Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Novinky od firmy Hobby Master na červen 2013:

Obrázek
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Tak sem dávám tu novou F-16 Falcon "Foxbat Killer", co mi přibyla do sbírečky. :shock:

Zpracování dobré, ale malé výhrady mám ke kabině. I když jde odklopit není to ono, jelikož tam jsou na spodním okraji vidět nálitky, aby kabina seděla při zavřené pozici. Od HM neměli být hamouni a dát tam tak jako u F/A-18 druhou kabinu pro otevřenou verzi. :down: . Druhá drobnost co neseděla byli přiložení pinčlíci, kteří byli na můj vkus docela mimo měřítko a skoro přečnívali vrch sedadla. Místo nich jsem tam dal taky piloty od HM, ale ty co se prodávají extra zvlášť po 5ks. Je docela zvláštní, že stejná firma a piloti přiložení k letadlu byli skoro o hlavu větčí než ti koupení externě. :roll: :roll: (asi nějací zvláště urostlí jedinci :mrgreen: ).

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

všechny fotky na http://www.palba.cz/album/thumbnails.php?album=63
Naposledy upravil(a) spider74 dne 29/5/2013, 18:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Nedávno sem dával Spitfire do "Zajímavých a raritních fotografií" odkaz na kolorované fotky z války, převážně s leteckou tematikou. Zaujala mě tam jedna, na který je "Taffy" Clowes před svým známým Hurricanem JX-B. Za vrtulovým kuželem má výrazný nenatřený duralový plech. Je to zajímavý detail, který na hotovce od IXO chybí. Což nebude chyba, protože ta fotka bude z nějakého pozdějšího období životnosti tohohle stroje až po opravách. Nenachází se totiž ani na většině výkresech nebo slepených modelech, na které jsem narazil.
http://media-cache-ec3.pinimg.com/origi ... 517ab3.jpg
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Takový malý praktický doplněk :lej: ..............no a manželka jak viděla co jsem si pořídil na pítí kafe tak mi sdělila, že už jsem vážně "prdlej" a docela ztracený případ. Tož na zdraví. :razz:

Obrázek Obrázek

všechny fotky na http://www.palba.cz/album/thumbnails.php?album=63
Naposledy upravil(a) spider74 dne 29/5/2013, 18:50, celkem upraveno 1 x.
mosquito
Příspěvky: 6
Registrován: 26/10/2011, 16:45

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od mosquito »

zved píše:
Dominik píše:Tak v Dráčiku v Třinci jsem našel hotový model Il-2 ,,KLCC" a MiG-31 , který jsem zakoupil . Dále v Dráčiku v Č. Těšíně jsem objevil ,,Micro Wings" - Tempest , Spitfire a BF 109 .
Jo Il2 a ten Mig je ale v nějaké příšerném a "obtížně identifikovatelném" měřítku (na krabičce neuvedeno). Vypadá to, že jsou to zbytky nějaké série, která běžela na Ukrajině. Co se týká Micro Wings, nakonec jsem v Dráčiku sehnal vše, kromě Junkersu a Hurricane.
Zdravím, to měřítko tam fakt není uvedeno. Já mám jen ten Mig-31 přes Levné knihy a u něho to vychází na 1:144. Pokud jde o kolekci, tak protože si pamatuju ze školy ještě azbuku :) , tak jsem vypátral, že jde o ruskou sérii De Agostini s názvem "Legendarnyje samoljoty", která má 60 "kousků " vše stroje ruské/sovětské provenience - viz http://planes.deagostini.ru/collection.html
Mig-31 je číslo 2, ten Il-2 číslo 3 - jen bych upozornil třeba na číslo 37 Tu-160 a číslo 46 Tu-22M ale jsou tam i pro nás zajímavé typy Su-7, Su-25, Su-22 nebo Mig-17, Mig-19, Mig-23. Podle krabičky u Migu-31 kolekce vycházela taky na Ukrajině, v Kazachstánu nebo v Bělorusku.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Kolekce "Helikoptéry světa"

Příspěvek od p3tris »

Obrázek

Kolekce "Helikoptéry světa"

Obrázek Obrázek

Dne 29. dubna 2013 vyšel časopis číslo 40 s modelem helikoptéry Bell CH-146 Griffon

