Od vzniku plavidel schopných přepravovat vojenské jednotky, byly tyto používány k výsadkovým operacím. Odlišovaly se velikostí a úrovní technické vyspělosti. Už v době první světové války byly používány speciální plavidla, které umožnily vysadit na břeh koně a vojáky s výzbrojí. Ale profil dna a charakter pobřeží ovlivňoval tento způsob provedení, proto se hledaly nové prostředky, které by spojoval pohyb po vodě, tak po souši. Tento typ vozidel se však objevil až za druhé světové války a jejich koncepce se vylepšuje do dnešní doby.
Ke konci 1. světové války se ve Velké Británii pokoušeli sestrojit obojživelné vozidlo. Konstruktéři vycházeli z tanku Medium Mark D, který byl posledním britským tankovým projektem jmenovaného konfliktu. Projekt by l zahájen v říjnu 1918 a do konce války byl sestaven pouze model stroje. Protože ukončení války zastavilo veškerou produkci tanků, byl v roce 1920 projekt dotažen pouze do prototypu určeného pro testy. Tento stroj byl pravděpodobně také použit k experimentům s obojživelnými vozidly, ale pro mechanické problémy byl projekt následně zastaven.
Ve Spojených státech se konstruktéru J.Walteru Christiemu podařilo obojživelné vozidlo sestrojit. Stalo se to v červnu 1921 a stroj byl nazván obojživelný tank, ale byl to samohybný kolový stroj s otevřenou korbou, ve které byl instalován kanon ráže 75 mm. Vodotěsná korba byla složena z pancéřových desek s tloušťkou 7 mm, které byly nanýtovány na ocelovou kostru. Pohon a směr při plavbě zajišťovaly dva lodní šrouby. Směr jízdy v terénu byla dána řiditelnou přední nápravou. Podvozek stroje byl složen ze tří párů vozidlových kol, přičemž přední náprava je tlumena spirálovými pružinami. Testy se prováděly na řece Hudson v prostoru Aberdeenu.


< První verze Christieho obojživelníka.
> Christieho poslední obojživelník nasazený ponorkou během jeho testů námořní pěchotou.


< Christieho obojživelný tank.
> Závěrečný model obojživelníka při jeho testech, i když vozidlo testy splnilo, konečný verdikt komise byl, že stroj není vhodný pro bojové použití.
O rok později (1922) Christie postavil druhý stroj (možná, že šlo o upravený původní), a neodlišoval se nejen větším rozvorem kol, ale byl vyzbrojen houfnicí M1897 ráže 75 mm (jiný zdroj uvádí výzbroj kanon ráže 37 mm nebo kulomet). Tvarově se nijak zvlášť nelišil od prvního stroje a jako pohon sloužil Christieho motor s výkonem 90 HP. Dvojice zadních kol byla přes ozubená kola spojena válečkovým řetězem. Při testech v terénu dostalo vozidlo ocelové pásy široké 254 mm (10 palců). Hmotnost vozidla byla asi 6,5 t, a jeho nejvyšší rychlost, na zpevněném povrchu byla asi 48 km/h, při jízdě na pásech to bylo asi 29 km/h, na vodě pak 12 km/h.
V roce 1923 Christie opět upravil svůj obojživelný stroj, a to přidáním čtvrté nápravy. Tlumení v podobě spirálových pružin dostaly dvě první nápravy. U další verze byly v listopadu 1923 zvýšeny boky vozidla a částečně uzavřena korby, což se projevilo na jistější plavbě. Pohon vozidla byl stejný s předchozími typy a výzbroj se také nijak nelišila (houfnice M1897 ráže 75 mm nebo kanon ráže 37 mm). Při zkušebních plavbách, u kterým figurovaly komise armády a námořní pěchoty obojživelné vozidlo úspěšně překonalo řeku protékající Washingtonem a další toky. O pár měsíců později (asi únor 1942) stroj testovaný námořní pěchotou vykonal plavbu od bitevní lodi USS Wyoming k pobřeží Culebru v Puerto Rico. Obojživelný stroj uspěl při plavbě v moři, také mu nedělal problémy výjezd na pláž, ale závěr komisí byl následující, že vozidlo bylo shledáno nevyhovující pro služební použití. Důvod byl, že stroj je nevhodný k námořní plavbě a jeho pancéřová ochrana velmi nízká.
