Něco o tom vím, jen počkej, až sem fláknu zbytek "rusko-japonský války po čtyřiceti letech", to se místní komouši a rusofilové poserou!

Já myslím, že v dubnu 1945 už bylo prakticky jedno, jestli nějaké bomby Prinze Eugena trefí nebo ne. Stejně trpěl nedostatkem munice a PHM a prakticky už neměl kam by plul a co by plnil za roli. O nějaké podpoře německých vojsk atd. v době, kdy se již stahovala smyčka kolem Berlína, je zbytečné vést diskusi. Jediné, co by se tak mohlo změnit je, že by jej Amíci o pár let později nemohli prozkoumat a potopit při jaderných zkouškách. Ale těch kocábek, které mohli a poslali ke dnu, stejně měli habakuk.saldy píše:jedná se o rozhovor s letcem Pe-2, píše o tom, že jejich svaz sice napadl Prinz Eugen bombami FAB-500 ale vše šlo mimo, a že to je velká škoda...
Stejně je zázrak, kdy při legendárních výkonech sovětského letectva přežil PE v Baltském rybníku až do kapitulace, dokonce poskytoval dělostřeleckou podporu...tak nějak si to neumím představit v podmínkách nadvlády ve vzduchu. Asi někdo kecá, lže a zametá za seboukacermiroslav píše:Já myslím, že v dubnu 1945 už bylo prakticky jedno, jestli nějaké bomby Prinze Eugena trefí nebo ne. Stejně trpěl nedostatkem munice a PHM a prakticky už neměl kam by plul a co by plnil za roli. O nějaké podpoře německých vojsk atd. v době, kdy se již stahovala smyčka kolem Berlína, je zbytečné vést diskusi. Jediné, co by se tak mohlo změnit je, že by jej Amíci o pár let později nemohli prozkoumat a potopit při jaderných zkouškách. Ale těch kocábek, které mohli a poslali ke dnu, stejně měli habakuk.saldy píše:jedná se o rozhovor s letcem Pe-2, píše o tom, že jejich svaz sice napadl Prinz Eugen bombami FAB-500 ale vše šlo mimo, a že to je velká škoda...
Vím reakce sice starší příspěvek a třeba už i jiný názor ale pokusím se reagovat a trochu poupravit názor na D TKScrat píše: Poněkud jinak to ale vyznívá při porovnání s loděmi budovanými ve stejném duchu, tedy bez omezujících limitů. A pokud postavím třídu Admiral Hipper vedle rozměrově podobné třídy Baltimore tak najednou na německých plavidlech tak nějak není co obdivovat. V americkém podání je tu náhle 6'' boční pancíř z materiálu srovnatelné kvality, 3'' pancéřová paluba, více děl srovnatelných parametrů ale používajících supertěžké AP granáty s mnohem větší ničivou silou, systém radarového řízení palby..... a tak bych mohl pokračovat dál. A pokud vezmu do úvahy i americkou třídu Des Moines tak nejen že není co obdivovat ale v podstatě není o čem se bavit.
Scrat
Pro Navy...Navy píše:Vím reakce sice starší příspěvek a třeba už i jiný názor ale pokusím se reagovat a trochu poupravit názor na D TKScrat píše: Poněkud jinak to ale vyznívá při porovnání s loděmi budovanými ve stejném duchu, tedy bez omezujících limitů. A pokud postavím třídu Admiral Hipper vedle rozměrově podobné třídy Baltimore tak najednou na německých plavidlech tak nějak není co obdivovat. V americkém podání je tu náhle 6'' boční pancíř z materiálu srovnatelné kvality, 3'' pancéřová paluba, více děl srovnatelných parametrů ale používajících supertěžké AP granáty s mnohem větší ničivou silou, systém radarového řízení palby..... a tak bych mohl pokračovat dál. A pokud vezmu do úvahy i americkou třídu Des Moines tak nejen že není co obdivovat ale v podstatě není o čem se bavit.
Scrat
Stále je co obdivovat, 6 palců na US? Jak je možné že US jsou tak dobře obrnění oproti D křižníkům když mají cca 1700 tun pancíře kdežto německé 2500 tun pancíře.
(...)Německá 203 mm děla se v efektivním bojovém dosahu mohla rovnat bitevním lodím, (...)
Výsledek Bitvy nemá nic společného s kvalitou lodí nebo bojovými schopnosti lodě, výsledky bitvy byla dán rozkazy - žádné rizikozzz píše:Pro Navy...Navy píše:Vím reakce sice starší příspěvek a třeba už i jiný názor ale pokusím se reagovat a trochu poupravit názor na D TKScrat píše: Poněkud jinak to ale vyznívá při porovnání s loděmi budovanými ve stejném duchu, tedy bez omezujících limitů. A pokud postavím třídu Admiral Hipper vedle rozměrově podobné třídy Baltimore tak najednou na německých plavidlech tak nějak není co obdivovat. V americkém podání je tu náhle 6'' boční pancíř z materiálu srovnatelné kvality, 3'' pancéřová paluba, více děl srovnatelných parametrů ale používajících supertěžké AP granáty s mnohem větší ničivou silou, systém radarového řízení palby..... a tak bych mohl pokračovat dál. A pokud vezmu do úvahy i americkou třídu Des Moines tak nejen že není co obdivovat ale v podstatě není o čem se bavit.
