Stalo se dnešního dne ...

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Lord »

Pražátka to až na výjimky (Hostivař, Libeň) ustáli dobře, ale co mají říkat lidi třeba v Záběhlicích? Hostivařská přehrada, kdyby byla upuštěná :arrow: tak by to bylo o něco lepší. Jenže elektrárna se musí točit a to nejde furt :-?

Jinak my jsme taky byli kdysi vytopený. Jak voda přijde, tak zase odejde, akorát to uklízení, vyklízení, sušení je horší.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Polarfox »

Jako my to nemyslíme nějak zle, ale tohle fakt nemůžeš pochopit. To je jedna z těch věcí, které musíš zažít. Právě protože lidi z menších měst tuhle intenzitu nikdy nezažijou, tak to berou jako brečení... Pokud máš nějakou špatnou zkušenost s Ostravou, tak si to vynásob nejméně! krát 10 (bez jakékoli nadsázky) a pak se můžeme bavit o nějakém brečení. Upřímně brát to dle měřítek v tomhle ohledu zhýčkaných a pannenských menších měst, tak už by jsme se z toho museli dávno potento... :)

A jak píše Jersey...v Praze ti na auto s brněnskou značkou nenachčijou, naopak už to bude horší. V Praze se na tebe nikdo nebude automaticky ksichtit že jsi z Ostravy (pokud to není fakt s prominutím debil), ale opačně budeš poslouchat více či méně intenzivní narážky pořád (a i ty ne uplně zle míněný, který jim plynou prostě od pusy samy, nejsou příjemný). Jako popravdě ať si kdo chce co chce myslí, tak pražákům jsou ostatní města celkem šuma fuk...a je jedno, jestli to prostě neřeší nebo z přezíravosti..jsou jim prostě fuk. Já osobně nemám města jako Brno či Ostrava zafixovaný jako nepřátele, ale mám je uložený v kolonce "města, kde nemaj hodně rádi pražáky a maj ty největší kecy, dát si na ně bacha"...
Lord píše:Pražátka to až na výjimky (Hostivař, Libeň) ustáli dobře, ale co mají říkat lidi třeba v Záběhlicích?
No, mám dojem, že lidi z Radotína, Chuchle, Černošic, Lahovic atd. by ty výjimky viděli kapku jinak...
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Lord »

Polarfox píše:No, mám dojem, že lidi z Radotína, Chuchle, Černošic, Lahovic atd. by ty výjimky viděli kapku jinak...
Ale jo to už jsou spíše takový periferie. Chuchle tam co jsem viděl hlavně závodiště, ale asi i domečky, kolik zas to tolik neznám? Radotín část Zbraslavi, bůhví jak se tam voda dostala? Tady píšou... to jsou Murphyho zákony.
„Jestliže jde vše podle plánu, stala se někde chyba.“

Ochrana Prahy proti povodni bude dokončena asi příští rok. Ještě loni se předpokládalo, že to bude letos v říjnu. V případě Troje se však ještě vedou diskuse o projektu. Do konce letošního roku by měla být proti velké vodě ochráněna Zbraslav, Radotín a Chuchle, řekl na konci února ČTK ředitel magistrátního odboru městského investora Jiří Toman.
Radotín, Chuchle a Troja budou chráněny na úroveň katastrofálních záplav ze srpna 2002 s třiceticentimetrovou rezervou.

http://www.praha16.cz/view.php?cisloclanku=2007030006

Černošice to je skoro vesnice. Jak dlouho patří k Praze, od té doby co tam začali stavět domečky?
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
zenith0009
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 578
Registrován: 6/9/2012, 22:33

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od zenith0009 »

Jezis to je slovickareni... Jak se dostala voda do Zbraslavi a Radotina? Treba ze jsou vedle reky, resp. na soutoku Berounky a Vltavy?
Foto Radotinsky most
Obrázek

Lorde a kde myslis, ze ti Prazaci bydli?? Spoustu jich ma dum za Prahou a je uplne jedno, jestli to oficialne spada pod mesto, nebo je to o kilak dal...
Obrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Lord »

Hmm, Zenith z těch fotek to vypadá děsně, ještě jsem na něco na netu koukal a ten rozsah je docela velký, z televize se to nezdálo.

