World of tanks

Hry s válečnou tématikou, strategie, akční.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pombocz
vojín
vojín
Příspěvky: 19
Registrován: 5/2/2012, 16:53
Bydliště: Praha

Re: World of tanks

Příspěvek od Pombocz »

Já tu změnu uvítám. Radši trefím a neprorazím, než když střely létají pánu bohu do oken- to mě štve daleko víc než neprobitý pancíř.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: World of tanks

Příspěvek od kopapaka »

Navíc mám pocit, že bude i nějaké ohodnocení za shozené pásy - což právě způsobuje hodně těch neprobití :)
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Zipoun
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 177
Registrován: 28/12/2011, 06:22

Re: World of tanks

Příspěvek od Zipoun »

Kopakapa: to je pravda, ale i když trefíš kam míříš, tak díky nižší penetraci měně častěji prostřelíš...a ještě k tomu AP ztrácí pen. se vzdáleností...ale to se vše uvidí, jak to bude fungovat na testech:-) Jo myslím, že za shození pásů bude stejně, jako teď za dmg pokud spotuješ...takže když shodíš pás, tak někdo musí dát dmg, aby jsi něco získal...:-)

např. jsem nedávno zjistil, že HEAT munice je na dálku celkem k nasrání, protože ráda dingá (pokud trefíš skloněný pancíř, což je dost často z důvodu že netrefíš na dálku "na kolmo"), tak teď mám radši APCR (např. IS-7) - osobně se mi s ní lépe hraje:-) Tak jsem zvědav na výsledek těch změn i u HEAT munice...

PamboCz: no pokud nestřílíš z houfnice a doměříš si, tak mi neříkej, že střílíš mimo...u vyšších tierů
Uživatelský avatar
Pombocz
vojín
vojín
Příspěvky: 19
Registrován: 5/2/2012, 16:53
Bydliště: Praha

Re: World of tanks

Příspěvek od Pombocz »

Zipoun: Začal jsem hrát relativně nedávno, takže mým tankem s nejvyšším tierem je Tiger a ten má přesnost skvělou, ale u Rusů jsem měl s přesností problém a moc mě to s nima kvůli tomu nebavilo. Takže jsem skončil s T-34 a nemohu posoudit jak to mají Rusové u vyšších tierů.
Zipoun
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 177
Registrován: 28/12/2011, 06:22

Re: World of tanks

Příspěvek od Zipoun »

PomboCz: obecně je to tak, že většina tanků je marných, pokud je nemáš vyexpený a s dobrou posádkou...s T-34 jsem hrál dávno, tak jsem se teď mrknul na jeho nejlepší dělo a je hodně dobrý - co se týká přesnosti 0.39/100m a rychlosti palby (14.5 výstřelů/min)...ale jinak němci mají nejlepší děla ve hře...se to říká, já němce ještě nezačal hrát:-)
Uživatelský avatar
Pombocz
vojín
vojín
Příspěvky: 19
Registrován: 5/2/2012, 16:53
Bydliště: Praha

Re: World of tanks

Příspěvek od Pombocz »

Já jsem naopak za Němce hrát začínal, takže jsem asi jejich přesností zhejčkanej :D Jinak taky důležitá věc je čas potřebný k zaměření. A pokud je moc dlouhý, tak to někdy nutí hráče střílet s nedoměřeným dělem.
Zipoun
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 177
Registrován: 28/12/2011, 06:22

Re: World of tanks

Příspěvek od Zipoun »

Pombocz: a nedoměřovat se nevyplácí:-) (se snižuje i penetrace, kromě přesnosti) já to řeším tak, že pokud má dělo delší čás na zaměření, tak že
1) koupím ten equip co zvyšuje rychlost zaměření o 10%
2) vylejzám z ukrytu tak, aby se přebití a doměření jakž takž krylo - bylo zároveň:-)

Edit: pokud se s někým střílím na blízko a jsem k němu z boku nebo zezadu, tak nedoměřuju...přesnost a penetrace většinou stačí:-)
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: World of tanks

Příspěvek od Tempik »

Zipoune, s prominutím tu píšeš hlouposti.
1) Pokud nedoměříš, tak se ti rozhodně nesníží penetrace, ale sníží se ti přesnost.
2) v 8.6 se žádná penetrace nesnižuje a už vůbec ne nijak plošně. O něco málo se zvyšuje šance na odražení podkaliberních granátů, ale nic víc. Penetrace zůstává stejná.
Hlavní změna je v "rozptylu" při střelbě. Nyní letí každý cca pátý granát na okraj zaměřovacího kruhu a zbytek víceméně do středu. S novým způsobem bude rozptyl "stabilnější". To znamená, že méně často ti granát poletí až na samotný kraj zaměřovacího kruhu (který se i mírně zvětší), ale také méně často trefíš na 400m průzor řidiče. Ve výsledku to tedy může ovlivnit prostřelení tanku, ale ne díky snížeé penetraci, ale protože netrefíš tak často na velké vzdálenosti slabá místa velikosti krabičky od sirek.
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1482
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: World of tanks

Příspěvek od danny1691 »

pokud neuvidím 0.8.6. v praxi, neuvěřím jim ani pozdravení. Je třeba připomenout MM šarády a snahu sešlapat hráče který má našlápnuto na lepší staty zpět dolů mezi šedý průměr.
To potom vidíte jak mizí střely, jak uhýbají před tankem, padají, zvýšený počet neprobití nebo za 0.
Takže teď mám hit ratio 70% a po 0.8.6. bude lepší. Teoreticky. Ale k čemu to, když jen vyrábím ocelovky, sparťany a ne kouřící vraky.
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: World of tanks

