Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

To je velmi pěkná vitrína na modely. Hodila by se, i když by mohla být, pro moje potřeby, užší. Já mám modely zatím na poličkách, v boxech, položených na sobě. Budu si muset odříci pár modelů a koupit podobnou, třeba ve dřevě. Ty, co jsem viděl, budu potřebovat asi zatím dvě.
Vypadá dost dobře, ale nikam by se mi nevešla :smutek: . Vitríny si dělám většinou sám a na míru podle volného místa. Nebo likviduji sekce v knihovně, nahrazuji to skleněnými policemi a dodělávám skleněné dvířka. Ovšem poslední dva dny ze ze mě stal miniaturista alá "Uko Ješita" a oprášil jsem barvičky a štětce. Konečně jsem se rozhoupal a koupil jsem si piloty a personál od Italeri v 1/72. To je něco pro mé oči a třepající se ruky :mrgreen: :mrgreen: .

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) spider74 dne 26/6/2013, 14:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Opitz
rotný
rotný
Příspěvky: 83
Registrován: 24/5/2012, 23:24
Bydliště: Hradec Králové

výzbroj

Příspěvek od Opitz »

Zdravím!

poprosil bych o tip, kde nejlépe objednat zbraňový set na doplnění modelů 1:72 amerických stíhacích letounů (80. - 90. léta) F-14, 15, 16, 18... Už jsem mnoho let mimo kitařský svět a současnou situaci na trhu nemám zmapovanou, přes to bych vzal do ruky staré štětce a ověsil "hotové modely" nějakou výzbrojí a nejlépe i přídavnými nádržemi. Jsou holky stíhací nějak "na lehko". Děkuji moc za vaše tipy, popř. typy :-)
DIMIDIUM FACTI, QUI COEPIT, HABET
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

No nevím co se týče opravdu "hotovek" tak bych to viděl bledě. Jediný zbraňový systém na výměnu co dělá např.HobbyMaster je na A-10. Jinak já osobně to dělám tak, že u většiny modelů je přibaleno více variant a pak to prohazuji s ostatními modely. To budeš muset asi opravdu zabrousit na nějaký "kitařský" thread a poptat se tam, nenech se zmást těmi malovanými pinčlíky, tady jsou jen "DiecastModels" 8-) .

weapons set
http://www.modelyletadel.cz/a-10-weapon ... cheme.html
http://www.modelyletadel.cz/a-10-weapon ... cheme.html

offcial index
http://hobbymastercollector.com/1-72air ... apons.html
Naposledy upravil(a) spider74 dne 3/6/2013, 10:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Opitz
rotný
rotný
Příspěvky: 83
Registrován: 24/5/2012, 23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Opitz »

...děkuju, ano myslel jsem, že bych se pustil i do obarvení modelů výzbroje, tušil jsem, že s "hotovkami setů" to nebude lehké :-)
DIMIDIUM FACTI, QUI COEPIT, HABET
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

No je to problém. Mě osobně teď bratr , který je kitař staví Tomcata v barvách VF 84 od Hasegawi a psal mi jaké tam budu chtít zbraně, jelikož Hasegawa ty zbraňové systémy prodává zvlášť dle výběru zájemce. Takže na Tvém místě bych zagooglil a mrkl se tímhle směrem pokud nemáš problém ze štětcem a konkrétně Hasegawa je dost dobrá kvalita.

http://www.modelartikl.cz/produkt/4975- ... tegorie=93
http://www.modelartikl.cz/produkt/4976- ... tegorie=93
http://www.modelartikl.cz/produkt/4974- ... tegorie=93
http://www.modelartikl.cz/produkt/4982- ... tegorie=93
http://www.super-hobby.cz/products/Airc ... -Pods.html
http://www.super-hobby.cz/products/US-a ... ns-IV.html


prostě je toho spousta.................
Uživatelský avatar
Dominik
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 18/8/2011, 13:27

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Dominik »

Mým nepřítelem č.1 je můj kocour , který přišel na to , že letadla jako Su-27 , F-14 , apod. jsou tvarovaná ergonomicky , a tak , když jsem se jednou vrátil domů , kocour si vesele lebedil v ,,hangáru" určeném pro moderní letadla , zatímco ,,slovutné stíhačky zvučných jmen" ležely pod ním . Většina přežila bez úrazu :D :D :D
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Mým nepřítelem č.1 je můj kocour , který přišel na to , že letadla jako Su-27 , F-14 , apod. jsou tvarovaná ergonomicky , a tak , když jsem se jednou vrátil domů , kocour si vesele lebedil v ,,hangáru" určeném pro moderní letadla , zatímco ,,slovutné stíhačky zvučných jmen" ležely pod ním . Většina přežila bez úrazu :D :D :D
Mít gumové (pískací) letadla je velmi praktické......... :mrgreen:
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Tak jsem konečně domaloval pinčlíky a sestavil žebřík (lept od fy.Eduard) pro Phantoma. Obojí práce pro vrahy, ohýbat a lepit tak malý kovový žebřík brrrrr :rev: .....byl jsem jak pinzetový střihoruký Edward. :eek: :eek:

