Stalo se dnešního dne ...

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Malými kosky. Myslím že celou krysu nesežerou. Musí se jim to nasekat.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

Kdepak, klidně i celou krysu, jen ji musíš useknout ocásek a nožičky. Ale někdo tvrdí, že by se měli zbavit i chlupů, podle mě si lidi nepořizují akvarijní rybičky proto, aby strávili celý den honěním krys a jejich vhodnou přípravou kůli něčemu co je sice pěkně barevný a plave to ze strany na stranu, ale jinak to spíš zaclání
Trismegistos

Příspěvek od Trismegistos »

Včera zemřel velitel komanda SAS zasahujícího na Íránském velvyslanectví v Londýně v roce 1980. Poté co se dozvěděl o smrti svého syna v Afghánistánu dostal infarkt.

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... ttack.html
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17915
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Bohužel už je na světě o jednu L-39 méně ...
http://zpravy.idnes.cz/francouzska-stih ... anicni_stf
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

Existují stovky různých, vzájemně nesouvisejících důvodů, proč se věci dějí nebo nedějí. Neporozumění může být tísnivé, stejně jako vědomí vlastní zodpovědnosti. Proto je lákavé svést všechny nepravosti na všemocné tajné organizace, které ovládají prakticky všechny prostředky komunikace a zbavují nás tak veškeré zodpovědnosti za naše omyly. Napsal Pavel Kasík
Kutuzov
praporčík
praporčík
Příspěvky: 351
Registrován: 16/11/2006, 17:37
Bydliště: Olomoucký kraj

Pravidelný Military monitor na

Příspěvek od Kutuzov »

Lidstvo dává veškerou svoji moudrost do knih a proto samo zůstává blbé.
Uživatelský avatar
#
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 10/7/2009, 15:57

Příspěvek od # »

Myslel jsem si, že si tohodle článku ani nikdo moc nevšimne a nikdo to nebude extra komentovat, ale co se včera rozpoutalo na facebooku mých kamarádů a známých, to jsem čuměl :shock: Výkřiky typu "ještě že mám 2 holky" a "dopr., mám kluka :(" byly v podstatě jediný slušný, tak brutální averze mě hodně překvapila.
Předpokládám, že z celýho nápadu nebude nic, nálady ve společnosti mi připadají /obecně/ hodně proti armádě.
Don't worry, pee happy.
Trismegistos

Příspěvek od Trismegistos »

Přestřelka v Kašmíru, Indičtí vojáci zabily tři Pákistánské vojáky.

http://www.bbc.co.uk/news/world-south-asia-14746985
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Dvojkřížek:já to naopak čekal, ta atmosféra tu vládne už nějaký čas.
MO udělalo obrovskou chybu, že na ZVS nenavázalo alespoň něčím omezeným, protože část lidí má kdoví proč pocit, že se jich armáda v případě potřeby netýká...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

Tak tak, není to tak dávno, co sem zaslech jednoho floutka kolem 20-22 let: "Ty jo, kdyby tak byla válka, by se někde válčilo, bych seděl v hospodě a lil..."

Ale většina mládenců nadává proto, že si nebyla schopná přečíst ani tu zprávu a ymslí si že půjdou an dvouroční službu či co. Vsadím se, že to nebude trvat dlouho a na fcb bude skupina proti odvodům kde bude vláda vyobrazená jako krvelačnej spolek psychopatů.

