Ještě před 28. červencem 1914 byl povolán ke 4. pěšímu pluku a bojoval s ním v Srbsku, Černé hory, Albánii. V roce 1916 chvíli bojoval na Italském území. Poté se dostane do Rumunska. V Rumunsku, kdesi u Odobesti byl zajat.
20. července 1917 je zařazen do důstojnického kurzu v Borispolu a je mu udělena hodnost štábního kapitána. Jako důstojník je přidělen k 6. Hanáckému střeleckému pluku Ruských legií.
V bitvě u Bachmače 9 března 1918 jeho jednotka umožní evakuaci ustupujících legionářů. V roce 1919 přebírá velení druhé Střelecké divize. 2. Střelecká divize kryje transporty do Vladivostoku před útoky rudoarmějců. V dubnu 1920 se vrací do vlasti s 6. střeleckým plukem na lodi President Grant, do ČSR se dostane 20. června 1920.
V červenci 1920 se stal velitelem 6. pěší divize, která sídlila v Brně. V té době měl hodnost plukovníka. V roce 1923 byl povýšen na brigádního generála. V roce 1925 se stal velitelem 4. divize, která sídlila v Hradci Králové.V lednu 1927 se oženil s Marií Luxovou. V květnu 1928 byl povýšen na divizního generála. V prosinci 1932 je jmenován Zemským vojenským velitelem v Košicích. Jakmile se dostal Hitler k moci a začal porušovat vše co se dalo, tak byl Krejčí v prosinci 1933 jmenován náčelníkem generálního štábu branné moci. V roce 1934 je jmenován ve svých 44 letech jako armádní generál. Krejčí se zasloužil o modernizaci naší armády a také o penzionování zasloužilých důstojníků. Po vzniku ŘOP(Ředitelství opevňovacích prací) byl jmenován do funkce předsedy Rady pro opevňovaní.
Krejčí prosadil zvýšení početního stavu od 1.3.1938 až do září 1938, prosadil také povolávání záložníků na cvičení. Hned jakmile rozvědka zjistila, že Němci soustřeďují svoje síly na naší hranici byl vyhlášen kryt hranic. V červenci 1938 vstoupil v platnost nový mobilizační plán VII, který již předpokládá v západních Čechách jen mobilizaci a po soustředěném útoku Wehrmachtu ústup na Českomoravskou vrchovinu. Na začátku září 1938 adresoval politikům memorandum, kde varoval před ústupky. Od 13.9 1938 vyhlásila vláda stanné právo v pohraničí.
Chtěl aby již byla vyhlášena mobilizace prezident Eduard Beneš však odmítl. Až 22. Září 1938 byl vyhlášený plný kryt hranice.23.9.1938 byla vyhlášená rozhlasem mobilizace Čs. armády. Ten den byl Krejčí jmenován hlavním velitelem branné moci. 26. Byla Čs. armáda připravena k obrně své vlasti. Ráno 30. 9. 1938 byl Krejčí povolán do Prahy k projednání mnichovské dohody. Společně s generály: Lužou, Vojcechovským, Prchalou obhajují nutnost a hlavně schopnost a ochotu armády se bránit proti vetřelci. Dr. Beneš píše ve svých pamětech, cituji:
"Byl to rozhovor velice pohnutý. Viděl jsem slzy v očích některých generálů a slyšel jsem z jejich úst slova prosby, výstrahy i hrozby. Nepřešli nikde stanovenou mez ve svém postoji generálů k vrchnímu veliteli; ale byly to prosby i výstrahy důrazné".
Bohužel nabyl přesvědčení že nemá šanci a souhlasil s demobilizací. 1. Března byl odvolán z funkce náčelníka Hlavního štábu. Po vypuknutí války se musel přestěhovat do Jablonného nad Orlicí. 2x se pokusil opustit naší republiku- neúspěšně. 14.10. 1941 byl zatčen gestapem a vyslýchán. Poté se dostal do koncentračního tábora Terezín, v červenci 1942 byl nečekaně propuštěn. I když byl sledován, tak finančně podporoval odbojovou skupinu vedenou Jaroslavem Kvapilem.
Po skončení války se chtěl vrátit do armády. Byl přijat až na začátku roku 1947, ale 1. února byl penzionován. Po roce 1948 byl znovu přijat, ale v červenci 1951 byl degradován na vojína. V roce 1953 mu byla odebrána penze. Začal pracovat jako dělník ve znárodněné továrně na knoflíky v Jablonném nad Orlicí. V roce 1969 mu byl vyměřen částečný důchod. Umírá jako vojín v roce 1972. 9. února
Je pohřben v Tuřanech. V roce 1990 byl posmrtně navrácena hodnost armádního generála. V roce 1997 byl oceněn za zásluhy pro odboj. Byl také navržen na Řád Bílého lva, bohužel komise jeho ocenění zavrhla.
Další získaná ocenění:
- velkokříž Řádu rumunské hvězdy,
- velkokřížem Řádu rumunské hvězdy,
- 1. stupněm Řádu jugoslávské koruny, velkokřížem Řádu Jiřího I.,
- 1. stupněm čínského Řádu rýžového klasu,
- velkodůstojnickým křížem francouzského Řádu čestné legie,
- komturským křížem Řádu italské koruny.
- Řádem sokola s meči a jako jeden z mála
- Medailí Jana Žižky z Trocnova.

