupca vyjadril, že máme dodané 3 BOV.
https://www.shephardmedia.com/news/land ... -imminent/
https://www.shephardmedia.com/news/land ... -imminent/
- 1/11/2024, 09:20
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4
- Odpovědi: 1065
- Zobrazení: 107873
Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4
Keďže každý kus je v inej výbave, výpočet ceny za kus delením 3 nie je zrovna korektný. A kým nevieme, napríklad akú zbraňovú stanicu kto použil, tak aj porovnávanie ceny medzi výrobcami môže byť zavádzajúce.
- 31/8/2024, 19:01
- Fórum: Aktuality
- Téma: OSSR, kampak kráčíte?
- Odpovědi: 14206
- Zobrazení: 1832504
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Môže to byť aj "V zhode ..."
Napríklad: "V zhode s mojím kolegom slúžime Putinovi."
- 27/8/2024, 10:44
- Fórum: Aktuality
- Téma: OSSR, kampak kráčíte?
- Odpovědi: 14206
- Zobrazení: 1832504
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Skôr to vyzerá na to, že sa Kaliňák ešte nevzdal snahy nahradiť 35-ku našou 30-kou.
- 17/6/2024, 11:13
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Budoucnost tanků OSSR
- Odpovědi: 2350
- Zobrazení: 166408
Re: Budoucnost tanků OSSR
Súhlasím. To, čo sa objavilo na tankoch na jeseň 2021 nebolo pletivo.Juraj Tichý píše: ↑17/6/2024, 10:07 Podľa mňa je to vysoko nepravdepodobné, že si mysleli, že pletivo zastaví PTRS.
Edit: Skelet ma predbehol.
- 17/6/2024, 09:39
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Budoucnost tanků OSSR
- Odpovědi: 2350
- Zobrazení: 166408
Re: Budoucnost tanků OSSR
Neviem, v akom rozsahu používala v tom období UA samovražedné FPV drony na Donbase, ale prvé Javeliny dostala v októbri. A keď musíme pripustiť, že Rusi vedia získať informácie, tak o tom vedeli už skôr. Takže ja sa prikláňam k tomu, že to bolo pôvodne myslené proti ATGM (a Bayraktaru).
- 1/6/2024, 15:03
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Budoucnost tanků OSSR
- Odpovědi: 2350
- Zobrazení: 166408
Re: Budoucnost tanků OSSR
Čiže linka na výrobu veže KF51 bude u prvého zákazníka, ktorý bude chcieť aj podiel na výrobe.
- 7/5/2024, 15:05
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Samohybná houfnice DITA
- Odpovědi: 661
- Zobrazení: 68450
- 7/5/2024, 11:57
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Samohybná houfnice DITA
- Odpovědi: 661
- Zobrazení: 68450
Re: Samohybná houfnice DITA
OBSE odporúčalo a to, čo Československo realizovalo, bolo embargo. Embargo nie je podmienené tým, že ho musí vyhlasovať nejaká medzinárodná organizácia.
Edit: Ostatne, prečo by sa Strnad trápil tým, že to išlo cez Izrael, keď nemusel.
Edit: Ostatne, prečo by sa Strnad trápil tým, že to išlo cez Izrael, keď nemusel.
- 7/5/2024, 09:25
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Samohybná houfnice DITA
- Odpovědi: 661
- Zobrazení: 68450
Re: Samohybná houfnice DITA
Sorry za OT, ale embargo existovalo. SR a ČR ho zdedili po Československu, ktoré na odporučenie OBSE zaviedlo embargo na vývoz zbraní do Azerbajdžanu a Arménska.
- 30/4/2024, 18:54
- Fórum: Aktuality
- Téma: OSSR, kampak kráčíte?
- Odpovědi: 14206
- Zobrazení: 1832504
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Na MO SR končí analytický útvar
https://e.dennikn.sk/minuta/3967763
https://e.dennikn.sk/minuta/3967763
- 5/3/2024, 21:02
- Fórum: Letecká technika
- Téma: OSSR - nový stíhací letoun Lockheed Martin F-16 Block 70
- Odpovědi: 4217
- Zobrazení: 536855
Re: OSSR - nový stíhací letoun
Tak a rusi (rybar) informuju o SK F16 . Mna zaujala posledna veta, kde davaju do suvisu SR-USA dohodu s umiestnenim stihaciek. https://twitter.com/rybar_force/status/1765074955082039786?t=zgJ2mIR6D0KU1Jmt_tNjyA&s=19 Čo ma pri vašom sklone ku konšpiráciám neprekvapuje :D Skutočný dôvod je, že Sl...
- 3/3/2024, 11:10
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: ShKH Zuzana 2
- Odpovědi: 1092
- Zobrazení: 115074
Re: ShKH Zuzana 2
To sa majú po každom výstrele presunúť? Navyše nad Zuzanou visel pozorovací dron. Nebol by som si taký istý, že by ich presun zachránil.
Mne skôr vŕta v hlave účinnosť automatického hasenia. Respektíve či ho fajčiari v osádke neodpájajú.
Mne skôr vŕta v hlave účinnosť automatického hasenia. Respektíve či ho fajčiari v osádke neodpájajú.
- 25/2/2024, 09:47
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4
- Odpovědi: 1065
- Zobrazení: 107873
Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4
O tom, že namiesto 4x4 budú 8x8 sa hovorilo počas obstarávania 8x8. Otázka je, či to vzišlo z armády alebo MO. Ale zjavne to už neplatí.