Vtipy

Galerie, Album, výroky o válce.

Moderátor: jarl

Odpovědět
bat
poručík
poručík
Příspěvky: 704
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Vtipy

Příspěvek od bat »

Alfik píše:
Hans S. píše:Takže otázka zní: kdo má k dispozici třídu cca 10 letých dětí, abychom vykonali empirický pokus? :).
A není jednodušší sehnat zajíce a les? :)
Hledej spíš první třídu, protože hádanka je ze staré knížky pro malé děti.

Na určité úrovni abstrakce má hádanka naprosto korektní řešení, které bylo uvedeno. Někdy se tomu říká selský rozum, zdravý rozum nebo užití occamovi břitvy - vyberte si. :D

Zkuste jinou dětskou (řešení se dá najít přes google):
Kde vždycky včerejšek přichází až po dnešku?

Dospělý člověk obvykle najde i jiná řešení, o kterých se pak dokáže hádat i hodiny. Uvidíte možná sami.
Obrázek
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1878
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipy

Příspěvek od El Diablo »

Já na ty dětské hádanky nikdy moc nebyl, vždycky sem je bral jako podraz a to i jako dítě...
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipy

Příspěvek od Hans S. »

bat píše: Hledej spíš první třídu, protože hádanka je ze staré knížky pro malé děti.
V první třídě se neučí podíly, resp. zlomky. Pro prvňáka je jinak, nežli náhodnou střelbou, tahle otázka neřešitelná. A náhodná střelba není řešení.
Na určité úrovni abstrakce má hádanka naprosto korektní řešení, které bylo uvedeno. Někdy se tomu říká selský rozum, zdravý rozum nebo užití occamovi břitvy - vyberte si. :D
Neměl bys míchat dohromady abstrakci a selský rozum. Zdravý rozum vychází ze zkušenosti, tedy z pravého opaku abstrakce (představivosti). Problém je, že musíš definovat úroveň jakési abstrakce, kterou budeš považovat za správné řešení této hádanky. Na nižší úrovni řekneš "zajíc neběhá" (a bude to správně). Na té "správné" řekneš, že do lesa běží do poloviny (a bude to správně). Na vyšší to sice ignoruje nejnižší úroveň selského rozumu - on totiž zajíc vážně neumí běhat - ale už se dostaneme do nějaké hlubší matematiky, kdy si budeme pohrávat s definicí lesa, definicí pohybu zajíce s integrály plochy, resp. s nějakým vektorovým počtem (...a světe div se, i tohle bude správně).

Dle mého názoru to není hádanka, která by skutečně rozvíjela mysl a nutila mozek přemýšlet. Řešení je pro přemýšlejícího spíše zklamáním, že se ho někdo "snažil očůrat".
Zkuste jinou dětskou (řešení se dá najít přes google):
Kde vždycky včerejšek přichází až po dnešku?
Tohle je sice hodně známé a staré jak metuzalém, zároveň je to ale jedna ze skutečně "nejhloupějších" rádobyvtipných hádanek, neboť její "správné" řešení je vyloženě blbé a až brutálně nelogické. Nicméně naopak častá odpověď respondentů "Sovětský svaz" je vyloženě vtipná :). Kdybych ji měl k něčemu přirovnat, tak je to asi na takové úrovni, jako "Jsou dva talíře, který z nich je policajt?" - "Ten vylízanej...". Jako vtip hezké, ale logiku v tom hledat nelze :).

Nicméně když jsi svou hádanku umístil mezi vtipy, tak nepředpokládám, že jsi od čtenářů Palby neočekával hledání skutečně logických řešení :).
El Diablo píše:Já na ty dětské hádanky nikdy moc nebyl, vždycky sem je bral jako podraz a to i jako dítě...
Já měl to štěstí, že mi táta zadával takové hádanky, které byly řešitelné a v daném oboru hodnot měly pouze jedno řešení, takže mě bavily :). Takové ty "tři kluci si jdou koupit fotbalový míč..." :).
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Vtipy

Příspěvek od Franz Trubka »

Snad bych dodal, ze podle me se odpovedi na "zajice"nesly v zertovne rovine...
Ta hadanka a ta dalsi snad nepatri ani do vtipu :razz:
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Radzim
svobodník
svobodník
Příspěvky: 24
Registrován: 11/1/2014, 15:40

Re: Vtipy

Příspěvek od Radzim »

Viete, kto je najlepší strelec?
Šlak, ten ťa trafí aj za rohom.
Jediná věc, které je třeba se bát, jsme my sami.
(F. D. Roosevelt - *30.01.1882 ✝12.04.1945)
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Vtipy

Příspěvek od Mirek58 »

Hele, páni a dámy, učenci a mágové.
Mám otázečku, ryze ze života.
V os. automobilu je v prostoru pro cestující od stropu zavěšená olovnice na provázku.
Do přesné poloviny celkové výšky prostoru pro cestující.
Součaně, k podlaze vozu ve stejném prostou je k podlaze na niti upevněný balonek naplněný heliem.
Opět, celková výška horního bodu balonku dosahuje poloviny celkové výšky prostoru pro cestující.
Olovnice s balonkem nemají možnost fyzického dotyku. Tedy mají volnost nezávislého pohybu, omezeném délkou zavěšení.

