Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Příspěvek od Vlasta »

kdepak jsi to zjistil??? máš info v jakém pořadí??? manželka mě asi zabije :-D
Uživatelský avatar
šedý_vlk
rotný
rotný
Příspěvky: 91
Registrován: 29/3/2011, 21:54
Bydliště: jih jižní moravy

Příspěvek od šedý_vlk »

Vlasta píše:kdepak jsi to zjistil??? máš info v jakém pořadí??? manželka mě asi zabije :-D

Tak to už bude i u nás na dívčí válku... :(
Optimista - to je nedostatečně informovaný pesimista
Uživatelský avatar
Dominik
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 18/8/2011, 13:27

Příspěvek od Dominik »

Vlasta píše:kdepak jsi to zjistil??? máš info v jakém pořadí??? manželka mě asi zabije :-D
No , napsal jsem firmě , která tyto časopisy distribuuje (Mediaprint a Kapa). Pořadí bude u těch prvních dílů asi stejné , jako v Polsku .
Jinak ve firemním katalogu výše zmíněné firmy píšou , že 1. díl by měl stát 49 Kč a asi od 3. čísla 149 Kč . Ale tu cenu berte jen jako orientační , protože všechno se může změnit (a nechtěl bych zde rozšiřovat ,možná, nepravdivé informace) .
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1383
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Dominik píše:No , napsal jsem firmě , která tyto časopisy distribuuje (Mediaprint a Kapa). Pořadí bude u těch prvních dílů asi stejné , jako v Polsku .
Jinak ve firemním katalogu výše zmíněné firmy píšou , že 1. díl by měl stát 49 Kč a asi od 3. čísla 149 Kč . Ale tu cenu berte jen jako orientační , protože všechno se může změnit (a nechtěl bych zde rozšiřovat ,možná, nepravdivé informace) .
K tomu, co teď píšu nemám žádný důkazy a je to čistá spekulace. Ale pochybuju, že bude pořadí stejný jako v Polsku (u žádný série nebylo). Prvním modelem budou chtít kupce navnadit, což určitě u nás zvládne lépe B-17 než Los. Tu si určitě za 50,- koupí plno lidí. Druhý model bude stát podle katalogu 149,-, což bych viděl taky na něco menšího, třeba Ju-88. A předpokládám, že stejně jako u vrtulníků, ve třetím čísle s cenou ještě přitlačí, což vykompenzujou velikostí B-52. Takhle bych aspoň distribuci řešil já.
Mimochodem, někdo tady psal, že by si přál PBY Catalina. Ta v Polsku jako 11. číslo vychází, takže si do své vlastní malé soutěže s Šedým vlkem připisuju 1 bod :)
Uživatelský avatar
Dominik
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 18/8/2011, 13:27

Příspěvek od Dominik »

p3tris - tvá úvaha je dobrá , ale 1. číslo bylo u nás (skoro) vždycky stejné jako v Polsku (např. ,,Vojenská letadla , Vrtulníky světa") , navíc - ,,Los" je malý model a pokud nebude v 1. čísle a s cenou ještě přitlačí , tak to číslo časopisu , ve kterém pak Los bude , si nekoupí takřka nikdo . Kdežto kdyby byl v 1. čísle Los a nějaký čtenář by si ho za ,,rozumnou cenu" koupil a pak by si ve výčtu letounů , které v kolekci budou , přečetl
,,B-17" , tak si myslím , že by daný člověk počkal , o což by právě šlo vydavatelům . Ale je to pouze má úvaha , na kterou nemám důkazy a je to čistá spekulace . :D
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1383
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Thunderbolt je sice "déčko", ale verze D-22-RE, takže s hrbem místo kapkou. Škoda, jak u Mustanga, tak u Thunda je kapka ladnější. Při rychlým shlídnutí jsem nenarazil na žádný velký nedostatky, jinak standartní kvalita Amercomu. Hlavně je třeba zkontrolovat "trčící" části (hlavně, podvozek, antény) a mezery mezi jednotlivýma dílama.
Uživatelský avatar
Dominik
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 18/8/2011, 13:27

Příspěvek od Dominik »

Ještě informace do ,,Létajících pevností" : 1. číslo bude Junkers Ju 88
a informace o kolekci se mají objevit na stránkách Amercomu už zítra (tedy 7.1.) .
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Příspěvek od Vlasta »

tak P47 je doma. velmi slušný model.

no na ty bombardéry se těším :) ale klasika...zase kupuju jenom něco
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Obrázek

Kolekce"Vojenská letadla"

Obrázek

Dne 6. ledna 2012 vyšel časopis číslo 44. s modelem letounu P-47D-22

(obrázky se nemusí shodovat s modelem, od čísla 32 asi ano)
Zdroj (text a foto): nakladatelství AMERCOM S.A., Pete´s Colletibles, Hobby Master, Gragon, Vojenské modely, raidentech.com, corgi.co.com, positivo.pl.
Naposledy upravil(a) TonyHazard dne 23/1/2012, 13:19, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Dominik
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 18/8/2011, 13:27

Příspěvek od Dominik »