S rozpoutáním druhé světové války se také zájem projevil o obojživelná vozidla. Ve Spojených státech Úřad pro obrněná vozidla vydal 4. prosince 1941 směrnici OCM 17494, ve které nařídil stavbu obojživelného tanku. Vozidlu bylo přiděleno tovární označení T10 (obojživelník) a mělo splňovat tyto parametry :
> posádka : 4 muži
> hmotnost : 12,5 t
> rozměry : délka 4876 mm, šířka 2590 mm, výška 2438 mm
> pancéřování : korba a věž čelo 25,4 mm, boky a záď 9,5 mm
> motoricky ovládaná věž
> výzbroj : kanon M6 ráže 37 mm se spřaženým kulometem
> rychlost : silnice 48 km/h, terén 25 km/h, voda 8 km/h


< Druhá verze Christieho obojživelníka.
> Třetí verze obojživelníka, šlo pravděpodobně o úpravu druhé verze, jak lze viděl, byly zkoušeny různé varianty výzbroje.


Závěrečná verze Christieho obojživelníka, byly zvýšeny boky a částečně zakrytována korba.
Zakázka připadla společnosti FMC (Food Machinery Corporation), která měla vypracovat projekt pro optimální tvar vozidla a jeho pohon. Kontrakt zahrnoval také stavbu prototypu a jeho testování. Firma se spojila s jednou kalifornskou universitou a byla postavena dřevěná maketa. Ta byla poslána do Aberdeenu a porovnána s prototypem T36E1, zda-li by se při stavbě nemohl použít jeho podvozek. Komise návrh schválila a společnost započala výrobu několika koreb, s tím, že by se mohly instalovat na podvozek středního tanku M3.
Mezitím však námořní pěchota přišla s téměř hotovým obojživelným vozidlem LVT Alligator a armáda o neprověřený projekt T10 ztratila zájem. Proto v dubnu 1942 nařídila nestavět prototyp a projekt zastavit. O měsíc později byl projekt oficiálně zrušen.
Obojživelný transportér LVT Alligator bylo vozidlo, které hrálo důležitou roli při specifických operacích druhé světové války. Jeho nástup a využití jednotkami námořní pěchoty byla jen hra náhody, kdy se hledal vhodný stroj. Americké velení už delší dobu hledalo stroj, který by vyplnil mezeru mezi lodí, přepravující jednotky a pobřežím, na které se měli vylodit. Měl by využít mělké vody, vyhnout se útesům a hlavně pomoci útočným jednotkám vybrat si sami kde se vylodí. Do té doby byly obojživelné operace velmi jednoduché a použité metody byly příliš primitivní k napadení silně opevněná předmostí. Touto myšlenkou se zabýval již začátkem 20. let major Earl H. Ellis, důstojník námořní pěchoty, který vypracoval studii "Moderní základní operace v Mikronésii". S podporou generálmajora Johna A. Lejeuneho se stala základem pro námořní pěchotu v plánování obojživelných operací. Byla později využita při plánování hlavního útoku spojeneckých sil proti Japonsku přes tichomořské ostrovy. Vzhledem ke skutečnosti, že skoro všechny ostrovy v Tichomoří lemují korálové útesy a tím hájí nepřítele na pláži, úspěch útoku závisel na vozidle s všestranným využitím. Proto bylo potřeba mít vhodné schopné vozidlo pro přepravu vojáků a zásob z lodi na břeh, a přitom je navíc podpořit palbou.