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) spider74 dne 26/6/2013, 14:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Dominik píše:Mým nepřítelem č.1 je můj kocour , který přišel na to , že letadla jako Su-27 , F-14 , apod. jsou tvarovaná ergonomicky , a tak , když jsem se jednou vrátil domů , kocour si vesele lebedil v ,,hangáru" určeném pro moderní letadla , zatímco ,,slovutné stíhačky zvučných jmen" ležely pod ním . Většina přežila bez úrazu :D :D :D
Tohle mi udělat, už by letěl z okna (ten kocour), v případě, že příspěvek čte někdo z ligy pro ochranu zvířat, přidávám, že sice bývám v šestém patře, ale dostal by řádný padák. :)
spider74 píše:Tak jsem konečně domaloval pinčlíky a sestavil žebřík (lept od fy.Eduard) pro Phantoma. Obojí práce pro vrahy, ohýbat a lepit tak malý kovový žebřík brrrrr :rev: .....byl jsem jak pinzetový střihoruký Edward. :eek: :eek: .........
Jsi šikulka, líbí se mi to.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Dík.......manželka teď byla pořád v práci tak jsem neměl do čeho píchnout :mrgreen: .
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Jak tak koukám, tak na hřbitově je živěji než tady :sleep: :sleep: :sleep: .........kromě pár jedinců je to asi konec sběratelů v Čechách a na Moravě. :)
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Vlasta »

nejsou many...kdyby byly, tak bych taky ještě něco koupil
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

No ony ty diskuse nejsou jen o nových modelech.......
Uživatelský avatar
Dominik
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 18/8/2011, 13:27

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Dominik »

Můžu sem dát pár fotek svých slepovacích modelů (když je to tedy fórum ,,Hotové modely") ??
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Farky »

Opitz - tenhle set se mi povaluje doma a rád se ho zadarmo zbavím - http://www.modelartikl.cz/produkt/4975- ... tegorie=93 . Použil jsem z toho jen AIM-4G, zbytek je nedotčený. Klidně ti to pošlu, ale za to poštovný se to skoro nevyplatí. Kdyby něco, tak hoď SZ.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Novinky od firmy Hobby Master na srpen 2013:

Obrázek

Pro našince je tuze zajímavý MiG-15bis Jaroslava Šrámka se symbolem sestřelu pod kabinou.
Taky mě zaujal Starfighter v základní kamufláži a dekálama s možností vybrat si z více strojů. To jsem ještě u žádného diecastu neviděl.
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

Ano, ano. MiG-15 Jaroslava Šrámka. Trvalo to docela dlouho, než jsem HM přesvědčil, aby nám ho udělali. Měli problém s nádržemi, které u novějších verzí byly na podvěsnících, kdežto u této verze byly "přisáté". Mám k němu snad jen pár připomínek, které budou potřeba opravit. Není to podle mě verze bis, ale jen MIG-15, J. Šrámek byl v době setřelu poručík. Plukovník je až dnes. Už mám fotky prepro modelu. Na něm chybí hvězdička.
Jinak snad bez výhrad. Kdyby přeci jenom měl někdo nějaké připomínky, tak buď sem nebo přes SZ. Díky.
Apropo, dekály jsou asi už u pátého modelu. Namátkou výroční německý F-104, F/A-18 Blue Angels, F-16 Thunderbirs atd.
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

velitel píše:Trvalo to docela dlouho, než jsem HM přesvědčil, aby nám ho udělali.
Já jsem si hned říkal, že v tom budeš mít prsty ty ;-)
Zatím žádné výhrady nemám, až bude chvilka času, kouknu na net a do knížek a pohledám nějaké materiály. Pokud by se našly nějaké nepřesnosti nebo nejasnosti, dám vědět. Mimochodem, kdyby na něco někdo přišel, určitě je to lepší hodit sem než přes SZ, nikdo není neomylný a následná diskuze může tomu modelu jen prospět.

Jinak s tím označením máš pravdu, podle všech článků letěl na S-102, což byly klasické MiG-15. Bisky se označovaly S-103. Musím se kouknout na nějaké modelářské fórum, jestli u nich byly kromě jiných motorů i nějaké rozdíly na draku. Bylo by pěkné, kdyby na krabičce bylo opravdu napsáno S-102 a v závorce MiG-15.

EDIT: A ta hvězdička je sice efektní, ale na modelu být nemusí. Přece jen při tom sestřelu tam ještě samozřejmě nebyla. Na letadlu asi dlouho nevydržela. Někde jsem kdysi viděl fotografii, jak jí technik pod kabinu kreslí. Byla dost neumělá a nakreslená jen křídou nebo pastelkou.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Kolekce "Helikoptéry světa"

Příspěvek od p3tris »

Obrázek

Kolekce "Helikoptéry světa"

Obrázek Obrázek

Dne 10. června 2013 vyšel časopis číslo 43 s modelem helikoptéry Sikorsky SH-60F Oceanhawk

Zdroj: nakladatelství AMERCOM S.A.
Naposledy upravil(a) p3tris dne 24/6/2013, 07:21, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“