Scrat
Stále je co obdivovat, 6 palců na US? Jak je možné že US jsou tak dobře obrnění oproti D křižníkům když mají cca 1700 tun pancíře kdežto německé 2500 tun pancíře.
(...)Německá 203 mm děla se v efektivním bojovém dosahu mohla rovnat bitevním lodím, (...)
no a v praxi se nepotvrdili Tebou uváděné TTD německých těžkých křižníků viz bitva na severu Evropy v Barentsově moři 12/1942 (operace Regenboden) http://www.navweaps.com/index_oob/OOB_W ... ts_Sea.php
Kde oba německé těžké křižníky nedokázaly rozstřílet britskou eskortu, které dominovaly 2 britské křižníky vybavené 6-ti palcovým hlavním dělostřelectvem (tj. ráže 152 mm)![]()
Ppsaný neúspěch německých těkých křižníků (třída Admiral Hipper i Panzeschiff) byl tak "závratný", že obratem národní socialisté stáhli všechny 2+2 německé těžké křižníky staženy z bojového nasazení. Na dlouhé měsíce. Patrně platí, že až do roku 1944 (Prinz Eugen) resp. do roku 1945 (Admiral Hipper). A nejsem si jistý jestli bojové nasazení obou křižníků třídy Admiral Hipper v 1944/45 resp. v 1945 spočívalo ještě v něčem jiném nez v podobě protizemního ostřelování (=pokud se nepletu, tak po návratu do bojového nasazení tyto tězké křižníky de facto sloužily pouze v roli monitorů)
Po této praktické ukázce schopností německých těžkých křižníků v r. 1942 již nadále byly v 1943 proti anglo-americkáých na sever SSSR byly nasazovány pouze Tirpitz a Scharnhorst. Míněno z velkých lodí Kriegsmarine...
P.S. Možná by bylo lepší teoretické srovnávané TTD doplnit i o znalost jak se osvědčily v praxi.
P.P.S. Máš-li k dispozici dobré zdroje, tak já osobně bych uvítal, kdybys napsal názor jak se v praxi ne/osvědčily německé velké torpédoborce vybavené 15-ti cm hlavním dělostřelectvem.
Co je prosím na tomto tvrzení odvážného? Mohl by jste mi nějak doložit co přesně??? Případně dát nějaký argument? V mém předchozím příspěvku to máte shrnuto.Ataman píše:Bylo by možné toto, velice mírně řečeno, značně odvážné tvrzení také něčím doložit?Navy píše:Stále je co obdivovat...
Viz http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=127 ... 21#p326421Navy píše:Co je prosím na tomto tvrzení odvážného? Mohl by jste mi nějak doložit co přesně??? Případně dát nějaký argument?
No a?(to sem taky můžu dát příspěvek, kde shrnu, že čtverec je kulatej)Navy píše:V mém předchozím příspěvku to máte shrnuto.
Argument bys chtěl? Tak teda - když chceš někoho přesvědčovat o svý víře, musíš pro to udělat něco víc, než jen z prstů vycucanej souhrn!Navy píše:A? Nějaká argumentace bude?Nějaký argument nebo tak, nebo pouze trolling, bez urážky nejste partner pro diskuzi
promiň, ale já reagoval na část Tvého názoru, kdy praktická zkušenost přesvědčila velení Třetí říše, že těžké křižníky (ať už Admiral Hipper či Panzerschiffe) si nezaslouží bojové nasazení. Na rozdíl od Tirpitze, který v bojovém nasazení (na severu Norska) zůstal. Připomínám, že např. dle orientačních údajů na navypedia.org byla bojová plavba (+- 20 uzlů) Tirpitze 2x náročnější na palivo než obdobně rychlá plavba CA Admiral Hipper. Tj. výše citovanou část Tvého názoru jsem vyvrátil.Navy píše:Výsledek Bitvy nemá nic společného s kvalitou lodí nebo bojovými schopnosti lodě, výsledky bitvy byla dán rozkazy - žádné rizikozzz píše:Navy píše: Vím reakce sice starší příspěvek a třeba už i jiný názor ale pokusím se reagovat a trochu poupravit názor na D TK
Stále je co obdivovat, 6 palců na US? Jak je možné že US jsou tak dobře obrnění oproti D křižníkům když mají cca 1700 tun pancíře kdežto německé 2500 tun pancíře.
(...)Německá 203 mm děla se v efektivním bojovém dosahu mohla rovnat bitevním lodím, (...)
Skupina Admirál Hipper fungoval v této bitvě velice dobře a jeho dělostřelba byla na těžký křižník mimořádná. (...)