V roce 1935 velký hurikán zpustošil část Floridy, kde se mnoho lidí utopilo, neboť záchranné tými nebyly schopny se do zatopených oblastí dostat. Na základě této události John Roebling, jehož otec stavěl Brooklyn Bridge, vyzval svého syna Donalda, mladého vynálezce, aby navrhl obojživelné vozidlo pro záchranné mise. A o něco později, úplnou náhodou, narazil jeden z důstojníků námořní pěchoty (admirál Edward C. Kalbfus) na Roeblingův "Alligator".


< Roeblingův Alligator při testech (pravděpodobně Alligator č.6)
> Konečná verze Roeblingova vozidla Alligator


< Vozidlo Alligator verze LVT1 při své zkušebním nasazení
> Transportér verze LVT2
Americký stát Florida se vyznačuje místními obtížně přístupnými podmáčenými částmi území, kde je nemožnost použití kolových vozidel a větší plavidla omezují úzké toky. Proto zde vznikla myšlenka vytvořit pásové obojživelný stroj, který by zvládl jízdu jak po souši, tak i po vodní hladině. Tato myšlenka se zhmotnila v roce 1932 v dílně floridského vynálezce Donalda Roeblinga, z důvodu ulehčení při hledání obětí v této oblasti častých hurikánů. V roce 1934 byl zkonstruován první prototyp, který veřejnost spatřila následujícího roku. Toto obojživelné vozidlo mělo hmotnost 7 tun, jeho délka byla 7,2 m a jeho jméno "Alligator" podtrhovalo jeho schopnosti. Pohon ve vodě zajišťovaly pásy, které roztáčel řadový motor Chrysler s výkonem 68,6 kW (92 HP). Maximální rychlost na souši byla až 40 km/h, ve vodě pak 3,7 km/h, s výjezdem z vody na břeh pomáhalo přesunutí těžiště. Vynálezce Roebling neusnul na vavřínech a o rok později (1936) představil modifikovanou variantu, "Alligatora č. 2. Ta se odlišovala od svého předchůdce hmotností 6 tun a vyšším pohybem ve vodě, díky zdokonaleným pásům (šikmé hřebeny) a to až rychlostí 8,7 km/hod. Hliníková konstrukce byla použita i u tohoto typu a pomocí balzových plováků se zlepšily plavební vlastnosti.
Třetí "Alligator" se změněným podvozkem a motorem byl postaven již v září toho samého roku. Pojezdová kola byla umístěna na plováky a nosné kladky se přesunuly nad čáru ponoru vozidla. Motor Ford V-8 obstaral vyšší výkon, z 63,3 kW (85 HP) na 82 kW (110 HP), což maličko zrychlilo plavbu (9 km/h), ale pohyb po souši se snížil na 29 km/h. Vynálezce Roebling, neustával a tak v roce 1937 vznikl Alligator č. 4, který byl o něco širší a kratší (o 1,2 m), z toho důvodu došlo ke změně podvozku. Postranní plováky byly vyšší a pojezdová kola byla nahradila kolečka po celém obvodu, změna se dotkla také napínacích a hnacích kol. Horní větev pásu byla již nad vodou, což zvýšilo rychlost ve vodě na 13,8 km/h. Na pevnině vozidlo dosahovalo rychlost 28 - 32 km/h. V tomto roce bylo smontováno již páté vozidlo Alligator, skoro shodné s jeho předchůdcem, odlišující se kratší korbou a několika drobnými změnami. Svému předchůdci byl podobný i Alligator č. 6, byl však o něco delší a měl větší kryt motorového oddílu. I sedmé vozidlo v řadě se velmi podobalo svým předchůdcům, rozdíl byl jen v absenci krytu nad motorem.
