Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dominik
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 18/8/2011, 13:27

Příspěvek od Dominik »

Tedy , ten Eurofighter mne docela příjemně překvapil . Hlavním překvapením byl barevný pilot a rakety a u mně byly nohy dobře přilepeny . Myslím , že je to jeden z těch podařenějších modelů , ačkoliv se mi párkrát překlopil dozadu a taky jsem musel odstranit tu součástku podstavce . Ale jinak dobrý model .
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Příspěvek od Vlasta »

Podvozek jsem opravil už včera :) mě naštěstí nepadá na zadek
Uživatelský avatar
Nalivaj
desátník
desátník
Příspěvky: 55
Registrován: 11/8/2009, 17:34
Bydliště: Praha

Příspěvek od Nalivaj »

kauza modely v levných knihách: na Národní třídě v Praze mají Bf 109 a Mig 3.
[Patton George Smith]
Cílem války není padnout za svou vlast, ale donutit ty parchanty na druhý straně, aby padli za svou...
Uživatelský avatar
šedý_vlk
rotný
rotný
Příspěvky: 91
Registrován: 29/3/2011, 21:54
Bydliště: jih jižní moravy

Příspěvek od šedý_vlk »

Nalivaj píše:kauza modely v levných knihách: na Národní třídě v Praze mají Bf 109 a Mig 3.
Hlásím Levné knihy, Brno Masarykova: Bf-109G, Mig-3 a Il-10.
Optimista - to je nedostatečně informovaný pesimista
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 527
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Příspěvek od zved »

šedý_vlk píše: Hlásím Levné knihy, Brno Masarykova: Bf-109G, Mig-3 a Il-10.
Jojo, taky jsem se to chystal napsat. Odmítli mně to poslat na vybranou prodejnu. Protože jsem teď v Brně byl, zkusil jsem se do prodejny na konci Masarykovy jen tak podívat. A měli. Myslím, že budou všude (asi toho mají dost).

Docela by mě zajímalo, pro koho to ti Číňani vyrábějí - co je to za spol.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 527
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Příspěvek od zved »

p3tris píše:Dneska jsem viděl v Levných knihách tři letadla od firmy Altaya a to Messerschmitt Bf109G-10 (AY03), MiG-3 (AY09) - stejný jako kdysi vyšel už jednou v trafikách - a Il-10 (AY-39).
Mimochodem, neznáte někdo více údajů k těmto konkrétním strojům? Hledal jsem zatím jen info o IL 2. Ta verze s bleskem je poměrně známá (snad jsem kdysi viděl i něco v čas. ABC). Ale nikde jsem např. nenašel verzi se 4 kulometama v křídlech (navíc s tak dlouhými hlavněmi). Myslím, že soudruzi v Číně udělali někde chybu. I ten sloupek antény je blbě - má být více v zadu.

Z dálky ty modely vypadají obstojně, ale zblízka,... (zlatý "Amercom").
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

zved píše:Jojo, taky jsem se to chystal napsat. Odmítli mně to poslat na vybranou prodejnu. Protože jsem teď v Brně byl, zkusil jsem se do prodejny na konci Masarykovy jen tak podívat. A měli. Myslím, že budou všude (asi toho mají dost). Docela by mě zajímalo, pro koho to ti Číňani vyrábějí - co je to za spol.

Už jsem to zde uváděl, modely byly vyráběny pro vydavatelství DeAgostini, zde je komplet kolekce : http://www.kolekcjasamoloty.pl/
(uvedené modely)
3. MESSERSCHMITT BF 109 G-10
10. MIKOYAN GUREVITCH MIG-3
37. Iljuszyn Ił-10
Pravděpodobně se jedná o přebytky, které se někdo snaží prodat u nás.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1383
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

zved píše:Docela by mě zajímalo, pro koho to ti Číňani vyrábějí - co je to za spol.
A já znovu poněkolikáté doplním, že stejně tak jako pro DeAgostini jsou tyhle modely prodávány i pod značkami Altaya nebo IXO. Mimochodem, modely od IXO (i tento konkrétní) se po českých i-shopech prodávají kolem 600,- Kč.
zved píše:Mimochodem, neznáte někdo více údajů k těmto konkrétním strojům? Hledal jsem zatím jen info o IL 2. Ta verze s bleskem je poměrně známá (snad jsem kdysi viděl i něco v čas. ABC). Ale nikde jsem např. nenašel verzi se 4 kulometama v křídlech (navíc s tak dlouhými hlavněmi). Myslím, že soudruzi v Číně udělali někde chybu. I ten sloupek antény je blbě - má být více v zadu.
Ale kdepak, sloupek antény i kanony jsou správně. Jen ty jsi se přehlídnul. Nejedná se totiž o Il-2m3, ale o Il-10, nebo chceš-li, o Avii B-33. Tento konkrétní stroj létal u patnáctého gardového pluku bitevníků na výchotní frontě na jaře 1945, pilot Vladimír Avramovič Aleksenko.

Tento konkrétní MiG-3 patřil v roce 1942 k dvanácté IAP přiřazené k protivzdušné obraně Moskvy.

A nakonec Bf-109G-10 patří k letce Luftwaffe IV/JG-4 dislokované v roce 1944 v Německu ve Finsterwalde, pilot Franz Wienhusen.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 527
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Příspěvek od zved »

Díky za odpovědi. To už mi plně stačí k tomu, abych si případně našel více informací na internetu.

