Stalo se dnešního dne ...

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1482
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od danny1691 »

jelikož se s danou problematikou nic nedělá, jen se vysávají peníze, tak kdo čekal jinou reakci? Jak dlouho si majorita nechá sr@@ na hlavu?

velkej průšvih bude, až se provede koordinace akcí. Všude policajti nemůžou být. Pak to bude zajímavé.
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od jersey.se »

Stav Evropy mi připomíná30tá léta. Arabové ve Švédsku, Romové v Čechách... Podle mě je skupina, která účelově púsobí tak, aby vůči nim byla mezi majoritu zaseta v zasadě spravedlivá nenávist. A Pravdoláskaři v tom sehrávají roli užitečného idiota
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od skelet »

obávám se, že pravda je mnohem horší.. jsou jen ti "užiteční" idioti :smutek:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od jersey.se »

Dost možná. Ale někdo toho asi zase využije. Lidi už se neštítí demonstrovat spolu s fašisty.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od CAT »

Jersey lidem bohužel nic jinýho nezbejvá, autority se jich nezastanou a sami se neubrání a problém je, že v ČB už to nebylo jen tak, že cikán někomu rozbil hubu, tam šlo o těhotnou ženu... To je v naší kultuře tabu, tady na jihu to s cikánama neni nějak extra zlý, na Máji sem bydlel dva roky a v životě sem s nima problémy neměl a myslim, že kromě občasnýho rámusu si nima měl opravdu problémy málo kdo... Ale útok na těhotnou ženskou na dětskym hřišti? (Jinak vim, že napadení těhotný ženský na dětskym hřišti je jak ze špatnýho filmu, ale to se opravdu stalo)...

http://www.novinky.cz/krimi/307044-poli ... stili.html
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od jersey.se »

Taky jsem neřekl že se lidem divím. Jen že to blbě dopadne.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od cover72 »

Jersey: doufejme, že nikoli. Za tím, že se k moci dostali Hitler, Lenin a podobní "spasitelé národa" nestála jen naštvanost lidí a ztráta víry ve stávající systém, ale konjunkce těchto faktorů s masivní ekonomickou krizí a turbulentními změnami na geopolitické mapě.
A to tu naštěstí zatím nemáme, a modlím se, abychom ani neměli.

Ale že naše doba nápadně připomíná 20. léta a že do 15 let budeme vědět, zda se lidé už projednou z té historie poučili, nebo ne, to říkám furt -- viz jedno z mých nejlepších děl, Všimnete si, že žijete v totalitě? Aneb "80 let od konce Výmarské republiky"

Jinak ty Budějovice jsou výživné: opět tu máme fízly v civilu, kteří mlátí všechny, kteří jim přijdou pod ruku:
http://www.budejckadrbna.cz/zpravy/krim ... y-muz.html
http://www.youtube.com/watch?v=wDeuNEigzYQ
http://www.youtube.com/watch?v=GQNUmr-hc1w
Přesně ty policejní manýry, kterým se idealisté v 90. letech snažili zabránit, tu už zase máme jako na koni.
Zajímavé jsou i poznámky z http://zpravy.idnes.cz/druha-demonstrac ... zpravy_kol
Policie poté uzavřela přístupové cesty na náměstí (==a z náměstí ven). "Pusťte nás ven!" ozvalo se okamžitě z davu. Na náměstí v té době bylo asi osm set až tisíc lidí.
(...)
Policie ale okamžitě všem začala kontrolovat občanské průkazy. (==hmm, jakou dobu to jen připomíná?)
(...)
Policie pouští účastníky protestů po dvou až tříčlenných skupinkách ven. (==aby šli zaevidovat)
A propos, nepřestoupili naši strážci zákona zákon zneužitím pravomoci veřejného činitele?
Zákon č. 283/1991 Sb. o Policii České republiky, § 13: Oprávnění požadovat prokázání totožnosti
(1) Prokázání totožnosti znamená prokázání jména a příjmení, data narození a trvalého, popř. přechodného pobytu osoby. Důvod ke zjišťování totožnosti určuje míru spolehlivosti, s níž se zjištění provádí.
(2) Policista je oprávněn vyzvat osobu,
a) přistiženou při spáchání trestného činu nebo přestupku,
b) od které je požadováno vysvětlení podle § 12 odst. 1 (=="může přispět k objasnění skutečností důležitých pro odhalení trestného činu nebo přestupku a jejich pachatele, jakož i pro vypátrání hledaných nebo pohřešovaných osob a věcí"),
c) která odpovídá popisu hledané nebo pohřešované osoby,
d) která se bezdůvodně zdržuje v bezprostřední blízkosti chráněných objektů nebo v blízkosti státních hranic,
e) která má na místě veřejně přístupném zbraň (17 odst. 2) a je důvodné podezření, že zbraně může být užito k násilí nebo pohrůžce násilím,
f) která se zdržuje v blízkosti místa, kde došlo ke spáchání trestného činu, k dopravní nehodě, požáru nebo jiné mimořádné události, aby prokázala svou totožnost; osoba je povinna výzvě vyhovět.
Copak z tohoto se vztahuje na lidi, kteří by chtěli odejít z náměstí, kde je policie zablokovala?
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od CAT »