Roebling, aby na sebe lépe upozornil a prosadil svá vozidla, uspořádal malou výstavu s účastí novinářů. O reportáži, která pak vyšla 4. října 1937 ve známém časopisu Life, se dověděli lidé v armádních kruzích a ti se postarali o budoucnost Alligatora. Jako první se o Alligatoru dočetl admirál Edward C. Kalbfus, který věděl, že námořní pěchota shání unikátní obojživelník. Na večeři s generálmajorem Louisem A. Littlem, přinesl článek s fotografií Alligatora, že by mohl být řešením, které hledá. Generál Little bez váhání poslal fotku a doprovodný článek nadřízeným. Zde jednali velmi rychle, se vzpomínkou na starého obojživelníka "Christie", protože tu se nabízelo řešení. Vojenská komise vedená majorem Johnem Kalufem, která se zabývala výzbrojí výsadkových a námořních sil přijela do továrny v Clearwateru, nechala si předvést stroje v akci a byla s nimi spokojena. Důvodem byl prototyp dalšího vozidla, vytvořený již pro potřebu armády, s označením "Alligator č. 8", později přejmenovaný "Crocodille". Jako pohonná jednotka byl určen Mercury V-8 s výkonem 70,8 kW (95 HP). Speciální dvojité stěny dna, vzdálené 60,5 cm od sebe, zajišťovaly jeho nepotopitelnost dokonce i po kompletním zalití přepravního oddílu.Tento prototyp byl schopen vyvinout ve vodě rychlost 15,2 km/h a na pevnině 40 km/h. V bažinách se pohyboval lehce, jak kdyby jezdil po souši, se svahovým stoupáním 55˚. Jeho délka byla 6400 mm, výška se zastavila na 2440 mm, s hmotností jen 3,5 t a jeho výrobní náklady dosáhly předpokládaných 18 000 dolarů. Po velmi dobrém hodnocení uvedeného vozidla námořnictvo zadalo požadavek na výrobu dalšího shodného stroje, ale s výkonnějším motorem Lincoln Zephyr o výkonu 89,4 kW (120 HP). V průběhu jeho montáže přijela do továrny v Clearwateru v srpnu 1940 delegace důstojníků námořní pěchoty a vojenského námořnictva, která transportér schválila jako vyhovující zadaným požadavkům. V té době již probíhala válka v Evropě, a začalo být jasné, že zde americké jednotky dříve či později budou nasazeny k bojové činnosti a uvedené vozidlo bude potřeba k výsadkové činnosti. Vozidlo "Alligator č. 9" byl hotov kolem 15. října 1940 a 7. listopadu jej převezli na základnu US Navy v Quanticu, kde byl náročně testován. Jako nejdůležitější a zároveň hlavní zkouškou bylo hodnoceno výsadkové cvičení námořnictva, kterého se vozidlo zúčastnilo v lednu a únoru 1941. Provedené cvičení se podepsalo na řadě konstrukčních změn, navržených námořnictvem. Nejvýraznější změnou bylo použití oceli místo hliníku, kterou považovalo pro bojové podmínky za mnohem vhodnější a z hlediska nákladů na výrobu za cenově mnohem výhodnější. Jako nepotřebná v pozemních bojových podmínkách se jim jevila ochrana pásů proti působení mořské vody a písku (tento omyl se jim v budoucnosti prodražil).


< Vozidlo LVT3 bez přídavných pancéřových desek na boku a čele korby.
> Stroj LVT4 (Amored Cab) lehce pancéřovanou verzí, v důsledku zvýšené hmotnosti měl však asi o polovinu menší nosnost než verze bez pancíře.


< Vozidlo verze LVT(A)4 vyzbrojené houfnicí ráže 105 mm.
> Vozidlo LVT(C)3 bylo modifikovanou verzí LVT3 se zvednutými boky a hliníkovými deskami průlezů nad výsadkovým oddílem. Díky této modernizaci se zvýšila výkonnost vozidla na moři a navíc byla osádka a vojáci výsadku lépe chráněni před střepinami.
