Krymská krize

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
Uživatelský avatar
mepu
praporčík
praporčík
Příspěvky: 304
Registrován: 22/8/2008, 22:01
Bydliště: Brno

Re: Krymská krize

Příspěvek od mepu »

Minová pole jsou blbost, dokud mě to někdo neukáže na fotce nebo videu, neuvěřím "bo dovětek v nějakém článku na netu byl. traktor orá pole, aby rusové mohli položit miny". :D Připadá mě, že Ukrajinská strana už se chytá kde jaké voloviny aby děsila.
Obrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Krymská krize

Příspěvek od Polarfox »

Teď Putin už Krym nepustí a ostatně ani dle mě nemůže. Ten kredit, který z toho osobně doma vytříská bude asi slušný. Silný vůdce, který se nebojí Západu, který navrací Rusku zašlou slávu Sovětského svazu...z tohohle se bude průměrná ruská dušička tetelit blahem, i kdyby přišly nějaké sankce a přechodné zhoršení ekonomické situace.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
mepu
praporčík
praporčík
Příspěvky: 304
Registrován: 22/8/2008, 22:01
Bydliště: Brno

Re: Krymská krize

Příspěvek od mepu »

Minové pole na hranicích Krymu, tak nevím co si o tom myslet, jaká je jistota, že to nejsou nafocená Ukrajinská minová pole? :) Chtělo by to ještě jeden jiný zdroj..
Obrázek
zdroj: https://www.facebook.com/janhusar/posts ... 4073657970

----------------------
Že by záběry z těch Ukrajinských pohraničních průzkumáků, co byl včera zasažen - Nakonec videa jde vidět i střelba


---------------------
Dalši video z 07.03 velké vojenské kolony mířící od Krasnodaru směr Novorossijsk.

No jelikož už, je toto druhé video, první: https://www.youtube.com/watch?v=LEUXtyK2PXQ co jsem sem dával a toto je z jiného auta,
pokud není fake ta časová značka, tak je ten přesun velice pravděpodobný. Zajímavé na té koloně je, že jsou tam i raketomety.
Obrázek
Beda
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 266
Registrován: 28/7/2012, 02:01

Re: Krymská krize

Příspěvek od Beda »

Uz nekde pisou ze Rumunsko bude take chtit nejake uzemi.......Je to clen NATO, tak se uvidi. Treba to hlasi agentura JPP.

Uz nekde je to postrelene letadlo?
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Krymská krize

Příspěvek od Skeptik »

Beda píše:Uz nekde je to postrelene letadlo?
Není. Jak už jsem psal, ukázalo se, že na ně jen kdosi střílel, a oni se otočili a v klesání zmizeli. Letadlo nebylo poškozeno a nikdo nebyl zraněn.
Zdroj - ukrajinské Vjesti, na základě rozhovoru s pohraničníky.

To: Meru
Na základě čeho jsi poznal, že ta kolona je natočená na silnici z Krasnodaru do Novorosijska? Pustil jsem si to 2x, ale nic co by to potvrzovalo jsem nenašel. :( Díky.

Jo a mimochodem, Krasnodar i Novorosijsk jsou ruská města, ne?
Tak proč by tam nemohly jezdit ruské vojenské kolony? Zvláště když tam probíhalo vojenské cvičení?
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Bublifuk
praporčík
praporčík
Příspěvky: 353
Registrován: 2/9/2008, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Krymská krize

Příspěvek od Bublifuk »

Foxík a Skelet - nojo, nemají potřebu eskalovat situaci, bo Krym už je jasný - problém je v tom, že pokud je ta zpráva pravdivá, tak ta vesnice už je za hranicemi Krymu. To jsem měl na mysli onou eskalací - že pronikli za hranice autonomní republiky Krym. O tom, že z Krymu samotného je nikdo nedostane, jsem také přesvědčen a souhlasím.
Obrázek

Nemůžeš tvrdit, že civilizace nezaznamenává určitý pokrok, neboť v každé další válce Tě zabijí novým způsobem.
W.Rogers
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Krymská krize

Příspěvek od Polarfox »

Bublifuk: Aha, to že je to už za hranicí jsem nevěděl. Víš jak, všude je třeba chránit ruskou populaci... Těžko říci, buď je to provokace a nebo je jim to zcela fuk, kam se nakýblují, arogance a sebejistoty na to mají dost. Pořád je možné, že si prostě "jen" vybrali nejvhodnější místo pro svoje činnosti (ať už jsou to fakt miny či něco jiného), Krym NeKrym, podle mě v tom zas takový rozdíl nevidí.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
mepu
praporčík
praporčík
Příspěvky: 304
Registrován: 22/8/2008, 22:01
Bydliště: Brno

Re: Krymská krize

Příspěvek od mepu »

Skeptik píše: To: Mepu
Na základě čeho jsi poznal, že ta kolona je natočená na silnici z Krasnodaru do Novorosijska? Pustil jsem si to 2x, ale nic co by to potvrzovalo jsem nenašel. :( Díky.

