Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

velitel píše:On se ten svět snad už fakt zbláznil. 8 měřítek pro vláčky. Za mě byly myslím jen tři - HO, TT a N. Ale už mě taky může klamat moje chatrná paměť.
Já měl TT. To bylo takové optimum do paneláku.

A k tomu 1:64 - už vím, to je britské měřítko. Proto oni angláni hrnou autíčka v tomhle měřítku.
Je mi jasné, že jsem mimo téma, ale zde si to možem dovolit, ta "tabulka" je převážně evropská. Ve Velké Británii a USA to mají zas jinak (viz odkaz), takže nejen 8 měřítek, ale hromada dalších, některé jak se uvádí nejsou v odkazu uvedeny.

http://www.parostroj.net/modely/meritka/meritka.htm

Jinak máš v označení H0 chybu, to není HO, ale v označení H0 není písmeno O, ale číslice 0 (označení vzniklo z německého “halb Null” - poloviční nula. :) Já ji totiž měl.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

Takže díky za osvětu. To jsem fakt nevěděl. Jinak ale k té Americe - vůbec se nedivím, protože tam je to všechno jinak. Jen taková perlička. Byl jsem tam několikrát, pokaždé v jiné oblasti a vždy jsme projeli několik států a večer na hotelu jsem musel vždycky zkoumat, jak se pouští, resp. mixuje voda. Tolik systémů jsem nezažil.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Taktéž jsem si myslel, že je to HO. Taky jsme tomu vždycky "háóčka" říkali. Protože jsem je taky měl a dobře si pamatuju můj dětský výlet do Berlína, který se smrsknul na shánění výhybek.

Jinak jako kitař považuju 1:144 za celkem běžné měřítko. Vlastně po 1:48 a 1:72 za třetí nejběžnější. Ideální do malého bytu, kde stíhačky jsou ještě dostatečně velké k zachování základních detailů a bombardéry pak zase dostatečně malé.

EDIT:
Dominik píše:Tedy , nevím jak Vy , ale já mám z ,,Létajících pevností" takový divný pocit . 33 čísel , nedokončená trojice V-bombardérů , neznámé typy .......
Přesně, jak říkáš. Podle mě měli ty "zajímavější" typy rovnoměrně rozvrstvené na 48 čísel a takhle jsme o ně přišli. Myslím, že kdyby se série nezkrátila, dočkali bychom se jak posledního V-bombera, tak i jiných ikonických letadel, které mi v sérii vyloženě chybějí. Je hodně zvláštní vydávat dopravní letadla a vynechat Dakotu. Stejně tak jako první bombardér, co svrhl pumy na Japonsko B-25, nebo téměř ignorovat letectvo SSSR. Zato tu máme celkem dost námořních průzkumných letounů. A mě osobně chybí mezi Lancastera a Halifaxe postavit Stirling, ale to už bych chtěl asi moc :)
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Kolekce "Helikoptéry světa"

Příspěvek od p3tris »

Obrázek

Kolekce "Helikoptéry světa"

Obrázek Obrázek

Dne 26. listopadu 2012 vyšel časopis číslo 29 s modelem helikoptéry Aérospatiale SA-316B Alouette III

Zdroj: nakladatelství AMERCOM S.A.
Naposledy upravil(a) p3tris dne 8/12/2012, 12:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Soutěž "Jaké modely by mohly vyjít v číslech 21–33?

Příspěvek od p3tris »

Přátelé, nerad dělám reklamu, ale tohle je zvláštní příležitost. Robert alias Fowly se rozhodl, že by bylo škoda úplně vystornovat soutěž s "Létajícími pevnostmi". A jelikož by se Stuka špatně dělila mezi tři výherce, dostane každý z nich kupon na 300,-Kč do obchodu VOJENSKÉ MODELY.
Obrázek + Obrázek + Obrázek
Tímto mu tedy za Palbu moc děkuju.
Tony a Dominik si způsob převzetí výhry vykomunikují přes SZ.

Vyhlášením výhry tedy budeme považovat soutěž za ukončenou a nezmění na ní nic ani případné prohození pořadí v českých trafikách.

