Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od skelet »

Ani to ne .. první jednoplošné létající křídlo si nechal patentovat Hugo Junkers léta páně 1910
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Viděl jsem před časem dokumenty o obou strojích, a mám takový dojem, že se v nich uvádělo, že se na strojích Horten a Northrop pracovalo zcela nezávisle.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

TonyHazard píše:Viděl jsem před časem dokumenty o obou strojích, a mám takový dojem, že se v nich uvádělo, že se na strojích Horten a Northrop pracovalo zcela nezávisle.
Jak už jsem psal v jiném vlákně, viděl jsem dokument, kde u Northropa stavěli repliku Hortena na zkoušky radarového odrazu. A tam mě dost překvapilo, když při inspekci z vedení z firmy jeden z papalášů prohlásil, že "netušil, že něco takového Němci měli".
amermedia
Příspěvky: 6
Registrován: 12/12/2012, 07:09

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od amermedia »

Dobrý den,
rád bych se za naší spol. dodatečně vyjádřil k diskusi ohledně modelu Sikorski SeaDragon, který nebyl zařazen do české edice Helikoptér světa.
Situace byla skutečně taková, že se nám podařilo získat 30ks. Limit 1ks na objednávku byl stanoven proto, aby se model dostal k co nejvíce lidem. Poptávka po něm byla opravdu obrovská. Samozřejmě, pokud by nám pan Pitris zdůvodnil, proč chce objednat dva kusy, jistě bychom mu vyšli vstříc. Skutečně nemám rodinné příslušníky zaměstnané u České pošty, jakkoliv mě tento příspěvek pana Spidera pobavil. Budeme se příští rok na jaře snažit získat dodávku dalších kusů, nejsme ale schopni nyní garantovat.

Rád bych Vás také upozornil, že se nám podařilo získat dlouhodobě vyprodaná čísla Vojenských letadel (VL 1, 2, 9, 13, 18, 21 a 59). Sběratelé tak mají jedinečnou příležitost doplnit si sbírku o Red Barona, Spitfire, Me262A, etc.
Kompletní seznam je v našem e-shopu ( http://amercom.cz/eshop/?main&cas=28&s= ).
Dovolím si upozornit obvláště na číslo 59 - Junkers Ju 87B Stuka, která je v měřítku 1:72 (v původní edici byla 1:100) a jedná se opravdu o velkou bestii a hezkou raritu.

Na základě zkušenosti se SeaDragonem limitujeme odběr u těchto raritních čísel na 2ks na objednávku. Samozřejmě, pokud objednáváte pro více lidí, budeme přístupni diskusi. Jen to prosím uveďte do objednávky.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Cože, Štuka v měřítku 1/72? Tak to díky za upozornění, hned se na to jdu podívat! :up:
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Skutečně nemám rodinné příslušníky zaměstnané u České pošty, jakkoliv mě tento příspěvek pana Spidera pobavil.
To jsem rád, že to splnilo účel...........................jelikož to bylo to myšleno pro pobavení.

Níže doplňující fotografie k již dříve prezentovanému dronovi - konečně jsem donutil bráchu ať fotí i podvozky :wink: .

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

.........ještě by to, ale chtělo abych od něj nedostával fotky ve formátech "každý pes jiná ves", stejné letadlo, ale každá fotka jiný tvar a formát :rev: :rev: :rev: . No nic další ze série němckých proudových "kreatur" - Messerschmitt Me 163 Komet

Obrázek Obrázek
Obrázek
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

spider74 píše:
Skutečně nemám rodinné příslušníky zaměstnané u České pošty, jakkoliv mě tento příspěvek pana Spidera pobavil.
To jsem rád, že to splnilo účel...........................jelikož to bylo to myšleno pro pobavení.
Hmm, tak taková legrace to zase není :) Začal jsem jásat předčasně. Na tu cenu poštovného jsem nějak pozapomněl :) :D Jestli se v tomhle Amercom nezlepší, tak to jeho popularitě moc nepřidá :raf:
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Tak mi to nedalo a zkusil jsem si postavit svou premiérovou leteckou prvotinu. Pro začátek něco lehčího a sice Dron RQ-1B Predátor od Italeri a samozřejmě v 1/72.
Takže jsem poprvé absolvoval ten kolotoč co zná každý kitař....lepení, tmelení, broušení, surfacer, stříkaní, lesklý lak, požití maskovací pásky ( jsem si užil, šlo to dolů i s barvou :rev: ), následné opravy, lak, wash, dekály a finál mat lak. Spokojený moc nejsem, ale napoprvé se asi žádné zázraky čekal nedaly( na bráchu se zatím nelepím :neutral: ).....fotky nic moc ve skutečnosti to vypadá o trochu lépe :eek: . Je zvláštní , že co fotka to trochu jiný odstín (doufám, že nevypadá až moc čistě 8-) ).

