Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

zved píše:Pavouku74 :D Jak sis pořídil tu Stuku od moduni - já pátral na internetu a na jednom anglickým webu (http://www.jumbliesmodels.com/model-avi ... model-p822) je udáno, že je z Kurska. Nejsou na krabičce další doplňující údaje? Např. kdo s tímto strojem létal,... Nemá to číslo na ocase (nebo aspoň není vidět), na trupu je jen "F". Podle toho nejde nic dohledat. Vždycky mě vytáčí, když prodejci neuvádí podrobnosti - mnohdy ani když tam mají úplně klasický stroje nejznámějších pilotů,...
Tak jsem to skouknul nakolik my má slabá angličtina dovolila a zjistil jsem Ti následující. Se Stukou Ju87G-1 létal plukovník Hans Ulrich Rudel a jako zajímavost uvádějí, že během prvního dne operace "Citadela" dokázal zničit 12 sovětských tanků T-34 (Doslovná citace na přiložené dvoustránce od Corgi "Rudel would destroy 12 soviet tanks on the first day of Operation Citadels"). Jóó 2x37 mm kanón je sviňa.......... :raf:
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

spider74 píše: Tak jsem to skouknul nakolik my má slabá angličtina dovolila a zjistil jsem Ti následující. Se Stukou Ju87G-1 létal plukovník Hans Ulrich Rudel a jako zajímavost uvádějí, že během prvního dne operace "Citadela" dokázal zničit 12 sovětských tanků T-34 (Doslovná citace na přiložené dvoustránce od Corgi "Rudel would destroy 12 soviet tanks on the first day of Operation Citadels"). Jóó 2x37 mm kanón je sviňa.......... :raf:
Díky. Akorát jsem dost překvapen, že zrovna tohle je Rudelova Stuka od Kurska. Jestli to nemysleli obecně. Rudel tam skutečně poletoval :) s tímhle typem Stuky. Ale že by tohle byl přímo jeho stroj ? Nejznámější je ta Rudelova Stuka z pozdější doby - ze Slovenska (taky dělá Corgi). Mimochodem nevím, co míní u popisu té verze tím : "Hans Rudel, Husi, Slovakia, June 1944". Neznám město "Husi" na Slovensku (nejbližší je "Husin"). Na Ukraině také asi takové město není (vemu-li v potaz, že k nám patřila i Zakarpatská Ukraina). To "soudruzi" od Corgi nějak asi zkomolili. Tak zkusím ještě zapátrat po té starší verzi Stuky Rudela,..
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Jo to máš pravdu podle toho co tam píšou je to jenom stejný typ.........v edici Predators of the skies vycházejí 3 podedice (Ace pilots - Defining missions - Ultimate squadrons). A právě v podedici Ace pilots jen přímo Stuka Ju-87G-1 Oberst Hans Ulrich Rudel 1944. :shock:...........ta moje je z podedice Defining Missions.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Tak jsem našel model jedné starší Rudelovy štuky: http://www.modelforum.cz/download/file. ... &mode=view. A další (originál foto): http://www.modelforum.cz/download/file. ... &mode=view. Takže to není taková legrace zjistit, s jakou, kdy a kde přesně lítal a kolik jich měl. Jednou bych se rád dopátral, jak vypadala(y) ta(ty) jeho od Kursku,...

Ten model od Corgi ale rozhodně znázorňuje nějaký stroj z jeho skupiny od Kursku. Asi bude nutné se spokojit s tím, že pilot bude neznámý :D
rychlik
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 16/12/2011, 22:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od rychlik »

spider74 píše:Docela mě třeba překvapilo, že u F8E Crusadera od Century Wings byli naprosto nepoužitelné dva druhy sad raket které patří na trup pod kabinou (vždy jedna ze dvojice zmršená a v jiných úhlech než ta druhá v páru-i úchyty raket byli jinak tvarované). Naštěstí tam byla možnost výběru ze tří variant osazení a tak jsem tam dal tu třetí možnost - 1 a 1 samostatnou raketu (tam nebylo co zmršit měli jednoduchý rovný úchyt). Přiloženého pilota jsem dostal do kabiny až teprve po oboustrané amputaci nohou nad koleny a asi 1/2 hodinové manipulaci alá Ježek v kleci. Docela mě to rozladilo a překvapilo. Century Wings jsem považoval za špičku a tam by se tohle za takový prachy ( i když jsem koupil v akci za lepší peníz) rozhodně nemělo stávat. :down:
tak toho pilota do crusadera sem tu ňákej měsíc zpátky taky řešil... akorát jsem nepřistoupil k amputaci končetin, ale nechal sem kabinu prázdnou. chvíli sem přemejšlel i nad kombinací výzbroje, ptal sem se tu, hledal po internetech a nakonec tam prostě něco prdnul :)
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Docela začínám chápat některé slevové akce :D ...........jinak tuhle úpravu pilotů běžně používám, když dávám piloty (HobbyMaster) do modelů od SkyMax. U toho Crusadera bych se toho taky nebál, dovnitř dolů nejde vůbec vidět a nikdo i při důkladné obhlídce nepozná, že máš v kabině paraplegika 8-) . Bez těch nohou je tam tak dobře zafixovaný (nahoře hlava přiražená madly pro katapultáž), že jsem ani nemusel použít lepidlo. :wink:

