Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Připojuji se ke gratulantům a očekávám, že se začnete chlubit a dávat sem fotečky svých létajících dárečků ........... :-?
Uživatelský avatar
fightavi
desátník
desátník
Příspěvky: 45
Registrován: 22/8/2011, 14:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od fightavi »

p3tris píše:K nám do města přišel jen jeden, zamluvenej, takže jsem neměl ani možnot si ho prohlédnout. Nechal jem si ho doobjednat, ale podle místních reakcí mám docela strach. Vypadá to, že bude lepší postavit si ho úplně znova. Předpokládám, že kovu na sobě taky zrovna moc nepobral. Jestli se nepletu, má ten od Pavla Models už v základu i nosník z leptů, takže z něj bude nakonec víc "kovák", než z Amercomáckýho.
Podobních peripetií se s největší pravděpodobností dočkáme u nejnověji oznámeném vrtulníku - Alouette II.
Tak když to tak čtu, tak ten můj od Pavly z doby kdy vyšel, je úplně zlatý kus.
Prosím:
Obrázek Obrázek

(upraveno) *T*
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Kolekce "Létající pevnosti"

Příspěvek od p3tris »

Obrázek

Kolekce "Létající pevnosti"

Obrázek Obrázek

Dne 28. prosince vyšel časopis číslo 26 s modelem strategického bombardéru Vickers Type 706 Valiant B Mk.1

Zdroj: nakladatelství AMERCOM S.A.
Naposledy upravil(a) p3tris dne 14/1/2013, 08:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Novinky od firmy Hobby Master na březen 2013:

Obrázek
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Tady: http://www.amercom.cz/informace.htm jsem si všimnul, že je tam již poměrně stará informace, že v edici Létající pevnosti bude jen 31 čísel (tedy nikoli 33 čísel). Vypadá to, že tam tu změnu dopsali tedy dodatečně a nikdo z nás si toho zatím nevšimnul?
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

zved píše:Tady: http://www.amercom.cz/informace.htm jsem si všimnul, že je tam již poměrně stará informace, že v edici Létající pevnosti bude jen 31 čísel (tedy nikoli 33 čísel). Vypadá to, že tam tu změnu dopsali tedy dodatečně a nikdo z nás si toho zatím nevšimnul?
Ale všiml... dost se to rezebíralo na polských fórech. Nejdřív to zredukovali na čísel 30, pak ještě jedno přidali a uzavřei sérii. Je to docela zvláštní, protože v Polsku už měli podle všeho připravené i tiskové podklady. Podle internetové šuškandy by mohla zanedlouho vycházet další série "bombardérů", kde se tyhle dva stroje potom objeví. Možná i s Tu-160 a Tu-22. Chtěl jsem je odebrat ze seznamu až při vyjití dalšího modelu.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Kolekce "Helikoptéry světa"

Příspěvek od p3tris »

Obrázek

Kolekce "Helikoptéry světa"

Obrázek Obrázek

Dne 7. ledna 2013 vyšel časopis číslo 32 s modelem helikoptéry McDonnell Douglas MD500 Defender

Zdroj: nakladatelství AMERCOM S.A.
Naposledy upravil(a) p3tris dne 21/1/2013, 15:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

McDonnell Douglas MD500 Defender - Amercom opět nezklamal. V obchodě jsem vybíral opět ze 4 ks a jako minule jsem to skoro vzdal. Na každém byla skoro každá věc křivě, daleko jednodušší bylo spočítat co je tam rovně a klidně bych mohl mít i palčáky a dopočítal bych se. Za těch 179,- úplná katastrofa. Nakonec mi to nedalo a ten nejmíň strašný jsem vzal. Doma jsem to zkusil opatrně rozlámat abych to dopasoval a znovu přilepil. Bohužel mi pár věci prasklo jak nemělo a nakonec to celé letělo do koše. Ze začátku to ještě u většiny modelů jakž takž šlo, ale poslední dva modely je hrůza a děs. S Amercomem jsem definitivně skončil a prodejce by měla hanba fackovat :evil: :evil: :evil:
Naposledy upravil(a) spider74 dne 20/1/2013, 18:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