Díky všem za účast.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Kolekce "Létající pevnosti"

Příspěvek od p3tris »

Obrázek

Kolekce "Létající pevnosti"

Obrázek Obrázek

Dne 3. prosince vyšel časopis číslo 24 s modelem bombardéru a námořního průzkumného letounu Focke-Wulf FW-200C-4 Condor

Zdroj: nakladatelství AMERCOM S.A.
Naposledy upravil(a) p3tris dne 17/12/2012, 14:33, celkem upraveno 1 x.
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Vlasta »

ten kondor je nádherný...dostali jenom jednoho (sorry pane, co si to kupujete taky...), měl upadlé kolečko ale vzal jsem si ho...škoda že to není ta hitlerova verze..ale i tak...nádherné letadlo
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Citace z diskuze na Minivojně (mimochodem, nový design se povedl):

Michael Saffron > Škoda, že vyšlo poslední číslo Létajících pevností. Osobně jsem doufal, že budou i velké stroje jako Tu-16, Tu-22, T-128, Tu-160

Inkub > Dva z nich byli v plánech...

Taky lituju, že to takhle zařízli :(

Jinak podle všeho by měla jako Helikoptéra č.37 vyjít Aérospatiale SA-3130/SA-318 Alouette II a podle některých indicií jako číslo 40 Sikorsky CH-53E Super Stallion, respektive MH-53E Sea Dragon. Na což jsem celkem zvědavý, protože se jedná o největší a nejtěžší vrtulník ve výzbroji amerického námořnictva a v 1:72 by ho byl pěkný kousek.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
Dominik
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 18/8/2011, 13:27

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Dominik »

Jo , Condor to je pěkný letoun : http://www.youtube.com/watch?v=PQ9KntTSyG0
Uživatelský avatar
fowly
svobodník
svobodník
Příspěvky: 38
Registrován: 30/1/2010, 11:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž "Jaké modely by mohly vyjít v číslech 21–33?

Příspěvek od fowly »

p3tris píše:Přátelé, nerad dělám reklamu, ale tohle je zvláštní příležitost. Robert alias Fowly se rozhodl, že by bylo škoda úplně vystornovat soutěž s "Létajícími pevnostmi". A jelikož by se Stuka špatně dělila mezi tři výherce, dostane každý z nich kupon na 300,-Kč do obchodu VOJENSKÉ MODELY.

Tímto mu tedy za Palbu moc děkuju.
Tony a Dominik si způsob převzetí výhry vykomunikují přes SZ.

Vyhlášením výhry tedy budeme považovat soutěž za ukončenou a nezmění na ní nic ani případné prohození pořadí v českých trafikách.

Díky všem za účast.
Zdravím všechny,
opožděně všem vítězům gratulujeme a věřím že Vám vybrané modely udělají radost. Tonymu a P3trisovi děkuji za zprostředkování a moderování soutěží.

Abychom ostatním návštěvníkům palby nabídli také menší pozornost, máme pro všechny uživatele DOPRAVU ZDARMA z obchodu VOJENSKÉ MODELY na zboží dle svého výběru.
Tato nabídka není omezená žádnou minimální výškou objednávky a aby to bylo zajímavější, akce platí jak pro Českou, tak i pro Slovenskou Republiku.

Pro uplatnění této slevy napište do poznámky při dokončování objednávky heslo: palba2012
a při následné fakturaci Vám odečteme částku za dopravu. Nabídka platí do konce roku 2012

Hezký den,
fowly
rychlik
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 16/12/2011, 22:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od rychlik »

jestli někdo čeká na Havoc, tak už je venku... nebyl by zlej, jen mi zas nedoléhaj ňáký díly a raketnice je nakřivo :(
takže Siouxe se asi taky dočkám už 21. a ne až po svátcích
edit: kurnik, nejsem trpělivej člověk - 20 minut se bezúspěšně snažim usadit kulomet, vzdávám to, holt tam zůstane viklací
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Kolekce "Helikoptéry světa"

Příspěvek od p3tris »

Obrázek

Kolekce "Helikoptéry světa"

Obrázek Obrázek

Dne 7. prosince 2012 vyšel časopis číslo 30 s modelem helikoptéry Mil Mi-28A Havoc