Jinak jak jseem psal výše fakt jsem absolutně nepochopil ten hlavolam(chybu) uchýtů raket, který u toho Crusadera stvořili soudruzi od Century Wings............asi stříleli za války do vzduchu :mrgreen: .
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

Tak to jsi to pochopil špatně. Slevové akce nemají s případnými chybami absolutně nic společného.

Jinak mě zaráží ten F-8 od CW. Prodalo se jich, odhadem okolo 200 ks všech kamufláží a od počátku ho mám skladem asi 3 - 4 roky a jsi první, který si na něco podobného stěžoval.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

velitel píše:Tak to jsi to pochopil špatně. Slevové akce nemají s případnými chybami absolutně nic společného.

Jinak mě zaráží ten F-8 od CW. Prodalo se jich, odhadem okolo 200 ks všech kamufláží a od počátku ho mám skladem asi 3 - 4 roky a jsi první, který si na něco podobného stěžoval.
Pokusím se ty dvě variace raket nafotit aby bylo vidět jak je levá a pravá strana rozdílná.
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

spider74 píše:
velitel píše:Tak to jsi to pochopil špatně. Slevové akce nemají s případnými chybami absolutně nic společného.

Jinak mě zaráží ten F-8 od CW. Prodalo se jich, odhadem okolo 200 ks všech kamufláží a od počátku ho mám skladem asi 3 - 4 roky a jsi první, který si na něco podobného stěžoval.
Pokusím se ty dvě variace raket nafotit aby bylo vidět jak je levá a pravá strana rozdílná.
Abys rozuměl, já to nerozporuji. Stát se to může i třeba u CW. Jen, že si skutečně nikdo nestěžoval.
Takže buď ojedinělá chybka nějakého kusu nebo to ostatní neřešili. Ale v tom kvantu bych se spíše divil.
No uvidíme.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Vzhledem k tomu, bylo na výběr ze tří variant těch raket upevněných na boku trupu vzadu pod kabinou a ta třetí varianta byla Ok (2x samostatná raketa) jsem na nějakou reklamaci nepomýšlel. Co se týče té druhé věci absolutně neadekvátních rozměrů pilota(nebo vnitřku kabiny - vzájemně jednoho ke druhému) jak jsem tady četl nebyl jsem jediný. Ale to jsem vyřešil taky..... :lol:

je dobře vidět jak je levá a pravá strana nesymetrická. Uchyty mají jiné tvarování a jsou pod jinými úhly. jedna strana dokonce při nasazení vadila výzbroji podvěšené pod křídlem. :down:

Obrázek
Naposledy upravil(a) spider74 dne 24/1/2013, 20:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Takže jak jsem říkal nakonec jsem na ten trup dal 1 a 1 samostatnou raketu. Zaplaťpánbů, že tam bylo tolik možností........ :D

Obrázek Obrázek

Opraveno......Spider©
Naposledy upravil(a) spider74 dne 3/2/2013, 20:38, celkem upraveno 10 x.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Mé nové přírůstky od HobbyMaster : AV-8B Harrier II Plus, Italian Navy, Giuseppe Garibaldi, 1 Grupa, Grottaglie Base, near Taranto.