spider74 píše:McDonnell Douglas MD500 Defender - Amercom opět nezklamal. V obchodě jsem vybíral opět ze 4 ks a jako minule jsem to skoro vzdal. Na každém byla skoro každá věc křivě, daleko jednodušší bylo spočítat co je tam rovně a klidně bych mohl mít i palčáky a dopočítal bych se. Za těch 179,- úplná katastrofa. Nakonec mi to nedalo a ten nejmíň strašný jsem vzal. Doma jsem to zkusil opatrně rozlámat abych to dopasoval a znovu přilepil. Bohužel mi pár věci prasklo jak nemělo a nakonec to celé letělo do koše. Ze začátku to ještě u většiny modelů jakž takž šlo, ale poslední dva modely je hrůza a děs. S Amercomem jsem definitivně skončil a prodejce by měla hanba fackovat :evil: :evil: :evil:
Podle mojí zkušenosti je to tak, že čím je model menší, tím je to s kvalitou horší. Naproti tomu třeba Mi-28 byla docela slušná a podle fotek na motoshowminatura ani Mi-2 nevypadá zle (až na tu velkou hlavu rotoru). Zato z Alouette II bych měl docela strach. Mimochodem, z mojich zakoupených vrtulníků byla zatím nejhorší AH-1Z Viper. Nýty jak na lokomotivě, úplně chybějící antény a jako vrchol všeho místo spodku z levého křídla nakřivo nalepený spodek křídla pravého.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Přesně....proto to vzdávám, stejně jsem bral jenom vojenské a to pouze s nějakou výzbrojí, takže mám doma jenom 14 kousků a ty jsem doladil. (možná půjdu ještě do té Mangusty podle toho jak bude vypadat a finito). U letadel jsem zůstal u sice drahých (HobbyMaster,Corgi a SkyMax) - a tím pádem přibývají pomalu - ale na druhou stranu za tu krásu to stojí. A jak se říká nervy máme jenom jedny.......... a s Amercomem už mi pěkně tekly. :-? :-? :-?

Nejvíc mě vždycky nadzvedne jak to mají na svých stránkách nafocené a jak jim to všechno nádherně lícuje (vzorový kus asi sestavují zvlášť prověření Ťamani :D ) pak si to koupíš a z krabice vypadne neuvěřitelný hlavolam . Už jsem to říkal minule, kdyby to prodávali v rozsypu, tak nejenže ušetří, ale 99 % lidí by bylo spokojenějších a zkompletovali si to sami(takový super easy kit) . :rotuj:..........jinak jak říkáš Alouette II bude něco mezi Rubicovou kostkou a Ježkem v kleci - pouze pro skalní fandy a otrlé jedince :down: :mrgreen:
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

spider74 píše:Přesně....proto to vzdávám, stejně jsem bral jenom vojenské a to pouze s nějakou výzbrojí, takže mám doma jenom 14 kousků a ty jsem doladil. (možná půjdu ještě do té Mangusty podle toho jak bude vypadat a finito). U letadel jsem zůstal u sice drahých (HobbyMaster,Corgi a SkyMax) - a tím pádem přibývají pomalu - ale na druhou stranu za tu krásu to stojí. A jak se říká nervy máme jenom jedny.......... a s Amercomem už mi pěkně tekly. :-? :-? :-?

Nejvíc mě vždycky nadzvedne jak to mají na svých stránkách nafocené a jak jim to všechno nádherně lícuje (vzorový kus asi sestavují zvlášť prověření Ťamani :D ) pak si to koupíš a z krabice vypadne neuvěřitelný hlavolam . Už jsem to říkal minule, kdyby to prodávali v rozsypu, tak nejenže ušetří, ale 99 % lidí by bylo spokojenějších a zkompletovali si to sami(takový super easy kit) . :rotuj:..........jinak jak říkáš Alouette II bude něco mezi Rubicovou kostkou a Ježkem v kleci - pouze pro skalní fandy a otrlé jedince :down: :mrgreen:
Děkuji tímto, že zprostředkovaně, tedy nákupem modelů Hobby Master a Skymax, podporuješ moji maličkost :eek:
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Rádo se stalo :eek: ..........tenhle týden mi přibylo HobbyMaster- Nakajima B5N2 "Kate" Japanese 12th Naval, Flying Group, China, 1940-41
HobbyMaster- Grumman, F6F-3 Hellcat, Alexander Vraciu
HobbyMaster- TBF-1C Avenger, NZ2518 "Plonky", Piva, Bougainville 1944
SkyMax- Hawker Tempest V, EJ558 of Flg Off, B.F.Miller(USAAF), No 501 Sqn, Bradwell Bay,Oct 1944
SkyMax- La-5FN, Ivan Kozhedub, 240th IAP, Eastern Front, April 1944

