Info o ladění

Vzkazy a žádosti vedení Palby pro uživatele

Moderátoři: jarl, Moderátoři

Zamčeno

Jak se Vám líbí nová Palba?

Líbí se mi moc
6
9%
Líbí, ale chce to ještě poladit
32
48%
Stará Palba byla lepší
28
42%
 
Celkem hlasů: 66

Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o ladění

Příspěvek od hydrostar »

Lord píše:To se bude kodovat do HTML vyšší dívčí a ne programem :)
E? Teď trochu nepobírám. Jen říkám, že soubor byl vyrobený v uvedeném programu a ten program ho umí převést i do jiného formátu a taky prý do html.
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Re: Info o ladění

Příspěvek od karaya1 »

Ten export bude do HTML5 (viz třeba tohle video), což je v případě statického loga Dicke Berta na vrabce. Nemluvě o podpoře v prohlížečích.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6852
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Info o ladění

Příspěvek od michan »

Protože mě stále chodí SZ, od kolegů. Proč, že jsem v pondělí nedal pokračování OVERLORDU Č 31 až 33?
Odpovím zde, i když jsem omluvu a vysvětlení podával již v pondělí na "Obsah fóra", když si ho naklepnete, vpravo CHAT. Tam si narolujte zpět na 30. 7. Takže jsem se tam znovu díval teď a již to tam není, neboť starší zprávy asi mizí.
K věci,
z důvodů náběhu Palba.cz, ještě není ani nyní zprovozněno "Album", které je již zkonfigurováno, když staré "Forumfoto", pro velké množství fotek je uzamčeno - je však ve Forumfoto možno listovat, používat odkazy a tím snímky.
Já jako na "potvoru" však potřebuji zařadit, nyní již tedy do "Album" celkem 15 nových obrázků, z čehož je 8 map. Bez toho, že bych je nedal, jejich vzniklé odkazy do článků, nemohu na Palbu.
Až tedy v horizontu asi den, či dva, budou dle Pege v "Album" uvolněna práva, opatrně tam s příslušnou dobou zaučování 15 obrázků zařadím, vzniklé odkazy zařadím do článku a " Šup s tím na Palbu" . Tím to bude pro mne hotové a pak jen, zatím, požádám admina, zde Pegeucka, aby vše vložil na Portál. ( snad do budoucna budu mít i oprávnění jako před inovací - vkládat si články na Portál sám?
Takže takhle.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13676
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Info o ladění

Příspěvek od Rase »

Taky už mám připravené pokračování k Pancéřové ochraně pěchoty (III. a dodělávám další), taky sem se zasekl na obrázcích.
Jo a chtěl sem se zeptat, zda bude nějaké tlačítko (nebo spíš vedle uživatelského panelu - třeba) s posledními příspěvky ? Tak jako na jiných fórech, ať se nemusí listovat po celém fóru (na portál se budou asi dávat jen články) tak ať sou vidět někde i jen nové komentáře
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11905
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Info o ladění

Příspěvek od Zemakt »

jo bude, Lord to už někde psal.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

michan píše:... z důvodů náběhu Palba.cz, ještě není ani nyní zprovozněno "Album", které je již zkonfigurováno, když staré "Forumfoto", pro velké množství fotek je uzamčeno - je však ve Forumfoto možno listovat, používat odkazy a tím snímky ... budou dle Pege v "Album" uvolněna práva, opatrně tam s příslušnou dobou zaučování 15 obrázků zařadím, vzniklé odkazy zařadím do článku a " Šup s tím na Palbu" . Tím to bude pro mne hotové a pak jen, zatím, požádám admina, zde Pegeucka, aby vše vložil na Portál. ( snad do budoucna budu mít i oprávnění jako před inovací ) - vkládat si články na Portál sám?
Vidíš Michane, jak tomu rozumíš! Pege dobře vysvětlil. :idea:
Pokud seš moderátorem dané sekce, tak to na portál budeš moci dát i sám. :wink:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

Rase píše:Jo a chtěl sem se zeptat, zda bude nějaké tlačítko (nebo spíš vedle uživatelského panelu - třeba) s posledními příspěvky ? Tak jako na jiných fórech, ať se nemusí listovat po celém fóru (na portál se budou asi dávat jen články) tak ať sou vidět někde i jen nové komentáře
JJ, všechno bude, ale my nebudeme :D Teď je Kamil vytíženej, ale tohle se plánuje dodat, jako na starý Palbě.
Teď funguje nějaká funkce pro registrované, ale ne pro neregistrované nebo pro pozdější použití.
Na portálu by měl bejt v sidebaru i výpis posledních, nejlíp aby fungoval stejně jako na starý dobrý Palbě.
Něco dokáže řešit také kalendář, uvidíme.