Cover: To co předvedli policisté v civilu mě zaráží ještě dnes... Měl jsem za to, že agenti provokatéři (a to mám s mnoha zdrojů, kterým věřím) jsou minulostí...

http://ignacpospisil.blog.idnes.cz/c/35 ... traci.html Tady názor Budějčáka...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
oc-14-4a-01
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 172
Registrován: 15/8/2012, 16:14

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od oc-14-4a-01 »

CAT píše:Cover: To co předvedli policisté v civilu mě zaráží ještě dnes...
Tak ako sa použilo slovanské etnikum pri likvidácii Rakúska-Uhorska, tak isto sa začína vyžívať cigánske etnikum v nástupníckych štátoch. Rozdiel je v tom, že si to aj platíme.
Cieľom je vytvoriť bábkové štáty ako npr. sa to stalo v priestore Titovej Juhoslávie...
Len malé tajomstvá je potrebné chraniť,
tie veľké chráni nedôvera verejnosťi. Marshall McLuhar
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Lord »

Covere - policisté v civilu, co to je? To mě dost překvapilo :shock: Hlavně aby se navzájem poznali. Krutý zacházení, kdo k tomu dal rozkazy? Vypadá to jako čistě preventivní akce. Oni prej nekřičeli pusťte nás ven, ale pusťte nás na ně!

CATe - sídliště Máj mi přijde docela v pořádku, paneláky opravený, revitalizovaný, zateplený. Chánov vypadá hůře. O sociální situaci, ale bližší info nemám, zřejmě se zde vytváří nějaká nová enkláva. Kam se nasadí, tak vznikne kriminalita, klesnou ceny bytů, ty pak cikáni koupí a je jich v jednom třeba až deset. Berou dávky a co horší občas někoho přepadnou a daj mu na držku.

Jinak podle mě jsou lidi občas „nepoučitelný“, resp. určité situace plodí podobné reakce, navíc je vidět, že s některými kroky tiše souhlasí. Prostě i od spodu je velká poptávka dělat pořádek stylem padni komu padni. Pokud se bude vše rozumně dávkovat velký problém bych v očistě neviděl, naopak to může být cesta ke konsolidaci, jen se to nesmí přehnat či zneužít. A není to jen o Rómech, ale celkové politické situaci.