Lidi holt zapomněli, že voda je živel, a stavějí v zátopových oblastech.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
astec
svobodník
svobodník
Příspěvky: 22
Registrován: 30/10/2011, 18:01

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od astec »

Prosím nekamenujte mne, ale přes tu hrůzu je to vtipné

http://www.youtube.com/watch?v=FFFeSrS4L4k
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od skelet »

Lorde na tohle dost dobře odpověděl GŘ HZS v neděli pro ČT24. Redaktor se ho na to zeptal a on mu s klidem odpověděl, aby si vzal mapu a překryl ji modelem jen pro padesátiletou vodu. A pak aby mu řekl, kde ti lidi mají bydlet :-?
Mimochodem tohle je záplavová mapa MS kraje.
http://mapy.kr-moravskoslezsky.cz/tms/z ... map_resize
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Lord »

Všeobecně umísťovat stavby, včetně důležitých dopravních u soutoku řek je logická bejkárna. Možná to někdy jinak nejde, pravda Praha už je „překrvená“, ale když to lidi tam táhne za prací a vyšším standardem.
Navíc člověk částečně přeložil původní koryto Berounky, a ta si nalézá při povodni zase svoji cestu.
Všímavý čtenář a znalec terénu by mohl namítat, že jsem zapomněl na jedno paleokoryto, jehož zatopený relikt se nachází jihozápadně od Radotína. Nezapomněl. Geologickými metodami se nepodařilo zjistit pokračování tohoto paleokoryta směrem k Černošicím. Ze starých map vyplývá, že nejde o paleokoryto Berounky, ale o její „paleopřítok“ – pohřbené koryto, které ještě koncem 18. stol. odvodňovalo stráň „Staňkovka“ mezi Černošicemi a Radotínem.
http://www.cernosice.org/old/berounka/berounka.html
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od skelet »

Prakticky každé město je u nějakého soutoku.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Polarfox »

Hele Lorde nechci nic říkat, ale nepiš o něčem, čemu nerozumíš a o oblastech, které neznáš :) Já bydlím na jihozápadě Prahy a na to jezero koukám z okna (naštěstí jen takhle z kopce) a znám to tu. Navíc jsem spojen i s údolím Berounky, takže to znám velice dobře i tam. Ty ani nevíš, co patří k Praze, kde to je a jak daleko, kde stojí baráky, jestli to tu už bylo za krále klacka nebo se to postavilo před 5ti lety, ale okomentovat to, to ti jde :)

Ale jako máš pravdu, mohli by jsme se poučit, zbourat Národní divadlo a postavit ho třebas na Petříně :) Ale dobře to vystihl už Skelet.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Povodně

Příspěvek od Lord »

Hele Polare koukal jsem na fotky z vrtulníku a některý domečky mi přišly jako, že tam byly postavený nedávno. Ale máš pravdu zase to tolik neznám, ale soutok Berounky a Labe je asi zrovna na placce. A třeba zrovna pro Berounku byl přirozený poldr před Prahou, od Radotína až kousek po soutok s Vltavou, takže se už tolik nedívím, že byla tato oblast zaplavená. Zrovna tak obrovský poldr jsou Holešovice, Libeň, Karlín. Tam se Vltava mohla rozlévat a v samotné Praze to nebylo díky tomu tak silné. V Chuchli, když se to rozlije na závodiště, tak to ještě jde. Ty jsi polare zkrátka jen víc zaujatý, protože se tě to trošku týká, no :)
Bylo snad Národní divadlo zaplavené? Trošku víc logiky hoši. Ale byla zaplavená třeba pražská zoo v troji, která je dole u řeky, bez vysokého valu.
Skelete, já jsem třeba z Pardubic a to je na soutoku Labe a Chrudimky, jenže zrovna Labe se muselo ve městě dost regulovat, rozšířit, postavit na obou stranách vysoké hráze, plus při opravdu velké povodni to vypustí na pole do poldrů.
Samozřejmě když začne někde opravdu hodně pršet, tak může dojít k povodni všude, protože se zaplaví každá menší říčka, potok, dokonce třeba i pole, už se to nevsákne, o tom žádná.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
oc-14-4a-01
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 172
Registrován: 15/8/2012, 16:14

