Obrana nejen české republiky proti moderním armádám.

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Proti supervelmocem pomůže jen diplomacie nebo atomovka, nic jiného.
Proti menším a středním státům pomůže zastrašování - nikoliv zmasakrování útočících jednotek, ale možnost velkého poničení jeho infrastruktury. Tedy vojsko opřené především o raketové vojsko. Což je ovšem drahé, a především na to musí mít politici odvahu, což nemají, takže nic :lol:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Panebože co se to zde snažíte vymyslit?

Při jakémkoliv ozbrojeném útoku kdy by proti naší zemi byla nasazena síla jednoho kvalitního armádního sboru - tedy dvě až tři divize, sborové vojskové letectvo a sborové posilové prostředky by znamenal zlomení odporu naší armády asi tak za 36 hodin a obsazení celého území v nosných bodech za stejnou dobu.

Nemáme vycvičené zálohy, nemáme ani pro dobrovolníky zbraně. Armáda sama o sobě je k ničemu boje bez tanků, děl a kvalitního zabezpečení.

Vaše vize partyzánské války jsou kravina - nemáme potřebné terénní podmínky pro takový boj, vycvičené lidi a odpovídající zabezpečení.

Pro zpomalení těžkých sil nemáme potřebné protipancéřové prostředky. Vojsková PVO a PVOS neexistují.

ERGO KLADÍVKO - nám by pomohla jen rychlá kapitulace a následná kolaborace. Obrana jiných zemí v této situaci je pro mě nezajímavá a pro disksi neřešitelná - každý stát je na tom jinak.

Celé toto téma mi připadá jako pitomost ale proč ne.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Jester
četař
četař
Příspěvky: 74
Registrován: 10/8/2010, 12:59
Bydliště: Valašské království

Příspěvek od Jester »

Pátrač píše:ERGO KLADÍVKO - nám by pomohla jen rychlá kapitulace a následná kolaborace. Obrana jiných zemí v této situaci je pro mě nezajímavá a pro disksi neřešitelná - každý stát je na tom jinak.

Pátrač píše:Celé toto téma mi připadá jako pitomost ale proč ne.
Oboje podepisuji.

Na straně druhé: Asi se fakt nemáme čeho bát. Každý větší útvar obsahující české země se dříve či později rozpadl, občas i za přispění obyvatel českých zemí. Těch pár let vždycky nějak překlepeme.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

ERGO KLADÍVKO - nám by pomohla jen rychlá kapitulace a následná kolaborace.
Výhoda proti roku 1938..naši potomci nebudou muset do zblbnutí řešit, jestli jsme se měli bránit :D
Proti menším a středním státům pomůže zastrašování
Proti nim bych nasadil tu atomovku taky :D...dokud jsme v NATO, tak bych začal vyrábět jaderné zbraně, vyčlenil bych dva Gripeny jako nosiče a v případě že by Rakušáci zase začali na hranicích mávat transparenty a rozbíjet sádrové trpajzlíky, tak bych udělal bububu a byl by klid. Aby si měli konečně na co stěžovat :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Chtěl bych vidět chlapa, co by šel krvácet za tuto politickou mafii! A nedej pánbůh nám dát zbraně do rukou! My už by jsme věděli kterým směrem střílet.
Franc Trubka nám jasně ukázal, že by jsme mohli přežít ten krutý boj o krčmy. :D Byl by to určitě tvrdý boj s alkoholem, který bychom velice rádi prohráli až do němoty.
Moc se mi líbí, že vlastně ještě nemáme v sobě ujasněno na které straně máme toho nepřítele! Západ, či východ??? :D :D :D :razz:
Obrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Jih.. neb, kdo není můj spojenec je můj nepřítel

8-)
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Kruan
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 293
Registrován: 30/11/2009, 17:20

Příspěvek od Kruan »

skelet píše:Jih.. neb, kdo není můj spojenec je můj nepřítel

8-)
No nevím, Řecko má svého Tureckého spojence, Slováci mají Maďary, Anglie má Francii a Francie svého věrného okupanta Německo :)
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

"Odborná" diskuse byla přesunuta tam, kam patří. A běda vám, jak mně zase začnete také chujoviny strkat do sféry mého vlivu.
Hydrostar
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Kruan: tož baže, ale to nemůžeš říct... pššt :lol:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Znám nepřítele - rozkládá stát zevnitř.Chce všechno ale státu nedává nic. Jak se proti němu bránit? Nikdo neví.
Není třeba cizí mocnosti, aby naše státy převálcovala. Stačilo, že kdysi jistá skupina lidí přestala kočovat a usadila se na Slovensku. Od té doby je s námi amen.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Stuka: Myslíš topmanageři?
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
burkut
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 153
Registrován: 1/8/2007, 18:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od burkut »

Tipuju, že to budou "alternativně nakupující" :D (viz google)
Studená válka, současné konflikty, tanky, vojenská letadla a lodě na mém blogu:
http://militaryrange.blogspot.com/
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Má zkušenost je taková, že podobné praktiky, byť na jiném levelu, provádějí i nejvyšší ředitelé různých firem. Kočují, protože moderní představy o řízení firmy jsou hluboce naivní. Takový managér přivede firmu na buben (přestože to nemusí nutně znamenat její krach, má-li takový člověk pod sebou lidi, kteří pro dobro firmy kašlou na jeho rozhodnutí), takže je se zlatým padákem propuštěn. Zpravidla vždy se však vzápětí tento člověk objeví u jiné firmy, ovšem zpravidla podnikající ve zcela jiném oboru. Prostředky které získává je možno označit za "alternativně" získané, protože poctivou prací to není. Zažil jsem takových opravdu dost. Systém je hájí.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
spitfire.v
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 149
Registrován: 10/12/2010, 17:01

