Aviatická pouť 2012 - 2. a 3. 6., Pardubice

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Uživatelský avatar
Joe CSC
četař
četař
Příspěvky: 66
Registrován: 9/3/2010, 12:50
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Aviatická pouť 2012 - 2. a 3. 6., Pardubice

Příspěvek od Joe CSC »

Tip na víkendovou akci:
http://aviatickapout.cz

Hlavní program:
12:00
O letectví se říká, že ze všech oborů udělalo za posledních sto let největší skok kupředu. Vzdušné síly Armády ČR prošly v poslední době téměř kompletním přezbrojením na nejmodernější letouny. Dynamická ukázka současného stíhacího letectva. Účinkují: 2x JAS-39 Grippen, 1x L-159 Alca

12:20
Supermarine Spitfire Mk.XVI. Československá premiéra.

12:30
Letectvo Armády ČR- ukázka hašení požáru. Účinkuje: W3A Sokol

12:40
Vzpomínková ceremonie k 100. výročí narození Františka Fajtla a Josefa Koukala Oficiální zahájení 22. ročníku Aviatické Pouti a předání záslužného vyznamenání pozůstalým rodinným přislušníkům F.F. a J.K. (pouze neděle) Účinkují: Supermarine Spitfire Mk.XVI, Malohanácká muzika a The Rebel Pipers, KVH Sky Riders, představitelé státní správy a partnerů akce a další

13:00
Extra 330SR Martin Šonka. Ukázka vrcholné akrobacie v podání světového šampióna.

13:10
DIVADELNÍ ZPRACOVÁNÍ
Světová válka sice netrvala patnáct let, jak předpověděl Haškův prorok, ale přesto byla nejničivější jakou lidstvo do té doby zažilo. Poprvé v historii se bojovalo i nad zemí- ve vzdušných duelech vzájemně měřili své síly první rytíři nebes. Účinkují: Fokker Dr.I (Německo, replika 1:1 Československá premiéra), Sopwith 1½ Strutter, polní ležení armády císařského Německa, útočící jednotky spojenců a další

13:25
PŘESTÁVKA
Prezentace partnerů Aviatické pouti 2012

13:35
DIVADELNÍ ZPRACOVÁNÍ
Útok na leteckou a námořní základnu Pearl Harbor vtáhl dne 7. prosince 1941 Spojené státy americké do 2. světové války. Tehdy poprvé se, v této části světa, utkali stíhači v boji. Účinkují: Curtiss P-40 Tomahawk, Československá premiéra, Mitsubishi A6M2 Zero (T-6), Československá premiéra, Grumman TBM Avenger, Československá premiéra, Boeing B-75N1 Stearman, posádka americké letecké základny na Havaji, dobová vozidla a technika a další

14:00
Špičková sólová akrobacie kategorie Unlimited v podání úspěšného reprezentanta České republiky Petra Kopfsteina na speciálu Extra 330SC

14:10
Pokud by mělo být některé sportovní letadlo označeno za skutečnou legendu pak rozhodně Zlín řady 26 Trenér. Od čtyřicátých let do současnosti tvoří trenéry páteřní typy pro výcvik sportovních letců a soutěžní akrobacii. Tradiční velkoskupina Trenérů je k vidění pouze na Aviatické pouti. Účinkují: 20x Zlín 26 Trenér, Jiří Duras v sólové akrobacii na Z-526F

14:25
DIVADELNÍ ZPRACOVÁNÍ
Koncem války se německá vojska dostala do kleští na svém vlastním území. Od Západu postupovali spojenci a od Východu se valila Rudá armáda. Také českoslovenští letci tlačili z obou stran- jako příslušníci Československého stíhacího wingu a dalších perutí ze základen ve Francii a na opačné straně u 1. čs. smíšené letecké divize. K památnému setkání spojenců došlo v dubnu 1945 na řece Labe. Účinkují: Supermarine Spitfire Mk.XVI. Československá premiéra., Bücker Bü 181 Bestmann, Československá premiéra, Messerschmitt Me-109, Jakovlev Jak-3U, Československá premiéra jednotky Wehrmachtu, Rudé Armády a spojenců, velké množství dobové techniky a další

14:50
Skupinová akrobacie byla vždy doménou československých letců. Již za první republiky létaly formace letadel kotrmelce svázány k sobě gumovými lany. Ke skutečnému mistrovství v tomto odvětví jsme se dopracovali na letounech typu trenér a Zlín 50. Dříve Chrudimská čtyřka a Sky Box, dnes The Flying Bulls Aerobatic Team

15:10
DIVADELNÍ ZPRACOVÁNÍ
V dnešní bláznivé době nevíme, kde číhá nepřítel a co je vlastně zač. Stíhači, složky střežící bezpečnost státu, jakož i samotní občané, musejí být připraveni na všechno. Účinkují: 2x L-159 ALCA, 2x Bell-206, zásahová jednotka UFNA, Integrovaný záchranný systém a další.