Zdroj: nakladatelství AMERCOM S.A.
Naposledy upravil(a) p3tris dne 13/5/2013, 07:31, celkem upraveno 2 x.
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Vlasta »

tak jsem si šel pro tu avizovanou obludu dragona a prd velebnosti...pěkně mě amercom naštval
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Vlasta píše:tak jsem si šel pro tu avizovanou obludu dragona a prd velebnosti...pěkně mě amercom naštval
JJ, už jsem to tu psal minulou sobotu, že v Pumě byl anancovanej Griffon. Poláci maj na stránkách 52 modelů, mi pořád jen 48. Tak doufám, že u nás tu kolekci opravdu neuseknou a vyjde taky všech 52 modelů. Zkusím napsat do Amercomu a vyzjistit co a jak...
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Vlasta »

zrovna u téhle potvory by mě to fakt mrzelo. mám obavu, zda vůbec u nás vyjde
medmenn
vojín
vojín
Příspěvky: 10
Registrován: 11/3/2013, 16:34

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od medmenn »

p3tris píše:
Vlasta píše:tak jsem si šel pro tu avizovanou obludu dragona a prd velebnosti...pěkně mě amercom naštval
JJ, už jsem to tu psal minulou sobotu, že v Pumě byl anancovanej Griffon. Poláci maj na stránkách 52 modelů, mi pořád jen 48. Tak doufám, že u nás tu kolekci opravdu neuseknou a vyjde taky všech 52 modelů. Zkusím napsat do Amercomu a vyzjistit co a jak...

já už na náš Amercom zkoušel psát a dostal jsem tuto odpověď: :(

Dobrý den,

děkujeme za Vaši zprávu. Je nám líto, ale neznáme ediční plán této ani jiné edice z dílny Amercom, tudíž Vám nejsme s to odpovědět. Představu o nadcházejících modelech si můžete udělat sledováním polských stránek Amercom http://amercom.com.pl/
Děkujeme za pochopení.
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Vlasta »

ale nedali ti odpověď, proč nedodrželi předem ohlášený seznam. klasika od amercomu..bohužel...
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Vlasta píše:ale nedali ti odpověď, proč nedodrželi předem ohlášený seznam. klasika od amercomu..bohužel...
Je ale možné, že to fakt nevědí. Respektive že se k nim některé věci ze zákulisí (od majitelů či šéfů) opravdu nedostanou.
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Vlasta »

myslím, že je to i celkem jasné, na ebayi se ten vrtulník prodává za velké peníze a co jsem četl na amerických forech, tak ho mohutně kupují. k nám se dostává to, co pšonci pustí. co je lepší??? neprodat to tady nebo to najisto prodat za oceán? v polsku je za dobrý peníz na koupení, ale jak ho dostat do republiky? i s poštou to vychází na 230 kaček. ale pochybuju, že posílají k nám. myslím tím přímo amercom prodejnu

edit...takže amercom do zahraničí neposílá. ale mají jich v polsku hodně... http://aeif.scalemodel.net/fsid.aspx?id ... 5370&sid=0

můžeme se loučit s fajným modelem....
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Hm tak jak koukám Amercom kromě své vyhlášené "kvality" přidává do svého repertoáru i velice tržní chování. Proč by měli dávat něco za slíbenou cenu uprděným Čechům, když to můžou zhodnotit $ .......i za cenu podrazu na koncového zákazníka. Absolut no comment :down: ...........to mě jenom utvrzuje v tom, že jsem udělal dobře, když jsem s těmito matlali z Polska skončil a kromě pár bojových helikoptér (mimochodem neskutečná námaha dát to vždy do jakž - takž vystavovatelného stavu :roll: ) nepokračoval v nákupu - přinejmenším si šetřím nervy :razz: .
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Vlasta »

no zkouším to nějak dostat za rozumnou cenu do čr :) zatím sháním po známých kdo má rodiny v polsku atd.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Tak to držím palce......pokud ho někdo seženete tak sem potom dejte vlastní fotky ať se na ten zázrak podíváme v pořádném rozlišení :shock: .
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

http://www.ebay.com/itm/Sikorsky-MH-53E ... 0854845370

Zde je možné koupit jmenovaný model. :D Tady skončily všechny modely, které měli být distribuované v ČR. :mrgreen:
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Vlasta »

já vím že jsou tam, ale za tu cenu ať si to strčí někam. je to přesně tak jak jsem to psal, jenom u nás vydavatel klasicky mlží.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Haha, skoro 800,- Kč za ten šmejd z Amercomu. Tak to mě docela pobavilo. Tolik nestojí ani vrtulníky z Unimaxu a to je kvalita úplně někde jinde + Unimax je má ještě osazené posádkou. Tak to snad koupí jenom nějaký masochista :mrgreen: :mrgreen:. Škoda, že to nedali jako poslední v té řadě vrtulníky světa.....byl by to borec na konec :rotuj: .
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

Proč masochista? Tady jde přeci o typ. A když po něm někdo touží, aby ho měl v řadě, tak za něj dá i tyhle prachy. A bylo jich dost, prodal jich 37 ks. Nákup zhruba 7 tisíc a prodej za 30. To jde ne? :eek:
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“