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Co se ti na něm nelíbí? Vypadá skvěle! :up:
spider74 píše:doufám, že nevypadá až moc čistě
Čistě určitě ne, já nejsem zrovna zastánce nějakého velkého washe, kdy z toho lezou černé nýty. Ale to je jen otázkou osobního pohledu.
Jestli můžu ještě doporučit, malinko bych si pohrál s předním podvozkem. Možná by to oživily válce pístů v barvě kovu, zvýraznění tý pružiny a lehce jiný odstín na pneumatikách.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Máš pravdu sákryš, tu pružinu jsem přehlíd :oops: ........fotek mám dost a pro les nevidím stromy. Opravím, díky.

Obrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Helikoptéry světa

Příspěvek od p3tris »

Obrázek

Kolekce "Helikoptéry světa" představuje ty nejznámější a nejdůležitější stroje, které vzlétly do bojových akcí v uplynulých 60-ti letech.
Modely jsou vyrobeny v měřítku 1:72.

Po vyjití nového modelu bude příspěvek doplněn a uveden jako novinka, předchozí pak smazán, část ponechána.

9. ŘÍJNA 2013

Kolekce "Helikoptéry světa"

Obrázek

Dne 9. října 2013 vyšel časopis číslo 51 s modelem helikoptéry Kaman SH-2F Seasprite

Seznam vydaných modelů

1 Obrázek 2 Obrázek 3 Obrázek 4 Obrázek 5 Obrázek 6 Obrázek

1. Bell UH-1B Iroquois / Huey "Heavy Hog"
2. Sikorsky UH-60L Black Hawk
3. Mil Mi-24V Hind E
4. Kamov Ka-50 Black Shark / Hokum A
5. Sud Est HSS-1 Seabat / Sikorsky UH-34D Choctaw
6. Westland WS-61 Sea King HC.4


7 Obrázek 8 Obrázek 9 Obrázek 10 Obrázek 11 Obrázek 12 Obrázek

7. Bell AH-1S Cobra / Tzefa
8. Westland Lynx AH.7
9. Boeing AH-64D Apache Longbow
10. Westland Wessex HU.5
11. Eurocopter EC665 UH Tiger
12. Mil Mi-8T Hip C


13 Obrázek 14 Obrázek 15 Obrázek 16 Obrázek 17 Obrázek 18 Obrázek

13. Boeing Vertol CH-46E Sea Knight
14. Boeing Chinook HC.1 / Boeing Vertol CH-47C Chinook
15. Eurocopter EC135 T1
16. Agusta A119 Koala
17. Bell TH-57C Sea Ranger / Bell 206B-3 JetRanger
18. Agusta MH-68A Stingray / Agusta A109E Power


19 Obrázek 20 Obrázek 21 Obrázek 22 Obrázek 23 Obrázek 24 Obrázek

19. AgustaWestland CH-149 Cormorant / AgustaWestland AW101 Merlin
20. Mil Mi-4A Hound
21. Piasecki Vertol H-21C Shawnee
22. Eurocopter HH-65C Dolphin / Eurocopter AS365 Dauphin
23. Kamov Ka-29TB Helix B
24. Westland Whirlwind HAR.10


25 Obrázek 26 Obrázek 27 Obrázek 28 Obrázek 29 Obrázek 30 Obrázek

25. Mil Mi-1MU Hare
26. Boeing AH-64A Apache
27. Bell OH-58D Kiowa Warrior
28. Bell AH-1Z Viper
29. Aérospatiale SA-316B Alouette III
30. Mil Mi-28A Havoc


31 Obrázek 32 Obrázek 33 Obrázek 34 Obrázek 35 Obrázek 36 Obrázek

31. Bell OH-13H Sioux / Bell 47
32. McDonnell Douglas MD500 Defender
33. Piasecki HUP-2 Retriever / Piasecki H-25 Army Mule
34. Agusta A129A Mangusta
35. Kamov Ka-25PS Hormone C
36. Mil Mi-2US Hoplite


37 Obrázek 38 Obrázek 39 Obrázek 40 Obrázek 41 Obrázek 42 Obrázek

37. Aérospatiale SE-3130 Alouette II
38. Messerschmitt-Bölkow-Blohm - Kawasaki BK 117
39. Westland Puma HC.1 / Aérospatiale SA-330E Puma
40. Bell CH-146 Griffon / Bell 412EP
41. PZL SW-4 Puszczyk
42. NHIndustries NH90 TTH


