Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Kolekce "Helikoptéry světa"

Příspěvek od p3tris »


Obrázek

Kolekce "Helikoptéry světa"

Obrázek

Dne 28. prosince 2011 vyšel časopis číslo 5 s modelem helikoptéry Sikorsky UH-34D Choctaw / Sud Est HSS-1 Seabat

Zdroj: nakladatelství AMERCOM S.A., positivo.pl[/align]
Naposledy upravil(a) p3tris dne 9/1/2012, 19:39, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
šedý_vlk
rotný
rotný
Příspěvky: 91
Registrován: 29/3/2011, 21:54
Bydliště: jih jižní moravy

Příspěvek od šedý_vlk »

Moje tipy:

11. Boeing B-29 Superfortress
12. Rockwell B-1 Lancer
13. Douglas C-47 Dakota
14. Avia B-71 (Tupolev SB-2)
15. Gotha G.V
16. Convair B-58 Hustler
17. English Electric Canberra (B-57)
18. Petljakov Pe-2FT
19. Bloch MB-200
20. Tupolev Tu-22

a co by nebylo marný:
Convair B-36J 1:1 :shock:
Optimista - to je nedostatečně informovaný pesimista
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Tomcate moc pěkné fotky,díky.Pěkná skřínka,no na tu už se pěkně kouká.Mám podobnou a trávím u ní mnoho chvil :-).
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

velitel píše:Dobrá, dobrá. Večer jedu do skladu, tak se mrknu a případně nafotím a hodím to sem.
Včera jsem na to samozřejmě zapomněl, takže až dneska. Mám už skutečně jen pouštního Mezka. Fotku přikládám -

Obrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

velitel píše:Včera jsem na to samozřejmě zapomněl, takže až dneska. Mám už skutečně jen pouštního Mezka. Fotku přikládám
Tenhle mi někde i s tropickým Éčkem lítá v balíčku po světě. Chybět mi bude asi ten z Tuniska 1943. Přesto ale díky za snahu.

> Tomy: Tak co, uděláš z toho oficiální tipovačku, když se přidal Šedý vlk? 30.12. se dozvíme další vrtulník (podle všeho to bude Wessex) a asi 18.1. bombardér po Helifaxu, tak je na novoroční tipování času dost. Tak tu mojí vrtulníkovou tipovačku jen o číslo posuneš :wink:
Uživatelský avatar
Dominik
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 18/8/2011, 13:27

Příspěvek od Dominik »

,,a co by nebylo marný:
Convair B-36J 1:1" .
Jak jsem nad tím tak přemýšlel , tak marný by také nebyl Heinkel He 177 ,,Greif" . Tipuji ho na 21. číslo .
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
svobodník
svobodník
Příspěvky: 33
Registrován: 28/11/2010, 12:38

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Tak nějak tušám, že Peacemaker v 1:1 nebude :D
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Po pěti letech schánění jsem to trefil na Ebay.Dal se sehnat dříve,ale za moc velkou cenu.Myslím,že krize hoří po celém světě a nyní se dají sehnat fakt cenné kusy.Nevíte jaké orgány se dají ještě darovat?Ledvinu mam bohužel poslední :-) a zubů nedostatek,
Tohle je dvanáctiletý Corsair od King and country 1:30.
Doporučuji pokliknout na zvětšení.
Obrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Je sice dost zaprasenej, ale konečně to vypadá jako model :) To je kov? Jak je to těžké? :)
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Škoda tý kabiny, tohle by si zasklení zasloužilo. Ty co jsi sem dával nedávno (Typhoon a Bf-109) měli normální kopkit, ale Teta Jů už měla taky okénka jen šedě natřený :(

Obrázek Obrázek Obrázek

> Hans: Tobě bych doporučoval od King And Country speciálně tuhle pochroumanou krásku:

Obrázek
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Ted jsem to hodil na váhu a bez výzbroje :) 1,5 kg. To letadlo je trochu jako já na fotce nic moc,ale v reálu nádhera :D.
Je to z polyresinu jak uvádí firma.Ta váha se ale u stejného modelu liší.
Mám dva Tygry,stejný model,který vydávali asi tři roky.Hned po uvedení na trh jsem si koupil jednoho váha 2,2kg a když šel model do výprodeje,neodolal jsem a koupil mu brášku.Ten váží jen 1,4kg. Takže asi jak se kuchař vyspinká
:)
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od velitel »