Příspěvek od spitfire.v »

Nechci se zde alternativně nakupujících zastávat, ale myslím že nám více škodí a více nás stojí korupcí prolezlá politická mafie a výše uvedení top managéři. Ale je to fajn ovčani mají předmět nenávisti a mocní se v klidu a za potlesku pakují.
superpetan
Příspěvky: 5
Registrován: 31/10/2011, 17:22

Příspěvek od superpetan »

Docela zajímavé téma.V příspěvcích pod nimy je naprosto jasné ,že nikdo v tomto státě neví jak by měla naše armáda vypadat.Co příspěvek to názor.
Podle mého názoru by nám pomohla pouze atomová zbran -bohužel si tuto možnost vyškrtl a amíci by na nás stejně uvalily sankce.
Takže zbývá jediné- termobarická zbran posledního typu ,velká jako ruční granát (to je z filmu , Zítra ráno vstanu a opařím se čajem").

Nebo mi ted napadlo ,nešlo by vyrobit z vyhořelého paliva (Temelín)
špinavou bombu?
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Myslela jsem na hordu nepracujících osmahlých spoluobčanú , ale ta myšlenka o topmanažerech se mi taky zamlouvá.
Když se ale vrátím k témě a k opravdové hrozbě války, možná by nám pomohla obrana partizánská anebo budování tunelú jak ve vietnamu. Jinou možnost nevidím.
Na druhou stranu - pokud by zde byla hrozba konfliktu z vesmíru od mimozemšťanú - k něčemu by to možná bylo dobré, kdyby na nás všechny dopadla jejich okovaná bota. Pokud by nás nechtěli vyhladit ale jenom převychovat a ukázat nové formy energie, nový typ společnosti atd. - taková invaze by nebyla na škodu.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Pokud by nás nechtěli vyhladit ale jenom převychovat a ukázat nové formy energie, nový typ společnosti atd. - taková invaze by nebyla na škodu.
Nový typ energie?..jako třeba lidská pracovní síla? :D...po postavení pár titanových pyramid bych byl asi taky převychovanej :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Příspěvek od Trismegistos »

Stuka píše:Myslela jsem na hordu nepracujících osmahlých spoluobčanú , ale ta myšlenka o topmanažerech se mi taky zamlouvá.
Když se ale vrátím k témě a k opravdové hrozbě války, možná by nám pomohla obrana partizánská anebo budování tunelú jak ve vietnamu. Jinou možnost nevidím.
Na druhou stranu - pokud by zde byla hrozba konfliktu z vesmíru od mimozemšťanú - k něčemu by to možná bylo dobré, kdyby na nás všechny dopadla jejich okovaná bota. Pokud by nás nechtěli vyhladit ale jenom převychovat a ukázat nové formy energie, nový typ společnosti atd. - taková invaze by nebyla na škodu.
Já si myslím že Pátrač to vystihl přesně. A co se týče "invaze" mimozemšťanů, myslím že mnohem snazší by pro ně bylo vytvoření nějaké formy patogenu, nejlépe vypadajícího jako výsledek běžně evoluce. Lidstvo by pak netušilo že je na ní testován nebo již nasazen smrtící vir. A nemusí se ani jednat o virus, který by hned svou oběť zabil. Stačí že třeba ovlivní schopnost plodit potomky, metabolizovat cukry apod. Takový virus chřipky je skvělí kandidát na menší úpravu. Planeta by zůstala víceméně nedotknuta. Dovolím si vyjádřit jen své pochyby ohledně pozitivního kulturního dopadu invaze . Každý živočišný druh, který se stane dominantním na své planetě to učiní ovládnutím zdrojů a stanutím na vrcholu potravinové pyramidy. Nemyslím si, že by se chovali o moc jinak než například lidé. Takže bych si nedělal iluze o nějakém odboji proti E.B.E. nebo dokonce o spoluprací a nezištném poskytnutí technologií. Stačí se zeptat původních obyvatel Amerického kontinentu, jak si cení kulturního obohacení bílým mužem.

Stuka aby si neřekla že jsem zlý: Archetype by Aaron Sims
Naposledy upravil(a) Trismegistos dne 23/2/2012, 12:57, celkem upraveno 2 x.
spitfire.v
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 149
Registrován: 10/12/2010, 17:01

Příspěvek od spitfire.v »

Uživatelský avatar
Kruan
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 293
Registrován: 30/11/2009, 17:20

Příspěvek od Kruan »

Spit: možná se jen Řecko vrací do výchozího stavu. Tím neberu starověk, ale v novověku to tam asi nevypadalo o moc líp.

Podle Stratforu je současný problém Řecka v tom, že ho dnes žádná velmoc strategicky nepotřebuje. To je v novověku pro Řecko nová situace - jeho území hrálo významnou roli na šachovnici zájmů. Dnes nic, 0, nezájem
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“