Udělal jsem si takovou dodatečnou Vánoční radost .... :razz: :lej: :rotuj: obzvláště Avenger je mimořádně vypečenej (nevlezl mi potvora do vitríny asi o 3 mm jakkoliv jsem s ním otáčel :smutek: :raf: ) a musel jsem si pořídit další větší odkladiště, ale aspoň bude kam dávat ty větší krasavce. :wink:

Obrázek
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

Docela dobrá volba. Kate, Tempest a Lavočka jsou nebo byly ve slevě a za 500,- Kč za kus je to dost dobrá cena. Toho Hellcata jsem já ale neměl, asi nějaký starší kousek. Aveger je za normální cenu, ale protože je dost starý, tak tam ty ceny ještě celkem ušly. Poslední rok lezou ceny docela dost nahoru. Ale to je asi u všeho. Co naděláme.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Tempest -499,-, Lavočkin -499,-, Nakajima -499,-, Avenger (byla tam ještě dodatečná slevička na -400,- )-450,-, Hellcat (také dodatečná slevička na -500,-)-550,-. :wink: .......je třeba to hlídat, brouzdat po internetu a vyčíhnout tu správnou dobu a cenu. Doba je zlá a bude hůř jak říkáš. 8-)

Obrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Tenhle rok mám jasného favorita, který nesmí chybět na poličce, i kdyby měl nahradit kováka od IXO. Bude jím Lockheed P-38J Lightning od Easy Model (EM36433) v barvách RAF. To je opravdu nádherný pták.
Obrázek
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Jojo pěkný pták, taky ho mám vyhlídnutýho.........http://www.themotorpool.net/Easy-Model- ... s/2532.htm
co se týče Easy models mají zpracování pěkné, ale trochu mi vadí, že jejich modely nemají hlubší a výraznější kresbu (prolisy) v podstatě je to jen takový náznak. Ale poměr cena /kvalita je bez diskuzí....

Obrázek Jeden z mých výše uvedených, nový kousek La 7 od SkyMax.
Naposledy upravil(a) spider74 dne 9/1/2013, 22:58, celkem upraveno 2 x.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Nojo, na ptáky od Easy Model také čekám. Třeba na ty Stuky. Ale mám pocit, že jsou zatím pouze na papíře. To ten Lightning je už aspoň nakreslený :)
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Dal jsem tam jinou té La 7, ale nejsou to moje fotky..........kdyby to nešlo tak to blejsknu sám svým foťákem. Doufám, že to bude taky tak pěkně ostré. .....v příloze další z výše uvedených nových kousků Tempest .

Obrázek
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

zved píše:Nojo, na ptáky od Easy Model také čekám. Třeba na ty Stuky. Ale mám pocit, že jsou zatím pouze na papíře. To ten Lightning je už aspoň nakreslený :)
A proč si nekoupíš nějaký kovák? Warmaster nebo Forces of Valor jsou za 500,- Kč. Navíc Warmaster je limitka 2 000 ks s číslem.
Než plast za 200,-, tak to radši ten kov.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

velitel píše:
zved píše:Nojo, na ptáky od Easy Model také čekám. Třeba na ty Stuky. Ale mám pocit, že jsou zatím pouze na papíře. To ten Lightning je už aspoň nakreslený :)
A proč si nekoupíš nějaký kovák? Warmaster nebo Forces of Valor jsou za 500,- Kč. Navíc Warmaster je limitka 2 000 ks s číslem.
Než plast za 200,-, tak to radši ten kov.
To je fakt.......mě přijde koncem týdne Junkers Ju87G-1 Stuka od Corgi, která byla v akci za -419,- (původní cena skoro -900,-).
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“