43 Obrázek 44 Obrázek 45 Obrázek 46 Obrázek 47 Obrázek 48 Obrázek

43. Sikorsky SH-60F Oceanhawk
44. Messerschmitt-Bölkow-Blohm Bo-105P/PAH-1
45. Westland Lynx HMA.8
46. Hughes OH-6A Cayuse
47. PZL W-3T Sokół
48. Boeing/Sikorsky RAH-66 Comanche


49 Obrázek 50 Obrázek 51 Obrázek 52 Obrázek

49. Eurocopter AS532 Cougar / Eurocopter AS332M1 Super Puma
50. Westland Scout AH.1
51. Kaman SH-2F Seasprite
52. Sikorsky MH-53E Sea Dragon / Sikorsky CH-53E Super Stallion


Bonusový model z polské kolekce dostupný pouze přes e-shop Amercom: Sikorsky MH-53E Sea Dragon / Sikorsky CH-53E Super Stallion

Obrázek Obrázek

Modelem číslo 51 se sběratelská kolekce "Helikoptéty světa" uzavírá.

Zdroj (text a foto): nakladatelství AMERCOM S.A.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Jak už je mým zvykem, po skončení kolekce sem dávám celkovou rekapitulaci v podobě plakátků:

Helikoptéry světa:
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Helikoptéry světa (bez vrtulových listů):
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Helikoptéry světa (kompletní s obálkami časopisů):
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Na webu Amercomu je už i fotografie té štuky v měřítku 1/72. Měl by to být tento stroj: http://www.asisbiz.com/il2/Ju-87B-Stuka ... 43-0A.html. Takže Junkers Ju 87B-2 3 Staffel I./StG1 (J9+AL) Russian Front, January 1943. Amercom má jiné údaje (dle nich je to stroj z roku 1941). Celkově je to zvláštní, protože stejné označení na trupu má i stroj s letní kamufláží z Francie z roku 1940: http://www.asisbiz.com/il2/Ju-87B-Stuka ... 40-0A.html. A na stejném webu je ještě fotka "stavebnice" se stejným strojem z Polska, září 1939. Tak jestli je to fakt všechno jeden stroj, měl neuvěřitelnou výdrž/kliku.
Uživatelský avatar
Opitz
rotný
rotný
Příspěvky: 83
Registrován: 24/5/2012, 23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Opitz »

Ju-87 1:72 od Amercomu ve více pohledech zde Obrázek
DIMIDIUM FACTI, QUI COEPIT, HABET
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Takže další "bráchovo", pro potěchu oka. Tentokrát trochu moderny :razz: ...................Panavia Tornado

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
hornet
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 268
Registrován: 16/6/2006, 10:57
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od hornet »

Ještě ke Stuce od Amercomu v M 1:72 na doplnění příspěvku kolegy Opitze.
Bez přeměřování rozměrů lze říct, její provedení přesně odpovídá původnímu modelu v měřítku 1:100, včetně označení, rozmístnění kamuflážních polí a chybějící svastiky na SOP. Přiložený časopis je totožný s původním (včetně uvedení měřítka 1:00), i fotografie na dně obalu odpovídá předchozímu provedení.
Pokud bych měl velmi stručně hodnotit – vypadá dobře.
Patrně je zbytečné psát, že ve sbírce ostatních modelů WW II působí díky shodnému měřítku mnohem lépe než model původní. Ještě kdyby tak „remakovali“ Bf-110 …
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hobby Master

Příspěvek od p3tris »

Novinky od firmy Hobby Master na prosinec 2013:

Obrázek
Uživatelský avatar
fightavi
desátník
desátník
Příspěvky: 45
Registrován: 22/8/2011, 14:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od fightavi »

p3tris píše:
TonyHazard píše:Viděl jsem před časem dokumenty o obou strojích, a mám takový dojem, že se v nich uvádělo, že se na strojích Horten a Northrop pracovalo zcela nezávisle.
Jak už jsem psal v jiném vlákně, viděl jsem dokument, kde u Northropa stavěli repliku Hortena na zkoušky radarového odrazu. A tam mě dost překvapilo, když při inspekci z vedení z firmy jeden z papalášů prohlásil, že "netušil, že něco takového Němci měli".
Ten dokument jsem viděl také, a vlastní úvod o nalezení skoro kompletního Hortena v tajném hangáru, a o porovnávacím souboji s Me-262 už vzhledem k tomu, že horteny byly dva a jednoho zkušební pilot při přistání zrušil, je blábol. Ne všechno, co amíci natočí jako dokument je pravda. Ano, je to americká pravda v honbě za senzací. :razz: :up: :D