P-47 je doma a není to zase tak dobrý model , jak jsem si původně myslel , že bude . Na mém Thunderboltu se objevily následující chyby : výškovky jsou ohnuty směrem nahoru , levá podvozková noha je pokřivená , pilot ,,sedí" tváří na úrovni palubní desky (což mně u Amercomu ani tak nepřekvapuje) . Na druhou stranu mne příjemně překvapily správně nalepené přídavné nádrže . Nevím , jak Vás , ale mně ,,Bolt" trochu zklamal.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1383
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Pilot bude problém u všech kousků. Není vidět ani na oficiální fotce. Já měl trochu větší mezeru na jedné straně mezi polovinami křídla a v přechodu křídlo - trup.
Prosím, kdyby někdo viděl v trafikách další vrtulník a já to sem ještě nedal, pošlete mi SZ. Na webovkách Ameronu uvádějí, že je v prodeji od pátku, ale já ho nikde neviděl.
Uživatelský avatar
Dominik
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 18/8/2011, 13:27

Příspěvek od Dominik »

Já ty mezery tak velké nemám , jenže zase ,,na oplátku" mám ty výškovky ... :(
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Příspěvek od Vlasta »

pilota jsem zespodu nakopnul aby viděl ven :) natřel podvozkové šachty na zeleno

jinak nebylo nutné s tím nic dělat, na to že to byl model co tam na mě zbyl, tak supr
Uživatelský avatar
hornet
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 269
Registrován: 16/6/2006, 10:57
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od hornet »

Výškovky jdou opatrným tlakem srovnat do požadované polohy. Pilota mám tak zapadlého, že vlastně ani není vidět, což je možná vůbec nejlepší. Mimochodem, Vlasto, kudy jsi pilota "nakopnul"?
Ostatní popisované závady u mého modelu nejsou nijak výrazné, zřejmě je to kus od kusu.
Potěšilo mě, jak snadno šel odstranit nesmyslný výstupek pro stojánek na spodní straně trupu - opět opatrným vyvikláním. Dokonce ani není potřeba domalovat stříbrnou a invazní pruhy - pod výstupkem je vše jak má být. No, a když jsem byl v tom, tak jsem to samé provedl bez větších problémů u Mustanga. Ještě zbývá stejným způsobem upravit Warhawka a Jaka-3, ale ty se na poprvé tak snadno nedaly.
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Příspěvek od Vlasta »

rozdělal jsem to. lehce sundat tam to oné co má pod trupem a vyšroubovat šroubky. pak jsem ho jenom přilepil výš aby prostě viděl. navíc se mi nedočila vrtule, tak jsem ji taky lehce poladil
Uživatelský avatar
hornet
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 269
Registrován: 16/6/2006, 10:57
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od hornet »

No jo, to by mělo jít, ale do toho se mi pouštět nechce. :wink:
Souhlasím s tím, že model je jinak moc pěkný, podle mého názoru v dané kolekci jeden z nejpovedenějších.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 527
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Příspěvek od zved »

Jedna chybka na P 47D - dost špatně odstranitelná. Podvozkové nohy jsou přilepeny k opačným krytům kol. Ta "špice", kterou tvoří jakési tlumiče (nebo co to je) má mířit dopředu a ne dozadu. Opravuji - nejsou nalepené, je to jeden celek. Prostě paskvil od počátku.

Tak jsem z toho udělal nakonec něco jako poloviční model "Corgi Warbirds" :) Nechtělo se mi řešit zatím akorát zadní zatahovatelné kolečko (takže je jako zaseklé :) ).

http://www.courtesyaircraft.com/Current ... 0Specs.htm
Naposledy upravil(a) zved dne 9/1/2012, 20:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1383
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Kolekce "Helikoptéry světa"

Příspěvek od p3tris »


Obrázek

Kolekce "Helikoptéry světa"

Obrázek

Dne 9. ledna 2012 vyšel časopis číslo 6 s modelem helikoptéry Westland WS-61 Sea King HC.4

Zdroj: nakladatelství AMERCOM S.A., positivo.pl[/align]
Naposledy upravil(a) p3tris dne 23/1/2012, 12:59, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Dominik
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 18/8/2011, 13:27

Příspěvek od Dominik »

Na stránkách Amercomu se objevilo avízo na bombardéry .
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1383
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Dominik píše:Na stránkách Amercomu se objevilo avízo na bombardéry .
Přesně tak, zrovna jsem to sem chtěl hodit. Jako první číslo vychází 16. ledna Ju-88, jako druhé pak B-17.
1 Obrázek 2 Obrázek

> Dominik: Tak jsem to docela trefil, ne? :wink:
zved píše:Jedna chybka na P 47D - dost špatně odstranitelná. Podvozkové nohy jsou přilepeny k opačným krytům kol. Ta "špice", kterou tvoří jakési tlumiče (nebo co to je) má mířit dopředu a ne dozadu. Opravuji - nejsou nalepené, je to jeden celek. Prostě paskvil od počátku.
Ty "špice" jsou tlumiče torzních kmitů, taky nazývané "protistřihové nůžky". Tady pomůže jen skalpel a vyrobit nové z plastových tyčinek.
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“