Jak se budou tyto dva předměty chovat v případě akcelerace ( rozjetí) vozu a decelerace (zastavení) vozidla?
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Vtipy

Příspěvek od Alchymista »

Dosť dobré.
Olovnica sa bude chovať viacmenej "normálne" - pri akcelerácii sa zhúpne najprv dozadu, pri decelerácii najprv dopredu.
S balónikom je to o dosť zložitejšie, a myslím že sa to nedá rozhodnúť len úvahou, pretože v závislosti od rôznych okolností môžu nastať všetky tri možné prípady - balónik sa bude chovať "normálne", nebude reagovať alebo sa môže chovať "paradoxne" - teda zhúpnuť sa pri akcelerácii dopredu a pri brzdení dozadu.
Pokiaľ by som musel voliť len úvahou, volím práve paradoxné chovanie, pretože vzduch je ťažší ako helium a tak vytlačí balón na opačnú stranu.
Takže pri súčasnom pokuse sa budú odkláňať na opačné strany.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1878
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipy

Příspěvek od El Diablo »

Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Vtipy

Příspěvek od Alchymista »

Pekne... Som celkom rád, že som uvažoval správne
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Vtipy

Příspěvek od Mirek58 »

Já nad tím koumal dost dlouho.
Olovnice byla jasná, ale trvalo mi než jsem pochopil, že jde v druhém případě o rozdílnou hustotu. :D
Holt mám už toho němce na hrbu.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
krizak
praporčík
praporčík
Příspěvky: 345
Registrován: 14/5/2011, 13:11
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vtipy

Příspěvek od krizak »

Obrázek -zajímaví přepravce
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipy

Příspěvek od Tempik »

Na jedné schůzce nadnárodní společnosti:
Německá manažerka: Můžeme se sejít ve čtvrtek?
Češi: Nene, máme svátek
Francouzi: My taky ne, máme svátek
Maďaři, Taky máme u nás volno.
Němka: Všichni? A proč my nemáme volno, neví někdo?
Další Němec: Protože jsme prohráli...
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Vtipy

Příspěvek od Alchymista »

ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Vtipy

Příspěvek od Alchymista »

Obrázek
- Obsadenie budov v Kijeve je zákonné, v Donecku nie!
- No čo, tak pôjdeme do Kijeva?
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Martin Hessler
poručík
poručík
Příspěvky: 718
Registrován: 12/5/2009, 16:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipy

Příspěvek od Martin Hessler »

V jednom městě se neslýchaně přemnožili holubi. Jsou s tím stále větší problémy, a tak městská rada vypíše veřejnou zakázku pro toho, kdo město holubů zbaví. Přihlásí se hubený mužíček, neholený, ošumělý, s mošničkou přes rameno, a povídá:
"Já vás těch obtížných ptáků zbavím zadarmo. Ale s jednou podmínkou: žádné otázky! Moje metody jsou jen moje věc, co, jak a proč udělám, po tom vám nic není. V případě jakýchkoli dotazů mi vyplatíte smluvně pokutu jeden milion korun!"
Městská rada souhlasí, ujednáno, podepsáno. Chlapíček strčí do kapsy smlouvu, vyjde na náměstí, otevře mošničku a vyndá z ní žlutého holuba. Vypustí jej do vzduchu - a v tu chvíli se všichni holubi ve městě vznesou, a letí, letí... za žlutým holubem neznámo kam.
Starosta to pozoruje, pak se podrbe na bradě a říká:
"Chlape, já vím, co jsme si ujednali. Vím, že nás to bude stát milion. Ale vem to čert... Já se vás prostě musím zeptat!
Nemáte ještě žlutého Cikána...?"
Neexistují žádné zoufalé situace. Existují pouze zoufalí lidé. /Heinz W. Guderian/
Uživatelský avatar
krizak
praporčík
praporčík
Příspěvky: 345
Registrován: 14/5/2011, 13:11
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vtipy

Příspěvek od krizak »

Obrázek
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Vtipy

Příspěvek od Alchymista »

Dobrý...
aspoň že na to prišiel...
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Vtipy

Příspěvek od CAT »

Sedí na některé místní :rotuj:
Obrázek
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Vtipy

Příspěvek od Pátrač »

Obrázek
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
jíra
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 134
Registrován: 26/5/2011, 18:53

Re: Vtipy

Příspěvek od jíra »

Pozor, opravdu se nejedná o fotomontáž :D

Obrázek
"Havloidní židokavárna pracuje na českém majdanu! Tohle vám neprojde idioti!"
-Helena de Farkas
Odpovědět

Zpět na „Fotografie, vtipy, citáty“