Na základě tohoto úspěchu dostal Donald Roebling zakázku na zhotovení uvedených transportérů v počtu 100 kusů. Byly nazvány LVT (Landing Vehicle Tracked čili výsadkové vozidlo pásové). Americkou armádou byl transportér klasifikován jako AMTRACK (Amphibian Tractor čili obojživelný tahač) a obdržel označení T33. Roebling avšak nebyl schopen takovou objednávku vyrobit ve své vlastní firmě, tak požádal společnost FMC (Food Machinery and Chemical Corp) o pomoc. Tato firma s ním spolupracovala už dříve, podílela se na výrobě některých prototypů Alligatorů, tím pádem se na výsledné variantě projektu ocelového transportéru výrazně podepsal také hlavní konstruktér této společnosti James Hoit. Dva ocelové prototypy byly postaveny v kalifornské filiálce FMC v Riversidu. Na rozdíl od dříve předvedených vozidel s motory V-8 byly poháněny šestiválcovými jednořadovými motory s postranními ventily (SV Hercules WXLC3 o výkonu 108,8 kW (146 HP). V testech dosahovala vozidla ve vodě rychlosti 9,8 km/h a na souši 19,3 km/h. Velení námořní pěchoty po krátkém otestování ihned zadala společnosti FMC zakázku na zhotovení 200 strojů pod názvem LVT1 a oddělení vyzbrojování námořní pěchoty (Marine Corps Equipment Board) bez průtahů přikročilo k projektování obrněné verze LVT (A). Na podobném projektu spolupracoval s Borg-Warner Corporation také Námořní úřad pro plavidla (Navy's Bureau of Ships), takže se společnost Borg-Warner, přesněji její filiálka Morse Chain Company, mohla bez potíží zapojit do prací na změnách podvozku LVT. V červenci 1941vyjely první sériové stroje LVT1 a americká armáda tímto dostala vcelku unikátní levné vozidlo (cena prvních exemplářů nedosahovala 4000 dolarů).
Obojživelný transportér, zhotovený z měkké oceli byl schopen převést dvacet plně vyzbrojených vojáků nebo 2 t nákladu, přesně tolik, kolik malý výsadkový člun. Jeho plavební možnosti spoléhaly na dvojité dno a pětikomorové plováky po stranách. Částečně krytá kabina osádky byly umístěna vpředu vozidla a výhled zajišťovaly tři okna vpředu a po jednom po stranách. Zadní část vyplnil zakrytý motorový oddíl. Po obou stranách motoru se nacházely dvě palivové nádrže s celkovým obsahem 303 l, které umožnily dojezd na pevnině až 241 km a na vodě 96 km. Velkým problémem stroje se jevily pásy o šířce pouhých 260 mm. Navíc bylo provozními testy zjištěno, že články i spojky vlivem působení slané vody korodují a také se ničí při kontaktu s pískem.
Obojživelný transportér LVT neměl statut bojového vozidla, ale přece dostal výzbroj v počtu dvou kulometů které se pohybovaly na kolejničkách upevněných na bocích. Ke kulometům, M2HB ráže 12,7 mm a M1919A4 ráže 7,62 mm později přibyly další, neboť stávající výzbroj byla ohodnocena jako nedostatečná. Novější sériové stroje zaznamenaly změnu kabiny, kde přední okna byla vedle sebe a nerovnoměrně oddělená. Protože poptávka po těchto vozidlech byla obrovská, a výrobní kapacity společnosti Donald Roebling v Clearwateru (Florida) je nestačily pokrýt, byly zakázky rozšířeny do dalších šesti podniků, a to, ve dvou filiálkách již zmíněné společnosti Food Machinery Corporation v Lakelandu na Floridě a v Riversidu v Kalifornii a ve společnostech Graham-Paige Motor Corporation v Detroitu v Michiganu, Ingersoll Steel & Dise Division, Borg-Warner Corporation v Kalamazoo v Michiganu a St. Louis Car Company v Saint Louis v Missouri. Do roku 1943 sjelo z výrobních pásů celkem 1225 kusů LVT1. Námořní pěchota převzala 540 kusů, armáda pak 485 kusů a zbývající byly v rámci zákona o půjčce a pronájmu (známém jako Lend-lease) předány spojeneckým jednotkám. Jako první se zacvičil na vozidlech LVT-1 major William D. Davis, spolu se čtyřmi důstojníky. K nim bylo přiděleno 37 můžů, kteří později tvořili jádro výcvikového zařízení v Dunedinu na Floridě. První jednotka, rota A vznikla 8. prosince 1941, další roty B a C byly vytvořeny v únoru 1942. Jedné velel Kapitán William E. Enright a druhé nadporučík Victor J. Croizat. Jednotky se chvíli nacházely v San Diegu a zanedlouho odeslány na Guadalcanal, kde plnily úlohu logistické podpory.


