Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Soutěž "Jaké modely by mohly vyjít v číslech 21–33?

Příspěvek od p3tris »

Soutěž "Jaké modely by mohly vyjít v číslech 21–33?"

Oznámené modely :
21. Grumman A-6E Intruder
22. Blohm & Voss BV-222 V2 Wiking
23. Vickers Type 440 Wellington B Mk.X
24. Focke-Wulf FW-200C-4 Condor
25. Bloch MB.210
26. Vickers Type 706 Valiant B Mk.1
27. Junkers Ju-52/3m
28. CANT Z.506B Airone
Naposledy upravil(a) p3tris dne 11/9/2012, 11:04, celkem upraveno 1 x.
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Vlasta »

tak Spectre je samozřejmě doma :) lehce upatlaný od oparu lepidla, ale jinak v pohodě. jenom potřeboval zatížit předek, protože se převracel. chtěl jsem mu dát čestné místo vedel Globa....ale nebyl vedle něho ani vidět :) další co vezmu bude až F111
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Tak nám jako číslo 31. vyjde nejspíš další "opravdu zásadní stroj pro historii letectví", a to téměř neznámý hydroplán Consolidated PB2Y Coronado. No a jelikož je to celkem velký kus, možná by nebylo od věci ho vydat jako Wikinga v 1:200, ať k těm ostatním druhoválečnejm ptákům taky velikostně nepasuje, že ano :evil: . Opravdu bych chtěl zajít na pivo s tím, kdo tyhle typy vybírá. :raf: A taky seznam těch 15 kousků, co měli původně vyjít a nevyjdou.
Uživatelský avatar
Dominik
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 18/8/2011, 13:27

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Dominik »

No , Coronado není špatný pták , ale je fakt , že být u Amercomu ,,odpovědnou" osobou , tak bych zařízl opakující se helikoptéry a ne Pevnosti .
Uživatelský avatar
Opitz
rotný
rotný
Příspěvky: 83
Registrován: 24/5/2012, 23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Opitz »

...tak hlásím že Kamov Ka-29TB Helix B je doma (HK), v měřítku vypadá impozantně, jen má "klasicky" uvolněný rotor, listy vrtule jdou všemi směry a moc nedrží, podvozek rovněž...zvažuji, že se stavím znovu v obchodě a podívám se, zda doplnili zboží...ale jinak to bude hezký kus!
DIMIDIUM FACTI, QUI COEPIT, HABET
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Kolekce "Helikoptéry světa"

Příspěvek od p3tris »

Obrázek

Kolekce "Helikoptéry světa"

Obrázek Obrázek

Dne 3. září 2012 vyšel časopis číslo 23 s modelem helikoptéry Kamov Ka-29TB Helix B

Zdroj: nakladatelství AMERCOM S.A.
Naposledy upravil(a) p3tris dne 17/9/2012, 07:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Kolekce "Létající pevnosti"

Příspěvek od p3tris »

Obrázek

Kolekce "Létající pevnosti"

Obrázek Obrázek

Dne 10. září vyšel časopis číslo 18 s modelem transportního letounu Boeing C-97A Stratofreighter

Zdroj: nakladatelství AMERCOM S.A.
Naposledy upravil(a) p3tris dne 24/9/2012, 07:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Soutěž "Jaké modely by mohly vyjít v číslech 21–33?

Příspěvek od p3tris »

Soutěž "Jaké modely by mohly vyjít v číslech 21–33?"

Oznámené modely :
21. Grumman A-6E Intruder
22. Blohm & Voss BV-222 V2 Wiking
23. Vickers Type 440 Wellington B Mk.X
24. Focke-Wulf FW-200C-4 Condor
25. Bloch MB.210
26. Vickers Type 706 Valiant B Mk.1
27. Junkers Ju-52/3m
28. CANT Z.506B Airone
29. Kawaniši H8K2 Emily
Naposledy upravil(a) p3tris dne 25/9/2012, 15:33, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Na Miniwojně taktéž náhledy na novinky CANT Z.506B Airone a na Mil Mi-28A Havoc
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Kolekce "Avions de combat à réaction"

Příspěvek od p3tris »