Copak váha, ale ty rozměry. Tohle ještě jde, ale Ju-52 je "kráva" velká v těch 1:30. Já mám skladem Ju-52 v 1:48 a jen tak někam se to nevejde. A co teprve třicetina.
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Ten Typhoon a Bf109 jsou nově dělané modely.Sice stejná série,ale je mezi nimi 12let rozdílu takže nějaké to vylepšení tam je.U tý Tety, tedy průhledný okénka na boku mohly udělat stejně jako to má kokpit,fakt škoda. Ta je tedy z jiné série ze dřeva a letošní. Vše 1:30.
Petris,pokud budeš moci nasekej nějaké fotky z muzeí Speyer a Sinsheim.Opravdu se rád podívám.
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od velitel »

Zatím se podívej tady:
http://www.technik-museum.de/
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

To už je Veliteli fakt na garáž :D a myslím,že pokud bych si to zavěsil ke stropu tak mě přítelkyně u které pobývám zavěsí hned vedle. Ted mě napadá,že by to šlo,na mě už tam místo vlastně nebude :mrgreen:
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od velitel »

Hm, ale není to ještě tak hrozné. Letos v lednu si ode mě jeden koupil model Hindenburga v 1:150, což je nějakých 150 cm a pověsil si ho doma do haly. Jeho drahé polovičce jsem se hluboce uklonil a prohlásil ji za světici. Nesla to vcelku dobře.
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Tak to je fakt KOLOS.Dík za stránky Veliteli, ten Fuhrerwagen je celkem masivní autíko.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Tak přišly bratrovi první tři vrtulníky z předplatného... a dva z nich bude reklamovat :( . Mi-24 měla servanou kabinu (i když to by asi šlo při dobrý vůli opravit), ale K-50 byla orvaná jak kdyby jí někdo přejel sekačkou na trávu - rotor, podvozek, rakety, anténa... člověk sice předplatným ušetří ročně přes 700,-, ale snad se nebude muset opravdu každý druhý měnit.
Jinak nic proti Francouzům, ale Choctaw (mimochodem tím pádem to není Choctaw, ale stejně jako Wessex, licenční Sud Est HSS-1 Seabat) mohl mít i atraktivnější kamufláž. Nejradši bych byl za olivovou klasiku Army nebo Marines, popřípadě šedou pobřežní stráž. A k zahození by nebyla ani v barvách SSSR. Jsem zvědavý na Wessex - mimochodem, taky vám přijde zvláštní vydávat dva téměř stejné vrtulníky chvilku po sobě?
S Airfixovskými "Legends Of The Skies" ve mě zase po dlouhý době chytla sběratelská vášeň a pokusím se jich shromáždit všech 24. Už to skoro mám, chybí mi 3 kusy, tak kdyby je někdo někde viděl, dejte vědět. Jsou to tyhle, díky:
Supermarine Spitfire Mk.V RAF 303 Sqn 1942
Supermarine Spitfire Mk.V/Tropical RAF 224th Wing Commander 1943
Hawker Hurricane Mk.II 87 Sqn 1942
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Příspěvek od zved »

p3tris píše:Tak přišly bratrovi první tři vrtulníky z předplatného... a dva z nich bude reklamovat :( . Mi-24 měla servanou kabinu (i když to by asi šlo při dobrý vůli opravit), ale K-50 byla orvaná jak kdyby jí někdo přejel sekačkou na trávu - rotor, podvozek, rakety, anténa...
Předplatné neee. V tom jsem měl jasno velmi brzy. Ty problémy s reklamačkama za to nestojí. Navíc jsem dokázal zkrotit své vášně (alespoň trochu) a zdaleka neberu vše (ani z WWII). A vrtulníky mně budou stačit asi jen 4. Sběratelství jsou tak trochu zhoubné vášně :)
Uživatelský avatar
Dominik
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 18/8/2011, 13:27

Příspěvek od Dominik »

Pánové , ,,Létající pevnosti" u nás začnou vycházet 16.1.2012 .
Co se týče předplatného , souhlasím se zvedem . Je lepší si model vybrat v trafice , protože reklamace za to opravdu nestojí .
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“