Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

O těch cenách ani nemluv. Když jsem viděl kolik chtějí za ty nové A6 Century Wings tak na to jim zvysoka .......... :sad:. No bezmála skoro o 100% více. Asi jim fakt hráblo, ale to už šlo vidět letos na těch nových cenách F-14......magoři mají jich už v 30 kamuflážích, formu dávno zaplacenou a zvedají ceny jak kdyby si je koupil ČEZ+RWE :down:
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Přijde den a do vitríny se nám nevejde ani jedno letadlo navíc :D Přijde i den, kdy se tam neveleze ani tank pod letadlo :) A dokonce může přijít i den, kdy se model nevleze ani pod postel do krabice (ani nikam jinam) :D :D Budeme to muset rozdýchat. Konzumní společnost je cesta do pekel :D Chce to víc chodit do přírody a třeba fotografovat :) Fotek se na disk vleze docela dost (a i ty fotky v životě všechny možná znovu ani neshlédneme) :lej: :razz:
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Easy Model

Příspěvek od p3tris »

Velitel sem kdysi dával katalog s novinkama na tento rok od Easy Model. Byly tam SBD Dauntless, TBF Helldiver, F2A Buffalo, Ju-87D Stuka, F8F Bearcat, IL-2 Sturmovik, P-47D Thunderbolt, P-38 Lightning, Zlín Z-42, P-61 Black Widow a Ta-152C.
Jelikož všechny tyhle modely vycházejí ještě před tím, než vyjdou jako hotovky, v "bonboniérové" edici HobbyBoss Easy Assembly Authentic Kit, je velice pravděpodobné, že i novinky z této edice na příští rok se časem jako hotovky objeví. Takže co nás z druhoválečných ptáků nejspíše čeká: Mitsubishi A5M2, Petljakov Pe-2, Tupolev Tu-2, Junkers Ju-88, Dornier Do-335 Pfeil, Messerschmitt Bf-110, Junkers Ju 87G-1, MC.200 Saetta a Gloster Gladiator.
Novinky jsou ze stránek HobyBoss a z tištěného katalogu pro příští rok.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hobby Master

Příspěvek od p3tris »

Novinky od firmy Hobby Master na leden 2014:

Obrázek
Uživatelský avatar
Opitz
rotný
rotný
Příspěvky: 83
Registrován: 24/5/2012, 23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Opitz »

...žadné nové přírůstky? Asi až po Vánocích že, budeme-li hodní! Tak jsem se rozhodl zčeřit klidnou hladinu tohoto fóra a pochlubit se "cizím peřím".

Jelikož zde máme místo vyhrazené "hotovkám" (alespoň z mého pohledu, viz. původ níže, naplňuji), dovolím si zde jednu takovou (spíše mnoha "minutku"), co jsem kdysi dostal, uveřejnit. Jedná se o dřevěný model L-39 Albatros ZA v měřítku 1:24 (pro jistotu raději proměřím, až se vrátím z nemocenské), ke kterému mám osobní vztah nejen pro jeho ladný tvar vycházející z předlohy, pro zdravou vlasteneckou hrdost na čs. letecký průmysl, ale také z důvodu osobních sympatií k tvůrci modelu, který mne pro letectví a modelářství nadchl v mých školních letech, Václavu Šorelovi. Model letounu mám u sebe v kanceláři na stěně a budí zasloužený obdiv u všech příchozích asi necelý půlrok. Časem bych přidal i nějaké detailní fotografie, ale po ruce je nyní nemám. Nejedná se o létající maketu, je to "jen velká hračka pro velké kluky", ale mě se za cca. 10 let neokoukala :-)

http://www.palba.cz/album/displayimage. ... fullsize=1
Naposledy upravil(a) Opitz dne 30/11/2013, 11:22, celkem upraveno 1 x.
DIMIDIUM FACTI, QUI COEPIT, HABET
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Hmm, pěkné :!: :up: A přímo od "legendy" pana Šorela,... To je v podstatě muzejní kousek. Při té příležitosti by mě docela zajímalo, jak dnes vypadá Abíčko - respektive jak moc se tam věnuje modelařině,... Dlouho jsem ABC ani neviděl. Naposledy asi před 10 rokama, ale to mně z toho bylo částečně zle :sad: , částečně smutno :cry: a částečně jsem byl nas...ý :-? :raf: , jakýže bleskoidní plátek z toho vzniknul.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Z ABC-čka je neskutečná nečitatelná sra*ka bez hlavy a paty. Ty časáky před revolucí už se nikdy nevrátí (abc, sedmička, ohníček)..........redakce a celé vedení by se mělo stydět. Sorry za OT jen reaguji ne předešlý článek.
Uživatelský avatar
Dominik
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 18/8/2011, 13:27

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Dominik »

Pánové , chtěl jsem se zeptat ( když Spider staví toho Berkuta ) , jestli by (čistě teoreticky) měl Berkut ( v nevyráběné sériové verzi) šanci na vítězství s Raptorem ?