Ono někdy není úplně triviální najít na netu relevantní odpovědi. Když jsem zadal do googlu IL 2, tak vypadlo všechno možné, jen ne pořádná stránka s výkresy, nebo nějakým úplnějším popisem všech (nebo alespoň hodně) verzí (to samé s fotkama),...
Uživatelský avatar
bary
svobodník
svobodník
Příspěvky: 28
Registrován: 8/10/2011, 08:59
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od bary »

Nalivaj píše:kauza modely v levných knihách: na Národní třídě v Praze mají Bf 109 a Mig 3.
LK Praha 22.10.
Národní třída - vyprodáno
Spálená - 1x Mig 3 - nyní již 0 :-)
Anděl - 5x Mig 3
Šestka - nic
Uživatelský avatar
bary
svobodník
svobodník
Příspěvky: 28
Registrován: 8/10/2011, 08:59
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od bary »

Nebylo by špatné kdyby do trafik dorazila tato série:

http://www.altaya.es/coleccionable/avio ... ccion.html

Kvalita asi nebude zrovna špičková, ale takový Mig-31, Gripen, anebo jinde avízované Mig 23, Su-25, F117...
Uživatelský avatar
Dominik
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 18/8/2011, 13:27

Příspěvek od Dominik »

Díval jsem se na tu stránku , a ty modely vypadají lépe než ty od Amercomu (např.F-14)
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1383
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

To vypadají, a navíc jsou v měřítku 1:72. Zrovna ta F-14 je potom už docela pěkně velká mrška.

Mimochodem, na Flyingmule jsou deocela pěkné fotky tý Il-10 a Bf-109:
http://www.flyingmule.com/products/IX-DDIJ026
http://www.flyingmule.com/products/IX-PIXJ013
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Příspěvek od Vlasta »

tomcata 1/72 mám doma. je to obr letadlo :) já už dumám kam dám těch posledních pár modelů co si koupím, jak začnou chodit bombardéry a vrtulníky tak mě asi manželka vystěhuje :D
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1383
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Vlasta píše:tomcata 1/72 mám doma. je to obr letadlo :) já už dumám kam dám těch posledních pár modelů co si koupím, jak začnou chodit bombardéry a vrtulníky tak mě asi manželka vystěhuje :D
Máme stejný problém :D. Bydlím v 1+1 a už takhle mám v obýváku celou jednu stěnu okupovanou mojima "modýlkama". Na bombardéry nejspíše rezignuju, ale vrtulníky mi manželka se slovy "a proč bys sis to jako neměl kupovat, když tě to tak zajímá" sama do budoucna téměř nařídila kupovat :eek:. Prach na tom stejně utírám já :D.

Typhoon přišel k nám do města jen jeden a to ještě s hodně poškozenou kabinou od výparů, takže jsem musel přes týden počkat, až mi "můj" trafikant sežene nepoškozený. A musím uznat, že je to opravdu celkem povedený modýlek, s pěknýma detailama. Jen mě překvapilo, že když jsem ho vybalil, byl celý od nějakého oleje. Nic, co by nevyřešil hadřík, ale je mi záhadou, kde se tam vzal.

Na stránkách Amercomu už je Morane-Saulnier MS.406 a jako bonus přidávám amercomácký Mi-24 v českých barvách. Na toho se opravdu moc těším.
ObrázekObrázek
Naposledy upravil(a) p3tris dne 27/4/2012, 07:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Tak si to vemte do práce, ne? Mně pár modelů (teď doslova) stojí na vrchní poličce "cubiclu" jako dekorace a možná sem přenesu i ty starší. S tou cenou se jako dekorace hodí a nebyla by tak strašná škoda, kdyby je někdo zcizil :)
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 527
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Příspěvek od zved »

cover72 - máš asi výjimečně vstřícného zaměstnavatele :):)

Ad "olej". Olej se bohužel běžně vyskytuje u různých modelů. Např. byl i na kouscích v Levných knihách (jak se tu nedávno probíraly). Občas se objevuje u šroubů a kolem pásů i u modelů od Amercomu - u modelů bojových vozidel. Myslím, že to tam mají kvůli "snadnější manipulaci" a " ochraně". Tj. aby model šel lépe vyndat, případně aby se neodřel o krabici při přepravě. Je to ale pěknej humáč - člověk to musí odmašťovat (zvlášť v případě, že by to chtěl přetřít,...).
Uživatelský avatar
Dominik
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 18/8/2011, 13:27

Příspěvek od Dominik »

Oba dva modely (tj. MS.406 i Mi 24) vypadají celkem povedeně a Mi 24 je asi jediný bojový vrtulník , který (alespoň podle mne) vypadá ,,esteticky" .
mosquito
Příspěvky: 6
Registrován: 26/10/2011, 16:45

P 38 v LK

Příspěvek od mosquito »

bary píše:
Nalivaj píše:kauza modely v levných knihách: na Národní třídě v Praze mají Bf 109 a Mig 3.
LK Praha 22.10.
Národní třída - vyprodáno
Spálená - 1x Mig 3 - nyní již 0 :-)
Anděl - 5x Mig 3
Šestka - nic
Zdravím pánové

k tématu zdá se mi, že jste v LK propásli ještě jeden model (tedy čtvrtý) - a to P 38 Lightning. Viděl jsem ho v Praze ve Spálené a na IP Pavlova
Jde o AY60 viz odkaz

http://www.jumbliesmodels.com/model-avi ... model-p750
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 527
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: P 38 v LK

Příspěvek od zved »

mosquito píše:Zdravím pánové

k tématu zdá se mi, že jste v LK propásli ještě jeden model (tedy čtvrtý) - a to P 38 Lightning. Viděl jsem ho v Praze ve Spálené a na IP Pavlova
Jde o AY60 viz odkaz
No, toho bych docela rád. Možná se v LK bude časem objevovat více modelů. Asi všech nebude stejné množství, takže to bude o štěstí,...

Šedý vlku, kdybys něco objevil zase v Brně, tak prosím podej hlášení :)
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“