88 mm kanón Tigera I prostřelil čelní pancíř ruských tanků T-34 a KV-1 ze vzdálenosti 1,5 kilometru. Německý tank Panther prostřelil čelní pancíř T-34 až ze vzdálenosti 2 km. Na vzdálenost 500 metrů prostřelil Panther pancíř až o síle 140 mm, T-34/76 prostřelil na vzdálenost 500 metrů pancíř o síle 69 mm (tudíž nebyl schopen na tuto vzdálenost Tigera prostřelit). Samohybné dělo Ferdinand nemělo po stránce pancéřování konkurenci. Co se týče výše uváděných testů průraznosti je vhodné poznamenat, že zatímco Němci prováděli testy ze spolehlivostí 50 %, Rusové ze spolehlivostí 75 %, jinak řečeno hrají zde roli vlivy jako počasí, sklon a kvalita pancíře, dílenská kvalita munice apod.
Tiger II disponoval ještě lepším kanónem a pancéřováním, viz tabulky.
Kanón – Tank - Munice
8,8cm KwK 36 L/56 - PzKpfw VI Tiger I - PzGr. 40, Gr. 39 HL (kumulativní střela)
8,8cm KwK 43 L/71 - PzKpfw VI Tiger II - PzGr. 39/43, PzGr. 40/43
PzGr. 40 - Panzergranate 40 - podkaliberní střela s wolframovým jádrem, pevným obalem a bez výbušné nálože. Wolframová podkaliberní střela byla velmi účinná na malé a střední vzdálenosti, na velké vzdálenosti ji však těžší průbojná střela s ocelovým jádrem překonávala.
PzGr. 39 - průbojná střela s ocelovým jádrem. Tvořila zpravidla zhruba polovinu zásoby munice na palubách německých tanků. Wolframových PzGr. 40 bylo, vzhledem k jejich nedostatku, nakládáno vždy jen omezené množství. Ty potom byly určeny k použití proti nejsilněji pancéřované technice protivníka.
Ze vzrůstající vzdáleností, klesá nejen průbojnost střely, ale také pravděpodobnost zásahu.
Vysvětlivky k přílohám:
FRENTE - Předek
Torre - věž
Mantelete - ochranný štít
Glacis - čelo korby
Morro - příď, spodní část korby
LADO - Bok
Torre - věž
Casco - korba
DETRÁS - Zadek
Torre - věž
Casco – korba