Zdroj: nakladatelství AMERCOM S.A.
Naposledy upravil(a) p3tris dne 21/12/2012, 10:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

from rychlik: Díky za info s tím Havocem.........opravdu čára přes rozpočet. Jeden je zvyklej na to , ráno v pondělí naběhne co 14 dní do obchodu a najednou je to tam už v pátek. Po tvém avízu jsem v sobotu shrábl se štěstím posledního. V pondělí bych už utřel :-? . S těmi raketnicemi máš bohužel pravdu (skoro u všech modelů), ale už jsem si zvykl, že vždy plno věcí ulámu dopiluji, dopasuji a přilepím. Docela bych ocenil kdyby to prodávali v rozsypu a poskládal jsem si to sám. Normální stavebnice bohužel v kovu nejsou tak to musíme skousnout :D .

.....neví někdo pls odhadem kolik těch vrtulníků bude - nepřítel č.1 "VOLNÉ MÍSTO" se mi každých 14 dní chechtá do ksichtu :eek:
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

spider74 píše:...neví někdo pls odhadem kolik těch vrtulníků bude - nepřítel č.1 "VOLNÉ MÍSTO" se mi každých 14 dní chechtá do ksichtu :eek:
Pokud se nic nezmění, zatím je jak v Polsku, tak u nás avizováno 48 kousků.
http://www.amercom.com.pl/14-modele
http://www.amercom.cz/heli.htm
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

a sákryš tak to jsem si nevšim, že je to tam tím pidi písmem napsáno dík za info.......holt jsem slepej a jaksi jsem to tam přehlíd :roll:
Uživatelský avatar
Opitz
rotný
rotný
Příspěvky: 83
Registrován: 24/5/2012, 23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Opitz »

Zdravím, jen pozn., vždycky se snažím z několika kusů trochu vybrat, ale poslední modely byly hrozný, Alouette je v reklamaci s nalomeným rotorem (dříve jsem v Tescu přinesl, koukli, hned vyměnili, teď musí podsoupit klasické 3oti denní reklamaci), Havoc jdu reklamovat po dnešním rozbalení zítra, chybí polovina závěsu s raketami (přes zvlněný čirý plast a igelit nebylo patrné)...tak vážně přemýšlím, že už mě to nebaví, 180 Kč není tolik, ale toho času a energie s tím sem tam lítat...budu hodně zvažovat, co koupit...a riskovat, že budu zase zdlouhavě reklamovat. Máte taky podobnou zkušenost? Moc to nechápu, kdyby někdo alespoň trochu kontroloval, co se zabalí, nemusí jít potom celý výrobek do kontejneru včetně důvěry kupujících, kteří, zdá se, ubývají. A jak bych rád kupoval, ale takhle?
DIMIDIUM FACTI, QUI COEPIT, HABET
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Soutěž "Jaké modely by mohly vyjít v číslech 21–33?

Příspěvek od TonyHazard »

fowly píše:..........Zdravím všechny,
opožděně všem vítězům gratulujeme a věřím že Vám vybrané modely udělají radost. Tonymu a P3trisovi děkuji za zprostředkování a moderování soutěží.
Hezký den,
fowly
Tak jsem už vybral výhru (maličko jsem doložil), objednané modely M2A2 a M3A2 Bradley (od Dragonu) jsou na cestě pod vánoční stromek, to bude úroda!
Fowly, ještě jednou děkuji.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Diskuze o edičních řadách (kolekcích) modelů Amercom přesunuta do zvláštního tématu.
Zde :
http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=306&t=5559
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Kolekce "Létající pevnosti"

Příspěvek od p3tris »

Obrázek

Kolekce "Létající pevnosti"

Obrázek Obrázek

Dne 17. prosince vyšel časopis číslo 25 s modelem bombardéru Bloch MB.210

Zdroj: nakladatelství AMERCOM S.A.
Naposledy upravil(a) p3tris dne 28/12/2012, 07:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Tak dneska se mi povedl koupit tenhle krasavec od Corgi z kolekce "WWII Legends".........Westland Lysnader Mk II, Western Desert, 1940. Koupeno v Dráčiku za -399,-Kč . Kvalita TOP a cena jakbysmet.
Přílohy
03.jpg
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“