Od spambotů zatím klid, takže tohle je snad vyřešený?
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6852
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Info o ladění

Příspěvek od michan »

Nějak mě vypadl nyní příspěvek, kde říkám, že se učím a koukám a zároveň Ti Lorde děkuji, že jsi potvrdil pozdější možnost dávat si článek na Portál.
Zároveň jsem chtěl za sebe a i některé kolegy vyjádřit dík za noci a večery, které na tom trávíte. Vidím to u Pege.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

michan píše:Nějak mě vypadl nyní příspěvek, kde říkám, že se učím a koukám a zároveň Ti Lorde děkuji, že jsi potvrdil pozdější možnost dávat si článek na Portál.
Zároveň jsem chtěl za sebe a i některé kolegy vyjádřit dík za noci a večery, které na tom trávíte. Vidím to u Pege.
Díky Michane, aspoň od někoho pochvala, a ne kritika, to potěší :wink:
S těmi články by to mělo jít, aspoň myslím :D
Když zakládáš nové téma máš tam volby Výchozí, Důležité, Oznámení, Globální ?
Výchozí - je normální téma
Důležité - řadí se ve fóru nahoru
Oznámení - to právě tapetuje na portál články
Globální - také a navíc se objevuje ve všech fórech

Tedy články puntíkovat jako Oznámení a je to, pokud to tam nemáš, asi se budou muset nastavit ještě práva.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o ladění

Příspěvek od kacermiroslav »

Asi budu opakovat jen to, co již jiný napsali, ale nová Palba se mi zatím vůbec nelíbí. Smekám samozřejmě klobouk před těma, kdo v ní odvedli pořádný kus práce, ale prostě nová verze mě designově neoslovila a zdá se mi dost nepřehledná. Dála jak jsem již jinde psal, například téma WW1 mi pořád nejde zobrazit. Kliknu na Novověk...a šup, je tam, kliknu na WW1 a mám tam Doupě moderátorů, pod nim řadu dalších přes Středověk, Novověk...a až někde dole je WW1. Vzhled samotných článků mi pak v tomto prostředí přijde dost fádní:-( a dost mě deptá, že to není zarovnané ve sloupcích.

Ale budu doufat, že je nová Palba stále ve zrodu, a tudíž se bude postupně vylepšovat.
ObrázekObrázekObrázek
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

Především - design není definitivní, řeší se funkce, grafika jde až nakonec. Teď mám rozdělanou novou hlavičku. Ty linky v hlavičce předělám. Většina by jich měla fungovat, tak snad trefím všechny nefunkční. Když ne, tak dejte info.

Edit: Ale v hlavičce přeci není ani zmíňka o WW1 ne? Ani na staré palbě nebyla.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

kacermiroslav píše:Dála jak jsem již jinde psal, například téma WW1 mi pořád nejde zobrazit. Kliknu na Novověk...a šup, je tam, kliknu na WW1 a mám tam Doupě moderátorů, pod nim řadu dalších přes Středověk, Novověk...a až někde dole je WW1. Vzhled samotných článků mi pak v tomto prostředí přijde dost fádní:-( a dost mě deptá, že to není zarovnané ve sloupcích.
Něco půjde ještě doladit, něco už ne. Novověk je možné posunout nahoru, to by neměl bejt problém. Některé sekce se přečíslovaly, takže ta navigace na plachtách úplně nejede.
Tohle půjde časem opravit.