Dědek Franta
Uživatelský avatar
Opitz
rotný
rotný
Příspěvky: 83
Registrován: 24/5/2012, 23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Opitz »

Zdravím,
jste někdo vlastníkem nebo měli jsme možnost osobně vidět a následně zhodnotit Su-35 od IXO/Altaya, prosím? Obrázky na internetu vypadají "dost různě", zejnéna napojení křídel na trup je pokaždé jinak povedené, ale fotografie nemusí být úplně vypovídající http://images.jumbliesmodels.com/images ... 543300.jpg
Pokud jste vlastníkem Su-27 od Witty Wings, také si rád přečtu reference :-) http://www.clevelandsdiecast.co.uk/prod ... 014-18.jpg
Děkuji za případný komentář!
DIMIDIUM FACTI, QUI COEPIT, HABET
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

Opitz píše:Zdravím,
jste někdo vlastníkem nebo měli jsme možnost osobně vidět a následně zhodnotit Su-35 od IXO/Altaya, prosím? Obrázky na internetu vypadají "dost různě", zejnéna napojení křídel na trup je pokaždé jinak povedené, ale fotografie nemusí být úplně vypovídající http://images.jumbliesmodels.com/images ... 543300.jpg
Pokud jste vlastníkem Su-27 od Witty Wings, také si rád přečtu reference :-) http://www.clevelandsdiecast.co.uk/prod ... 014-18.jpg
Děkuji za případný komentář!
Protože se k tomu zatím nikdo nemá :) , tak přidám svůj názor, který je samozřejmě, už z podstaty věci, že tyhle modely dovážím a prodávám, poněkud subjektivní.
Su-35 IXO/Altaya - model jsem sice osobně neměl v ruce, ale viděl jsem jiné z této série, např. Gripen, MiG-31, SU-25 atd., které jsou stejně provedené, potažmo vyrobené ve stejné fabrice, takže se dá říci, že jsou "stejné".
Model by měl mít kovový trup a zbytek je z plastu, proto i to poněkud problematické napojení. Vzhledem k prodejní ceně ve Francii v "trafikách" - cca 12,- EUR ( z této ceny část odkusuje DPH, marže trafikanta, marže distirbutora, náklad na přiložený časopis, doprava atd. ) nelze očekávat špičkové provedení alá Century Wings nebo Hobby Master, protože nelze očekávat za tu cenu mimořádnou kvalitu. Proto se stává, že každý model je "trošku jiný", tedy jinak spasovaný atd.
Tedy závěrem lze konstatovat, že pokud se podaří koupit model přímo ve Francii za výše uvedenou cenu, případně někde na e bay za cenu, řekněme do 500 - 600 Kč, tak bych moc neváhal, protože kvalitněji provedený model tohoto letadla prozatím neexistuje. A až bude, tak na tento "šlápnout" :eek: a nasměrovat ho do koše a pořídit si kvalitněji provedený model. Částku cca 1 200,- Kč, za kterou jsem ho viděl někde na netu v ČR, bych za něj nedoporučoval vydat. Leda snad pokud by někdo bez tohoto letadla nemohl žít.
Su-27 od Witty. Je to jediný kvalitněji provedený tohoto letadla na trhu. Žádná jiná firma ho nikdy nedělala a nedělá, takže pokud ho člověk chce mít, tak nemá jinou volbu.
Existují dvě "šarže" - starší provedení s pevným vytaženým podvozkem a novější s vyměnitelným podvozkem. Model je celokovový s menšími plastovými částmi. Kvalita Witty je obecně horší než CW, HM atd., zejména u rytí, ale jak výše uvedeno není jiná volba, takže pokud ho člověk chce mít, musí si teto pořídit. Obecně je trošku problém s cenou. Starší modely byly okolo 1 000,- Kč a dnes se šplhají k 1 500,-.
Prostě číňanovi už nestačí jedna miska rýže, ale chce dvě :eek:

Ještě se trošku vrátím k IXO/Altaya - mimo již zmíněných modelů Gripen, MiG-31, Su-25 jsou tam i další - MiG-23, Rafalle atd., které by stály za hřích.
Mohu však doporučit počkat na jiné, již oznámené kvalitnější modely a to SU-30MK ( začátek roku 2014 ) a Su-25 ( průběh roku 2014 ) od Witty a MiG-23 ( 2014 ) od Hobby Masteru. Stejně tak již oznámený F-35 Lighting II od HM ( skldem cca březnu 2013.
No a Gripen budeme dělat my, ovšem z již zmíněných forem IXO/Altaya. Zdržuje se to hodně, ale je to i proto, že chceme kvalitu.
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“