< Pozdější výrobní série LVT(A)1. Vznikla přestavbou korby LVT(A)2, na níž byla usazena věž z lehkého tanku M5 Stuart.
> Vozidlo LVT(A)2 s věží z tanku M5 Stuart (prototyp)


< Dalším pokusem o zvýšení palebné síly LVT byla instalace věže z tanku M24 Chafee na korbu LVT(A)1. Výsledkem bylo vozidlo nazývané AMTANK, které díky dostupnosti nejrůznějších nábojů ráže 75 mm mohlo nejen úspěšně bojovat s tanky nepřítele, ale i likvidovat opěrné body odporu.
> Vozidlo verze LVT(A)5
Jak bylo zjištěno provozem LVT1, největším problémem stávající konstrukce byla malá životnost, také motor trpěl tímto neduhem, navíc byl velmi poruchový. O zlepšení tohoto stavu se snažila mateřská společnost FMC, která spolupracovala se společností Borg-Warner Corporation a námořnictvem. Tyto tři složky se dohodly, že je potřeba vyvinout úplně nový stroj. V červenci 1941 se firma FMC zavázala, že co nejdříve postaví nové vozidlo a přizvala si k tomu Námořní úřad pro plavidla. Projekt byl hotov v prosinci 1941a ihned byla započata stavba prototypu. Ještě před jeho dokončením, společnost FMC vytvořila několik variant korby. Vzniklo tak vozidlo, označené jako LVT2 Water Buffalo, které se v ničem nepodobalo původní verzi.
Čelo korby mělo zešikmené, více vystrčené dopředu a to se podepsalo na délce korby, s tím, že kabina posádky byla menší a posunuta dozadu. Na podvozku, který byl odkrytý a ošetřený proti korozi se změna projevila náhradou pevných koleček za vahadla na torzních tyčích a byla instalována větší hnací a napínací kola. Model A, jak byl prototyp označen byl hotov v srpnu 1942 a jeho pohon tvořil motor Cadillac V-8 o výkonu 105,1 kW (141 HP). I když se plánovalo vyvinout úplně nový podvozek, bylo hnací kolo a pásy převzaty z LVT1 a pro zvýšení výkonu stroje bylo plánováno nahrazení dosavadního pohonu hvězdicovým sedmiválcovým vzduchem chlazeným leteckým motorem Continental W-670-9A o výkonu 186 kW (250 HP) z lehkého tanku M3A1 Stuart. Z tohoto tanku byla použita také pětirychlostní převodovka. Hřídel přenášející výkon z motoru do převodovky byla upevněna nad dnem vozidla (z důvodů zamezení deformacím byla vyrobena ze dvou částí spojených kloubem). Byly vyvinuty také nové, širší pásy, s povrchovým ošetřením vůči korozi. Lopatky, zrychlující pohyb ve vodě, byly zpracovány do tvaru obráceného písmene W. Než se však získal jejich optimální tvar, bylo provedeno asi 50 zkoušek (u LVT1 byly lopatky šikmé). Vyšší hmotnost nového stroje neměla vliv na rychlost, neboť to vyrovnával vyšší výkon, spíše naopak, rychlost se zvedla na 32,18 km/h (souš), 12,06 km/h (voda). Vyšší byl také