Jo a mimochodem, Krasnodar i Novorosijsk jsou ruská města, ne?
Tak proč by tam nemohly jezdit ruské vojenské kolony? Zvláště když tam probíhalo vojenské cvičení?
Šak samozřejmě můžou tam jezdit, já sem jen pro, čím víc tim líp :)
"Jak sem to poznal?" včera jsem vzal to video v rozlišení 1440px a zkoumal pár poznávacích značek aut v Photoshopu, a jsou z toho regionu. samozřejmě to ještě nic nedokazuje.
Ale tak sem kouk na tohle video a hlavně na značky podél silnice a hle tady máš směrovku 4:15, že auto co to natáčí jede směr Krasnodar ;) a ještě jsem to zčekoval názvy vesnic kterýma projede a je to silnice směr Krasnodar <> Novorossijsk.
Obrázek
Jinak v tom novém videu jsme napočítal 126ks techniky a video končí a ještě jedou další takže to asi nebyl konec kolony.
A zajímavé je, že v prvním 1:14 i druhém 2:31 videu je jedno BTR co má Císařskou vlajku (vlajku Ruského impéria) - černo žlutou bílou.
Ja jen že v Novorossijském přístavu pravděpodobně Rusové nakládají na vyloďovací lodě techniku co de na Krym.
Obrázek
QVAK
praporčík
praporčík
Příspěvky: 384
Registrován: 31/10/2009, 10:02
Bydliště: Praha

Re: Krymská krize

Příspěvek od QVAK »

mepu píše:Minová pole jsou blbost, dokud mě to někdo neukáže na fotce nebo videu, neuvěřím "bo dovětek v nějakém článku na netu byl. traktor orá pole, aby rusové mohli položit miny". :D Připadá mě, že Ukrajinská strana už se chytá kde jaké voloviny aby děsila.
Podle záběrů ze zpráv ČT a videa zde se dle mě jedná o vyvrtané díry pro plotové kůly (hloubka, rozteče, rovinnost). Takto se nezaminovává nikde na světě. Takže nejspíše plot.
Uživatelský avatar
mepu
praporčík
praporčík
Příspěvky: 304
Registrován: 22/8/2008, 22:01
Bydliště: Brno

Re: Krymská krize

Příspěvek od mepu »

QVAK: Nevím, já minové pole (protitankové) nikdy neviděl, zdá se mě ale divný, jak říkáš ty vzdálenosti, jedna mina metr vedle druhé v řadě no nevím. Třeba se tu vyjádři nějaký povolanější minař.

Ukrajinská 174. protiletadlová brigáda v Sevastopolu.

Ukrajinský voják tam ukazuje že jim ty S-300 (co tam stojí asi hodně let svinuté) trošku prostříleli Ruští odstřelovači
Obrázek
jmodrak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1376
Registrován: 20/1/2010, 20:53

Re: Krymská krize

Příspěvek od jmodrak »

mepu : Ako klasické mínové pole je to blbosť. Ale môže ísť o signálné miny a pod. Takže čo to bude naozaj uvidíme až to dostavajú. Samozrejme, ak by novinár napísal, že je to signálka, nikto by potom neštekol, ale mínové pole PT, PP sa lepšie predáva.
cernakus
poručík
poručík
Příspěvky: 797
Registrován: 20/3/2007, 08:15

Re: Krymská krize

Příspěvek od cernakus »

Zajímavá souvislost:

Zatímco pučistická Ukrajinská vláda, v tuto chvíli mediálně nejvíce prezentována Jaceňukem, vyhrává válku o srdce Západního světa, Putin začíná zcela viditelně vyhrávat válku o žaludky a srdce Ukrajinců! Za poslední 4 dny získalo proruské hnutí 7 velkých měst. Policie na východě a jihu už je zcela pasivní a demonstracím neodporuje, ty tak narůstají na mohutnosti.