15:25
Špičková sólová akrobacie kategorie Unlimited v podání úspěšného reprezentanta České republiky Marka Hyky na speciálu SBACH 300

15:35
DIVADELNÍ ZPRACOVÁNÍ
Ve vzdušných soubojích korejského konfliktu již proti sobě stály téměř výhradně proudové stroje. Těch nemnoho vrtulových stíhaček, které byly sto držet krok, demonstrovalo absolutní maximum možností pístového pohonu a právě v Koreji pělo svou labutí píseň. Účinkují: Mig-15, Hawker Sea Fury, Československá premiéra, Bell-47, Československá premiéra, spojenecká polní nemocnice (M.A.S.H.) a další

15:55
Legendární cvičné letouny z produkce Aero Vodochody létají všude na světe a šíří dobré jméno všech, kteří se v Československu podíleli na jeho zrodu a uvedení do provozu. Účinkuje: L-29 Delfín

16:05
DIVADELNÍ ZPRACOVÁNÍ
Válka ve Vietnamu znamenala další mezník v genezi vzdušných soubojů. Nejenže proti sobě stály už bez výjimky proudové stíhačky, ale nadto dokázala většina z nich létat dvakrát rychleji než zvuk. Změnila se rovněž taktika vzdušného boje, ke slovu přišly ve velké míře rakety vzduch-vzduch. Účinkují:North American T-28 Trojan, N.A. T-28B Trojan, základna U.S.Army a další

16:20
Letectvo Armády ČR- ukázka pátrací a záchranné akce. Účinkuje: W3A Sokol

16:30
Ukončení hlavního programu


Dobový tábor RAF bude v sektoru 13-KVH na západní straně areálu.
Obrázek
madrabbit
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 192
Registrován: 9/3/2010, 14:13

Příspěvek od madrabbit »

Minulý rok jsem byl a mohu doporučit. Prima zážitek.
Uživatelský avatar
Joe CSC
četař
četař
Příspěvky: 66
Registrován: 9/3/2010, 12:50
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joe CSC »

Tak tak. Loni i předloni to byla paráda!

Pár fotek...
2011: http://www.czechspitfireclub.cz/?sekce1 ... rie#110605
2010: http://www.czechspitfireclub.cz/?sekce1 ... #100605-02

Chci zejména vyzdvihnout tuhle velmi přínosnou část programu:
Letos se uskuteční vzpomínková ceremonie k 100. výročí narození válečných letců Františka Fajtla a Josefa Koukala (fotky z oslavy 6. května) podobně jako loni k 95. výročí Karla Kuttelwaschera (životopis a info).
Uživatelský avatar
Montgomery
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 152
Registrován: 6/4/2010, 19:00
Bydliště: Lukavice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Montgomery »

Doufám, že se tam potkáme.
Narozdíl od CIAFu se mi zdá, že zde kvalita rok od roku stoupá.
Není nic nesnesitelnějšího než hlupák, který má štěstí. Cicero
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

No, já letos tak 50 : 50 :)
Stryx
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 135
Registrován: 22/11/2009, 22:00
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Stryx »

Chybi ti tam focek, co? .)
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.
madrabbit
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 192
Registrován: 9/3/2010, 14:13

Příspěvek od madrabbit »

Nějaké poznávací znamení? :-D
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Uniforma Luftwaffe :D
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Já budu ten, kterej se bude dívat na tábor Joea CSC a přitom se bude škodolibě usmívat 8-)

Měl bych být jeden z lidí, který bude mít na sobě černé triko s maltézákem a lvem na prsou :). Dost možná budu strašně nechutně opilej, ale to asi ne, neboť ku večeru musím ve svém BMW vyrazit nach Prag :)
Uživatelský avatar
Likan
svobodník
svobodník
Příspěvky: 21
Registrován: 2/3/2009, 15:27
Bydliště: Brno

Příspěvek od Likan »

Zas tam nebudu, zkouškový mě jednou zabije :)
Uživatelský avatar
Joe CSC
četař
četař
Příspěvky: 66
Registrován: 9/3/2010, 12:50
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joe CSC »

Hans S. píše:Já budu ten, kterej se bude dívat na tábor Joea CSC a přitom se bude škodolibě usmívat 8-)
To by mě zajímalo proč? :roll:
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Protože my, Luftwaffe, jsme mocnější! :)
Uživatelský avatar
Joe CSC
četař
četař
Příspěvky: 66
Registrován: 9/3/2010, 12:50
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joe CSC »

To je dobrej fór... Pro mě za mě, ať si sympatizuje s Luftwaffe kdo chce.

My se ale snažíme o něco víc - připomínat památku našich válečných letců.... hrdinů, na které může a má být tenhle národ právem hrdý.
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Mluvil jsem v nadsázce :) Mně se ta vaše činnost docela líbí :)
Uživatelský avatar
Joe CSC
četař
četař
Příspěvky: 66
Registrován: 9/3/2010, 12:50
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joe CSC »

Fuči, neboj, pochopil jsem :wink:

Chtěl jsem jen vyjádřit zhruba toto:
Troufám si tvrdit, že můj (náš) vztah k RAF a je dost někde jinde, než Tvůj (váš) k Luftwaffe. :D
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

No kdyby byl Hansův vztah k Luftwaffe jako tvůj k RAF, tak by byl pravděpodobně zavřený za propagaci nacismu :D
Uživatelský avatar
asija
poručík
poručík
Příspěvky: 782
Registrován: 16/9/2009, 12:00

Příspěvek od asija »

rad bych prisel, docela rad bych i potkal nekoho z palby osobne kdo tam bude....

kdyby teda nekdo chtel, napste mi sem svuj mobil, nebo muj je
723 236 157
Andrew.www
Příspěvky: 5
Registrován: 1/6/2012, 18:32

Příspěvek od Andrew.www »

Mám jeden lístek navíc, dám ZADARMO !!!, jsem z Prahy....
Uživatelský avatar
asija
poručík
poručík
Příspěvky: 782
Registrován: 16/9/2009, 12:00

Příspěvek od asija »

tak dej :) jsem taky z prahy :)
Andrew.www
Příspěvky: 5
Registrován: 1/6/2012, 18:32

Příspěvek od Andrew.www »

Promiň, někdo se mi ozval už dříve a já měl vážně jen jeden...
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“