World of tanks

Hry s válečnou tématikou, strategie, akční.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

Nejvíc kreditů je, ale za poškození a kriťáky o dost vyšším tierům než si sám ;)
Na t9/10 jsem se taky hodně těšil, ale ve finále je to docela zklamání, protože většina takových her se skládá z pořád těch samích tanků, tanky sou nastavený aby vydělávali jen horko těžce a celkově to není taková zábava....
Existují stovky různých, vzájemně nesouvisejících důvodů, proč se věci dějí nebo nedějí. Neporozumění může být tísnivé, stejně jako vědomí vlastní zodpovědnosti. Proto je lákavé svést všechny nepravosti na všemocné tajné organizace, které ovládají prakticky všechny prostředky komunikace a zbavují nás tak veškeré zodpovědnosti za naše omyly. Napsal Pavel Kasík
CH4OS
desátník
desátník
Příspěvky: 40
Registrován: 22/8/2011, 19:50

Příspěvek od CH4OS »

jj , na to už jsem taky přišel.
Já když narazím na vysoký tier ( o dost vyšší než já a lepší)
např. IS4 a nemůžu ho prostřelit průraznými náboji , tak použiji He , a v poho mu uberu i přes 30% když mám dobrej kryt , s He sem udolal i tigera II a mněl něco přes 60% :)
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

Nezapomeň taky shazovat pásy, mám takovej dojem že tam pak dostaneš nějakej bonus když ho trefí arty ;)
Existují stovky různých, vzájemně nesouvisejících důvodů, proč se věci dějí nebo nedějí. Neporozumění může být tísnivé, stejně jako vědomí vlastní zodpovědnosti. Proto je lákavé svést všechny nepravosti na všemocné tajné organizace, které ovládají prakticky všechny prostředky komunikace a zbavují nás tak veškeré zodpovědnosti za naše omyly. Napsal Pavel Kasík
CH4OS
desátník
desátník
Příspěvky: 40
Registrován: 22/8/2011, 19:50

Příspěvek od CH4OS »

K arty se dostanu jen vyjímečně , proto že většinou objíždím a likviduju těžký tanky zezadu :)
Ale hodně záleží na temu a jak kho umí za svůj tank hrát .
Ale přišel jsem na to , že dobrej tank pokaždý neznamená dobrého hráče :eek:
CH4OS
desátník
desátník
Příspěvky: 40
Registrován: 22/8/2011, 19:50

Příspěvek od CH4OS »

A arty mně pomůže jen vyjímečně , ta se skoro pokaždý naschvál zaměří jinam než kde se nacházím já :(
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1383
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

No ono to neni tak úplně naschvál. Za arty taky hraju, prioritou jsou nepřátelský maskovaný artiny, pokud je průzkum objeví a pak těžký tanky, popřípadě zakempovaný stíhače. Na lehký tanky nemá většinou cenu ani mířit, protože než se zaměří, stačí je zlikvidovat někdo jinej. A jsou mapy, kdy ti artina nepomůže, i kdyby sebevíc chtěla, protože jsou téměř celý krytý. Hlavně ty městský jako třeba Himmelsdorf nebo Ensk.
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

To není až zas tak pravda, vždy se musíš rozhodnout podle situace, pádíli si to lt někudy kde ho nikdo sestřelit nemůže, je to na tobě, nebo naspotuje tvé spolubojovníky/tebe.

Artylérie jsou použitelné všude, nenatrefil jsem na mapu, kde by se nemohli uplatnit, jen to musíš mít vruce, vědět odkud můžeš střílet, nebo jet třeba v případě Himmlu, na koleje
Existují stovky různých, vzájemně nesouvisejících důvodů, proč se věci dějí nebo nedějí. Neporozumění může být tísnivé, stejně jako vědomí vlastní zodpovědnosti. Proto je lákavé svést všechny nepravosti na všemocné tajné organizace, které ovládají prakticky všechny prostředky komunikace a zbavují nás tak veškeré zodpovědnosti za naše omyly. Napsal Pavel Kasík
Uživatelský avatar
Dancer
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 563
Registrován: 23/2/2007, 11:44