Válka časem možná bude, protože svět je uprostřed třetí průmyslové revoluce a má taky jiný problémy. Stačí aby se situace zhoršila, a někdo se toho chopí. Egypt a Sýrie nakonec přerostou do globálního problému, ale uvidíme.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Guderian
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 5/7/2013, 23:34
Bydliště: Hradec Králové

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Guderian »

Co se týče Budějovic, upřímně mě se*e, jak se k tomu staví média. Ve zprávách člověk získá ze záběrů pocit, že na demonstraci jsou jen zakuklení potetování náckové. Co na tom, že většinu demonstrujících tvoří normální lidi.
Válka je hrozná, nepřípustná, ale ještě hroznější a nepřípustnější je otroctví. - Karel Čapek

Kde je zákon v rozporu s morálkou, tam stojí občan před krutou volbou: jestli má ztratit smysl pro morálku, nebo úctu k zákonu. - F. Bastiat
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od cover72 »

CAT: docela by mne zajímalo, co by dělali, kdyby na ně člověk vytáhl §171 tr.z. + §13 zákona o Policii a ukázal jim, že má připravené k vytočení číslo na Generální Inspekci Bezpečnostních Sborů -- jestli by takové nechali jít, nebo to zkoušeli.
Ale na vlastní kůži to zkoušet nemíním a díky Bohu zatím žiji v místě, kde takové demonstrace ani potyčky nehrozí :razz:
Uživatelský avatar
Horny
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 263
Registrován: 31/12/2010, 23:17
Bydliště: terra ignorata

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Horny »

CAT píše:Cover: To co předvedli policisté v civilu mě zaráží ještě dnes... Měl jsem za to, že agenti provokatéři (a to mám s mnoha zdrojů, kterým věřím) jsou minulostí...

http://ignacpospisil.blog.idnes.cz/c/35 ... traci.html Tady názor Budějčáka...

Promiň Cate, ale Ignác Pospíšil jako typický Budějčák? Co jste to proboha za město?
Obrázek

Star Trek
* 1965
+ 2009
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od CAT »

Horny: Špatně napsáno :-D. A já popravdě z Budějc nejsem, bydlel jsem tam při studiích sice delší dobu, ale už je to pár let, co žiju pár desítek kilometrů dál :-)

Cover: Myslim, že bys nestačil říct ani první slovo a měl bys jí teleskopem :-(...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Alchymista »

Čo tak podnet na trestné stíhanie? Držky sú známe z videa, identifikovať, ktoré svine to sú, by nemal byť až taký problém...
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Trismegistos »

Obrázek
Už jsou pánové z URNa slavní... :sad:
visage
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 138
Registrován: 13/6/2011, 17:12

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od visage »

Takový hromotluci:) Někde ve videu jsem vyděl jednoho s nápisem na triku: mír je mrtev...
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Trismegistos »

visage píše:Takový hromotluci:) Někde ve videu jsem vyděl jednoho s nápisem na triku: mír je mrtev...
To je ten druhý zleva v první řadě. Pokud se nepletu bývalý voják, jako většina.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Lord »

Já jsem nejdřív myslel, že to jsou taky „neonacisti“. Byla to opravdu policie, nebo si na pomoc přizvali „bezpečnostní agenturu“? Zaznělo směrem k hlídkujícím: černá svině - ještě si vem kuklu.
Mě to spíš připadá jako promyšlená taktika, překvapivě někoho odchytit z davu pro výstrahu. Mezitím se nechal slyšet Pecina, že je málo policistů, ubylo prý 8000 za 8 let. Takže je třeba posílit.
Asi od té demonstrace před týdnem „vylepšili“ postupy. Předtím se odehrála pouliční válka, nyní infiltrovali do jejich řad.



České Budějovice: co vám média zamlčela http://www.youtube.com/watch?v=UnCSbbbPTuw

Dobrý jak lze sestříháním měnit dojem, ale nechci nikomu stranit :neutral:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Guderian
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 5/7/2013, 23:34
Bydliště: Hradec Králové

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Guderian »

Pánové a jak vlastně víte, že jde o provokatéry? Odhad, nebo máte i důkazy? To mě zajímá.
Válka je hrozná, nepřípustná, ale ještě hroznější a nepřípustnější je otroctví. - Karel Čapek

Kde je zákon v rozporu s morálkou, tam stojí občan před krutou volbou: jestli má ztratit smysl pro morálku, nebo úctu k zákonu. - F. Bastiat
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“