Přátelé, jelikož nám skončila Amercomácká kolekce letadel a brzy skončí i bombardéry, rozhodl jsem se vás průběžně informovat o francouzské kolekci firmy Altaya Avions de combat à réaction. Žijeme v globalizovaném světě, plno z nás jezdí na dovolené do Itálie či Španělska, nebo pracuje v Německu, kde se na tyto výrobky dá snadno narazit. Stejně tak se sporadicky objevují na pultech našich obchodů jejich tanky, takže je jen otázkou času, kdy se objeví i letadla. Doufám, že vám tento malý přehled nebude vadit:
Obrázek

Aktuální model: Blackburn Buccaneer S.2B

Obrázek
Naposledy upravil(a) p3tris dne 27/9/2012, 07:39, celkem upraveno 1 x.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

No to je aspoň správné měřítko! Až to k nám dojde, tak se budou sběratelé houfně zbavovat těch 1:100 :) :eek: Cena 7,99 E za 1 číslo s časopisem je ještě zkousnutelná - tedy asi, kvalita není známa.
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

Pokud mě moje informace neklamou, tak tato série je Altaya a je určena pouze pro frankofonní země. Co vím, tak se to jinde neprodávalo ( nemusím ovšem vědět všechno, že ). Ale přes partnera ve Francii jsem se tam už vloni pokoušel nabourat a bylo mi sděleno, že se o jiných zemích než Francie a pod. vůbec neuvažuje a striktně odmítli jakoukoliv spolupráci.
Co se týká kvality, tak ta je až překvapivě dobrá. Viděl jsem tedy jen Gripena. Musím ovšem upozornit, že se nejedná o čistý kov, ale spíše plast s občasnými částmi z kovu, provedení, detaily atd. ovšem dobré. Typově něco zajímavé, co se v kovu nedělá. Ostatní, co jsou již v kovu, nemá cenu tímhle nahrazovat.
MMM
Příspěvky: 7
Registrován: 12/9/2012, 17:08

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od MMM »

Možná už to víte, ale na stránkách Amercomu se teď dá Me163 objednat v eshopu. Je bez časopisu, takže v trafikách se asi neobjeví. Koupil jsem ho v pátek a dneska mi přišel poštou na dobírku. V rámci celé edice patří k těm kvalitnějším modelům, které jsou víc z kovu než z plastu. Každopádně je to zatím jediný diecast Komet v 1:72, když nepočítám ten z angl. edice Atlas Duelling Fighter, který už v podstatě není k sehnání. Naštěstí se asi časem objeví v nabídce firmy Oxford, která celou tu edici postupně vydává. A to je dobře, protože je tam pár typů letadel WWII, které nikdo jiný v kovu nedělá (hlavně Me108, Henschel Hs123, FockeWulf Ta152, Seafire, Arado Ar196).
p3tris píše:Psal jsem do Amercomu ohledně Kometa, tak přeposílám jejich oficiální odpověď:

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, proč byla u nás zkrácena oproti Polsku série "Vojenská letadla" na 60 místo 61 čísel? Je možnost si někde u Vás objednat i polské číslo 61 s modelem letounu Me-163 Komet? Dočkáme se tohoto modelu u nás v jiné kolekci, nebo vůbec nevyjde?
Dále bych se chtěl zeptat, proč byla kolekce "Létající pevnosti" zkrácena z 48 na 33 čísel. Jde o prodejní neúspěch této kolekce na pultech?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
velmi nás těší Váš zájem o titul Vojenská Letadla. Z původně avizovaných 48 čísel byla edice prodloužena na čísel 60, dále se edice nebude prodlužovat. Ano v Polsku vyjde číslo 61, tento model (pouze jako samostatný model bez magazínu) se snažíme získat i pro ČR, nicméně vydavatel není schopen pokrýt naší poptávku a tak model prozatím zůstává součástí výhradně polské edice, jak bylo vlastně původně plánováno.
Prosím pochopte, že není v našich možnostech rozhodnutí Amercom měnit. Amercom je Polská společnost a obsah, pořadí a formu svých edic určují sami. Samotné nás to velice mrzí, protože tento typ letounu je velmi populární.
Většina našich edic byla pokrácena. Vydavatel nám k tomu nedal jasné vyjádření, nicméně můžeme se jen domnívat, že chystají další edice a zdá se být lepší mít více různých edic a tím udělat radost širší skupině sběratelů, oproti rozsáhlé a takřka nekončící sérii na jedno téma.