P.S. Spidere , jak pokračuje práce na tom Tvém Berkutu ?
Uživatelský avatar
Opitz
rotný
rotný
Příspěvky: 83
Registrován: 24/5/2012, 23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Opitz »

Dominik píše:...jestli by (čistě teoreticky) měl Berkut ( v nevyráběné sériové verzi) šanci na vítězství s Raptorem ?
Tak pokud to sem také nebude moc Off Topic, kdysi mne tato otázka také hodně zajímala a dohledával jsem na různých (zahraničních) fórech. V klasickém dogfightu na tom s největší pravděpodobností bude Berkut lépe, ale vzhledem k avionickému vybavení obou strojů by si jej Raptor pravděpodobně asi k tělu nepřipustil a zvítězil, opět pravděpodobně, dříve, než by k němu došlo. Jinak na netu se názory značně liší (F-22 vs. deriváty Su) a porovnávají se starší data proti novějším, vždy ve prospěch preferovaného favorita...a zvlášť na tuzemských fórech to přechází do osočování a nálepek "amerikofil, resp. rusofil" :-). Jinak "představa" to je zajímavá, ale mi se skutečného výsledku asi nikdy nedopátráme, neboť takového střetnutí se dnes izolovaně neúčastní jen letouny a bylo by tu více "neznámých". Proto, přesně jak píše Dominik, "teoreticky"...budu rád za jakékoliv doplnění někoho erudovanějšího, než jsem já, přípdaně s přesměrováním do jiné části diskuzního fóra :-)

PS: miluju oba stroje, ale dnešní souboj už není podobný tomu, co můžeme vidět na leteckých dnech a tudíš je o něco méně "romantický", než bychom si asi přáli
PSS: z minulosti jsou zdokumentovány (alespoň částečně a možná nezaručeně i neobjektivně) cvič. souboje Eurofighter vs. Raptor, Raptor vs. Su-xx, Su-27 vs. F-15...zajímavé
DIMIDIUM FACTI, QUI COEPIT, HABET
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Tak Berkut šel na hraní mému synovi. Po měsíci práce se po*ral finální nástřik. Byl jsem tak nasraný že v první chvíly to letělo do koše. Pak jsem to na druhý den vytáhl a dal jsem to mladému na hraní. Následně jsem zjistil příčinu, a sice že mi odešla pistol a povrch mi totálně zkrupičkovatěl :rev: . Docela mě to nasralo protože se docela povedlo stínování panelů a dokonce jsem ani maskovačkou nic nestrhl když se dělali jiné barvy. Holt osud. Někdy ho koupím znovu a dám si většího majzla. Teď dělám F86 D/J Scorpion tak to doufám dopadne lépe.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17909
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od skelet »

drobná oprava F-89 :)
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Jjo díky......jsem starý disgrafik :wink: .
Uživatelský avatar
Opitz
rotný
rotný
Příspěvky: 83
Registrován: 24/5/2012, 23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Opitz »

A co říkáte fotkám nové F-35 od Hobby Masteru?

http://hobbymaster.com.au/homepage-airc ... -2013.html

...horní paneláž mi příjde oproti originálu dost "pozitivní" a na přední části v bočním pohledu mi to napojení příjde komplikované a moc to potom nepasuje. Nevím, je-li šance, že sériové modely na tom budou lépe. Je to sice "kovák", ale to snad ještě počkám, zda se časem neobjeví např. u Easy Model, když už je nyní v katalogu HobbyBosse a mohla by se třeba do roka objevit i tam. Mám od ní Eurofightera a ten vypadá docela dobře, i na "plasťáka".
DIMIDIUM FACTI, QUI COEPIT, HABET
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

A co říkáte fotkám nové F-35 od Hobby Masteru?
Co by - myslíš tu cenu skoro 2000............tak na to říkám, že se HobbyMaster začíná cenami nenápadně přibližovat Century Wings. Jestli to tak půjde dále bude většina modelů od těchto firem pro běžné smrtelníky naprosto mimo jejich ligu. Mimochodem právě Century Wings je pro mě s jejich cenami již nyní společnost z jiné planety (no možná že i z jiné galaxie) - absolut no comment :down: .
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

Jo, jo, holt se nám zvyšuje životní úroveň.
Ale vážně. Před sedmi, šesti lety byly modely od Witty, např. F-16 za 900,- a dnes už taky za 1 500,-, takže se nelze divit cenám Century Wings, potažmo Hobby Master. prostě je to potřeba brát jako fakt.
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od kingandcountry »

Tak,tak je to celkem rachot jak to jde nahoru u mě z 19us na 45 za pěšáka.Je pravda,že celková kvalita je lepší.Ale stejně něják no.Tank v evropě 125eu ted 225eu.A to jsem myslel ,že do stovky(jako let)
- budu mít tak 10 000 kusů :-)!!!!!!
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

kingandcountry píše:A to jsem myslel ,že do stovky(jako let)- budu mít tak 10 000 kusů :-)!!!!!!
Jojo, potomci a/či příbuzní budou mít aspoň něco do základu. V tom lepším (nebo horším?) případě bys měl aspoň v důchodě co prodávat :eek:
rychlik
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 16/12/2011, 22:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od rychlik »

hm, čekal jsem tu po vánocích smršť nových přírůstků a nikdo nic?
(já bohužel příkladem nepůjdu, radost s modelama si budu moct dělat až se přestěhuju - momentálně došlo místo :( )
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

rychlik píše:hm, čekal jsem tu po vánocích smršť nových přírůstků a nikdo nic?
(já bohužel příkladem nepůjdu, radost s modelama si budu moct dělat až se přestěhuju - momentálně došlo místo :( )
Já si žádné letadlo nepřál, proto žádné nedostal, pár kousků vedle v tématu. :)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

rychlik píše:hm, čekal jsem tu po vánocích smršť nových přírůstků a nikdo nic?
(já bohužel příkladem nepůjdu, radost s modelama si budu moct dělat až se přestěhuju - momentálně došlo místo :( )
Zbavím se nějakých CD, abych vyšetřil další poličku ;-)
Vánoční dárek mám teď někde na moři v kontejneru na cestě mezi Hong-Kongem a Čechama. Pár kousků RAF od Easy Model mi objednal brácha. Takže spíš doplnění sbírky než nákup nějakých sběratelskýchj kousků.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“