Kutuzův server se evidentně veze na vlně nové mody :D
"Češi nabídli Iráku bojová letadla výměnou za ropu. To je asi začátek toho nového humanitárního programu „ropa za zbraně“."
Existují stovky různých, vzájemně nesouvisejících důvodů, proč se věci dějí nebo nedějí. Neporozumění může být tísnivé, stejně jako vědomí vlastní zodpovědnosti. Proto je lákavé svést všechny nepravosti na všemocné tajné organizace, které ovládají prakticky všechny prostředky komunikace a zbavují nás tak veškeré zodpovědnosti za naše omyly. Napsal Pavel Kasík
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Idaho:tak nějak...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

Asi před rokem jsem uvažoval o vstupu do aktivních záloh. Na můj dotaz, jestli je zájem o člověka s dost dobrou kvalifikací v obsluze a opravách stavebních strojů a těžkých náklaďáků ( měl jsem představu o ženistech a případné pomoci třeba při povodních) mi bylo odpovězeno, že zájem ani není a ženisté aktivní zálohy nemají atd... A ejhle už je zase zájem. Tak su zvědavý, co bude příštý týden...
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Já o tom taky uvažoval, ale při současné práci to nepude...
Ani nebudu komentovat proč.

Jinak pokud máš " ksichtbuk " tak -> http://www.facebook.com/aktivnizalohy
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

Ksichta nemám a pořídím si ho až s nástupem stařecké senility.
Taky mám časově náročnou práci, ale možnost poznat něco nového je hodně silné lákadlo. Zajímá mě všechno, co má aspoň jeden motor a čtyři kola. Čím víc kol, tun a motorů, tím lepší. Duší su Tatrovák a část života jsem kolem nich strávil, ale ty vojenské neznám až tak dobře.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

:)
Tak jestli se chceš na něco zeptat, tak mi to pošli na SZ,já jim to tam klidně hodím...

A další článek...
Můžete se vztekat, ale bránit se musíme, hájí generál obnovení odvodů

EDIT:
A oficiální vyjádření...
http://www.mocr.army.cz/informacni-serv ... sta-59265/
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Checht. Kdyby armáda chtěla povolat IT odborníky bez kompenzace zaměstnavateli, se zlou by se potázala. Například mně by korporace mohla "převelet" do Izraele či USA jako "expata" a nikdo by nemohl říct ani "popel". Ony totiž firmy své vycepované lidi potřebují a nenechají si je jen tak vzít. A zvláště v globalizovaných oborech, jako je IT, kde je stejně půlka týmu ve Státech a půlka rozestrkaná různě po Evropě je stejně putna, kde se kdo fyzicky nachází. Plus se obor/produkt zatím vyvíjí, takže by tím armáda firmě způsobila dost husté ztráty. Tohle hoši nedomysleli...
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Možná jsem trochu ovlivněn, ale zrušení základní služby považuji za chybu. Namísto toho bych považoval za rozumné učinit základní službu smysluplnou - spojenou s dalším vzděláváním a tak podobně. Objem branců by samozřejmě nemusel být nijak vysoký a ani by nemusel být "vykupován" civilní službou (jpředpokládá se jistá míra dobrovolnosti), případně by nemusel trvat celý rok. Někde to takto pořád (i když stále hůř), funguje.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Jenže to by v prvé řadě musela existovat nějaká koncepce - jedině z té může potom GŠ počítat, kolik skutečně potřebuje lidí a kde. Pamatuji si, jak si tu ještě před rokem někdo stěžoval, že armáda vyrábí nové a nové absolventy, kteří pak vyšoupávají staré fachmany, protože míst je málo. A ejhle, najednou je míst až příliš a málo je lidí. A za rok to bude zase naopak a všichni ti nově získaní se potichu propustí - bez velkých šancí na začlenění, protože armáda prostě není jako žádná firma a "konverze" vojenských znalostí na civilní je problém i pro US. Army, kde se tomu věnují celá oddělení.
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

U nás to mají teroristé těžké. Máme i na nejhůře placených místech špičkové experty.

Zaměstnanec bezpečnostní agentury údajně balíček vytáhl, přestřihl některé z drátů a odnesl jej do nákladových prostor obchodního domu.

Následně přivolaný pyrotechnik se na místě zhrozil z toho, jak bylo s balíčkem zacházeno, protože skutečně šlo o výbušninu.

http://www.novinky.cz/krimi/243512-ochr ... rozil.html
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Upřímně, co bys udělal na jeho místě ty? Myslím že řada takových případů se ani na světlo nedostane.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“