Příspěvek od Dancer »

Mno, tak jsem se včera snažil držet vašich rad, ale ne vždy to šlo. Přesunul jsem se z PzKpfw 38(t) na jeho vylepšenou verzi co umí pádit i šedesátkou, takže lze celkem obratně a rychle mizet před nepřítelem, ale někdy se to fakt nedá. Včera jsem měl "smůlu" na přiřazení, takže jsem například stál s tímhle tančíkem proti Jagtpantherům, Löwe, SU-152 a podobným monstrům. Behem cca deseti her jsem nikdy nebyl lépe postaven, než třetí od konce.
Takže to pak vypadalo tak, že jsem objížděl bojiště, snažice se krýt před přímou palbou nepřítele a jeho dělostřelbou, abych se pak nenadále ocitl před nějakým teškým tankem v místě, kde se s tím už nedalo mnoho dělat.
Takže jsem se pak přesunul na pár her k altilérii a to byla jiná káva - vždycky alespoň tři kousky jsem s Bizonem dal. Na to, jaká je to pomalá plečka (tím myslím rychlost nabíjení a otáčení) to šlo. Docela mne to začalo bavit hrát za dělostřelectvo.
Nebát se a nekrást!
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

Ono si stačí přečíst manuál nebo nás jendou za čas poslouchat :D Pz38 NA je průzkumnej tank, ajko takovej tě to hází do vysokejch bitev, protože tvůj jediný úděl je naspotovat co nejvíce nepřátel, v lepším případě proniknout do týlu a vyřadit arty.

Dělostřelectvo je sranda do tieru 3, pak už je to naprd, začíná jich bejt moc a ty vysoký sjou už teď rý nerfnutý
Existují stovky různých, vzájemně nesouvisejících důvodů, proč se věci dějí nebo nedějí. Neporozumění může být tísnivé, stejně jako vědomí vlastní zodpovědnosti. Proto je lákavé svést všechny nepravosti na všemocné tajné organizace, které ovládají prakticky všechny prostředky komunikace a zbavují nás tak veškeré zodpovědnosti za naše omyly. Napsal Pavel Kasík
CH4OS
desátník
desátník
Příspěvky: 40
Registrován: 22/8/2011, 19:50

Příspěvek od CH4OS »

Já za arty taky hrál v jednu chvíli a šlo mně to celkem dobře za ni , akorát je to pro mně nuda a moc mně to za ni nebavilo.
Jinak ale musím souhlasit s tím že hodně pro arty záleží i na mapě , Himmelsdorf je mapa podle mně jedna z nejhorších pro arty , ale když najdete dobré místo kam zakempit tak to jde taky :)
sego13
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 140
Registrován: 11/2/2008, 12:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sego13 »

Ok, som doma z dovolenky :)

1. Predal som Pantera... uz ako Tier8 bol slabucky, teraz v Tier7 je absolutne nepouzitelny... to jeho delo je na smiech
2. Panter2 v Tier8 je momentalne asi nejlepsi nemecky stredny tank
3. nemecka E-50 je parodia ... s tymto mam akoze konkurovat T-54??? ani nahodou

Stavku o patch som DeIuro prehral , DeFacto vyhral ... patch meskal 12 dni , nie 14 :))))

Dalsia zaujimava zmena v 6.6.:
- E-75 je vyrovnany (ak nie lepsi) protivnik k IS-4 ... podarilo sa mi ho dingnut 4x po sebe s top delom na IS-4
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1383
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Jasně že jde, jsou tam místečka, odkud se dá vést palba. Do jednoho takovýho na kolejích to vždycky naperu po půl minutě hry a na 80% nějakou tu artinu dostanu :) . Já to myslel spíš všeobecně, stejně tak jako to, že nebiju nižší tiery. Jasně že jde o momentální situaci. S Bizonem jsem měl ještě donedávna osobní rekord 6 zničenejch a 3 poškozený, to už se mi na vyšších tierech nepovedlo.
Docela rád bych ještě poskočil na Hummela a mám takovou otázku. Umí vést i přímou palbu, nebo taky jen po balistický křivce? Včera jsem jednoho pozoroval a připadlo mi, že pálí na blízké cíle stejně rovně jako stíhač.
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