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od oc-14-4a-01 »

úroveň bankového tajomstva v Európe:

Rakúski colníci našli u manželov z Poľska 40 zlatých tehál
Pár neohlásil vývoz finančných prostriedkov nad 10-tisíc eur, napriek tomu mohol pokračovať do vlasti.

http://www.sme.sk/c/6824077/rakuski-col ... tehal.html
Len malé tajomstvá je potrebné chraniť,
tie veľké chráni nedôvera verejnosťi. Marshall McLuhar
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od skelet »

Co má tenhle případ společného s bankovním tajemstvím?
ObrázekObrázekObrázek
oc-14-4a-01
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 172
Registrován: 15/8/2012, 16:14

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od oc-14-4a-01 »

skelet píše:Co má tenhle případ společného s bankovním tajemstvím?
V Rakúsku som dosť často, a ešte nikdy mi neprehľadali auto. Teba sa často pýtajú policajti, či prevážaš hotovosť nad 10tis? :D
Len malé tajomstvá je potrebné chraniť,
tie veľké chráni nedôvera verejnosťi. Marshall McLuhar
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Lord »

OC tímhle se má zabránit asi praní špinavých peněz je to nařízení unie, kdyby to nahlásili měli, koupili legálně tak to je asi jedno, jelikož to zatajili, tak se tím může zabývat kriminálka.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od CAT »

neutrino: Popravdě jsem to zažil tak před půl rokem, namátkově brali na hranicích auta a kontrolovali, mě jen koukli na doklady, ale třeba auto předemnou prohledali, ale máš pravdu že to neni norma, já to zažil jen jednou a to tam jezdim pracovně docela často...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
950
praporčík
praporčík
Příspěvky: 318
Registrován: 3/6/2010, 18:43
Bydliště: Kolín

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od 950 »

Chtěl bych jen připomenout, že v Praze je více jak polovina obyvatel, kteří se nyní považují za Pražáky, ale přesto jsou ze všech možných koutů naší republiky, o Slovácích nemluvě. Ač nyní už 26 let "Kolíňák", do 30 jsem byl rodilý Pražák. Nikdy jsem to nedával najevo, přesto, ať už na vojně nebo i jinde mi to najevo dávali jiní. Víte, já to považuji za jakýsi mindrák Brňáků či Ostraváků (však oni navzájem se také nemusí). A jestli si někdo myslí, že když je člověk z "hlavního města", tak se má lepší a že snad se nějak spolupodílí na tom, co upeče vláda, parlament, tak by si měl laskavě uvědomit, že ti nahoře jsou také třeba z Horní-Dolní (ministři i poslanci) a ti co sedí na ministerstvech, páni ouřadové, jsou z velké části taktéž naplavenina, takže prosím... KLÍDEK!!!
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od skelet »

:shock: :roll:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od CAT »

ještě že jsem z Jihu, tady se to nějak neřeší a ještě sem se nesetkal s tim, že by někdo řešil nás... ale pražáky nemá na silnicích rád nikdo, mám Ačko na služebáku, takže vim o čem mluvim :-D
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od skelet »

ale to není tím áčkem, ale tím, že služební auto je nejlepší supersport, stěhovák, tereňák a šmajchlkabinet pod sluncem (jak praví můj kamarád vlastník flotily služebních aut) :lol:
ObrázekObrázekObrázek
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“