Jak myslíš, že články nejsou zarovnané ve sloupcích? Dej odkazy na příklady.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

link na WW1 jsem předělal
Uživatelský avatar
Malej Achil
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 118
Registrován: 7/10/2009, 11:52

Re: Info o ladění

Příspěvek od Malej Achil »

Zdravím, koukal jsem se jen tak na průběh ankety a tam taky nová palba celkem dostává na prdel...
Říkám si, jestli ty hodnocení nejsou pořád ještě uspěchaný (a vůbec i ta anketa byla asi uspěchaná - byť chápu tu Lordovu radost, když ji vyhlašoval). Jen a pouze podle mého názoru, dokud Kamil nebo Lord nenapíše:"Hotovo, lepší už to nebude", tak je příliš brzy novou Palbu hodnotit. To už bychom tu anketu rovnou mohli napsat taky tak, jestli se Vám víc líbí Váš sice starší, ale hotový a plně vybavený domek, či zatím pouze cihlová hrubá novostavba.
No samozřejmě, že ten můj starý domeček :wink: .
Voják bez humoru je žoldnéř.
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

link Forum už odkazuje taky na forum a ne na portál.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

Malej Achil píše:Zdravím, koukal jsem se jen tak na průběh ankety a tam taky nová palba celkem dostává na prdel...
Říkám si, jestli ty hodnocení nejsou pořád ještě uspěchaný (a vůbec i ta anketa byla asi uspěchaná - byť chápu tu Lordovu radost, když ji vyhlašoval). Jen a pouze podle mého názoru, dokud Kamil nebo Lord nenapíše:"Hotovo, lepší už to nebude", tak je příliš brzy novou Palbu hodnotit. To už bychom tu anketu rovnou mohli napsat taky tak, jestli se Vám víc líbí Váš sice starší, ale hotový a plně vybavený domek, či zatím pouze cihlová hrubá novostavba.
No samozřejmě, že ten můj starý domeček :wink: .
Nu co dělat přízeň lidu je vrtkavá :D Lid hlasuje doufám spravedlivě a ne ze škodolibosti. Je to 50 na 50, takže zatím to není tak zlý, ale čekal jsem to lepší, a ze začátku bylo. Nu faktem je, že to má ještě mouchy, ale maká se na tom.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

Hlasovalo celých 54 lidí - nevím jestli je to adekvátní vzorek vzhledem k celkovému počtu uživatelů :D Každopádně to neřeším, vždycky u všeho to je tak, že si lidi prosazují, že to staré bylo lepší, protože jsou líní osahat si to nové. Ale stejně jako všechno dneska, i tohle je o zvyku. A věřím, že až se lidi naučí využívat všechny funkce tak že jim to bude vyhovovat.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

Statisticky vzato, už to je nějaký vzorek ... na anketu postačující ... na solidní výzkum, to je ale málo, to by se muselo více rozpitvat.
A zvyk taky dělá hodně, já třeba pamatuju, jak se nadávalo na starý palbě a lidi se museli učit i tam kde co je :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Info o ladění

Příspěvek od Polarfox »

Hlasovat se mělo až po dokončení, takhle ty nedodělky zavádí k mínusům. Já si zatím hlas šetřím :D Zatím se spíš sprintuje k tomu, aby to umělo to co stará Palba, z nových funkčností (zásadního významu) jsem zatím neokusil nic, tak si počkám. Ale trošku mě irituje design, všechno hrozně moc splývá, žádná markantní ohraničení, něco čeho by se mohlo oko chytnout..je to jak modrý oceán, kde to všechno tak nějak plave.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Info o ladění

Příspěvek od Stuka »

Zatím koukám jako blázen.
Modrá je dobrá, ale tady je jí příliš. Všechno splývá. Připadá mi jako když se dívám do kojeneckého ústavu, kde momentálně leží v dupačkách samí chlapečkové.
Taky Portál se mi nelíbí. Na Portálu by měly viset nejnovější články a teď v něm vidím něco starého. Své články radši zatím nehledám, aby mě náhodou netrefil šlak. Pokud nový článek nebude vyvěšen na Portál, ptám se, proč ho psát, že? Portál byla vývěska a pisatel článku cítil /snad mluvím za všechny/ určité zadostučinění, když jeho práce byla na Portálu. Zatímco teď si článek stejně tak dobře múže vyvěsit doma na záchodě.
Také moje jméno a avatar má být nalevo. Nemá přece logiku, (pokud nejsem arab a to nejsem) že si mám nejdřív přečíst příspěvek a až potom mi má zrak padnout na jméno pisatele. Co je to za hloupost?

Edit: A teď vidím, že mám z avataru urvané uši. No, teda to mě vážně naštvalo.
ObrázekObrázek
Zamčeno

Zpět na „Vzkazy od vedení Palby“