Sego:
1. Nehrál jsem s ním, ale příjde mi stále jako obstojný protivník, odlišný herní styl, no...
3. Parodie? :D Zkus Pattona, t-54 je pravděpodobně nejlehčí tank na hraní, Patton nejtěžší a E-50 je někde mezi, nejlepší dělo, rychlost a myslím i pancéřování ze všech t9 mediumek. To že se pomalu otáčí a manevruje z něj dělá alespoň trochu sejmutelnej cíl ;)

Jinak každej tank má ve předu průzory které jdou dost dobře prostřelit, pokud máte silnou věž, doporučuji prostě do nepřítele čelně najet (ne narammovat, jen prostě čumák proti čumáku), střílet do nich a doufat že nepřítel bude dostatečně blbej na to, aby vám střílel do věže (to sou většinou ti v německejch tankách, bez urážky)
CH4OS
desátník
desátník
Příspěvky: 40
Registrován: 22/8/2011, 19:50

Příspěvek od CH4OS »

Podle mně se Hummel dá dobře použít na přímou palbu (pokud to situace vyžaduje).
Uživatelský avatar
Dancer
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 563
Registrován: 23/2/2007, 11:44

Příspěvek od Dancer »

Ono u té dělostřelby jde taky o cit pro pohyb protivníka - tím, jak je doba letu projektilu delší je třeba předvídat jeho pohyb a občas pálit i jinam, než na něj. Celkem mne potešilo několik zásahů, které jsem dosáhl palbou do předpokládané trajektorie tanku v pohybu. Jednou dokonce podle kácejících se stromů, kdy vlastní tank nebyl vidět pro nepřítomnost žádného z (v ten moment) živých spoluhráčů v okolí. Řekl bych, že mne dotyčný asi proklínal... :lol:
Nebát se a nekrást!
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

Tak to jsou normální záležitosti, už v typech se píše aby jsi se vyvaroval rozjíždění různých objektů kůli arty ;) Časem až si to ohmatáte tak budete vědět kde arty většinou bývají a střílet pak podle stopy střely (jestli to je ještě ve hře :))
Existují stovky různých, vzájemně nesouvisejících důvodů, proč se věci dějí nebo nedějí. Neporozumění může být tísnivé, stejně jako vědomí vlastní zodpovědnosti. Proto je lákavé svést všechny nepravosti na všemocné tajné organizace, které ovládají prakticky všechny prostředky komunikace a zbavují nás tak veškeré zodpovědnosti za naše omyly. Napsal Pavel Kasík
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1383
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

No já to myslel trochu jinak. Já vím, že jde vést přímá palba ze všech artilérek, ale když jsem koukal na toho Hummela, připadlo mi to, že ho používá jako stíhače. Schoval se někam do křoví a když byl nepřítel dost blízko, narval to do něj napřímo. Možná to bylo tou malou vzdáleností, ale když jsem na něj koukal, připadlo mi to, že projektil letí rovně a ne po křivce.
CH4OS
desátník
desátník
Příspěvky: 40
Registrován: 22/8/2011, 19:50

Příspěvek od CH4OS »

Tak to se mi ještě nestalo (že by někdo moužíval Hummela jako stíhač)
ale to je normální u arty.
Když je tank blízko tank se k němu nasměrují , zaxixují podvozek v křoví aby nebyli na velkou dálku odhaleni a z blízka ho sundají na 1 ranu , u arty sem to taky kolikrát takhle používal , a vyplatí se to :)
Hanss
Příspěvky: 4
Registrován: 12/6/2009, 14:55

Příspěvek od Hanss »

Hummel je stejný, jako všechny ostatní artyny, tzn. palba na přímo ano, "zaměřovač" ale ne.

Dá se použít jako TD díky své velmi dobré pohyblivosti.

(Jinak ahoj všichni, můjj první post po těch letech, co sem chodím :) )
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

Panther v Tieru 7 je teď výborný tank. bez debat se teď uplatní více, než když byl v T8 (logicky ho to teď háže proti slabším soupeřům, než předtím.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a deskové hry“