Děkujeme za pochopení.

S pozdravem,
Eva Schneedorferová
AMER MEDIA s. r. o.
Uživatelský avatar
Opitz
rotný
rotný
Příspěvky: 83
Registrován: 24/5/2012, 23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Opitz »

Zdravím!

Děkuji za příspěvek "Kolekce "Avions de combat à réaction", kolekce mne nadchla. Chvilku jsem hledal a nakonec našel, jak je možné tato letadla pořídit. Tak teoreticky by to mělo jít. Na stránkách jsem si vytvořil účet, opět přihlásil a zkušebně jeden model "skoro koupil". Cena 13,99 EUR (cca. 350 Kč), ale poštovné 22,78 EUR (cca. 570 Kč).

http://www.journaux.fr/avions-de-combat ... 57949.html

Možná, v případě zájmu, by se dalo dohodnout a zorganizovat hromadný nákup pro více nadšenců najdenou a eliminovat tak vysoké poštovné. Předem se této role zříkám pro vysokou prac. vytíženost, ale třeba by to pro někoho, za jistou organizační úplatu, bylo realizovatelné.

Jednotlivé modely už byly dost vykoupené, je vidět, že jdou asi slušně n odbyt. Osobně jsem toto léto v Itálii zakoupil několik modelů z různých vydavatelských sérií, snad se dostanu k tomu, abych je nafotil a s komentářem přidal na fórum.
DIMIDIUM FACTI, QUI COEPIT, HABET
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Co se kvality Altaya týče, našel jsem fórum s pěknýma detailníma fotkama. Myslím, že podle nich je kvalita hodně dobrá. Ovšem, jako u všeho, se některým chybičkám taky občas nevyhnou. Mimochodem, předplatitelé ve Francii dostanou jako bonus Mirage 2000C v krásné kamufláži Tiger Meetu a Fouga CM.170 Magister s Alpha Jetem (toho jsem bohužel našel už jen vyprodaného na e-bay, takže bez obrázku) v barvách akrobatické skupiny "Patrouille de France".
Uživatelský avatar
Dominik
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 18/8/2011, 13:27

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Dominik »

Oni mně s tou kolekcí strašně štvou :D . Takové krásné modely ... Třeba se někdy v budoucnu u nás objeví nějaká podobná kolekce .
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Kolekce "Helikoptéry světa"

Příspěvek od p3tris »

Obrázek

Kolekce "Helikoptéry světa"

Obrázek Obrázek

Dne 17. září 2012 vyšel časopis číslo 24 s modelem helikoptéry Westland Whirlwind HAR.10

Zdroj: nakladatelství AMERCOM S.A.
Naposledy upravil(a) p3tris dne 1/10/2012, 09:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Kolekce "Létající pevnosti"

Příspěvek od p3tris »

Obrázek

Kolekce "Létající pevnosti"

Obrázek Obrázek

Dne 24. září vyšel časopis číslo 19 s modelem těžkého bombardéru Boeing Washington B Mk.1 (Boeing B-29A Superfortress)

Zdroj: nakladatelství AMERCOM S.A.
Naposledy upravil(a) p3tris dne 8/10/2012, 08:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Jako další číslo Létajících pevností opravdu japonský létající člun Kawaniši H8K2 Emily, tentokráte v měřítku 1:144. Vrtulníky mě mile překvapily a i když to bude prcek, vychází klasika z největších, Bell-47 a to ve vojenské verzi Bell OH-13 Sioux.
http://miniwojna.blogspot.cz/search/label/Amercom
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Soutěž "Jaké modely by mohly vyjít v číslech 21–33?

Příspěvek od p3tris »

Soutěž "Jaké modely by mohly vyjít v číslech 21–33?"

Oznámené modely :
21. Grumman A-6E Intruder
22. Blohm & Voss BV-222 V2 Wiking
23. Vickers Type 440 Wellington B Mk.X
24. Focke-Wulf FW-200C-4 Condor
25. Bloch MB.210
26. Vickers Type 706 Valiant B Mk.1
27. Junkers Ju-52/3m
28. CANT Z.506B Airone
29. Kawaniši H8K2 Emily
30. Junkers Ju-290A-5
? Consolidated PB2Y Coronado
? Heinkel He-111H-6
Naposledy upravil(a) p3tris dne 9/10/2012, 12:53, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“