Obrázek

A-10A, 45th FS / 930th OG, Grissom AFB, Indiana, D-Day 50th Anniversary, May 1994

Obrázek Obrázek

Douglas A-1J Skyraider, BuNo. 142031, VA-145 "The Swordsmen", Feb 1, 1966

Obrázek Obrázek
Osobně si myslím, že Skyraider je nejhezčí model od HobbyMasteru co zatím mám.(to se jim velice povedlo)

P-39Q C E "Bud" Anderson, 357 FG, 363rd FS, Tonopah, California, 1943, "Old Crow"

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) spider74 dne 3/2/2013, 20:42, celkem upraveno 7 x.
Uživatelský avatar
Dominik
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 18/8/2011, 13:27

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Dominik »

Co se týče Harrieru , má model ,,vektorovatelné" trysky ?
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

spider74 píše:Vzhledem k tomu, bylo na výběr ze tří variant těch raket upevněných na boku trupu vzadu pod kabinou a ta třetí varianta byla Ok (2x samostatná raketa) jsem na nějakou reklamaci nepomýšlel. Co se týče té druhé věci absolutně neadekvátních rozměrů pilota(nebo vnitřku kabiny - vzájemně jednoho ke druhému) jak jsem tady četl nebyl jsem jediný. Ale to jsem vyřešil taky..... :lol:

je dobře vidět jak je levá a pravá strana nesymetrická. Uchyty mají jiné tvarování a jsou pod jinými úhly. jedna strana dokonce při nasazení vadila výzbroji podvěšené pod křídlem. :down:

Obrázek
Tak jsem se podíval do dalších modelů F-8 od CW co jsou ještě skladem a taky na stránky výrobce:
http://www.centurywings.com/model72/f-8.html

V žádném případě se výrobce nechci zastávat, občas se nějaká chybka může stát, nicméně zrovna u CW mi to nějak neladí s jejich precizností. Navíc osobně znám jejich vývojáře a to je puňta, jak má být. Např. když dělal F-4, tak mi ukazoval fotky, podle kterých dělal všechny popisky na letadle. A skutečně tam nechybí snad ani písmenko.
Takže po kontrole ostatních modelů jsem zjistil, že ty zmiňované rakety jsou ve všech krabicích stejné, tedy stejně nesymetrické.
Jsou dvě varianty: buď to tak má skutečně být a v tom případě by to chtělo nějakého odborníka na zbraňové systémy, aby řekl jestli jo nebo ne. Druhá možnost je, že se skutečně stala chyba a udělali to blbě. V tomto případě mě mate jedna věc - zatím to nikdo jiný nereklamoval a ani nikde na světových fórech jsem na tento problém nenarazil, což by se tam zcela jistě vášnivě probíralo.
Takže nevím.

A fotky v odkazu na stránky CW nejsou zcela vypovídající, protože tam nejsou ze všech stran.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Tak jsem se podíval do dalších modelů F-8 od CW co jsou ještě skladem a taky na stránky výrobce:
http://www.centurywings.com/model72/f-8.html

V žádném případě se výrobce nechci zastávat, občas se nějaká chybka může stát, nicméně zrovna u CW mi to nějak neladí s jejich precizností. Navíc osobně znám jejich vývojáře a to je puňta, jak má být. Např. když dělal F-4, tak mi ukazoval fotky, podle kterých dělal všechny popisky na letadle. A skutečně tam nechybí snad ani písmenko.
Takže po kontrole ostatních modelů jsem zjistil, že ty zmiňované rakety jsou ve všech krabicích stejné, tedy stejně nesymetrické.
Jsou dvě varianty: buď to tak má skutečně být a v tom případě by to chtělo nějakého odborníka na zbraňové systémy, aby řekl jestli jo nebo ne. Druhá možnost je, že se skutečně stala chyba a udělali to blbě. V tomto případě mě mate jedna věc - zatím to nikdo jiný nereklamoval a ani nikde na světových fórech jsem na tento problém nenarazil, což by se tam zcela jistě vášnivě probíralo.
Takže nevím.

A fotky v odkazu na stránky CW nejsou zcela vypovídající, protože tam nejsou ze všech stran.
Pokud to tak má být, pak by to mělo mít nějaký důvod, ale na letadle na boku trupu není žádné zařízení nebo místo kvůli kterému by to mělo smysl...tak nevím. Navíc kdyby to tak mělo být tak nechápu jakto, že si to na jedné straně překáží s municí podvěšenou pod křídlem. nedovedu si představit jak by ty rakety odpálil kdyby si navzájem vadili.....osobně si myslím, že ty úchyty jsou jen pro jednu stranu a oni je použili pro obě. Výrobní vada kterou vývojáři nezamýšleli. Ale chtěl jsem se zeptat i na tu druhou věc co se týče pilota. nebyl jsem jediný kdo řešil to, že se do kabiny vůbec nevleze(tedy pokud se mu úplně neodstraní nohy a nenarve se tam pod silným tlakem).
Jinak co se týče detailů je letadlo super a jak jsem již jednou napsal tím, že tam byla možnost i samostatných raket na ten trup, tak jsem to nějak podstatně neřešil a řekl bych, že tak to bylo i u ostatních majitelů.
Naposledy upravil(a) spider74 dne 25/1/2013, 14:03, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Dominik píše:Co se týče Harrieru , má model ,,vektorovatelné" trysky ?
Má všechny 4......... na fotce je vidět, že jsem je dal do vertikální polohy pro start. Stejně polohovatelné je i celé zadní výškové kormidlo.
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