dojezd, 242 km (souš), 160 km (voda), a nosnost (2950 kg / 24 plně vyzbrojených vojáků). Nevelký tlak na podloží, pouhých 0,6 kg/cm2, propůjčoval pohyb v terénu pro jiná vozidla nemožném. Výzbrojí se stal kulomet M1919A4 ráže 7,62 mm umístěný na boční liště, u jednotek byla výzbroj navýšena o velkorážní kulomet M2HB ráže 12,7 mm, upevněný na krytu kabiny. Sériová výroba vozidel LVT2 se rozjela koncem listopadu 1942 a v únoru sjížděla první vozidla z výrobních linek, poslední bylo armádě dodáno na začátku roku 1944. I s prototypem bylo celkově smontováno 2962 strojů LVT2, ale na výrobě se nepodílela firma Roebling, nýbrž společnost FMC, nacházející se v San José, Kalifornie. Stroje byly rozděleny takto : armáda 1507 (s označením T34), spojenci 100 kusů a námořní pěchota si převzala 1355 vozidel. V březnu 1944 začaly být stávající stroje vylepšovány o pancéřové kryty kabiny osádky a motorové části, tato modifikace se dotkla asi 1000 LVT2, a neuvedeného počtu vozidel předchozích variant.
Technická data vozidla LVT 1 :
> posádka : 3 muži
> hmotnost : 7,6 t (prázdná), 11,4 t (bojová)
> rozměry : délka 7200 mm, 2460 mm, šířka 3250 mm
> výzbroj : kulomet M2HB ráže 12,7 mm (800 nábojů), 2 kulomety M1919A4 ráže 7,62 (4000 nábojů)
> pohon : motor Hercules WXLC-3 s výkonem 146 HP
> převodovka : 3 rychl. 1 zpět
> rychlost 12 km/h (souš), 6,1 km/h (voda)
> dojezd : 240 km (souš), 162 km (voda)
> překážka : kolmá stěna 0,55 m
> stoupavost : 30°
Verze obojživelného vozidla LVT :
VARIANTA AMTRACK
LVT-1 : základní verze.
LVT-2 Water Buffalo: lehce pancéřovaná verze, kulometná výzbroj.
LVT-3 Bushmaster : verze s kulometnou výzbrojí, další úpravy
LVT-4 : lépe pancéřovaná verze se sklopnou rampou.
VARIANTA AMTANK
LVT(A)-1 : pancéřovaná verze s kanónovou výzbrojí
LVT(A)-2 : , zkoušena s upravenou věží tanku M3
LVT(A)-3 : pancéřovaná verze LVT-4 pouze s kulometnou výzbrojí, sériově
LVT-3C : v roce 1949 modernizovaná verze, s hmotností 20,54 tuny.
LVT(A)-4 : osazená houfnicí ráže 75 mm
LVT(A)-5 : verze vyvinutá v roce 1945, do války již nenasazena.
LVT(A)-5 Modified nebo také LVT(A)-6 (neoficiální označení) : modernizovaná verze LVT(A)-5.
LVT(A)-1/M24 (Prototyp) : verze s věží a díly tanku M24 Chaffee.
T86 : prototyp vycházející z vozidla M18.
T86E1 : prototypová varianta T86, testován jiný pohon ve vodě.
T87 : prototypová verze s houfnicí.
Celkově, i s prototypy bylo vyrobeno pravděpodobně 18 620 vozidel všech verzí obojživelných transportérů a tanků.
O těchto vozidlech více informací zde : http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=2504
Pokračování ve 2. části