Stalo se dnešního dne ...

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
visage
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 138
Registrován: 13/6/2011, 17:12

Příspěvek od visage »

Sem netušil že je to taková kráva :-)
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... touny.html
spitfire.v
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 149
Registrován: 10/12/2010, 17:01

Příspěvek od spitfire.v »

Vandas boys nemusím, ale tohle mi přijde trošičku přehnané. Jakou společenskou nebezpečnost představuje nošení čepice se symbolem DSSS? Právě takovéto kroky ženou lidi do náruče extremistů, ještě jsem neslyšel, že by někoho odstíhali za triko s che guevarou, nebo jiným komunistickým symbolem. Jestliže svým jednáním nikoho neohrožuji, či neomezuji a nebo k něčemu takovému zjevně nevyzívám, měl bych mít právo nosit co chci.
Obrázek
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Souhlasím. Pokud by se každé propagaci režimu nebo ideologie hlásající potlačení práv a svobod jednotlivce dostávalo podobné "pozornosti", pak bych to i bral. Takhle to jen přilívá oleje do ohně.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Příspěvek od CAT »

Ano, taky bych to bral z čisté vody... Bohužel to není v mých rukou...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

Ale čo mi majú politici zakazovať, aké handry ja budem nosiť ? Tí majú makať na tom aby boli prachy v rozpočte, aby fungovalo zdravotníctvo, školstvo... nie riešiť čo si má, respekt. nemá človek obliecť. Nech behá aj s vytetovaným hákovým krížom. Obmedzuje nikoho ? Ubližuje nikomu ? Niekoho uráža, ale koľko vecí mňa uráža a politici to majú v riti a v podstate aj ja. No to aby som sa začal báť, že ma zatknú za oblek od Huga.
spitfire.v
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 149
Registrován: 10/12/2010, 17:01

Příspěvek od spitfire.v »

„Nesouhlasím s vámi, co říkáte, ale navždy budu bránit, abyste to říkat mohl.“ — Voltaire
Bohužel, přijde mi, že demokracie dávno není co bývala. Ke kriminalizaci už zase stačí jen jiný názor :down:
Obrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4277
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od Alfik »

Obávám se že strany které jsou v současném parlamentu jsou společensky mnohem nebezpečnější.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Příspěvek od Alchymista »

Nie si sám - a nielen u vás.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Onder
vojín
vojín
Příspěvky: 17
Registrován: 24/2/2011, 13:17
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Onder »

Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

rabo píše: Nech behá aj s vytetovaným hákovým krížom. Obmedzuje nikoho ? Ubližuje nikomu ?
Tos trochu přepísk, ne? Jestliže si na sebe vědomě obleče nebo vytetuje něco co symbolizuje, nebo čím vyjadřuje sympatie k hnutí nebo ideologii potlačující lidská práva (atd.) v tomto případě nacismu, je to to samí, jako kdyby si oblékl uniformu ss a na potkání tvrdil že jde na židy. V každém demokratickém režimu musí být kompromis mezi svobodou jednoho a ochranou společnosti.

Reaguji na citovaný výrok, ne původní téma
Existují stovky různých, vzájemně nesouvisejících důvodů, proč se věci dějí nebo nedějí. Neporozumění může být tísnivé, stejně jako vědomí vlastní zodpovědnosti. Proto je lákavé svést všechny nepravosti na všemocné tajné organizace, které ovládají prakticky všechny prostředky komunikace a zbavují nás tak veškeré zodpovědnosti za naše omyly. Napsal Pavel Kasík
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

No vidíš, a já jsem znám svými protifašistickými (i protikomunistickými) postoji, ale uniformu SS bych si klidně z recese oblíknul (a že jsem to už udělal) a bavil jsem se reakcema lidí v okolí... :D
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Příspěvek od Trismegistos »

Stíhačka se zřítila při letecké show v Číně
Při letecké show na severu Číny v pátek havaroval bojový letoun. Stroj po dopadu skončil v plamenech, jeho pilot se stačil katapultovat, oznámila státní média.
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/2 ... l?ref=boxD
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

Tos trochu přepísk, ne? Jestliže si na sebe vědomě obleče nebo vytetuje něco co symbolizuje, nebo čím vyjadřuje sympatie k hnutí nebo ideologii potlačující lidská práva (atd.) v tomto případě nacismu, je to to samí, jako kdyby si oblékl uniformu ss a na potkání tvrdil že jde na židy. V každém demokratickém režimu musí být kompromis mezi svobodou jednoho a ochranou společnosti.
Ak bude behať s tým hakenkrížom na čele tak bude pre 99,9% ľudí idiot. Nič viac. Ale neškodný a určite nepatriaci za mreže, alebo politickou mocou perzekuovaný. Ak však povie, že ide lomiť židov tak už je tu úmysel, ale ťažko trestateľný, dokonca ťažšie ako to, že má na sebe blbé tričko. Ak však bude behať s puškou a vykrikovať , že ide zabíjať židov... normálne do chládku, alebo ústavná liečba.
Sranda je napríklad to, že so znakom SS behať nemôžem, ale spraviť si doma bohatú knižnicu o zbraniach, technike, ľuďoch, bojových úspech Nemeckej armády atď počas WWII a na ich základe získať sympatie k tomu režimu, smiem. To znamená, že trestáme čo ? Následok, nie príčinu.
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

Rabo nepochopil jsi co jsem tím myslel, to není urážka, jen an to koukáš z jiného úhlu nebo jsem to špatně vysvětlil. Komentoval jsem jen ten citovaný výrok. Myslel jsem to tak, že je takto jakoby označen za pro společnost potencionálně nebezpečného, tedy víc než ostatní. Přitom ale nezáleží na tom, že nějaký psychopatický genius může být daleko nebezpečnější než takový to nevzdělaný osel, protože ten psychopat je anonymní a neoznačený.