spider74 píše:
Pokud to tak má být, pak by to mělo mít nějaký důvod, ale na letadle na boku trupu není žádné zařízení nebo místo kvůli kterému by to mělo smysl...tak nevím. Navíc kdyby to tak mělo být tak nechápu jakto, že si to na jedné straně překáží s municí podvěšenou pod křídlem. nedovedu si představit jak by ty rakety odpálil kdyby si navzájem vadili.....osobně si myslím, že ty úchyty jsou jen pro jednu stranu a oni je použili pro obě. Výrobní vada kterou vývojáři nezamýšleli. Ale chtěl jsem se zeptat i na tu druhou věc co se týče pilota. nebyl jsem jediný kdo řešil to, že se do kabiny vůbec nevleze(tedy pokud se mu úplně neodstraní nohy a nenarve se tam pod silným tlakem).
Jinak co se týče detailů je letadlo super a jak jsem již jednou napsal tím, že tam byla možnost i samostatných raket na ten trup, tak jsem to nějak podstatně neřešil a řekl bych, že tak to bylo i u ostatních majitelů.
To mi taky vrtalo hlavou, ale fakt nevím.
Teď si ale nejsem schopen uvědomit, protože to nemám před sebou, jak je to lepené, jestli z více částí nebo je to 1 kus.
Kdyby z více částí, tak bych bral, že se jim nějaký kus "nepovede", resp., že ho slepí blbě. Ale všechny?
A já ho snad ani komplet ustrojený neměl.
A ohledně figurky pilota nevím. Setkal jsem se stím asi až tady. Fakt ale je, že lidi je tam mnohdy nedávají.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

velitel píše:
spider74 píše:
Pokud to tak má být, pak by to mělo mít nějaký důvod, ale na letadle na boku trupu není žádné zařízení nebo místo kvůli kterému by to mělo smysl...tak nevím. Navíc kdyby to tak mělo být tak nechápu jakto, že si to na jedné straně překáží s municí podvěšenou pod křídlem. nedovedu si představit jak by ty rakety odpálil kdyby si navzájem vadili.....osobně si myslím, že ty úchyty jsou jen pro jednu stranu a oni je použili pro obě. Výrobní vada kterou vývojáři nezamýšleli. Ale chtěl jsem se zeptat i na tu druhou věc co se týče pilota. nebyl jsem jediný kdo řešil to, že se do kabiny vůbec nevleze(tedy pokud se mu úplně neodstraní nohy a nenarve se tam pod silným tlakem).
Jinak co se týče detailů je letadlo super a jak jsem již jednou napsal tím, že tam byla možnost i samostatných raket na ten trup, tak jsem to nějak podstatně neřešil a řekl bych, že tak to bylo i u ostatních majitelů.
To mi taky vrtalo hlavou, ale fakt nevím.
Teď si ale nejsem schopen uvědomit, protože to nemám před sebou, jak je to lepené, jestli z více částí nebo je to 1 kus.
Kdyby z více částí, tak bych bral, že se jim nějaký kus "nepovede", resp., že ho slepí blbě. Ale všechny?
A já ho snad ani komplet ustrojený neměl.
A ohledně figurky pilota nevím. Setkal jsem se stím asi až tady. Fakt ale je, že lidi je tam mnohdy nedávají.
No problemo - obchod funguje na 1*........už jsem bral v poslední době hodně věcí - vždy bez problémů a zrovna tohle si nemyslím, že by byli věci které bych nevyřešil. :wink:
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Kolekce "Létající pevnosti"

Příspěvek od p3tris »

Obrázek

Kolekce "Létající pevnosti"

Obrázek Obrázek

Dne 28. ledna vyšel časopis číslo 28 s modelem torpédového bombardovacího a průzkumného hydroplánu CANT Z.506B Airone

Zdroj: nakladatelství AMERCOM S.A.
Naposledy upravil(a) p3tris dne 11/2/2013, 07:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Kolekce "Avions de combat à réaction"

Příspěvek od p3tris »

Obrázek

V kolekci nazvané "Avions de combat à réaction (Vojenské proudové letouny)" vycházejí kovové modely v jednotném měřítku 1:72

Aktuální model: SEPECAT Jaguar GR Mk.1

Obrázek
Naposledy upravil(a) p3tris dne 16/4/2013, 09:18, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“