Ale to ještě není nic! Dnes jsem opět hovořil se svým známým z Vovkové a pro "chlapy v hospodě" už není "anexe" Ruskem "nepřekročitelná hranice". Samozřejmě, jsou to hospodské řeči malé vesnice. Ale můj známý se dušuje, že v Užhorode jsou mezi obyvatelstvem podobné "názory" - ovšem toto brát s extrémní rezervou, je to "rus" ve smyslu, že je pěkná mluvka a typicky "rusky" přehání.
Na druhou stranu, jsou to hospodské řeči! Speciálně v putyce chlapi říkají co si myslí a chtěli by udělat (známe se, jací jsme tam hrdinové, když přijde na manželky a jak to pak vypadá doma ...:).

Samozřejmě těžko odhadnout, jestli to je jen bezvýznamná prskavka, nebo tikající bomba, která bouchne, když pučisté v Kyjevě nedokáží naplnit žaludky Podkarpatské Rusi. Ale na lehkou váhu bych to, s ohledem na vývoj ve východních velkých městech (kde má pučistická Kyjevská vláda, zejména mezi omladinou, větší zastání než na venkově), nebral.

ad miny:
Jestli tohle je minové pole, tak by mně zajímalo na co? Na Panzerkampfwagen VIII Maus? Ty díry v poli odhaduji (dle latěk) tak na metr v průměru. Aktuálně používané AT miny mají 25cm v průměru. Nevím sice co to je, ale minové pole to není.
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Krymská krize

Příspěvek od CAT »

Ohledně toho "minového pole" zaslechl jsem i o možnosti, že jsou to díry na hraniční kameny...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Krymská krize

Příspěvek od Alchymista »

To skôr - hraničné stĺpky alebo hraničný plot (či už ako "protipechotná" prekážka alebo ako signálny plot) je pravdepodobnejšia vec ako miny.
Ak by to mali byť "míny", tak podľa rozmerov dier by to museli byť jedine nejaké "fugasy" - a tie sú zasa obvykle riadené, často po drôte (rádiom je to po a) nespoľahlivé a po b) lezie to do peňazí a údržby)

cernakus - Okolo Užhorodu môže byť miera nasratosti skutočne dosť vysoká...

A zajtra je desiateho, čo by mal byť na ukrajine deň výplat dôchodkov a rôznych sociálnych dávok - a neviem či nie aj žoldu a slúžneho. To môže byť dosť "zlomový" dátum.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Krymská krize

Příspěvek od Skeptik »

CAT píše:Ohledně toho "minového pole" zaslechl jsem i o možnosti, že jsou to díry na hraniční kameny...
Hraniční kameny? Po dvou metrech a ve dvou řadách? To už spíš protitankový zátaras :)
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Krymská krize

Příspěvek od Mirek58 »

Z kyjevského letiště dneska ráno bylo odvezeno ukrajinské zlato.
http://politikus.ru/
Hodnota státního zlata za Kučmy byla 27 mld dol, nyní se jeho hodnota vyčísluje cca na 15 mld dol.
ObrázekObrázek
Prdola
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 120
Registrován: 4/3/2014, 07:42

Re: Krymská krize

Příspěvek od Prdola »

Mirek58 píše:Z kyjevského letiště dneska ráno bylo odvezeno ukrajinské zlato.
http://politikus.ru/
Hodnota státního zlata za Kučmy byla 27 mld dol, nyní se jeho hodnota vyčísluje cca na 15 mld dol.
Nevíš kam? Pokud by mi mělo letět nad barákem, tak abych splašil něco čím si ho sestřelím na zahradu :D
Uživatelský avatar
kozlustechnykus
poručík
poručík
Příspěvky: 769
Registrován: 9/3/2014, 20:24

Re: Krymská krize

Příspěvek od kozlustechnykus »

Spis by me zajimalo, kam jeli ty paragani s haldou OT ze Lvova. Uz se nekde ukazali?
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení."
Michal Jankovec clen rady CT
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Krymská krize

Příspěvek od Alchymista »

Prdola píše: Nevíš kam? Pokud by mi mělo letět nad barákem, tak abych splašil něco čím si ho sestřelím na zahradu :D
Samozrejme najskôr do USA - a let sa mal uskutočniť už v piatok, 7.3. okolo druhej hodiny v noci.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Beda
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 266
Registrován: 28/7/2012, 02:01

Re: Krymská krize

Příspěvek od Beda »

jj a dostanou ho zpet za 50 let. Nase zlato tam take lezelo dost dlouho. Mozna s tim jeho vydanim nemeli spechat, neprodalo by se.
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“