Příspěvek od Tempik »

MM mi přijde v 95% úplně v pořádku. Žádné sešlapávání hráčů nepozoruju. To by pak neexistovali hráči s Win ratiem 40%, nebo hráči s win ratiem 70%. Všichni by měli 49-51%. Mizící střely jsou pro mne novinkou, to samé střely uhýbající před tankem. Probití pancíře za 0 není taky žádný podraz. Znamená to, že probiješ představný pancíř, ale nedostane se to přes hlavní pancíř, aby to tanku ublížilo.
Pokud vyrábíš nepříteli ocelovky a sparťany, tak hledej chybu u sebe. Zkus nestřílet silně pancéřovaným tankům zepředu do věže a nebo zkus nestřílet po těžkých tancích průzkumným tankem na nižším Tieru.
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1482
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: World of tanks

Příspěvek od danny1691 »

nějakou bitvu odjetou mám, weakspoty znám taky víc než dobře tak vím kam střílet. Herní mechanika mi je též známa.

zajímavé čtení
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
Martan
praporčík
praporčík
Příspěvky: 309
Registrován: 14/6/2005, 00:11
Bydliště: Domašín

Re: World of tanks

Příspěvek od Martan »

Já hraju hlavně dělostřelectvo a nedávno mě WoT docela namíchl. Byl jsem se Sturmpanzer II schovaný v dolíku a proti mě jel KV1. Střílet nemohl a tak jsem na něj čekal, protože vystrkovat nos nemělo smysl. Hned, jak objevil na okraji dolíku, jsem to do něj našil z bezprostřední blízkosti. Nešlo minout a tak jsem jej samozřejmě zasáhl a to krásně - zespodu do středu věže přímo pod kanón. V reálném světě by mi věží tak akorát zamával na pozdrav a odpochodoval do kovošrotu, ale tady nic. :shock: Ani škrábnutí!!! :evil: Ať mi nikdo netvrdí, že z bezprostřední blízkosti by mu 155mm granát alespoň nepomačkal "plechy" :?: :!: Ale ve WoT sice zaznamenaný zásah, ale bez poškození. :-?
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: World of tanks

Příspěvek od Tempik »

V reálu je jedna věc, ale tohle je laděno tak, aby to lidi bavilo. V reálu by taky Tigera, nebo IS vyřadil jeden zásah z boku od Shermana, nebo od Pz IV.
Dany, tak si přečti i tu debatu pod tím. Evidentně ti mechanika moc známá není. Výmluvy na MM jsou běžné u hráčů, kterým se až tolik nedaří. Jsou hráči, kteří mají 2x víc výher, než proher. Podle tvého názoru by pak musely hrát se svým TVI tankem proti X a v teamu by měli samé hloupé Honzy.
Uživatelský avatar
Pombocz
vojín
vojín
Příspěvky: 19
Registrován: 5/2/2012, 16:53
Bydliště: Praha

Re: World of tanks

Příspěvek od Pombocz »

Martan: Nojo, v reálu se nehraje na damage střely a na výdrž tanku. Probití pancíře většinou znamená konec a je jedno jestli ho probil Panzer III nebo Sturmpanzer II. Je to jako když ti v pokoji bouchne ruční granát nebo tunová letecká puma. Oboje je většinou smrtelné. Věř mi, že by tě v simulátoru nebavilo hrát za artyny, tam bys totiž střílel "naslepo" do nějakých souřadnic, co ti poslal velitel. Proto musí být hra trochu "nereálná" aby si získala masy hráčů.
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1482
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: World of tanks

Příspěvek od danny1691 »

poslední měsíc jezdím s modrofialovým hráčem, který má ty samé trable. Jako neprobít z boku, kolmo E-100 US T34....to už je zavádějící.
Jinak se můžeme domluvit na četě, jezdím pouze pro zábavu tier II, V, VI a VII. Občas protáhnu i vyšší tiery.
Bohužel už nevím kdy to bylo, ale někde mám replay kde jsou vidět uhýbající a padající střely. Bylo to v době kdy jsem expil M18. A krásně je vidět jako si to letí přesně na přední kolo AT a těsně před tím strojem to uhnulo. Ale i tak zkusím se kouknout jestli ho najdu
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: World of tanks

Příspěvek od Tempik »

Jak se ve hře jmenuješ?
Na Replaye se nekoukej, ty jsou velmi často nepřesné, hlavně u střelby. Viděl jsem svoje replaye, kdy jsem střílel po někom, komu z pozarohu koukala jan zadní pojezdová kola, vím že jsem ho tam trefil a na replayi jsem ho trefil skrz zeď.
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1482
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: World of tanks

Příspěvek od danny1691 »

stejně jako tady

http://www.wotstatistics.com/ tam si mě najdi
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1482
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: World of tanks

Příspěvek od danny1691 »

pánové, první oficiální od konkurence http://warthunder.com/en/news/159/current/
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Zipoun
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 177
Registrován: 28/12/2011, 06:22

Re: World of tanks

Příspěvek od Zipoun »

Tempíku teď jsem to hledal a penetrace se snižuje u AP - ale jen u tier X - moje chyba, omlouvám se.
ohledně doměřování a penetrace máš pravdu, zase jsem se dozvěděl něco nového, dík :-)
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: World of tanks

Příspěvek od kopapaka »

8-bit tales... (WoT)

ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a deskové hry“