Tvůj druhý odstavec si ale zase odporuje s tvým příspěvkem prve, alespoň mi tot ak příjde. Rozčiloval jsi se že nad možností že by ti vláda měla zakazovat nosit oblečení s určitými značkami, ale že by ti projížděli knihovnu v tvém bytě už by ti nevadilo?

A třeba proti, dnes tak moderním, sympatiím k nacismu by měla bojovat společnost jako taková, třeba právě tím, že by ho zastavil někdo na ulici a dal mu na držku, nebo alespoň lekci dějepisu :) Překvapení, nemám rád nácky :D
Existují stovky různých, vzájemně nesouvisejících důvodů, proč se věci dějí nebo nedějí. Neporozumění může být tísnivé, stejně jako vědomí vlastní zodpovědnosti. Proto je lákavé svést všechny nepravosti na všemocné tajné organizace, které ovládají prakticky všechny prostředky komunikace a zbavují nás tak veškeré zodpovědnosti za naše omyly. Napsal Pavel Kasík
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Příspěvek od Trismegistos »

Americký president Barack Obama dnes prohlásil, že vyšle bojové jednotky do centrální Afriky, aby pomohly v boji pro jednotkám Ugandské božské armády odporu, která v oblastí stojí za řadou znásilnění, vražd a únosů.

http://www.google.com/hostednews/afp/ar ... a939e2.2f1

Předvolební boj v USA se dostává do obrátek
http://www.youtube.com/watch?v=XKfuS6gfxPY
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1878
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od El Diablo »

Vojenský újezd Boletice se zmenší, návštěvy se obejdou bez razítka
14. října 2011 18:01
Vojenský výcvikový prostor Boletice na Českokrumlovsku se zmenší o dvanáct procent. Ministr obrany Alexandr Vondra oznámil, že armáda opustí jižní část újezdu do tří let. Změna se dotkne zejména lidí z pěti osad, které se ocitnou mimo vojenský újezd. Budou muset buď založit obce, nebo se přidružit k některé z okolních.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/vojensky-ujezd-b ... -zpravy_pp
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Příspěvek od Trismegistos »

Zajímavé informace ohledně plánu Íránu na zabití Saudskoarabského velvyslance.
http://www.borderlandbeat.com/2011/10/m ... salim.html
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

Tvůj druhý odstavec si ale zase odporuje s tvým příspěvkem prve, alespoň mi tot ak příjde. Rozčiloval jsi se že nad možností že by ti vláda měla zakazovat nosit oblečení s určitými značkami, ale že by ti projížděli knihovnu v tvém bytě už by ti nevadilo?
Tým som len chcel poukázať na to aké je to totálne primitívne a do očí udierajúca hlúposť. Obliecť hákový kríž je zakázané, ale knižku pri ktorej bude onanovať aký bol Reich dokonalý kúpy ako nič. Ale pozor, som aj za zákaz dávania nejakých knižiek na index. Takto sa to nemá robiť. Bol by to precedens, ktorý sa dá v budúcnosti otočiť proti všetkému. Najprv na index fašizmus, komunizmus, potom, islám, potom kresťanstvo, potom demokraciu....
A třeba proti, dnes tak moderním, sympatiím k nacismu by měla bojovat společnost jako taková, třeba právě tím, že by ho zastavil někdo na ulici a dal mu na držku, nebo alespoň lekci dějepisu Překvapení, nemám rád nácky
A to je presne to o čom som písal v prvom príspevku. Politici nemajú zakazovať , ale zabezpečiť taký vzdelanostný, spoločenský a sociálny rozvoj, aby takéto extrémne prejavy a názory boli prirodzene drvivou väčšinou spoločnosti zavrhované a ignorované. Ale to je ideál. V skutočnosti politici robia svoju prácu tak zle, že práve takéto skupiny získavajú prívržencov a simpatizantov.
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Příspěvek od Trismegistos »

Při leteckém útoku na pozici islámských radikálů v jižním Jemenu zahynul šéf mediální sekce místní odnože al-Káidy. Kromě něho zemřelo během náletu 23 lidí. Al-Káida pak v odvetě vyhodila do vzduchu plynovod. Útok na radikály provedlo dle zdroje z ministerstva obrany americké bezpilotní letadlo.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/pri-leteckem-nal ... anicni_ipl
Kutuzov
praporčík
praporčík
Příspěvky: 351
Registrován: 16/11/2006, 17:37
Bydliště: Olomoucký kraj

Byl jsem pěkný idiot, když jsem v devadesátých

Příspěvek od Kutuzov »

letech souhlasil s tím, že se naše malé zastaralé banky staly dceřínými pobočkami "velkých a věhlasných zahraničních bank ..."

http://www.outsidermedia.cz/Zemetreseni ... alo-1.aspx

Dnes bych si za to nejradši nafackoval ...
Lidstvo dává veškerou svoji moudrost do knih a proto samo zůstává blbé.
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“